یاتما تولکی دالداسندا گوی یسون اصلان سنی، كچمه نامرد كورپیسینن گوی آپارسون سیل سنی

مخالفان جانسون دست به تظاهرات زدند

نوشته شده توسط : قارانقوش
چهارشنبه 2 مرداد 1398-10:50 ب.ظ

مخالفان جانسون دست به تظاهرات زدند

مخالفان بوریس جانسون مقابل دفتر نخست وزیری انگلیس دست به برگزاری تظاهرات زدند.

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از یورونیوز، شمار زیادی از مخالفان «بوریس جانسون» نخست وزیر جدید انگلیس در مقابل دفتر وی در شماره ۱۰ خیابان داونینگ استریت لندن دست به برگزاری تظاهرات زدند.

این اعتراضات که از روز دوشنبه آغاز شده در مخالفت به نخست وزیر جانسون است.

هنوز اطلاعات بیشتری درباره این تظاهرات منتشر نشده است.

گفتنی است روز گذشته در رأی‌گیری نهایی که میان بیش از ۱۶۰ هزار عضو حزب محافظه‌کار انجام شد، جانسون با کسب ۹۲ هزار ۱۵۳ رأی در مقابل ۴۶ هزار و ۶۵۶ رأی هانت، رهبر حزب و نخست‌وزیر جدید انگلیس لقب گرفت.

نظرات() 

صندوق بین المللی پول پیش بینی کرد: رشد اقتصادی جهان در دو سال آینده کاهش می‌یابد

نوشته شده توسط : قارانقوش
چهارشنبه 2 مرداد 1398-10:39 ب.ظ


 رشد اقتصادی جهان در دو سال آینده کاهش می‌یابد

صندوق بین‌المللی پول پیش‌بینی کرد رشد اقتصادی جهان در سال جاری و سال آینده روند کاهشی داشته باشد.

به گزارش خبرنگار مهر به نقل از رویترز، صندوق بین المللی پول هشدار داد تداوم تعرفه‌های آمریکا و چین در کنار برگزیت بدون برنامه، می‌تواند باعث کاهش بیش از پیش رشد اقتصادی جهان، اختلال در اقتصاد جهانی و بر هم خوردن زنجیره عرضه شود.

صندوق بین‌المللی پول اعلام کرد ریسک‌های رو به پایین تشدید شده است و حالا پیش‌بینی می‌شود رشد اقتصادی جهان در سال ۲۰۱۹ و ۲۰۲۰، با ۰.۱ درصد کاهش نسبت به پیش‌بینی ماه آوریل، به ترتیب ۳.۲ درصد و ۳.۵ درصد برسد. این چهارمین کاهش متوالی پیش‌بینی رشد اقتصادی توسط این صندوق، از ماه اکتبر تا کنون است.

داده‌های اقتصادی اعلام شده تاکنون و روند کاهشی تورم، نشان‌دهنده ضعیف‌تر از حد انتظار بودن فعالیت اقتصادی در جهان است.

این صندوق اعلام کرد تنش‌های تکنولوژی و تداوم فشارهای کاهش تورمی، ریسک‌هایی هستند که اقتصاد جهانی را تهدید می‌کنند.

صندوق بین‌المللی پول ۰.۹ درصد از پیش‌بینی رشد تجارت جهانی در سال ۲۰۱۹ کاست و آن را به ۲.۵ درصد اصلاح کرد. رشد تجارت جهان در سال ۲۰۲۰ از سال ۲۰۱۹ بیشتر خواهد شد، اما همچنان با ۰.۲ درصد کاهش نسبت به پیش‌بینی قبلی به ۳.۷ درصد اصلاح شد.

نظرات() 

تشدید اختلافات فرانسه و انگلیس بر سر برگزیت

نوشته شده توسط : قارانقوش
چهارشنبه 2 مرداد 1398-10:34 ب.ظ

وزیر کشاورزی فرانسه نسبت به سیاست‌های نخست وزیر جدید بریتانیا علیه ماهیگیران این کشور هشدار داده است.

تشدید اختلافات فرانسه و انگلیس بر سر برگزیت

به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری تسنیم، دیدیه ژیلوم وزیر کشاورزی فرانسه در مصاحبه‌ای به بوریس جانسون نخست وزیر جدید بریتانیا نسبت به ممانعت لندن از ماهیگیری در آبهای انگلیس پس از خروج از اتحادیه اروپا هشدار داده است.

بیشتر بخوانید

وی گفت: این احتمال وجود دارد که با نخست وزیری بوریس جانسون شاهد یک برگزیت سخت باشیم. در واقع این احتمال هست که بریتانیا بدون توافق از اتحادیه اروپا خارج شود.

وزیر کشاورزی فرانسه افزود: تحت هیچ شرایطی کسی نمی تواند مانع از ماهیگیری ماهیگیران فرانسوی در آبهای بریتانیا شود.

بوریس جانسون در شرایطی روز گذشته رسما به عنوان رهبر جدید حزب محافظه کار و نخست وزیر بعدی انگلیس معرفی شده است که بارها وعده داده است تا تحت هر شرایطی انگلیس را از اتحادیه اروپا خارج کند. انگلیس تا 31 اکتبر فرصت دارد تا از این بلوک سیاسی و اقتصادی خارج شود.

نظرات() 

سیاستمدار کهنه‌کار انگلیسی: هرج و مرجی وحشتناک تر از برگزیت را تجربه نکرده‌ام

نوشته شده توسط : قارانقوش
چهارشنبه 2 مرداد 1398-10:26 ب.ظ


یکی از نمایندگان با سابقه پارلمان انگلیس با تاکید بر اینکه تا به حال هرج و مرجی وحشتناک تر از برگزیت را تجربه نکرده‌ام احتمال خروج بدون توافق کشورش از اتحادیه اروپا را بسیار بالا ارزیابی کرد.سیاستمدار کهنه‌کار انگلیسی: هرج و مرجی وحشتناک تر از برگزیت را تجربه نکرده‌ام

به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری تسنیم، "کنت کلارک"، از نمایندگان با سابقه مجلس عوام انگلیس و سیاستمداران کهنه کار این کشور در گفتگویی با روزنامه "تاگس اشپیگل" به مسئله برگزیت در کشورش پرداخته و در پاسخ به این پرسش که آیا شما در دوران کاری طولانی مدت خود شرایط هرج و مرج بزرگتری نسبت به برگزیت را تجربه کرده‌اید گفت: من هرگز وحشتناک تر از هرج و مرج فعلی را در سیاست انگلیس تجربه نکرده‌ام. همه چیز به یک افسانه غم انگیز تبدیل می شود. فرآیندهای سیاسی معمولی در هم شکسته است. این امر غیر ممکن شده است که پیش بینی کنیم در عرض یک تا دو هفته آینده چه اتفاقی می افتد.

وی در ادامه در پاسخ به این پرسش که سه سال بعد از برگزاری همه پرسی برگزیت هنوز در این باره هیچ شفافیتی وجود ندارد که آیا انگلیس حالا در اتحادیه اروپا باقی می ماند و چه کسی برای این وضعیت معلق در کشور شما مسئول است گفت: من هرگز از ایده برگزاری همه پرسی حمایت نکرده‌ام. وقتی که دیوید کامرون این تصمیم را اعلام کرد من هنوز وزیر بودم. من در آن زمان با کامرون مخالف بودم و این ایده را غیر مسئولانه می دانستم. این یک اشتباه اساسی بود که مردم را برای مسئله پیچیده‌ای مانند عضویت در اتحادیه اروپا با بله و خیر در یک همه پرسی قرار دهیم. نتیجه این همه پرسی منجر به ایجاد این سوال شد که در اصل وقتی انگلیس اتحادیه اروپا را ترک کند چه اتفاقی می افتد. این مسئله تمام احزاب را از هم جدا کرده است. به این ترتیب این مسئله غیرممکن شده است که در مجلس انگلیس اکثریتی را برای گزینه ای به منظور حل این مسئله به دست آوریم.

بیشتر بخوانید

وی افزود در عموم هم گروه های مختلفی وجود دارد. یک سوم مردم حامی برگزیت هستند. یک سوم حامی اتحادیه اروپا و عضویت در آن و یک سوم هم نظری ندارند و می خواهند که این اوضاع بالاخره تمام شود.

این سیاستمدار کهنه کار انگلیسی در بخش دیگری از این گفتگو تصریح کرد که ترزا می در دوران نخست وزیری اش خطاهای زیادی انجام داده است. مشکل اساسی او این بود که وی تمام این دوران این برداشت را داشت که می تواند تمام حزب محافظه کار را به سمت یک برگزیت نرم هدایت کند که در آن ارتباط بین انگلیس و اتحادیه اروپا حفظ شود. وی تمام وقت خود را در این راستا گذراند که با اتحادیه اروپا مذاکره کند و نتیجه این مذاکرات را در حزب خود بفروشد. این کار امکان پذیر نشد.

وی درباره جانشینی ترزا می نیز گفت: همه آن هایی که جریانات درباره ریاست حزب محافظه کار را از نزدیک دنبال می کنند بر این عقیده اند که بوریس جانسون پیروز خواهد شد.

کلارک در بخش دیگری از این گفتگو تصریح کرد که خطر اینکه انگلیس اتحادیه اروپا را بدون توافق ترک کند روزانه افزایش می یابد. من اعتقاد ندارم که بوریس جانسون خواهان این باشد. او به شدت سعی خواهد کرد از این مسئله جلوگیری کرده و یک نسحه اصلاح شده توافق برگزیت را به پارلمان بیاورد. اما بسیاری از اظهاراتش حاکی از آن است که وی در این دام غوطه ور می شود. این احتمال افزایش می یابد که انگلیس در واقع در 31 اکتبر بدون توافق اتحادیه اروپا را ترک کند.

وی در بخش دیگری از این گفتگو تصریح کرد که من می خواهم مناسبات تجاری فعلی انگلیس با اتحادیه اروپا همانگونه که هست باقی بماند.

"کلارک" در بخش دیگری از این گفتگو در پاسخ به این پرسش که احتمال اینکه انگلیس در اتحادیه اروپا باقی بماند چقدر است گفت: من شاد می شوم اگر این شرایط ایجاد شود. اما من اعتقاد ندارم که این اتفاق می افتد. این مسئله به صورت روزافزون بعید به نظر می رسد که اکثریت مردم و پارلمان این عقیده را پیدا کنند که ما به سادگی در اتحادیه اروپا باقی بمانیم. برای یک همه پرسی دوم هم در پارلمان انگلیس اکثریتی وجود ندارد. از طرفی من اصلا مطمئن نیستم که در صورت برگزاری یک همه پرسی دوم این بار مردم به ماندن در اتحادیه اروپا بله بگویند. در عین حال من همچنان امیدوارم که این امر ممکن شود که ما نهادهای سیاسی اتحادیه اروپا را ترک کنیم اما هم زمان مناسبات فعلی در زمینه تجاری و اقتصاد مالی با اتحادیه اروپا را حفظ کنیم.

وی در بخش پایانی این گفتگو در پاسخ به این پرسش که آیا انگلیس بعد از خروج از این اتحادیه می تواند دوباره به آن برگردد گفت: من امیدوارم که نسل جوان این امکان را فراهم کنند. اما این مستلزم آن است که اتحادیه اروپا با تمام بحران های دیگر مقابله کند. این مسئله ضرورت دارد چرا که تنها یک اتحادیه اروپای معتبر می تواند نقش موثری را در جهان ایفا کند. اما من انتظار ندارم که یک برگشت از تصمیم برگزیت در انگلیس به سرعت اتفاق بیافتد.

نظرات() 

تونی بلر: برگزاری همه پرسی دوم برگزیت محتمل ترین سناریو تحت نخست وزیری جانسون است

نوشته شده توسط : قارانقوش
چهارشنبه 2 مرداد 1398-10:22 ب.ظ

نخست وزیر پیشین انگلیس احتمال برگزاری همه پرسی دوم درباره برگزیت و رای منفی انگلیسی‌ها به خروج از اتحادیه اروپا در این همه پرسی را تحت نخست وزیر جانسون بالا دانست.

تونی بلر: برگزاری همه پرسی دوم برگزیت محتمل ترین سناریو تحت نخست وزیری جانسون است

به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری تسنیم، "تونی بلر"، نخست وزیر سابق انگلیس در گفتگویی با هفته نامه اشپیگل و چندین رسانه اروپایی به مسئله چشم انداز برگزیت تحت نخست وزیری احتمالی "بوریس جانسون" پرداخته و این مسئله را بعید دانست که جانسون یک جدایی بدون توافق با اتحادیه اروپا را در پیش گیرد. وی تصریح کرد که جانسون بدون حمایت پارلمان و مردم انگلیس جرات چنین کاری را نخواهد داشت. از آنجایی که اکثر نمایندگان پارلمان و مردم انگلیس سناریوی خروج بدون توافق از اتحادیه اروپا را رد می کنند جانسون به زودی و بعد از عهده داری این سمت مجبور به عقب نشینی از این موضع خود خواهد بود.

حزب محافظه کار انگلیس ظهر امروز (سه شنبه) این مسئله را مشخص خواهد کرد که آیا جانسون و یا جرمی هانت رهبری این حزب را بر عهده خواهند گرفت. برنده این رقابت به صورت خودکار به عنوان جانشین ترزا می، نخست وزیر جدید انگلیس خواهد شد. جانسون تا به حال در اکثر نظر سنجی ها در این باره پیشتاز بوده است.

تونی بلر که حدود 10 سال نخست وزیری انگلیس را بر عهده داشت بر این عقیده است که جانسون به زودی حداقل یکی از وعده های مهم خود در ارتباط با برگزیت را کنار خواهد گذاشت. به گفته وی اینکه نخست وزیر جدید انگلیس بتواند یک توافق برگزیت کاملا جدید را مورد مذاکره قرار دهد تحت شرایط موجود امری محال است و بنابراین جانسون خود را به سمت گوشه حرکت خواهد داد. این مسئله بخصوص درباره بخش مربوط به مرزهای ایرلند صدق می کند.

جانسون اخیرا چندین بار وعده داده است که طرح موسوم به Backstop را از توافق برگزیت لندن با اتحادیه اروپا حذف خواهد کرد. این در حالی است که بروکسل اعلام کرده است که هیچ گونه مذاکرات جدیدی را در این باره نخواهد پذیرفت. جانسون اعلام کرده است که در صورت لزوم انگلیس در تاریخ 31 اکتبر این اتحادیه را بدون توافق ترک خواهد کرد.

بیشتر بخوانید

یکی از مهم‌ترین انتقادات به این توافق، مسئله مرز میان جمهوری ایرلند و ایرلند شمالی بود. جمهوری ایرلند عضو اتحادیه اروپاست و قرار است عضو این اتحادیه باقی بماند. ایرلند شمالی اما جزیی از خاک بریتانیاست.

پس از جنگ‌های خونین داخلی میان دو ایرلند، قرارداد بلفاست در سال 1998 امضا و بر مبنای آن قرار شد برای جلوگیری از درگیری، مرزی میان این دو کشور نباشد. حالا با خروج بریتانیا و به تبع آن ایرلند شمالی از اتحادیه اروپا، مشخص نیست که مرز میان دو کشور چگونه خواهد شد.

طرحی موسوم به Backstop یا «پشتیبان» یکی از راه‌های پیشنهاد شده برای حل این معضل است که با اجرای آن از بازگشت «مرز سخت» یا همان مرز فیزیکی بین دو ایرلند جلوگیری شده و بریتانیا موظف می‌شود برای مدتی محدود در چارچوب مقررات گمرکی اتحادیه اروپا عمل کند.

طرح «پشتیبان» می‌تواند از وقوع آتش درگیری دوباره میان دو ایرلند جلوگیری کند. اما این طرح تنها یک راه‌حل موقت برای مرز تجاری میان بریتانیا و ایرلند شمالی است. اتحادیه اروپا همواره تاکید کرده که هیچ تغییری را در توافق منعقدشده با بریتانیا نمی‌پذیرد.

بلر در بخش دیگری از سخنانش با تاکید بر اینکه جانسون با عملی کردن خروج بدون توافق نه تنها مسئولیت خود بلکه تمام انگلیس را در معرض خطر قرار می دهد گفت که جانسون احمق نیست و باید با واقعیات روبرو شود.

بلر تاکید کرد که اما اگر نه یک توافق جدید و و هیچ توافقی درباره برگزیت عملی نشود برای جانسون تنها دو راهکار باقی می ماند و آن انتخابات مجدد و یا برگزاری یک همه پرسی دوم درباره برگزیت است. با توجه به وضعیت نابسامان حزب کارگر البته انتخابات مجدد می تواند اغوا کننده باشد. وی برگزاری انتخابات مجدد در یک شرایط گیج سیاسی در انگلیس را همچنین برای محافظه کاران بازی خطرناکی ارزیابی کرد.

به اعتقاد بلر از این رو بسیاری نشانه ها حاکی از احتمال وقوع سناریوی برگزاری همه پرسی دیگری درباره برگزیت است حتی با این وجود که جانسون چندین بار این را رد کرده است. به گفته بلر اگر چنین همه پرسی شکل گیرد احتمالا بازگشت از تصمیم برگزیت محتمل است. مردم انگلیس هنوز این را می خواهند که به این کابوس خاتمه دهند.

بلر افزود: اما اگر انگلیسی ها همچنین در یک همه پرسی دوم، برای برگزیت و احتمالا برای یک سناریوی بدون توافق تصمیم گیری کردند بنابراین ما باید آن را بپذیریم.

نظرات() 

وزیر امور خارجه انگلیس استعفا کرد

نوشته شده توسط : قارانقوش
چهارشنبه 2 مرداد 1398-10:18 ب.ظ

ساعاتی پس از استعفای وزیر دارایی انگلیس،‌ وزیر امور خارجه این کشور نیز از سمت خود کناره‌گیری کرد.

    وزیر امور خارجه انگلیس استعفا کرد

به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری تسنیم، «جرمی هانت» وزیر امور خارجه انگلیس روز چهارشنبه با انتشار پیامی در حساب کاربری رسمی خود در توئیتر، از استعفای خود خبر داد.

جرمی هانت در پیام توئیتری خود نوشت: «کار کردن به‌عنوان وزیر امور خارجه کشور باعث افتخار من بود، اما این را درک می‌کنم که نخست‌وزیر جدید باید بتواند تیم خود را انتخاب کند. بوریس جانسون به من لطف داشت و سمتی را در کابینه خودش به من پیشنهاد کرد، اما پس از 9 سال حضور در کابینه اکنون وقت این رسیده که من به پارلمان برگردم. نخست‌وزیر از حمایت کامل من در آنجا برخوردار خواهد بود.»

وزیر خارجه مستعفی انگلیس رقیب اصلی بوریس جانسون برای رسیدن به رهبری حزب محافظه‌کار و عنوان نخست‌وزیری این کشور بود.

بوریس جانسون که روز گذشته به‌عنوان جانشین «ترزا می» نخست‌وزیر مستعفی انگلیس معرفی شد، از امروز چهارشنبه رسماً کار خود را به‌عنوان نخست‌وزیر آغاز کرد.

بیشتر بخوانید
نظرات() 
درباره وبلاگ:آرشیو:


آخرین پستها:


پیوندها:


پیوندهای روزانه:


نویسندگان:


آمار وبلاگ:


baghro@gmail.com

The Theme Being Used Is MihanBlog Created By ThemeBox
 
شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Website Traffic | Buy Targeted Website Traffic