تبلیغات
انایوردم خطبه سرا - مطالب خرداد 1394
 
یاتما تولکی دالداسندا گوی یسون اصلان سنی، كچمه نامرد كورپیسینن گوی آپارسون سیل سنی

کافه گفتگو / کودکان کار

نوشته شده توسط : قارانقوش
یکشنبه 31 خرداد 1394-05:11 ب.ظ


به نظر شما متولی اصلی ساماندهی کودکان کار کدام مجموعه است و چه راهکاری برای رفع معضل کودکان کار پیشنهاد می دهید؟
هفته ای که گذشت به عنوان هفته جهانی حمایت از کودکان کار نامگذاری شده بود و برنامه های مختلفی برای حمایت از کودکان کار در کشور برگزار شد.

شاید برای شما بارها اتفاق افتاده باشد که پشت چراغ قرمز و یا در هنگام ترافیک کودکانی پشت شیشه خودرو قرار بگیرند و برخی به تکدی گری پرداخته و برخی هم شاخه گل ، بیسکویت، دستمال کاغذی و دیگر اقلام به شما پیشنهاد کنند و معمولا هم ملتمسانه جنس خود را به خودروهای به خصوص مدل بالا قالب می کنند و در این میان برخی هم از سر دلسوزی ممکن است از آنان خرید کنند و چه بسا وجهی بالاتر از قیمت آن بپردازند و البته افرادی هم هستند که نسبت به این افراد بی محلی می کنند و در مقابل اصرار های کودکان کار واکنشی نشان نمی دهند تا با باز شدن مسیر به راه خود ادامه دهند.

کافه گفتگو / کودکان کار

فارغ از مسائل شعاری که در رابطه با این قشر در معرض آسیب مطرح می شود ، همواره یک سئوال در رابطه با کودکان کار به صورت جدی مطرح است:

به آن ها کمک کنیم یا خیر؟

و در کل این چالش همیشه بین افراد وجود دارد و برخی دیگران را از کمک کردن به کودکان کار منع می کنند و برخی مدافع حمایت از آن ها هستند.

مخالفان کمک به کودکان کار معتقدند که برخی گروه های سازمان یافته با ایجاد شبکه هایی از کودکان بی سرپرست و بد سرپرست و ... از آنان در جلب کمک های مردم سوء استفاده می کنند و این کمک ها در اصل به جیب عوامل اصلی این شبکه ها خواهد رفت.

آنچه مسلم است کودکان کار نیازمند کمک هستند و در کافه امروز درباره این موضوع صحبت می کنیم که چگونه می توان به این قشر کمک کرد؟

به نظر شما متولی اصلی ساماندهی کودکان کار کدام مجموعه است و چه راهکاری برای رفع معضل کودکان کار پیشنهاد می دهید؟

تجربه های خود را در رابطه با این موضوع با ما در میان بگذارید.
نظرات بینندگان
ناشناس
|
IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF
|
۱۰:۱۸ - ۱۳۹۴/۰۳/۳۱
یکی از اساسی ترین معضلات جامعه ماست حتما باید برای اون راه پیدا بشه به نظر من سازمان بهزیستی مقصر اصلی این ماجراست اگه مشکلی داره اعم از مالی و غیره با مردم درمیان بگذاره حتما مردم کمک می کنند و اگه نمی تونه با صراحت اعلام کنه تا نهادهای مردمی این موضوع را دراختیار بگیرند من مطمن اگه سازمان بهزیستی مرحله به مرحله این وظیفه رو به مردم محول کنه صد در صد سرنوشت بهتری در انتظار کودکان خیابانی خواهد بود
خبازی مقدم
|
IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF
این كودكان به جای خیابانها باید درسركلاسها باشند درایام تابستان به تفریح شادی بپر دازند این صحنه ها شایسته جامعه مانیست چرا برای این مشكل كسی دلواپس نیست
ناشناس
می تونم دیدگاه خودم رو توی 7 بند بگم.

1- مجلس باید اولویت قانون خود را برای این قشر آسیب پذیر بگذارد. و دولت نیز به عنوان مجری باید قانون را اجرا نموده و به جمع آوری و تخریب باندها بپردازد.
مهم ترین کاری که می شود انجام داد شناسایی و انهدام باندهای سواستفاده کننده از کودکان کار هستند.
کودکان کار در معرض اعتیاد و انواع بزهکاری هستند. از آن ها سواستفاده ی جنسی می کنند و در سن پایین معتاد می کنند . چرا کسی توی مملکت به فکر نیست؟
2- باید بودجه ی ویژه ای برای این مهم قرار داده شود. کمک های مردمی هم می تواند کارا باشد. مثل خیریه ها .
3- طرح ضربتی پلیس برای جمع آوری کودکان از سطح شهر می تواند خیلی کارا باشد.
4- درنهایت بازپروری و آموزش حرفه به این قشر مستضعف و آماده کردن برای کار در سایه ی کمک مالی به آن ها می تواند خیلی موثر باشد. به نحوی که یک کودک کار حقی به مانند یک شهروند عادی داشته باشد.
5- برای فراهم شدن این ها لازم است تا فضای کشور برای این مهم فرهنگ سازی شود. لازم است تا اولویت ها روی این مسئله گذاشته شود. ولی متاسفانه اولویت الان جامعه ما شده نرفتن زنان به ورزشگاه و حجاب خانم ماریخکه اروپایی که با لاریجانی دیدار داشتند. اولویت شده عدم توافق با 5+1 .
6- در ادامه لازم است تا بدانیم پیشگیری کم هزینه تر از درمان است. ایجاد و اختصاص دادن مکانهای بازپروری کودکان کار. برای این کار بودجه لازم است.
7 - لازم است تا این کار مدیریت شده و با نظم انجام شود نه یکدفعه ای و ضربتی . و این مهم ترین بخش است.
فرزاد
|
IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF

به نظر من کمک کردن فی نفسه کاری پسندیده است، اما آیا مشکلات جامعه کودکان کار با این کمکها حل می شود؟
این نوع کمکها بیشتر شبیه خاموش کردن آتش سوزی در یک جنگل با یک لیوان آب است!!
متاسفان مشکلات مردم و جامعه تا به امروز به صورت ریشه ای حل نشده است. مردم یا شعار شنیدن یا وعده!!!
...
ناشناس
|
IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF
با سلام
چه موضوع خوبی
هر وقت پشت چراغ قرمز کودک کوچکی را می بینم که خسته و رنجور تلاش می کند چیزی را بفروشد تمام بدنم شروع به لرزیدن می کند
احساس می کنم این کودک، کودک خود من است
مستأصل می شوم که چه کنم
کودکان خیابانی مسئله مشترک شهرداری بهزیستی کمیته امداد ، پلیس و نهادهای دیگر هستند
شاید به همین دلیل هم است که این موضوع سالهاست که نه تنها حل نشده که پررنگ تر هم شده است
چون هر کس این مشکل را به گردن دیگری می اندازد.
این کودکان باید از سطح خیابانها جمع آوری شوند ولی بسیاری از این کودکان خانواده دارند و در کنار افراد خانواده خود به تکدی گری مشغولند.
حل این مشکل نیازمند بررسی کارشناسی است واینکه ببینیم کشورهای دیگر با این مشکل چه کرده اند.
در اولین نگاه به نظر می رسد باید این اتفاقات برای این کودکان بیفتد:جمع آوری این کودکان و غربال گری آنها درباره بیماری ها و اینکه خانواده دارند یا نه
و وضعیت خانواده چگونه است.
حمایت از نهادهای مردمی که از کودکان کار حمایت می کنند
مثل سازمان مردم نهاد امام علی
در هر صورت آنچه واضح است این است که باید مجلس هر چه زودتر متولی این موضوع را مشخص کند و درباره اقداماتش از آن توضیح بخواهد.
آراز
|
IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF
بجای دادن پول به ارگانهای مثلا فرهنگی که هیچ کار مفیدی انجام نمی دهند و یا بجای کمک کمیته امداد به زیمبابوه و . . . این بودجه ها باید صرف حمایت از این بچه ها و تحصیل اونها بشود.... چراغی که به خانه رواست به مسجد حرام است
ناشناس
|
IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF
تو هر کشوری همچی مشکلی هست ولی در کشور ما زیادتره . قدیما محلی تاسیس شده بود که با پول خود دولت اداره میشد به نام یتیمخانه . ولی حالا بهزیستی هم نمی تونه جوابگوی این مشکل باشه چون متولی خاصی پیدا نمیشه هر مسئولی به مسئول دیگه ای پاس میده .آخر سر هم میگن خیرین و مردم کمک کنند مکه این مردم خودشون چقدر درآمد دارن . که باید مالیات سنگین بدن و نرخ تورم رو تحمل کنن و ...
اگر جلوی بعضی کمکهای خارجی و جلوی اختلاسهای میلیونی گرفته بشه و برخی ماموریتهای خارجی گرفته بشه این کودکان در بهترین شرایط زندگی میکنند
مهتاب
|
IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF

کودکان کار میبایست جمع آوری شده و به پرورشگاهها سپرده شوند که هم سرپناه داشته باشند و هم درس بخوانند و هم از مزاحمت های افراد روانی درامان باشند .
در ضمن والدین این کودکان میبایست عقیم شوند تا از طریق تولید بچه درآمدزایی نکنن چون هربچه با گدایی ماهیانه 2میلیون به والدین شان میدهند و آنهایی هم که کار میکنن پولشون رو والدین به مصرف مواد میدن
آذر
|
IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF
5
با هزینه كردن منابع مالی كه از فروش ذخایر كشور بدست می آید به شیوه درست و اجرای عدالت اجتماعی توسط كارشناسان امور شاید بسیاری از مشكلات كم رنگتر شود . از مردم انتظار مساعدت نمیتوان داشت چون در این شرایط خودمان زیر بار مشكلات له شده ایم . متاسفانه ثروتهای ما دست كسانی است كه درك درستی از زندگی طبقه متوسط ندارند . به عبارتی خود را به خواب زده اند. ....
مهرنوش
|
RUSSIAN FEDERATION
|
1-در خواست کمک مردمی برای کودکان کار...
2- دولت ...به بچه های کار خودمون هم کمک کنه
3- کمک به سازمان های مدم نهاد در این مورد مثه خانم علم امام علی، خانه علم فرحزاد و حداقل اطلاع رسانی در مورد این موسسات و قابل اعتماد بودنش به مردم.
4- کمک بهزیستی برای جمع آوری این افراد و دستگیری اعضای اصلی باند
ناشناس
|
IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF
2
غیرت وجدان دلسوزمردم بودن امانت داری و متهد و متخصص بودن شرط لازم برای رسیدگی به این معضل است.با پول همایشهای غیر ضرور سفرهای پر خرج دعوت از میهمانان خارجی اختصاص بودجه های کلان به موسساتی که ...و خیلی ازکارهای بیهوده دیگر میتوانند جلو این فجایع بگیرند .مصلحان جامعه بدانند که با سر و سامان دادن این کودکان امار اعتیاد کودکان نامشروع ایدز اراذل و اوباش و زنان خیابانی و کارتن خواب وبسیاری از فسادهای دیگر در اینده کم میشود ...
ناشناس
|
IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF

مماشات با سرکردگان کودکان کار و سرپرستان آنها کار را به اینجا رسانده و اگر بصورت جدی با سوءاستفاده کنندگان از این کودکان برخورد شود دیگر کسی بخود جرات اینکار را نخواهد داد. در ضمن نبود زیر ساختهای قوی و لازم برای حمایت و دفاع و اصلاح و پرورش کودکان بد و بی سرپرست باعث بروز و گسترش این ناهنجاری مخصوصاً در شهرهای بزرگ شده است!!!
ناشناس
|
IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF
بنظرمن بیشترین کمک به این کودکان میتواند در زمینه آموزش باشد.
آموزشهای کاربردی،مهارت های رفتاری و زندگی اجتماعی و تحصیلات آکادمیک
و وقتی که به سن قانونی رسیدند میتوانند از این آموزه ها در جهت ساختن زندگی و دنیای بهتر برای خود،استفاده کنند
ناشناس
|
IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF
3
من خودم خیلی دلم می خواد بهشون كمك كنم ولی وقتی می بینم از اون پول هیچی عاید خودشون نمیشه و همه رو باید بدن به رئیسشون یا پدر و مادر معتادشون دودل میشم. تازگی ها پول هم بهشون ندی فحش میدن كتك كاری می كنن!!!!!!!!!!
ناشناس
|
FRANCE
|2
باید به جای پول بهشون کمک های دیگه کرد...مثلا غذا داد،لباس گرم و ...
ناشناس
|
IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF
0
اول باید این کودکان کار توسط مسئولین دیده شوند و بعنوان یک معضل اجتماعی و مغایر با شعائر دینی و حکومت اسلامی شناخته شوند آنوقت اراده ای قوی برای انهذام مافیای بکارگیری کودکان معصوم که کودکیشان درآتش حرص و ولع دنیوی یکعده حیوان صفت میسوزد و خاکستر میشود ایجاد میشود که اگر چنین اراده جدی ای بوجود بیآید بکمک مجلس و نیروی انتظامی و دولت و بهزیستی این مشکل حل میشود درغیر اینصورت هیچ اقدام مفیدی انجام نخواهد گرفت.
آیدا
|
IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF
|
۱
با توجه به اینکه بچه ها سرمایه اصلی هر جامعه ای هستند.دولت،سازمان بهزیستی باید با همکاری نهادهای مردمی تمام تلاششون را برای رفع این مساله به کار بگیرن و البته همراه با بررسی این موضوع توسط کارشناسها و متخصصین. و تصویب قوانیین مورد نیاز و بودجه مناسب برای حل این مساله البته نباید از یاد ببریم که تمامی ما ایراانیها مسولیم و باید کمک بکنیم.
ناشناس
|
UNITED STATES
در کشور های دیگر و پیشرفته این کار شدیدا محکوم و مردود است اما در قالب قراردادهایی کاملا مشخص برخی کودکان می توانند در سریال ها ی تلویزیونی یا در خدمت شرکت ها ی تبلیغی یا پوشاک و غیره فعالیت نمایند و به غیر از این موارد هرکودکی حقوقی دارد که مستقیما به کارت بانکی والدین اش واریز می شود - معمولا این پول خرج یک سری خرده چیرها می شود - البته بدی این قضیه این است که هر کودکی در اصل مال والدین اش نخواهد بود و در واقع کودکان مال افراد نیستند بلکه مال دولت هستند و این به والدین صربه روحی روانی شدیدی می تواند در برخی موارد وارد کند و هر کودکی تا به سن قانونی برسد می تواند از والدین اش جدا شود و مانند ما نیستند که همیشه تا سی چهل سالگی وبال گردن پدر مادر شوند و به همین دلیل مسایل عاطفی در همین جوامع کمرنگ و کمرنگ تر شده و می شود تا جاییکه می گویند در غرب حتی آهو به بچه اش رایگان شیر نمی دهد
ناشناس
|
IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF
0
باید دولت سعی که با شناسایی این کودکان از اونا حمایت کنه و مراکزی رو برای اسکان این کودکان فراهم کنه که بتونن به درسشون برسن ومجبور به کار نشن.حتی توی این راه از مردم هم میشه کمک گرفت و مطمین باشین خیر کم نداریم
ناشناس
|
IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF
مردم همه مکانیسم ها رو در هر حکومتی و از هر نوعی که باشه به هیئتی تحت نام دولت سپرده اند. در واقع این دولت هست که وظیفه اش رو انجام نمیده. من اگه قراره به اینها کمک کنم دیگه چرا باید مالیات بدم ؟ اینهمه منابع مالی دست دولت هست، دست مردم که نیست! دولت باید رسیدگی کنه. باید قانونگذاری در جهت تولید و رشد اقتصاد باشه تا کم کم بعضی ناهنجاریها از بین بره خودبخود!
نظرات() 

کشف سگ ۱۲ هزار ساله در سیبری (عکس)

نوشته شده توسط : قارانقوش
یکشنبه 31 خرداد 1394-05:01 ب.ظ


دانشمندان موفق شدند بقایای دست‌نخورده یک توله سگ سه ماهه را در نزدیک رودخانه «سیالاک» پیدا کنند.
پول‌نیوز- بقایای تقریبا سالم توله سگی ماده به قدمت ۱۲ هزار و ۴۵۰ سال در حاشیه رودخانه «سیالاک» سیبری پیدا شده است.

باستان‌شناسان معتقدند این سگ احتمالا در اثر رانش زمین به درون آب افتاده و جان خود را از دست داده است. پوست، استخوان‌ها،‌ مو و اندام داخلی این حیوان هنوز سالم است.

دانشمندان با مشاهده دو شاخه کوچک در دهان سگ ۱۲ هزار ساله متوجه شدند او سعی داشته با گاز زدن گیاهان اطراف رودخانه از سقوط به درون آب جلوگیری کند.
دو پژوهشگری که در این منطقه به دنبال بقایای ماموت‌ها بودند‌، علاوه بر جسد این سگ توانستند چند ابزار و سلاح سنگی و استخوانی پیدا کنند.

کشف سگ ۱۲ هزار ساله در سیبری (عکس)


به گفته اعضای این تیم تحقیقاتی‌، استخوان‌بندی این سگ به دلیل محافظت یخ از آن کاملا سالم است و این اتفاقی بسیار نادر محسوب می‌شود.
منبع: ایسنا
برچسب ها: سیبری ، سگ ، باستان شناسان
نظرات() 

اسناد محرمانه ویکی لیکس درباره عربستان حاوی چه اطلاعاتی است؟ژ

نوشته شده توسط : قارانقوش
یکشنبه 31 خرداد 1394-04:56 ب.ظ


در یی از این اسناد که از سفارت عربستان در تهران به وزارت امور خارجه عربستان ارسال شده مدعی شده است تهران و واشنگتن پیام های معاشقه آمیزی را از طریق یک واسط ترک ردوبدل می کنند.
وب سایت افشاگر ویکی لیکس در تازه ترین افشاگری خود 60 هزار سند محرمانه وزارت امور خارجه عربستان را منتشر کرده و وعده داده تا هفته آینده 440 هزار سند دیگر عربستان را منتشر خواهد کرد.اسناد محرمانه ویکی لیکس علیه عربستان حاوی چه اطلاعاتی است؟

به گزارش عصر ایران ویکی لیکس روز جمعه همزمان با سومین سالگرد پناه گرفتن جولیان آسانژ مدیر خود در سفارت اکوادور در لندن با انتشار اسنادی محرمانه از مکاتبات وزارت امور خارجه عربستان ، سیاست های خارجی و داخلی این کشور محافظه کار عربی خاورمیان را در کانون توجهات رسانه های جهانی قرار داده است.

حجم این اسناد به قدری زیاد است که هنوز تیم های کاری خبرگزاری آسوشیتد پرس که ظاهرا تنها خبرگزاری است که به این اسناد دسترسی دارد، در حال مطالعه و ترجمه این اسناد دولتی عربستان هستند.

وزارت امور خارجه عربستان هنوز به طور رسمی نسبت به انتشار این اسناد واکنش نشان نداده اما  حساب توییتری منتسب به وزارت امور خارجه عربستان با جعلی خواندن این اسناد از شهروندان عربستانی خواسته شده به این اخبار توجه نشان ندهند و آنها را بازنشر ندهند.

هنوز به طور دقیق مشخص نیست ویکی لیکس از چه طریقی به این حجم از اسناد و اطلاعات محرمانه عربستان دسترسی پیدا کرده است اما وب سایت ویکی لیکس گفته است در سومین سالگرد گریختن آسانژ به سفارت اکوادور در لندن این اسناد را منتشر می کند.

موضوعات زیادی در میان این اسناد به چشم می خورد که مهم ترین محورهای آنها به شرح زیر است:

1- نگرانی زیاد عربستان از توافق هسته ای با ایران

2- نگرانی حاکمان ریاض از نزدیکی و عادی شدن روابط ایران و آمریکا و تماس های پیدا و پنهان تهران – واشنگتن . در یی از این اسناد که از سفارت عربستان در تهران به وزارت امور خارجه عربستان ارسال شده مدعی شده است تهران و واشنگتن پیام های معاشقه آمیزی را از طریق یک واسط ترک ردوبدل می کنند.

3- تلاش و هزینه بسیار زیاد عربستان برای مقابله با سیاست های منطقه ای جمهوری اسلامی ایران

4- تلاش عربستان برای حمایت  از گروه ها و چهره های اپوزیسیون ایران

5- درخواست صدور گواهی فوت اسامه بن لادن از سوی فرزندش عبدالله بن اسامه از سفارت آمریکا در ریاض و پاسخ رسمی سرکنسول آمریکا در ریاض به فرزند اسامه بن لادن. این دیپلمات آمریکایی در پاسخ نوشته است که ایالات متحده آمریکا غالبا در عملیات های فوق سری برای کشتن سرگردگان گروه های تروریستی به خانواده های آنها گواهی فوت نمی دهد اما اسناد و اظهارات و شهادت مقامات اطلاعاتی و نظامی آمریکا در دادگاه برای مطالعه در اختیار پسر اسامه بن لادن قرار داده شده است.

6- کشورهای عربی حاشیه خلیج فارس برای بیرون آوردن حسنی مبارک و انتقال او به یک کشور دیگر پس از سرنگونی حکومت او در مصر، حاضر به پرداخت 10 میلیارد دلار به حکومت محمد مرسی شده بودند.

7- متهم کردن دولت امارات به همکاری با ایران و روسیه برای دور زدن تحریم ها

8- ولخرجی های گسترده شاهزادگان سعودی . تنها در یک مورد از این اسناد که مربوط به سال 2009 است از سفارت عربستان در سوییس خواسته شده تا صورت حساب 1.5 میلیون فرانک ولخرجی های همسر یکی از شاهزادگان را که به دلیل بالا بودن مجبور شده از هتل محل اقامت خود بگریزد را پیگیری کرده و پرداخت کند. این بدهی مجموع هزینه اقامت در هتل و استفاده از خدمات شرکت " گولدن لیموزین" در شهر ژنو بوده است.

9- در یکی از این اسناد که متعلق به سال 2012 است، ادعا شده که جنگنده های ایرانی نیروهای سودان جنوبی را بمباران کرده اند.

نظرات() 

امام عاشق کاخ نشینان بود!!!

نوشته شده توسط : قارانقوش
یکشنبه 31 خرداد 1394-04:39 ب.ظ


http://iranfarhangestan.mihanblog.com

بله درست متوجه شدین جمله‌ی تیتر اشتباهه و اصلش اینه که امام خمینی (ره) فرمودند من یک تار موی این کوخ نشینان را به همه کاخ نشینان عالم نمی‌دهم ولی انگار تولیت حرم مطهر و موسسه تنظیم و نشر آثار امام راحل این جمله رو برای خودشون اینجوری ترجمه کرده‌اند که من یک تار موی این کاخ نشینان را به همه کوخ نشینان عالم نمی‌دهم.


مسئولین حرم مطهر امام راحل به بهانه اینکه امام خمینی(ره) فردی است که بیش از 300 هزار شهید جان خود را تقدیم ایشان کردند و جای دارد که نام و یاد ایشان در بالاترین سطح باشد اقدام به ساخت پرهزینه‌ترین بنای یادمان دنیا کرده‌اند و در مقابل انتقادات می‌گویند هر کس هم که نمی‌تواند این مسائل را تحمل کند یا از حسادت اوست یا از نادانی.(انصاری قائم‌مقام موسسه حفظ و نشر آثار امام خمینی(ره))


نادان ها، امام خمینی (ره) عاشق کاخ نشینان بود!!!


اما ما نسل سومی‌ها که حضور امام را آن‌چنان باید درک نکرده‌ایم بین دوراهی نادانی خودمان و صحبت‌های امام گیرکرده‌ایم. چراکه امام در بسیاری از صحبت‌های خود مسئولین و روحانیون را دعوت به ساده زیستی می‌کرد و حتی تا آخر عمر بابرکت خود و در اوج قدرت و مقام، حاضر نشد خانه‌ای بزرگ و گسترده برای خود فراهم کند، حتی حاضر نشد حسینیه‌ای که محل دیدارهای او بود، گچ کاری و رنگ‌آمیزی شود و حالا کدام را باور کنیم؟ حرمی با این عظمت و شکوه یا ساده زیستی آن دوران؟


ولی بنازم به امام راحل که گویا این روزها را می‌دید چراکه در جمع سفرا و کارداران دولت جمهوری اسلامی گفت:

«... شما باید به هر سفارتخانه ای که دارید، به جای آن خرجهای طاغوتی که در آن وقت [دوران ننگین پهلوی] می شد، آن مهمانیهای طاغوتی، که همه اش برخلاف اخلاق اسلامی بود، و آن خرجهای دیگری که خود شما هم می دانید که در آن جا می شد، آن مخارج را صرف تبلیغات بکنید و به دنیا بفهمانید که اسلام چطور است... خوف این که ما اگر ساده رفتار کنیم، آنها با آن سفارتخانه های آنها، با آن وضعی که دارند، ما در نظر آنها تحقیر می شویم، این خوف را در خودتان راه ندهید... شما گمان نکنید که اگر چنانچه به طور ساده عمل بکنید و سفارتخانه شما یک جای ساده ای باشد، یک مرکزی باشد که از آن جا علم و دانش و اخلاق صادر شود، شما تحقیر خواهید شد، خیر. این حرف، حرف غرب زده هاست که خیال می کنند ما اگر مثل غرب نباشیم ما تحقیر می شویم... عظمت انسان، به لباس و کلاه و اتومبیل و پارک و امثال آن نیست. انسان یک حقیقتی است که اگر آن حقیقت بروز کند، شرافتمند است، عظمت دارد.... »«صحیفه نو »، م-موعه هنمودهای امام خمینی، ح 362/13 363نادان ها، امام خمینی (ره) عاشق کاخ نشینان بود!!!


اونچیزی که مشخصه این اشرافی گری ها در زندگی امام خمینی اصلاً معنایی نداشته و به تازگی از سوی بعضی از افراد نزدیک به ایشون به رخ کشیده شده که وقتی بیشتر زوم می‌شویم رد پای سهام‌داران انقلاب ازجمله حاجی خاطره ساده‌زیست را می‌بینیم که آوازه ساده زیستی وی و فرزندان وی گوش فلک را کر کرده است و چشمه اشک را در چشمانمان می‌جوشاند و اینجاست که باید گفت نوه امام با ساده زیستان بنشست و فرامین امام از یادش رفت!!!


نادان ها، امام خمینی (ره) عاشق کاخ نشینان بود!!!


پیام ما نسل سومی‌ها به امام خمینی (ره) : و تو ای امام، اگر نهال این انقلاب به دستان مردان وزنان کاشته شد و با خون 300 هزار شهید آبیاری شد جدای از سخنان ملکوتی و عرشی تو، ساده زیستی و همزیستی با مردمانت تو را در دل‌های مظلومین دنیا جا نهاد و این جایگاه در دل‌های ما ماندگار است و هرگز با اشرافی گری نزدیکان به شما از بین نخواهد رفت چراکه می دانیم روح ملکوتی تو از این اشرافی گری ها وقتی سفره بسیاری از مردم این کشور خالیست، در عذاب است...

نظرات() 

حدادیان: آقای هاشمی تاسوعا کجا بودی؟

نوشته شده توسط : قارانقوش
یکشنبه 31 خرداد 1394-01:04 ب.ظ


download سعید حدادیان
«ما باور کنیم که شما دلت برای این مردم می‌سوزد؟»؛ این جمله را «اپوزیسیون خارج‌نشین» خطاب به «حسن روحانی» و «هاشمی‌رفسنجانی» نمی‌گوید؛ این را «سعید حدادیان» یکی از مداحان تهران خطاب به رئیس‌جمهوری و رئیس مجمع تشخیص مصلحت می‌گوید.

«حدادیان» پنج‌شنبه‌شب، در دومین‌شب مراسم مناجات‌خوانی ماه مبارک رمضان در مهدیه امام حسن مجتبی(ع)
او در این مراسم، به سخنان اخیر «روحانی» در مورد تحریم‌ها که گفته بود «آنها که می‌گویند تحریم مهم نیست، گویی که از جیب مردم بی‌خبرند» را سیبل سخنانش قرار داد: «آن آقا می‌گوید بعضی‌ها از جیب مردم خبر ندارند! تو دلت واقعا برای مردم سوخته؟ شما کجا می‌نشینی؟ زندگی‌ات چطور است؟ استخر را نفر قبلی خراب کرد، شما دوباره ساختید. می‌گویند رئیس‌جمهور باید گلف‌بازی کند و به استخر برود. شما بروید شنایتان را بکنید و جت‌اسکی‌تان را بروید. این حرف‌ها که در مورد جیب مردم می‌زنید از شما خنده‌دار است». این مداح که در کمپین انتخاباتی «محمود احمدی‌نژاد» در سال ٨٨ حضور داشت، خطاب به هاشمی نیز گفته «من چند حرف با جناب آقای هاشمی دارم. یکی اینکه: در کربلای چهار فرمانده چه کسی بود؟ خودت بودی! سال ٦٥ شما فرمانده بودی. اگر واقعا دلت برای این مردم می‌سوزد، سه چهار تا سؤال من را جواب بده! یک: کدام عید به جای کیش پا شدی رفتی جبهه‌ها؟ این همه مردم رفتند سرزدند. چطور این مردم می‌روند به محل شهادت رفقایشان سرمی‌زنند؟ چطور این پدر و مادرها می‌روند به محل شهادت فرزندانشان سر می‌زنند؟» او که گویا از مسئله «جت‌اسکی» دل خوشی ندارد، در مورد هاشمی هم این مسئله را بیان می‌کند: «چطور این خواهر و برادرها می‌روند به محل شهادت عزیزانشان سر می‌زنند؟ شما می‌روی جت‌اسکی!؟»
او خطاب به «هاشمی‌رفسنجانی» گفته است: «ما باور کنیم که شما دلت برای این مردم می‌سوزد؟ سال‌ها دعوای ما با آقای هاشمی این بود که مقام‌معظم‌رهبری (حفظه‌الله تعالی) روی پایگاه زهدی که اسلام از مسئولان نظام اسلامی می‌خواهد، دارند زندگی می‌کنند؛ تو چرا یاد نمی‌گیری؟ تو که داری، چطور حالا یاد ندارها افتادی؟ از محاکمه مهدی؟ اتهاماتی که به ایشان (مهدی هاشمی) وارد است، برخی‌اش مرتبط به همین تحریم است. بعد وقتی ایشان به این ارتشای به این بزرگی مشغول بود، شما دلت برای مردم نمی‌سوخت!؟» این قسمت از سخنان «حدادیان» اشاره‌ای است به صحبت‌های هاشمی‌رفسنجانی که گفته بود: «تعدادی هستند که تحریم‌ها در زندگی‌شان تأثیر مستقیمی ندارد، اما طبقه مزدبگیر جامعه که اکثریت کشور را تشکیل می‌دهند، تحریم‌ها دارد استخوانشان را می‌پوساند. تحریم‌ها پدرِ مردم را درآورده. چطور ادعا می‌کنند به نفع ماست. بسیاری از کارهای مهم ما خوابیده و بسیاری برنامه‌های مصوب داریم که به‌دلیل تحریم‌ها انجام نمی‌شود».

«حدادیان» در ادامه به ماجرای دستگیری «فائزه هاشمی» در روزهای پس از انتخابات ریاست جمهوری ١٣٨٨ نیز اشاره کرد و گفت: «واقعا در جریان فتنه دخترشان را همین‌جا آوردند. رسما دستگیر شد. رسما علیه نظام داشت تظاهرات می‌کرد. داشت حرف می‌زد و سخنرانی می‌کرد. کلیپ‌هایش هم هست. همان شب به وساطت شما آزادش کردند. چرا نگذاشتید در بازداشت بماند؟» او سپس نقل‌قولی از آیت‌الله هاشمی‌شاهرودی آورد و مدعی شد: «بنده از شخص آقای شاهرودی شنیدم که ما خواهش کردیم بگذارید ما اعمال قانون کنیم. ایشان (آقای هاشمی‌رفسنجانی) وساطت کردند و ما به احترام ایشان قبول کردیم. اگر قرار باشد روزی مردم با آقای هاشمی حرف بزنند، این مردم در سینه‌هایشان خیلی حرف هست».

او افزود: «این دیگر خیلی آدم را می‌سوزاند که کسی که در دهه ٧٠ این همه آدم را به اسم خصوصی‌سازی آواره و بدبخت کرد و عده‌ای در تعدیل نیروها بیچاره شدند، آن روز دلش برای کارگران کارخانه‌ها نسوخت!؟ روزهای عزا را در خاطراتش بخوانید و ببینید کجا می‌رود؟ خودت بخوان ببین در خاطراتت نوشتی کجا بودی؟ روز تاسوعا را کجا رفتی؟»
  با مخاطب قراردادن هاشمی‌رفسنجانی گفت: «همین یک سؤال من را پاسخ بده که شما (هاشمی‌رفسنجانی) کدام دفعه یک سر به مناطق جنگی زدی؟ وقتی این همه آدم رفتند شلمچه و دوکوهه و فکه تو که فرمانده جنگ بودی، بلند شدی و رفتی کیش!؟ بعد می‌گویند تشییع جنازه را مصادره کردند».

احمدی‌نژاد هم بی‌نصیب نماند

او که به همراه دیگر همفکرانش، نقش زیادی در انتخابات ١٣٨٤ به نفع «احمدی‌نژاد» ایفا کرد، در ادامه سخنانش به مراسم تشییع شهدا نیز اشاره کرد و گفت: «بنده هم موافق نیستم که یک نفر با زرنگ‌بازی و رندی برود آن بالا و بنشیند در جایی که جایش نبوده است. آنجا جای نوحه‌خوان‌ها بوده است». اشاره «حدادیان» به «محمود احمدی‌نژاد» است که در جریان تشییع شهدا، به جایگاه سخنرانی رفت و پشت سر سخنران مراسم یعنی «محسن رضایی»، ایستاده بود. «احمدی‌نژاد» در طول این مدت، مشغول دست تکان‌دادن و احوال‌پرسی از راه دور با برخی افراد در داخل جمعیت بود.

او که این روزها به منتقد احمدی‌نژاد تبدیل شده، به ماجرای خانه‌نشینی ١١ روزه او هم اشاره‌ای کرد و گفت: «این را هم بگویم که همین آقای هاشمی یک بار هم از نظام قهر نکرده است. آن آقا ١١ روز رفت نشست در خانه! این آقای موسوی که الان در حصر هست، یک بار می‌خواست قهر بکند امام یک تشری زد که همه‌چیز جمع شد. حالا بعضی‌ها دنبال اینند که مهره قبلی را دوباره زنده کنند. این نظام این‌قدر ریشه دارد و رشد کرده است که کسانی که هشت سال رئیس‌جمهور بودند، دیگر جایی برای آمدن ندارند. یک عده هم دنبال پستشان هستند، فکر نکنید دنبال ساده‌زیستی آن آقا هستند. او نشان داد چطور در مقابل ولایت می‌ایستد. حواس‌تان باشد کلاهتان را نبرند».

«حدادیان» در ادامه سخنانش، «صادق زیباکلام» را بی‌نصیب از دعایش نگذاشت و گفت: «من برای اولین‌بار این آقای زیباکلام را دعا کنم. این‌بار ٥٠ درصد انصاف به خرج داد و گفت آقای هاشمی ٥٠ درصد عوض شده‌اید! ٥٠ درصد خیلی است که آن کسی که مرید شماست بگوید خیلی مهم است. من به صداوسیما عرض می‌کنم سخنرانی‌های دهه ٦٠ و ٧٠ آقای هاشمی را از آرشیو بیرون بیاورید. این حرف‌هایی که الان می‌زند خیلی متناقض با آن وقت‌هاست. این حرف‌هایی که آقای هاشمی درباره امام می‌زند با آن وقت‌ها خیلی متناقض است. همین‌ها را اگر از تلویزیون هم نمی‌توانید پخش کنید، یک نسخه به خودش بدهید تا ببیند چقدر تغییر کرده است. متأسفانه نسل جدید آن حرف‌ها را نشنیده است».
. پیش از این، مراسم تشییع شهدای دفاع مقدس که روز سه‌شنبه برگزار شد، . در این مراسم، یک مداح  تهران،  نسبت به «حسن روحانی» رئیس‌جمهوری و «علی لاریجانی» رئیس مجلس اظهاراتی  داشت. او در قسمتی از سخنانش، خطاب به روحانی گفته بود «اگر عرضه نداری برو کنار». کریمی همچنین به موضوع دیدار هیأت پارلمان اروپایی با رئیس مجلس نیز اشاره کرده و گفته بود: «مسئولی که در جمهوری اسلامی به‌خاطر پزدادن مقابل یک دیپلمات، با‌ هزار قلم آرایش و سرِ باز (بی‌حجاب) و فقط یک کلاه نمادین بر روی سر می‌روی و با او حال ‌و احوال و مذاکره می‌کنی، خاک بر سرت».
یکی از مشهورترین مداحان تهران، یعنی «منصور ارضی»  هرچند  این روزها را در سکوت می‌گذراند و تنها به مداحی در مسجد «ارک» مشغول است، اما در چندین نوبت دیگر، اظهاراتی علیه «محمدباقر قالیباف» شهردار تهران، «هاشمی‌رفسنجانی» و «اسفندیار رحیم‌مشایی» بیان کرده بود. این در حالی است که در دولت اول «محمود احمدی‌نژاد»، «حاج منصور» در چند سفر استانی با اعضای هیأت دولت نهم همراه شده بود.

  در جریان انتخابات ریاست‌جمهوری ١٣٩٢ هم، برخی مداحان در صف حامیان «سعید جلیلی» قرار گرفتند و مداحی مشهوری هم در دوران انتخابات منتشر شد که شعری در مدح «سعید جلیلی» می‌خواندند و حاضران با آن همراهی می‌کردند.
نظرات(0) نظرات() 

ویکی‌لیکس: عربستان پسر مهاجرانی را در انگلیس بورسیه کرد

نوشته شده توسط : قارانقوش
یکشنبه 31 خرداد 1394-12:28 ب.ظ


پایگاه اینترنتی ویکی لیکس نوشت: عربستان سعودی پسر عطاء الله مهاجرانی وزیر اسبق فرهنگ و ارشاد اسلامی ایران را برای تحصیل در مقطع دکترا در انگلیس بورسیه کرده بود.

به گزارش خبرگزاری صدا و سیما، بر اساس یکی از اسناد سری وزارت امور خارجه عربستان که در پایگاه اینترنتی ویکی لیکس منتشر شد، وزارت دارایی این کشور بر اساس درخواست عطاء الله مهاجرانی اعطای بورسیه به پسر او را برای تحصیل در مقطع دکترا در دانشگاه «وارویک» انگلیس پذیرفته است.

بر اساس این سند عربستان پرداخت هزینه شصت و پنج هزار پوندی تحصیل علی مهاجرانی در دانشگاهی در انگلیس را پذیرفته است که شامل دوازده هزار و صد و پانزده پوند هزینه سالانه تحصیل سالانه به مدت چهار سال (2015-2011) و چهار هزار و دویست و پنجاه و شش پوند به عنوان هزینه مسکن است.

پیوست این سند چکی به مبلغ شانزده هزار و سیصد و هفتاد و یک پوند به عنوان هزینه یک سال تحصیل و اقامت علی مهاجرانی در انگلیس بوده است.

ویکی‌لیکس/عربستان پسر مهاجرانی را در انگلیس بورسیه کرد

نظرات() 

۹ خاصیت جالب تخم بلدرچین

نوشته شده توسط : قارانقوش
یکشنبه 31 خرداد 1394-12:25 ب.ظ


جذب ویتامین های بدن با افزایش سن بسیار کم می شود از این رو مصرف تخم بلدرچین به افراد بالای ۴۰ سال، برای بالا بردن مواد معدنی و ویتامین های بدن و جلوگیری از کارافتادگی زودرس و پیشگیری از سرطان توصیه می شود. تخم بلدرچین در افراد پیر و مسن سبب تجدید قوای از دست رفته خواهد شد.
۹ خاصیت جالب تخم بلدرچینتخم بلدرچین یک بمب ویتامینی و تغذیه‌ای است! اگر در بین مواد غذایی به دنبال ماده‌ای باارزش و سالم هستید، توصیه می‌کنیم تخم بلدرچین مصرف کنید. خواص و فواید استفاده و مصرف آن در ادامه مطلب توضیح داده شده است.

تخم بلدرچین نسبت به تخم مرغ، ۵ برابر فسفر، ۷ برابر آهن، ۶ برابر ویتامین B۱۲ و ۱۵ برابر ویتامین B۲ دارد (هرچند اندازه یک تخم مرغ حدود ۵ برابر تخم بلدرچین است).

تخم بلدرچین منبع غنی اسید چرب امگا ۳ است که برای تقویت هوش و حافظه بسیار مفید است.

کلسترول در تخم بلدرچین نسبت به تخم مرغ بسیار کمتر است.

گفته شده که چون بلدرچین در برابر بیماری‌های مختلف بسیار مقاوم‌تر از مرغ است، پرورش آن بدون استفاده از دارو و آنتی بیوتیک انجام می‌شود، بنابراین گوشت و تخم بلدرچین محصولی کاملاً ارگانیک و سالم است که ذخیره داروئی مضری برای مصرف کننده در بافت خود ندارند.

۹ خاصیت تخم بلدرچین

۱- تخم بلدرچین باعث ایجاد متابولیسم بهینه در سلولهای بدن می‌شود و بهترین نوع پروتئین و چربی را دارد.

۲- تخم بلدرچین برای با هوش شدن جنین در دوران بارداری بسیار مؤثر است.

۳- تخم بلدرچین موجب بهبود اشتها در اطفال کم اشتها شده ومناسب برای سنین رشد کودکان ونوجوانان است.

۴- تخم بلدرچین به تنظیم سیکل خواب کمک میکند.

۵- تخم بلدرچین سبب افزایش مقاومت کلی بدن میشود.

۶-تخم بلدرچین در تنظیم سیستم عصبی، قلبی و گوارشی و درمان بیماری تشنج مؤثر است.

۷-تخم بلدرچین برای افراد مسن بسیار مفید است و سبب استحکام عضلات و استخوان‌ها میشود.

۸- تخم بلدرچین سبب بهبود میل و توان جنسی میشود.

۹- تخم بلدرچین حساسیت ایجاد نمیکند.

جنبه‌های دارویی و درمانی تخم بلدرچین


۱- تخم بلدرچین برای درمان بیماری‌های کبدی، کلیوی، کم خونی، آسم، سل، ناتوانی جنسی، استرس و بازسازی بدن پس از جراحی یا زایمان توصیه میشود.

۲-مصرف تخم بلدرچین در مادران شیرده باعث منظم شدن سیستم عصبی، قلبی و گوارشی بدن و افزایش شیر میشود.

۳-مصرف تخم بلدرچین به دلیل حجم کم و میزان بالای پروتئین آن برای ورزشکاران بخصوص بدنسازان عزیز توصیه میشود.

۴- تخم بلدرچین به دلیل کامل بودن و نداشتن هیچ تأثیر سوئی بر شیر خواران به عنوان بهترین مکمل دوران شیردهی توصیه میشود.

۵- ماسک سفیده تخم بلدرچین همراه عسل (برای پوستهای چرب و زرده با عسل برای پوستهای خشک) باعث طراوت و شادابی و رفع چین و چروک و لکههای پوست میشود.

فواید تخم بلدرچین برای افراد میانسال و بالای ۴۰ سال


جذب ویتامین های بدن با افزایش سن بسیار کم می شود از این رو مصرف تخم بلدرچین به افراد بالای ۴۰ سال، برای بالا بردن مواد معدنی و ویتامین های بدن و جلوگیری از کارافتادگی زودرس و پیشگیری از سرطان توصیه می شود.

تخم بلدرچین در افراد پیر و مسن سبب تجدید قوای از دست رفته خواهد شد. در چین و ژاپن، بچه‌ها هر روز قبل از رفتن به مدرسه یک تخم بلدرچین می‌خورند.

منبع: بیتوتهنظرات() 

روایت خروج از گروهک منافقین در شبکه مستند

نوشته شده توسط : قارانقوش
یکشنبه 31 خرداد 1394-12:22 ب.ظ


« خروج ممنوع » به روایت 6 تن از اعضای سابق منافقین به ماجرای چگونگی ورود آن ها به این گروهک و اتفاقاتی که برای آن ها رخ داده است ، می پردازد.
مستند « خروج ممنوع » در یک قسمت 46 دقیقه ای از شبکه مستند پخش می شود.

 « خروج ممنوع »  به روایت 6 تن از اعضای سابق منافقین به ماجرای چگونگی ورود آن ها به این گروهک و اتفاقاتی که برای آن ها رخ داده است ، می پردازد. سپس داستان خروج اعضای مجاهدین خلق از این گروهک تروریستی و مشکلاتی که برای نجات جان خود داشتند را به تصویر می کشد.

از نکات جذاب این مستند می توان به بازسازی صحنه های فرار از اردوگاه اشاره کرد.

« خروج ممنوع » یکشنبه 31 خرداد ماه ، ساعت 22 و به مدت 46 دقیقه از شبکه مستند پخش می شود.
نظرات() 

دور افتخار ایرانی‌ها با پرچم جمهوری آذربایجان +عکس

نوشته شده توسط : قارانقوش
یکشنبه 31 خرداد 1394-12:18 ب.ظ


پنجشنبه در ادامه بازهای اروپایی میلاد بیگی، تکواندوکار ایرانی، یک طلا به مدال‌های کاروان جمهوری آذربایجان اضافه کرد.
نخستین دوره بازی‌های اروپایی در شرایطی در شهر باکوی جمهوری آذربایجان در حال برگزاری است که مدال‌آوری ورزشکاران ایرانی در این رقابت‌ها، زنگ خطری برای ورزش ایران محسوب می‌شود. اتفاق قابل‌توجه نخستین دوره بازی‌های اروپایی اینجاست که خیلی از کشورهای اروپایی حاضر در این رویداد مهم، حتی نتوانسته‌اند یک مدال طلا هم به‌دست آورند؛ اما ورزشکاران ایرانی با دو مدال طلا و نقره‌ای که برای آذربایجان کسب کرده‌اند، مؤثرتر از کشورهایی مثل مونته‌نگرو، دانمارک و... ظاهر شده‌اند.
دور افتخار ایرانی‌ها با پرچم جمهوری آذربایجان (+عکس)دور افتخار ایرانی‌ها با پرچم جمهوری آذربایجان (+عکس)

البته درخشش ورزشکاران کشورمان در رویداد‌های معتبر بین‌المللی برای هر ایرانی خوشحال‌کننده است؛ اما همین مدال‌آوری‌ها زنگ خطری بزرگ برای ورزش ماست که مبادا این مهاجرت‌ها در آینده نیز ادامه‌دار باشد و سرمایه‌های ورزش ایران، یکی پس از دیگری از دست بروند.  ورزشکارانی که چند صباحی است به دلیل پشتیبانی‌نشدن مالی از سوی مسئولان ورزش ایران و البته پیشنهادهای مالی همسایه شمالی، به جمهوری آذربایجان مهاجرت کرده و تغییر تابعیت داده‌اند تا در قبال دریافت دستمزدهای بالا از آذربایجانی‌ها، برای تیم‌های ملی رشته‌های مختلف این کشور به میدان بروند. جمهوری آذربایجان که در سال‌های اخیر، سرمایه‌گذاری گسترده‌ای روی ورزش کرده، مدت‌هاست در کمین ورزشکاران کشورهای همسایه خود به خصوص ایران است تا خودش را به ورزش دنیا معرفی کند. مهم‌تر اینکه سران ورزش این کشور با گرفتن میزبانی اولین دوره بازی‌های اروپایی، بزرگ‌ترین رویداد قاره اروپا، انگیزه‌شان مضاعف شده تا هرچه بیشتر به جذب قهرمانان و مدال‌آوران کشورهای دیگر اقدام کنند تا اولین نتیجه کار خود را در این رقابت‌ها ببینند! میلاد بیگی و صباح شریعتی، سرمایه‌های ازدست‌رفته ورزش ایران هستند که با مهاجرت به آذربایجان پرچم این کشور را در بازی‌های اروپایی بالا برده‌اند.

طلای تکواندوکار ایران برای جمهوری آذربایجان

پنجشنبه در ادامه بازهای اروپایی میلاد بیگی، تکواندوکار ایرانی، یک طلا به مدال‌های کاروان جمهوری آذربایجان اضافه کرد. بیگی در وزن منفی 80 کیلوگرم رقابت‌های تکواندوی مردان با نتیجه 9 بر 4 «آلبرت گائون» از روسیه را شکست داد و به مدال طلا دست یافت. او چندی پیش در مسابقات آزاد اوکراین، اولین مدال خود(نقره)  را برای تیم ملی تکواندوی آذربایجان به‌دست آورده بود. میلاد بیگی در حالی عنوان قهرمان تکواندوی اروپا را از آنِ خود کرده که تا پنج ماه پیش برای تیم ملی تکواندو ایران روی شیاپ چانگ می‌رفت و حتی در جام بین‌المللی فجر در تهران نیز قهرمان شده بود.

 نکته جالب‌توجه اینجاست که تیم ملی تکواندوی آذربایجان با مربیگری رضا مهماندوست، سرمربی سابق و پرافتخار تیم ملی تکواندوی ایران، تاکنون دو مدال طلای مردان را در بازی‌های اروپایی گرفته است و شانس اول قهرمانی مسابقات محسوب می‌شود. صباح شریعتی، دیگر ورزشکار ایرانی‌الاصل مقیم آذربایجان است که در بازی‌های اروپایی مدال‌آوری کرده است. او برای تیم ملی کشتی فرنگی این کشور در وزن 130 کیلوگرم صاحب مدال نقره شد.

شریعتی در دیدار فینال که نمایش خوبی مقابل رضا کایالپ، کشتی‌گیر نامدار ترکیه‌ای داشت، 3 بر یک شکست خورد و نایب‌قهرمان شد. شریعتی عنوان دومی و سومی رقابت‌های کشوری ایران را داشت و به اردوهای تیم ملی دعوت می‌شد؛ اما چهارسال پیش تصمیم گرفت به آذربایجان مهاجرت کند. سامان طهماسبی، دیگر فرنگی‌ کار ایرانی تیم ملی آذربایجان در این مسابقات بود که عملکرد خوبی نداشت و در دور دوم رقابت‌های وزن 85 کیلوگرم با نتیجه 9 بر صفر مغلوب ماکسیم مانوکیان از ارمنستان شد تا از دور رقابت‌ها حذف شود. طهماسبی، دارنده مدال برنز جهان و طلای آسیا اولین ورزشکاری از ایران بود که پنج سال پیش، به دلیل اوضاع بد مالی و حمایت‌نشدن از سوی فدراسیون کشتی وقت، تغییر تابعیت داد و به آذربایجان رفت. سرمربیگری تیم‌ملی کشتی فرنگی آذربایجان نیز بر عهده جمشید خیرآبادی است. کسی که پیش‌ازاین دستیار محمد بنا، پرافتخارترین سرمربی تیم ملی کشتی فرنگی ایران، بود که بعد از المپیک 2012 لندن، هدایت این تیم را با دستمزد بسیار بالا پذیرفت.

مسعود هاشم‌زاده، سامان طهماسبی، امیر علی‌‌اکبری، صباح شریعتی در تیم‌ملی کشتی فرنگی، احمد محمدی، سینا بهرامی، میلاد بیگی، سهیلا سیاحی و... در تیم ملی تکواندو، نمونه‌های روشنی از ورزشکاران ملی پوش ایران بودند که در چند سال اخیر بار سفر را بسته‌اند و به آذربایجان مهاجرت کرده‌اند. اما تکواندو و کشتی، اولین رشته‌ها در ایران نیستند که ورزشکاران ملی‌پوش و عنوان‌دار آن، به خارج از کشور مهاجرت می‌کنند. جودو، شمشیربازی، قایقرانی، نجات‌غریق، کاراته و شطرنج، ازجمله رشته‌هایی بوده‌اند که ورزشکاران شناخته‌شده آن در پنج‌سال اخیر از ایران رفته‌اند و تابعیت کشورهای اروپایی را گرفته‌اند. کوچ ورزشکاران به سایر کشورها، از مهم‌ترین معضلاتی است که ورزش ایران با آن روبه‌رو بوده و تاکنون راهکاری از سوی مسئولان مربوطه برای مقابله با آن اندیشیده نشده است. مشکل مالی و نادیده‌گرفتن ورزشکاران ایرانی از سوی متولیان ورزش تنها دلیلی است که آنها را مجبور کرده تا دست به این کار بزنند.
منبع: شرق
نظرات() 

پاسخ صادق زیباکلام به سعید حدادیان

نوشته شده توسط : قارانقوش
یکشنبه 31 خرداد 1394-12:15 ب.ظ


ای‌کاش جنابعالی و یارانتان هم به کیش و جت‌اسکی می‌رفتید اما شمار هم‌میهنانتان که به زیر خط فقر رفته‌اند چند برابر نشده بود؛ ای‌کاش و ای‌کاش و باز هم ای‌کاش ... .
 پس از انتشار اظهارات انتقادآمیز سعید حدادیان درباره رئیس‌جمهور و برخی شخصیت‌های کشور، که در بخشی از آن به صادق زیباکلام نیز اشاره‌ای کرده بود، زیباکلام - استاد علوم سیاسی دانشگاه - نامه سرگشاده‌ای خطاب به این مداح منتشر کرد.

به گزارش ایسنا به نقل از خبرآنلاین، متن نامه سرگشاده صادق زیباکلام به سعید حدادیان به این شرح است:

«بسمه تعالی

جناب آقای حاج سعید حدادیان

مداح ارجمند اهل بیت عصمت و طهارت

با سلام و آرزوی قبولی طاعات؛ اخیرا در یکی از سخنرانی‌هایتان بنده را دعا فرموده‌اید که از اظهار لطفتان ممنونم. این التفات بواسطه آن بود که گفته بودم آقای هاشمی رفسنجانی 50 درصد تغییر یافته‌اند.

 این به زعم جنابعالی "اعتراف" در مورد ایشان که "عوض" شده‌اند آنقدر شما را به وجد می‌آورد که در حق بنده دعا می‌فرمایید. اما جناب حدادیان اگر لختی به صدر و ذیل آن "اعتراف" توجه می‌کردید شاید آنقدرها هم بنده را مستحق دعا نمی‌یافتید.

 مراد بنده از "تغییر" آقای هاشمی رفسنجانی آن بود که مشارالیه هم همچون بسیاری از چهره‌ها و شخصیت‌های دیگر انقلابی دهه 60 که ما امروزه آنان را "اصلاح‌طلب" می‌نامیم پی برده‌اند که مهم‌تر از آمریکاستیزی، غرب‌ستیزی،استکبارستیزی و شعار مرگ بر اسراییل، تلاش در جهت استقرار دموکراسی، آزادی بیان، آزادی اندیشه، آزادی مطبوعات، انتخابات آزاد، حاکمیت قانون و این دست ارزش‌ها می‌باشد؛ ارزش‌هایی که انقلاب اسلامی بواسطه تحقق آنها شکل گرفت.

مع‌الاسف غرب‌ستیزی و آمریکاستیزی که بعد از انقلاب به‌راه افتاد به‌تدریج این ارزش‌ها را کنار زد.

فرموده بودید آقای هاشمی رفسنجانی می‌بایستی پاسخگوی عملیاتی که منجر به شهادت غواصان گردیده، باشند. نفس پاسخگو بودن صد البته که کاملا درست است.

اما فکر نمی‌کنید پیش و بیش از آقای هاشمی رفسنجانی، فرماندهان نظامی که طراحی و مسئولیت آن عملیات را برعهده داشتند و امروزه همچون قهرمانان و فاتحین ظاهر می‌شوند می‌بایستی پاسخگو باشند که آن 175 غواص چگونه بدست عراقی‌ها اسیر شدند و به شهادت رسیدند؟ آیا فکر نمی‌کنید فرماندهان نظامی که امروز آقای هاشمی رفسنجانی را متهم می‌کنند که چرا مرحوم امام خمینی را وادار به پذیرش قطعنامه 598 نمودند در حالیکه آنان همچنان توان ادامه جنگ را داشتند، خیلی بیشتر از ایشان می‌بایستی امروز پاسخگوی شکست آن عملیات باشند؟

توهین به آقای هاشمی رفسنجانی و ایضا سایر مسئولین و چهره‌ها و شخصیت‌های سیاسی و دینی نظام و اساساً بکارگیری شیوه‌ های مذموم توهین، بی‌احترامی، هتک حیثیت و حرمت، دادن نسبت‌های زشت و ناروا، مثل آب خوردن دروغ گفتن و استفاده از سایر رفتارهای غیراخلاقی مع‌الاسف مدتهاست که توسط عده‌ای در این مملکت بصورت شیوه‌ای رایج و عادی درآمده.

نمی‌دانم اشاعه این روش‌های ناشایست چگونه با اهداف دیگر نظام همچون تهذیب و اصلاح اخلاقی و مهندسی فرهنگی قابل تجمیع می‌باشند.

جنابعالی، یاران و همفکرانتان با خیال راحت به صغیر و کبیر این مملکت که مورد غضب قرار گرفته‌اند هرچه را که بخواهید و هر ناسزا و توهینی که به ذهنتان می‌رسد را روا می‌دارید. این هم از الطاف خفیه است که اتفاقا هر قدر که شما بیشتر توهین روا می‌دارید محبوبیت آنان بیشتر می‌شود.

در عین حال دریغم آمد این چند جمله را در قبال توهین‌هایی که به آقای هاشمی رفسنجانی در آن سخنرانی روا داشته بودید نگویم.

فرموده بودید که ایشان به‌جای بازدید از جبهه‌ها و رفتن با کاروان راهیان نور، به کیش و جت‌اسکی می‌روند و ...؛ من فرض می‌گیرم جناب حاج سعید حدادیان آنچه می‌گویید واقعیت دارد.

با چنین مفروضه‌ای خدمتتان عرض می‌نمایم که ای‌کاش جنابعالی هم به کیش و جت‌اسکی تشریف می‌بردید اما در عوض شش میلیون جوان مملکت امروز بیکار نبودند؛ ای‌کاش جنابعالی و همفکرانتان هم به کیش و جت‌اسکی می‌رفتید اما از در و دیوار مملکت پرونده فساد نمی‌ریخت؛ ای‌کاش جنابعالی هم عید نوروز به کیش و جت‌اسکی می‌رفتید اما صف فارغ‌التحصیلان بهترین دانشگاه‌هایمان در مقابل سفارتخانه‌های غربی هر روز طولانی‌تر نمی‌شد؛ ای‌کاش جنابعالی هم به جت‌اسکی می‌رفتید اما به فکر سرمایه‌گذاری و تامین آب مملکت هم می‌بودید؛ ای‌کاش جنابعالی هم به کیش می‌رفتید اما جنگل‌های مملکت بواسطه بی‌توجهی و کمبود امکانات این چنین در معرض نابودی قرار نمی‌گرفت؛ ای‌کاش جنابعالی هم به کیش و جت‌اسکی می‌رفتید اما در عوض محیط زیستمان در این حال و روز نبود؛ ای‌کاش جنابعالی و یارانتان هم به کیش و جت‌اسکی می‌رفتید اما شمار هم‌میهنانتان که به زیر خط فقر رفته‌اند چند برابر نشده بود؛ ای‌کاش و ای‌کاش و باز هم ای‌کاش ... .

ایام بکام باد

صادق زیباکلام

سی و یکم خردادماه یکهزار و سیصد و نود و چهار»
منبع: ایسنا

سعید حدادیان:
حدادیان اظهار داشت: من به صدا و سیما عرض می‌کنم سخنرانی‌های دهه 60 و 70 آقای هاشمی را از آرشیو بیرون بیاورید. این حرف‌هایی که الان می‌زند خیلی متناقض است با آن وقت‌ها. این حرف‌هایی که آقای هاشمی درباره امام می‌زند با آن وقت‌ها خیلی متناقض است.

صراط: سعید حدادیان در دومین شب مراسم مناجات‌خوانی ماه مبارک رمضان در مهدیه امام حسن مجتبی در سخنان کوتاهی به حماسه باشکوه حضور مردم در تشییع پیکر شهدا اشاره کرد و به انتقاد از برخی اظهارنظرهای سیاسی پرداخت.

حدادیان در ابتدای این مراسم گفت: من دو سه کلمه دیشب صحبت کردم. چون شب جمعه است باز یک عده تازه آمده‌اند می‌خواهم حرف‌هایی بزنم و به مناجات برسم. دلیل اینکه از شب گذشته وارد این بحث شدم این است که می‌خواهم به شهدا ظلم نشود. برخی گفته‌اند که استخوان‌های مردم زیر بار تحریم خورد شده است! باید بگویم استخوان‌های ترکیده مردم همین تابوت‌هایی بود که مردم روی دوش‌شان گذاشتند و با این تجلیل تشییع کردند.

حدادیان تصریح کرد: ولی من چند تا حرف با جناب آقای هاشمی دارم. یکی اینکه: در کربلای چهار فرمانده چه کسی بود؟ خودت بودی! سال 65 شما فرمانده بودی. اگر واقعا دلت برای این مردم می‌سوزد سه چهار تا سوال من را جواب بده! یک: کدام عید به جای کیش پا شدی رفتی جبهه‌ها؟ این همه مردم رفتند سر زدند. چطور این مردم می‌روند به محل شهادت رفقایشان سرمی‌زنند؟ چطور این پدر و مادرها می‌روند به محل شهادت فرزندانشان سر می‌زنند؟ چطور این خواهر و برادرها می‌روند به محل شهادت عزیزان‌شان سر می‌زنند؟ شما می‌روی جت اسکی!؟

وی در ادامه ضمن اشاره به سوابق مواضع آقای هاشمی اظهار داشت: ما باور کنیم که شما دلت برای این مردم می‌سوزد؟ سال‌ها دعوای ما با آقای هاشمی این بود که مقام معظم رهبری (حفظه الله تعالی) روی پایگاه زهدی که اسلام از مسئولین نظام اسلامی می‌خواهد دارند زندگی می‌کنند؛ تو چرا یاد نمی‌گیری؟ تو که داری چطور حالا یاد ندارها افتادی؟ از محاکمه مهدی؟ اتهاماتی که به ایشان (مهدی هاشمی) وارد است برخی‌اش مرتبط به همین تحریم است. بعد وقتی ایشان به این ارتشای به این بزرگی مشغول بود شما دلت برای مردم نمیسوخت!؟ (تکبیر حضار)

حدادیان سپس به ماجرای دستگیری فائزه هاشمی در ایام فتنه پرداخت و گفت: واقعا در جریان فتنه دخترشان را همین جا (سپاه غرب تهران) آوردند. رسما دستگیر شد. رسما علیه نظام داشت تظاهرات می‌کرد. داشت حرف می‌زد و سخنرانی می‌کرد. کلیپ‌هایش هم هست. همان شب به وساطت شما آزادش کردند. چرا نگذاشتید در بازداشت بماند؟ از شخص آقای شاهرودی بنده شنیدم که ما خواهش کردیم بگذارید ما اعمال قانون کنیم. ایشان (آقای هاشمی رفسنجانی) وساطت کردند و ما به احترام ایشان قبول کردیم. اگر قرار باشد روزی مردم با آقای هاشمی حرف بزنند این مردم در سینه‌هایشان خیلی حرف هست.

این مدیحه‌سرا و شاعر آئینی همچنین اظهار داشت: این دیگر خیلی آدم را می‌سوزاند که کسی که در دهه هفتاد این همه آدم را به اسم خصوصی‌سازی آواره و بدبخت کرد و عده‌ای در تعدیل نیروها بیچاره شدند، آن روز دلش برای کارگران کارخانه‌ها نسوخت!؟ روزهای عزا را در خاطراتش بخوانید و ببینید کجا می‌رود؟ خودت بخوان ببین در خاطراتت نوشتی کجا بودی؟ روز تاسوعا را کجا رفتی؟

سعید حدادیان با مخاطب قرار دادن هاشمی رفسنجانی گفت: همین یک سوال من را پاسخ بده که شما (هاشمی رفسنجانی) کدام دفعه یک سر به مناطق جنگی زدی؟ وقتی این همه آدم رفتند شلمچه و دوکوهه و فکه تو که فرمانده جنگ بودی، بلند شدی و رفتی کیش!؟ بعد می‌گویند تشییع جنازه را مصادره کردند. بله بنده هم موافق نیستم که یک نفر با زرنگ‌بازی و رندی برود آن بالا و بنشیند در جایی که جایش نبوده است. آنجا جای نوحه‌خوان‌ها بوده است.

وی در ادامه سخنانش به بیان انتقاداتی از برنامه‌ریزی مسئولین در مراسم تشییع شهدا پرداخت و گفت: مردم وسط این خیابان‌ها بودند. از افسریه بگیرید تا بهارستان. تازه اگر خوب مدیریت شده بود، که خوب مدیریت نشد. ما هم منتقدیم. اگر خوب مدیریت می‌شد بنده به شما می‌گفتم که چه خبر می‌شد. انگار یک عده تصمیم داشتند یک عده را اذیت کنند. و الا بستن خیابان‌ها که کاری ندارد. شورای تامین استان برای همچین تشییع جنازه‌ای باید جلسه بگذارند. من ساعت 2 رفتم گشتی زدم و دیدم اتوبوس‌ها هنوز در میدان بهارستان است، گفتم خدا به این مردم رحم کند. در این دنیای پر تروریسم اگر در یکی از این ماشین‌ها چیزی گذاشته باشند خدا به خیر کند. جایگاه را دیدم که اصلا سیبل بود. ولی مردم خودشان مدیریت کردند.

وی ادامه داد: آقای هاشمی! شما بیایید این تابوت‌ها را روی دوش‌تان بگیرید. شما باید در این تشییع جنازه‌ها شرکت کنید. خانواده محترم و اولاد بزرگوارتان باید در این مراسم شرکت کنند. وظیفه کیست که در مورد شهدا حرف بزند؟ آقای هاشمی که فرمانده بوده در جنگ باید بیاید صحبت بکند یا دیگران؟

حدادیان همچنین اظهار داشت: من برای اولین بار این آقای زیباکلام را دعا بکنم. این بار 50 درصد انصاف بخرج داد و گفت آقای هاشمی پنجاه درصد عوض شده‌اید! پنجاه درصد خیلی است که آن کسی که مرید شماست بگوید خیلی مهم است. من به صدا و سیما عرض می‌کنم سخنرانی‌های دهه 60 و 70 آقای هاشمی را از آرشیو بیرون بیاورید. این حرف‌هایی که الان می‌زند خیلی متناقض است با آن وقت‌ها. این حرف‌هایی که آقای هاشمی درباره امام می‌زند با آن وقت‌ها خیلی متناقض است. همین‌ها را اگر از تلویزیون هم نمی‌توانید پخش کنید، یک نسخه به خودش بدهید تا ببیند چقدر تغییر کرده است. متاسفانه نسل جدید آن حرف‌ها را نشنیده است.

حدادیان در ادامه با بیان مثالی از سیره امام در مقابل کشورهای ظالم و مظلوم پرداخت و افزود: به خود امام حسین! به همین شب عزیز قسم! در روزهایی که روسیه اتحادیه جماهیر شوروی بود و قدرت زیادی داشت گفت ما همه این موشک‌هایی که به عراق داده‌ایم به شما (ایران) می‌دهیم. شما فقط کاری به افغانستانی که ما اشغالش کرده‌ایم نداشته باشید. امام گفتند نه، ما در همه جای دنیا حامی مظلومیم. این امام ما بوده است. از امام چیز دیگری می‌خواهی درست بکنی؟ نمی‌شود! امامی که 300 هزار شهید دارد را شما نمی‌توانید عوض کنید.

وی با اشاره به سخنان اخیر حسن روحانی در مورد وضع معیشتی مردم اظهار داشت: آن آقا می‌گوید بعضی‌ها از جیب مردم خبر ندارند! تو دلت واقعا برای مردم سوخته؟ شما کجا می‌نشینی؟ زندگی‌ات چطور است؟ استخر را نفر قبلی خراب کرد شما دوباره ساختید. می‌گویند رئیس جمهور باید گلف بازی کند و به استخر برود. شما بروید شنایتان را بکنید و جت اسکی‌تان را بروید. این حرف‌ها که در مورد جیب مردم می‌زنید از شما خنده‌دار است.

سعید حدادیان در انتهای سخنانش به ماجرای خانه‌نشینی احمدی‌نژاد پرداخت و گفت: اما این را هم بگویم که همین آقای هاشمی یک بار هم از نظام قهر نکرده است. آن آقا 11 روز رفت نشست در خانه! این آقای موسوی که الان در حصر هست یک بار می‌خواست قهر بکند امام یک تشری زد که همه چیز جمع شد.حالا بعضی‌ها دنبال اینند که مهره قبلی را دوباره زنده کنند. این نظام اینقدر ریشه دارد و رشد کرده است که کسانی که 8 سال 8 سال رئیس جمهور بودند دیگر جایی برای آمدن ندارند. یک عده هم دنبال پستشان هستند. فکر نکنید دنبال ساده‌زیستی آن آقا هستند. او نشان داد که چطور در مقابل ولایت می‌ایستد. حواس‌تان باشد کلاه‌تان را نبرند.

هیات رزمندگان غرب تهران و مراسم مناجات‌خوانی و قرائت ادعیه ماه رمضان از شب گذشته در مهدیه امام حسن مجتبی آغاز شده است و به مدت 30 شب ادامه خواهد داشت. این مراسم هر شب از ساعت 23 با سخنرانی آغاز شده و با مداحی سعید حدادیان و دیگر مداحان و مرثیه‌سرایان اهل بیت ادامه خواهد یافت.

منبع: فارسنظرات() 

شایعه‌هایی درباره مرگ دختر ۳۰ ساله

نوشته شده توسط : قارانقوش
یکشنبه 31 خرداد 1394-12:10 ب.ظ


به‌نظر می‌رسد زمان وقوع مرگ این دختر بین ساعت ۱۰ تا ١١:٣٠ شامگاه سه‌شنبه باشد. از صبح پنجشنبه نیز دو عکس از او در شبکه‌های اجتماعی منتشر و از ارتکاب جنایت خبر داده شده است.
مرگ دختری ۳۰ ساله در ساری در حالی به یک معما تبدیل شده که پلیس آگاهی آن را خودکشی اعلام کرده، ولی علت مرگ به خانواده او سکته قلبی گزارش شده است. جسد دختر ٣٠ ساله برای تشییع و خاک‌سپاری به خانواده‌اش تحویل  داده شد و این در حالی است که از نخستین ساعات روز جمعه نیز عکس‌هایی از دختری که در جایی نظیر جنگل بر زمین افتاده است در شبکه‌های اجتماعی دست‌به‌دست می‌شود و آن را مربوط‌به یک قتل در ساری دانسته‌اند. در‌همین‌حال یک پایگاه اینترنتی دراین‌باره خبری به‌نقل از سرهنگ «احمدرضا رستمی» رئیس‌پلیس آگاهی مازندران منتشر کرد که تأکید کرده است: «درپی فوت دختر جوانی در ساری، با هماهنگی قاضی ویژه قتل، در صحنه وقوع حادثه حاضر شدیم. این دختر جوان با خوردن قرص برنج خودکشی کرده است و شایعه قتل وی به‌هیچ‌وجه درست نیست». بااین‌حال، یکی از بستگان این دختر ۳۰ ساله به خبرآنلاین گفت: «خانم «م» بعدازظهر سه‌شنبه برای انجام کاری به کافی‌نت رفته بود؛ وقتی به خانه برگشت حدود ساعت ٧:٣٠ تا هشت شب، تلفنی به او شد و وی به خانواده‌اش گفت باید برای انجام کار دیگری بیرون برود. وی در ادامه گفت: خانواده این دختر از خانواده‌های قدیمی ساری هستند و مردم آنها را به‌خوبی می‌شناسند. دختر این خانواده بعد از آنکه تلفن را پاسخ داده و گفته است بیرون می‌رود، شب به خانه بازنگشت و صبح روز چهارشنبه خبر دادند، جسدش کشف شده‌ است. براساس گزارشی که پلیس نیز آن را تأیید کرده، جسد این دختر در جاده دریا کشف شده‌ است. به گفته یکی از بستگان او، پزشکی قانونی به خانواده آنها اعلام کرده است علت مرگ این دختر ۳۰ ساله سکته قلبی است. به‌نظر می‌رسد زمان وقوع مرگ این دختر بین ساعت ۱۰ تا ١١:٣٠ شامگاه سه‌شنبه باشد. از صبح پنجشنبه نیز دو عکس از او در شبکه‌های اجتماعی منتشر و از ارتکاب جنایت خبر داده شده استنظرات() 

زلزله منجیل - سال 69 / عکس

نوشته شده توسط : قارانقوش
یکشنبه 31 خرداد 1394-12:07 ب.ظ


به گزارش ایرنا ۳۱خرداد ۱۳۶۹ - زلزله ای به شدت 7/4 ریشتر، رودبار و منجیل در جنوب گیلان را لرزاند و ۳۵۰۰۰نفر کشته، بیش از ۲۰۰ هزار واحد مسکونی تخریب و ۵۰۰٬۰۰ نفر بی خانمان شدند

 

نظرات() 

سورتمه سواری در حیران

نوشته شده توسط : قارانقوش
یکشنبه 31 خرداد 1394-01:44 ق.ظ

ارسال کننده دنیز از زنجان

پیشاپیش فرا رسیدن ماه مهمانی خدا و ماه رمضان به همه شما و مسلمین جهان تبریک و صلح و دوستی برای تک تک انسانها در این ماه آرزو داریم. دنیز هم مثل همیشه با تصاویر و مطالب زیباش به این وبلاگ رنگ و نفس داده است که متشکریم.
ظاهرا دنیز رفته گردنه حیران اونجا حسابی خوش گذشته خداشکر و با این تصاویر ما را هم شریک میکند در این شادی...


سورتمه سواری در حیران

حیران گردنه ای بهشتی است بین اردبیل و آستارا که اگر بروید حتما حیران میشوید از طبیعت آن البته در روزگاران اخیر بدجور افتادن به جون درختان و محیط زیست زیبایش..!
اما امکانات رفاهی و تفریحی خوبی هم در این منطقه سرسبز کوهستانی فراهم کردن مثل همین سورتمه و پیست کارتینگ و تلکابین حیران و...

گردنه حیران

آستارا

تلکابین حیرانراستی حیران در ترکی بمعنی شگفت زده شدن است. کلا حالا اردبیل که مشخص است مردم آستارا 98درصد ترکی زبان آذربایجان هستند و همیشه احساس خوبی داشتم و هرگز احساس غریبی نکردم در این بندر زیبا و رو به توسعه ...

سن   گلندن  اولموسان  جان بو  بدن   اعضاسینه
گوره سن،گئدسون اگر،اعضای بی جان اولموشام
باش دور بیزیم سئوگی میزین قصه سی دونیا لاردا
سئوگیلیم باش دور منیم لیلادن ، حیران  اولموشام

تصاویری از مناظر آذربایجان غربی و اردبیل و زنجانحتما سعی خواهم کرد به همه شهرهای خطه آذربایجان سفر و اشاره ای بکنیم ولی فعلا بدلیل دست تنهایی کمی کار سخت شده است تا به همه موارد اشراف داشت. در این مطلب هم تصاویر منتخبی داریم که فقط برخی شهرها هستند و بقیه شهرها و مناطق یا قبلا مطلبشان موجود هست یا حتما در آینده اشاره و معرفی خواهند شد و در کل جان جان همه آذربایجان...

West Azerbaijan , Ardabil , Zanjan Provinces
عاشیقهای آذربایجان

سن آنامین آناسی سان آذربایجانیم
سن دردیمین درمانی سان آذربایجانیم
بختوردیم من سیننده آذربایجانیم
یادیمدادی آتا آنا ائودور
تورپاغینا قوربان اولوم آذربایجانیم
احسنونن حیران اولوم آذربایجانیم


چالدران آذربایجان غربی شهدای آذربایجانی دوره صفوی
چالدران

یاشا آذربایجان
       چوخ کئچمیشم بو داغلاردان                دورنا گوزلو بولاغلاردان،   
       آیریلارمی کونول جاندان؟                    آذربایجان! آذربایجان!
       یاشا،یاشا،آذربایجان!                         آی آنام –آذربایجان!
       ائل بیلیر کی سن منیمسن،               یوردوم،یووام،مسکنیمسن،
       آنام،دوغما وطنیمسن                       آذربایجان!آذربایجان!
       یاشا،یاشا،آذربایجان!                         آی آنام –آذربایجان!
       داغلارینین باشی قاردیر                    آغ اورپگی بولودلاردیر
       اوغلون،قیزین بختیاردیر                            آذربایجان! آذربایجان  
       یاشا،یاشا،آذربایجان!                    آی آنام –آذربایجان

نظرات() 

توضیح باقرزاده درباره "بای‌بای" احمدی‌نژاد

نوشته شده توسط : قارانقوش
یکشنبه 31 خرداد 1394-01:26 ق.ظ


اینجانب در مورد حضور و یا عدم حضور شخصیت های لشکری و کشوری حاضر در مراسم هیچگونه نظری، چه نفیاً و چه اثباتاً نداشته ام. به عبارت دیگر، شخصاً از کسی برای حضور در جایگاه دعوت ننموده و یا مانع حضور فرد بخصوصی هم نشده ام.
توضیح باقرزاده درباره
صراط: سردار سید محمد باقرزاده، مسئول کمیته جستجوی مفقودین ستاد کل نیروهای مسلح در یادداشتی کوتاه توضیحاتی پیرامون حضور محمود احمدی نژاد، رئیس جمهور سابق در جایگاه مراسم تشییع شهدا بیان کرد.

متن نوشته سردار باقرزاده که توسط حجت الاسلام سیدکمیل باقرزاده فرزند او در گوگل پلاس منتشر شده،  به شرح زیر است:

بسم الله الرحمن الرحیم
در پی برگزاری مراسم باشکوه و بی سابقه تشییع ۲۷۰ تن از خط شکنان و غواصان شهید در یوم الله ۲۶ خردادماه و خلق حماسه ای ماندگار از شور و شعور و عشق و دلدادگی به خط سرخ شهادت و مقاومت و ایستادگی در برابر آمریکا و نظام سلطه، متأسفانه برخی از افراد و جریانات سیاسی با طرح مسائل حاشیه ای تلاش نمودند از عظمت مراسم که پیامهای روشنی در برابر زیاده خواهی های آمریکا داشت، بکاهند.

البته در این میان، برخی از افراد که از دلسوزان نظام اسلامی و در جبهه خودی قرار دارند نیز با گلایه مندی از حضور لحظه ای برخی شخصیت ها در محل جایگاه مراسم شهدا، گمانه زنی هایی داشته و آن را حمل بر اغراض سیاسی برگزارکنندگان مراسم نمودند؛ لذا جا دارد برای تنویر افکار عمومی توضیحاتی به شرح ذیل ارائه شود:

۱ . اینجانب در مورد حضور و یا عدم حضور شخصیت های لشکری و کشوری حاضر در مراسم هیچگونه نظری، چه نفیاً و چه اثباتاً نداشته ام. به عبارت دیگر، شخصاً از کسی برای حضور در جایگاه دعوت ننموده و یا مانع حضور فرد بخصوصی هم نشده ام.

۲ . به اعتقاد بنده، حضور جمعی شخصیت های مورد احترام نظام اسلامی در جایگاه چنین مراسم مردمی، نشانه وحدت و همبستگی مسؤولین آن هم در زیر خیمه شهدا تلقی می شود. فلذا مانع بخصوصی وجود ندارد تا در کنار هم قرار گیرند. کما اینکه در روز برگزاری مراسم نیز برای هیچ یک از مسؤولین عزیز اعم از لشکری و کشوری حاضر در میدان و یا نزدیک و پشت جایگاه منعی برای حضور در جایگاه وجود نداشت؛ و معدود افرادی هم که در جایگاه حضور یافتند با میل و علاقه شخصی خودشان بوده است.

۳ . در خاتمه توصیه می شود: به جای پرداختن به مسائل حاشیه ای و خدای نکرده تفرقه انگیز، بهتر است پیرامون آثار با برکت این حماسه عظیم که تنها با اخلاص شهدا و مردم حاضر در صحنه به وجود آمده اندیشه شود، و در چنین ایام مبارکی با بهره گیری از درس های شهیدان، ضمن حفظ وحدت و انسجام ملی، خود را برای انجام رسالتهای بزرگتر آماده نماییم.

از خداوند بزرگ توفیق همگان را در مسیر نورانی شهیدان سرافراز خواهانم.
والسلام علیکم و رحمة الله.
خادم الشهداء، سرتیپ پاسدار سید محمد باقرزاده
مطالب مرتبط
نظرات() 

پرونده مهدی بابا در چه مرحله‌ای است؟

نوشته شده توسط : قارانقوش
یکشنبه 31 خرداد 1394-01:23 ق.ظ


پرونده مهدی هاشمی در دادسرا و در مرحله اجرای حکم است.
صراط: محسنی‌اژه‌ای گفت: پرونده مهدی هاشمی در دادسرا و در مرحله اجرای حکم است.

حجت‌الاسلام محسنی‌اژه‌ای در جمع خبرنگاران اظهار داشت: حکم مهدی هاشمی هنوز اجرا نشده اما در دادسرا و در مرحله اجرای احکام قرار دارد.
منبع: تسنیم
برچسب ها: صراط ، اژه ای ، هاشمی
نظرات() 

سعودی‌ها پسر مهاجرانی رابورس تحصیلی‌ کردند +سند

نوشته شده توسط : قارانقوش
یکشنبه 31 خرداد 1394-01:22 ق.ظ


یکی از سندهای منتشر شده ویکی‌لیکس نشان می‌دهد که سفارت عربستان سعودی در لندن هزینه تحصیل پسر عطا الله مهاجرانی را تامین کرده‌اند.
صراط: یکی از سندهای منتشر شده توسط ویکی‌لیکس درباره عربستان نشان می‌دهد که سفارت این کشور در لندن هزینه تحصیل پسر عطا الله مهاجرانی وزیر فرهنگ و ارشاد در دولت اصلاحات را تامین کرده‌اند.

این سند که تاریخ آن برای 10 اکتبر سال 2011 است اشاره می کند که به درخواست عطاالله مهاجرانی این بورس تحصیلی در مقطع دکترا برای پسرش توسط سفارت عربستان تامین شده است.

سعودی‌ها پسرمهاجرانی رابورس تحصیلی‌کردند+سند

این سند اشاره دارد که سفارت عربستان در لندن هزینه بیش از 12 هزار پوندی برای هرسال تحصیلی(4 سال_از 2011 تا2015) و هزینه‌ای بالغ بر 4256 پوند برای هزینه‌های زندگی آقازاده اصلاحات را تامین می‌کند.

سایت افشاگر ویکی‌لیکس عصر امروز اعلام کرد حدود 500 هزار قطعه سند جدید از وزارت خارجه عربستان سعودی منتشر کرده است.

بنا به اعلام ویکی‌لیکس این اسناد پیامهای محرمانه‌ای را شامل می‌شوند که از سفارتخانه‌های عربستان سعودی در سرتاسر دنیا مخابره شده است.

جولیان آسانژ مدیر سایت ویکی‌لیکس در بیانیه‌ای اعلام کرد: «اسناد عربستان سعودی پرده از یک دیکتاتوری مرموز و غیرقابل پیش‌بینی برمی‌دارند که علاوه بر گرامی داشتن صدمین اعدام با گردن زدن در سال جاری، به تهدیدی علیه همسایگانش تبدیل شده است.»
منبع: فارس
برچسب ها: مهاجرانی ، بورس ، عربستان ، صراط
نظرات() 

تصاویر/ مراسم سالگشت شهید چمران

نوشته شده توسط : قارانقوش
یکشنبه 31 خرداد 1394-01:20 ق.ظ


سالگشت شهادت شهید دکتر مصطفی چمران بعد از ظهر امروز شنبه با حضور خانواده های معظم شهدا و جانبازان در سالن همایش های برج میلاد برگزار شد.
نظرات() 

انتظار داشتید مردم شعار "زنده باد کدخدا" سر بدهند؟!

نوشته شده توسط : قارانقوش
یکشنبه 31 خرداد 1394-01:17 ق.ظ

شریعتمداری:

حالا باید از طیف یاد شده پرسید؛ مگر شعارهای مردم که در مراسم کم‌نظیر تشییع شهدای سه‌شنبه سر داده شده و یا بر صفحه پلاکاردها و پرچم‌ها نقش بسته بود، چه بود که تا این اندازه شما را عصبانی کرده است؟!
صراط: حسین شریعتمداری در یادداشتی با عنوان "چه وقت آمدن بود ؟!" نوشت:

1- چند سال قبل در گرماگرم یک مناظره وقتی سخن از درس‌آموز بودن قیام عاشورا به میان آمد و بر ضرورت الگو گرفتن از مقاومت سالارشهیدان تاکید شد، طرف مقابل به اعتراض گفت: چرا از ماجرای عاشورا که به سوگواری برای شهدای کربلا اختصاص دارد استفاده ابزاری می‌شود؟ و چرا عاشورای حسینی(ع) را سیاسی می‌کنید؟! به ایشان گفته شد، مگر حضرت اباعبدالله علیه‌السلام و یارانش در تصادف اتومبیل و یا سانحه سیل و زلزله کشته شده‌اند؟! سیاست به مفهوم واقعی آن، اداره امور جامعه است و از این روی نمی‌تواند بیرون از دایره وظایف و تکالیف یک مسلمان باشد. مخصوصا، حضرت امام حسین(ع) که امام مسلمین بوده‌اند. بنی‌امیه برای پیشگیری از حاکمیت سیدالشهدا(ع) که عدالت‌پرور و در تضاد با حاکمیت ظالمانه و اشرافی آنان بود، آن حضرت را به شهادت رساندند. بنابراین اگر در عزای آن بزرگوار بر ضرورت مبارزه با سلطه‌گران تأکید نشود و از نیاز به حاکمیت اسلام که خواسته آن حضرت بود، سخنی به میان نیاید، مراسم و مجالس سوگواری و عزاداری آن امام مظلوم و شهید، آنگونه که باید، برپا نشده است.
2- روز سه‌شنبه هفته گذشته و به دنبال حماسه کم‌نظیری که در تشییع پیکرهای مطهر 270 شهید غواص و گمنام خلق شد، یک جریان سیاسی که متاسفانه برخی از کرسی‌های مسئولیت نظام را در اختیار دارد، به جای همدلی و همزبانی با توده‌های عظیم مردم و افتخار به برخورداری از یک ملت هوشیار و مقاوم، زبان به گلایه گشود که چرا مراسم تشییع پیکر شهدا به «میتینگ سیاسی»!  تبدیل شده و کسانی تلاش کرده بودند پیام شهدا را به نفع یک جریان سیاسی خاص مصادره کنند! طیف مورد اشاره که اندک و کم‌شمار نیز هستند ولی از یکسو، برخی مناصب دولتی را برعهده دارند و از سوی دیگر علاوه بر رسانه‌های فراوان داخلی، از حمایت گسترده رسانه‌ها و محافل بیگانه نیز برخوردارند، در گلایه و اعتراض به تشییع باشکوه یاد شده آورده بودند؛
«هنوز مردم در راه معراج شهدا بودند که آنها که هیچ نسبتی با شهیدان ندارند، شروع به نفرت‌پراکنی و عقده‌گشایی کردند و کینه‌ها و بغض‌هایشان دوباره سر باز کرد»... و توضیح ندادند که کینه و نفرت آن روز علیه چه‌کسانی و در مخالفت با کدام مراکز قدرت سر باز کرده بود؟!
دیگری که بر کرسی معاونت رئیس‌جمهور تکیه زده است، با نوشتن یک‌متن - و به قول خودش دلنوشته- در فضای مجازی، آورده بود؛
«ای کاش شهدا توسط عده‌ای مصادره به مطلوب نمی‌شدند، در هیچ جای دنیا، با این سرمایه‌ها چنین نمی‌کنند. امشب بارها از خودم سؤال کردم که آیا شهدا و خانواده‌هایشان راضی هستند که دستمایه تسویه‌حساب‌های سیاسی شوند»؟! این معاون محترم رئیس‌جمهور توضیح نداده بود که «تسویه‌حساب سیاسی» با چه کسانی؟!
دیگری که او نیز از منصب و مسئولیتی در دولت محترم برخوردار است نوشته بود «ای کاش عده‌ای، حداقل با تشییع این پیکرهای مطهر کاسبی نمی‌کردند»!...
یک مقام دولتی دیگر گلایه کرده و گفته بود که «برگزاری میتینگ سیاسی در سایه نام بلند پاکترین فرزندان این مرز و بوم، نه گام زدن در صراط مستقیم، که پیمودن راه نفاق و خیانت به آمال این شهیدان همیشه مظلوم تاریخ است»!
و اظهارنظرهای مشابه دیگری از همین دست.
3- حالا باید از طیف یاد شده که لکه ننگ همسویی با دشمنان این مرز و بوم در فتنه آمریکایی اسرائیلی 88 در کارنامه سیاسی برخی از آنان ثبت شده است پرسید؛ مگر شعارهای مردم که در مراسم کم‌نظیر تشییع شهدای سه‌شنبه سر داده شده و یا بر صفحه پلاکاردها و پرچم‌ها نقش بسته بود، چه بود که تا این اندازه شما را عصبانی کرده است؟! اگر در مراسم باشکوه آن روز حضور نداشته‌اید، می‌توانید با مراجعه به فیلم‌ها و عکس‌ها و یا پرس‌وجو از توده‌های عظیم شرکت‌کننده در مراسم یاد شده، به شعارهای آن روز پی ببرید، شعارهایی نظیر؛ «مرگ بر آمریکا»، «می‌جنگیم، می‌میریم، سازش نمی‌پذیریم»، «هیهات ‌مناالذله»، «عزت قابل‌مذاکره نیست، حتی اگر دست‌های ما بسته باشد»، «نه سازش، نه تسلیم، نبرد با آمریکا»، «تا آخر‌ایستاده‌ایم»، «خون شهیدان ما قابل اکسید نیست»، «در منطق شهادت، تحریم حرف مفت است»، «لب تشنه جان دهیم، سازش نمی‌کنیم»، «آب‌خوردن ما وابسته به سلام بر حسین است، نه تحریم‌ها» و...
کدامیک از شعارهای یاد شده، با بینش و منش و راهی که شهدای بزرگوار و مظلوم این مرز و بوم طی کرده‌اند همخوانی ندارد؟! و از نگاه طیف مورد اشاره «سیاسی بازی»! «نفاق»! «مخالفت با منافع ملی»! «سوءاستفاده از خون شهدا»! و... تلقی می‌شود؟!
4- آیا شعار «مرگ بر آمریکا» جای گلایه دارد؟ و آیا عصبانیت جریان یاد شده از سردادن این شعار غیر از وابستگی آنان به شیطان بزرگ می‌تواند هیچ معنا و مفهوم دیگری داشته باشد؟ مگر آمریکا قاتل اصلی شهدای مظلوم ما نبوده است؟ بنابراین چرا از شعار مردم علیه قاتل شهدا برافروخته‌اید و رگ‌های گردنتان به نشانه عصبانیت بیرون زده است؟ آیا انتظار داشتید مردم در مراسم تشییع شهدایشان شعار «درود بر آمریکا»! و «زنده باد کدخدا»! سر بدهند؟! شاید هم عصبانی هستید که چرا مردم داستان جعلی مخالفت حضرت امام با شعار مرگ بر آمریکا را باور نکرده‌اند؟!... می‌توانید بفرمائید کدامیک از شهدا شعار «درود بر آمریکا»! سر داده‌ بودند که شما «مرگ بر آمریکا» را مصادره شهدا تلقی کرده‌اید؟!
5- مردم چه گناهی دارند که حاضر نیستند تن به ذلت بدهند؟! و با شعار «هیهات منا‌الذله» بر ادامه راه شهیدان که پیروی از سالار شهیدان است تاکید ورزیده‌اند؟! راستی اگر شما روز عاشورا حضور داشتید - نستجیربالله- به امام حسین(ع) اعتراض نمی‌کردید که چرا به ذلت سازش با یزید تن نداده و با سردادن فریاد «هیهات مناالذله» از حاکمان ظلم برائت جسته است؟!
6- مگر شما در پی سازش با دشمنان و تسلیم در مقابل زورگویی و باج‌خواهی آنها بوده‌اید که از شعارهایی نظیر «تا آخر ایستاده‌ایم»، و «نه‌سازش نه تسلیم» برآشفته‌اید؟! و مگر در مذاکرات به دنبال فروش عزت مردم و نظام هستید که از شعار «عزت قابل مذاکره نیست» عصبانی شده‌اید؟! تیم مذاکره‌کننده کشورمان که بارها بر حفظ عزت ایران اسلامی در مذاکرات تاکید ورزیده است، پس، شما از کدام قبیله‌اید که نسخه‌ وطن‌فروشی می‌پیچید؟! و...
7- و اما، جان کلام آن که طیف مورد اشاره به یقین می‌داند و می‌دانسته است که مخالفت با شعارهای روز سه‌شنبه مردم، برای این طیف هزینه سنگینی به دنبال خواهد داشت و عاقلانه آن بود که برای حفظ موقعیت خود هم که شده، دست به مخالفت نزند. ولی چرا با سراسیمگی و عصبانیت به مقابله با آن شعارها برخاسته است؟! پاسخ این سوال را فقط می‌توان در تدارک یک توطئه  احتمالی علیه مردم این مرزوبوم دانست که با «حضور به موقع» 270 شهید غواص و گمنام و حماسه بی‌نظیر تشییع پیکرهای مطهر آنان، نقش بر آب شده است. توضیح آن که وقتی برخی از مشاوران رئیس‌جمهور محترم به ایشان توصیه می‌کنند که حتی «آب‌خوردن» مردم را هم به رفع تحریم‌ها گره بزند، به آسانی می‌توان درک کرد که جریان نفوذ کرده در اطراف رئیس‌جمهور محترم از این طریق در پی آن است که توافق با حریف را به هر قیمتی موجه و ضروری قلمداد کند! چرا که وقتی از یکسو آب خوردن مردم هم به رفع تحریم‌ها وابسته باشد و از سوی دیگر آمریکا و متحدانش رفع تحریم‌ها را موکول به پذیرش شرایطی کنند که به یقین و بدون کمترین تردیدی، ذلت و تحقیر ایران اسلامی و مردم این مرز و بوم را در پی خواهد داشت به طور طبیعی، این توهم به مردم القاء می‌شود که اگر شرایط ذلت‌بار حریف را نپذیرید، حتی از آب خوردن هم محروم خواهید شد! چنین است که حضور به موقع پیکرهای مطهر شهدا آنهم به قول حضرت آقا «در لحظه‌های نیاز این ملت خداجوی و خداباور، بشارتهای تردید‌ناپذیر را بر دل‌های بیدار نازل می‌فرماید و غبارها را می‌زداید»...
حالا به آسانی می‌توان فهمید که شهدای غواص و گمنام با حضور به‌موقع و بصیرت‌افزای خود آنهم دقیقا «در لحظه‌های نیاز»،  «کاسبی»! چه کسانی را کساد کرده و باعث «دلواپسی»! چه کسانی شده‌اند؟! تا آنجا که انگار با زبان بی‌زبانی خطاب به شهدا می‌گویند؛
این چه وقت آمدن بود؟!
بار دیگر شعارهای آن روز را مرور کنید؛ «آب خوردن ما وابسته به سلام بر حسین(ع) است، نه تحریم‌ها»، «لب تشنه جان دهیم، سازش نمی‌کنیم» و...
برچسب ها: صراط ، کدخدا ، آمریکا
نظرات() 

احمدی نژاد در نمازجمعه اخیر تهران / عکس

نوشته شده توسط : قارانقوش
یکشنبه 31 خرداد 1394-12:59 ق.ظ


download احمدی نژاد در نمازجمعه تهران
نظرات() 

چه کسی اجازه داد احمدی‌نژاد بالای سن بیاید؟

نوشته شده توسط : قارانقوش
یکشنبه 31 خرداد 1394-12:58 ق.ظ


حجه الاسلام زائری در صفحه اینستاگرام خود در مورد حضور احمدی نژاد بر روی سن در مراسم تشییع پیکر شهدا نوشت:
download حجه الاسلام زائری

این عکس ها را ندیده بودم و از حضور احمدی نژاد در مراسم تشییع جنازه شهدا در بهارستان خبر نداشتم. من هم مثل صدها هزار نفر دیگر بین جمعیتی بودم که وسط بی برنامگی و بی نظمی متصدیان امور عرق می ریختند و لگد می شدند ولی به احترام شهدا به روی خود نمی آوردند.شب هم در برنامه گفتگوی ویژه خبری از سردار باقرزاده تشکر کردم و از این یوم الله گفتم چون این عکس را ندیده بودم. راستش فکر می کنم اگر سرسوزنی تدبیر و هوشمندی در برنامه ریزان این تشییع جنازه بود نباید اجازه می دادند احمدی نژاد بالای سن بیاید. عقل و ذکاوت و تدبیر که هیچ ( ظاهرا باید دیگر در افسانه ها دنبالش بگردیم ) اگر اندکی غیرت به این شهدا و جنازه هایشان داشتیم نباید اجازه می دادیم او بیاید بالای سن و با پررویی ذاتی و همیشگی اش این حضور با شکوه و معنوی را به سخره بگیرد و بی ادبانه حتى هنگام سخنرانی محسن رضایی متوهمانه برای مردم دست تکان بدهد. لااقل بعد از این افتضاحات سریالی و دستگیری حلقه اولش نباید اجازه می دادیم. ما که وسط امت شهید پرور بودیم ولی کسانی که دور و بر سن بودند آیا به غیرتشان برنخورد و دلشان نلرزید ؟ آنهایی که آنجا بودند چه طور اجازه دادند این آقا بیاید بالای سن ؟ تردیدی نیست که ما جماعت استادان ضایع کردن فرصت ها و لجن مال کردن موقعیت ها هستیم ! بعد از سالها به برکت شهیدان فضایی برای ایجاد همبستگی و ترمیم فاصله ها و پیوند زدن عموم به ارزشها به وجود آمده ، آن هم در سالی که رهبر بزرگوارمان نامش را همدلی و همراهی میان دولت و ملت گذاشته اند. آن وقت این جوری ضایعش می کنیم و این فرصت طلایی را لگدمال می کنیم برود ! آیا واقعا هیچکس نیست که سرسوزنی حرص بخورد و نگران بشود ؟

 

 

نظرات() 

استاد اخلاق «ظریف» را به چه چیز تشبیه کرد؟

نوشته شده توسط : قارانقوش
یکشنبه 31 خرداد 1394-12:53 ق.ظ


حجت الاسلام و المسلمین سیدمهدی طباطبایی گفت: من به آقای ظریف وزیرخارجه پیام دادم که شما قدر خود را بدانید، وقتی درخت پربار باشد با سنگ بیشتر آن را می زنند، شما مثل درخت گردو پربارید.
استاد مشهور اخلاق با حضور در یکی از برنامه های تلویزیونی شبکه خبر گفت: بسیاری از افراد که اسمشان متدین است و به دید دینی به آن ها نگاه می کنیم، افکار را خراب کرده اند و متوجه نیستند که که در حال انجام چنین کاری هستند.

حجت الاسلام و المسلمین سیدمهدی طباطبایی به اشاره شعارهای نادرست و ناصواب جریان های تندرو درباره مذاکره کنندگان هسته ای اشاره و تصریح کرد : تندروهایی که با شعارهای خود دل مردم را خالی و آنها را پریشان می کنند ، عزت اسلام را نمی خواهند و مرتکب گناه کبیره می شوند.

وی افزود: من به آقای ظریف وزیرخارجه پیام دادم که شما قدر خود را بدانید، وقتی درخت پربار باشد با سنگ بیشتر آن را می زنند، شما مثل درخت گردو پربارید.

سیدمهدی طباطبایی اضافه کرد: درود خدا بر همه عزیزان مذاکره کننده هسته ای باد؛ انشا الله زودتر موفق شوند.

وی تصریح کرد: تندروها باید بدانند که دل مردم را خالی کردن گناه کبیره است، آخر چرا دل مردم را خالی می کنید؟

وی افزود: ملت باید پشتیبان افراد متفکری که در حال خدمت هستند، باشد. همه ی خدمتگذاران از رئیس جمهور تا سوپور شهرداری، خدا همه شان را حفظ کند.
منبع: انتخاب
نظرات() 

شعر: ای آذربایجان

نوشته شده توسط : قارانقوش
یکشنبه 31 خرداد 1394-12:13 ق.ظ

نصار قره‌داغی


dans
دورنانیوز- تورکجه سئرویسی: عشقین رسّامینا بویالار حئیران / جانان جوهری سن ای آذربایجان!

اودلار ناغیل ـ ناغیل بیر قیز اوینادیر
یوز مین قرینه‌دیر یالقیز اوینادیر
تانری جامی جمی سنه آینادیر
آتش‌لر رقصینده سجده ده قورآن
جانان جوهری سن ای آذربایجان!

بو گئجه ظولمتله بیر اود دانیشیر
آللاه شعله ـ شعله کؤینک ده‌گیشیر
اولدوز دوغومونا ایشیق سؤز قوشور
قونوتون دعایا توتموش کهکشان
جانان جوهری سن ای آذربایجان!

آی‌لار آیناسیندا جانامازلی قیز
ساچینی داراقلیر تویسوز، آیناسیز ـ
هُمای‌لار مولکونون پریسی نرگیز ـ
ائولادین بوت‌پرست، اؤزون مسلمان
جانان جوهری سن ای آذربایجان!

قیز سارا ساز باسمیش سئل سینه‌سینه
سئگاه لار اوجالتمیش کرَم سسینه
اصلی قَریب‌لنیر یار له‌له‌سینه
یانیق کرمی‌یه نئی دَملیر چوبان
جانان جوهری سن ای آذربایجان!

پاییز آذانیندا آغ قیبله‌لی قیش
باهاری اون ایکی رکعته بؤلموش
بیاض شعر ازبرلیر قوجا دوورانیش
بیرینجی دیوانسان، ایکینجی رُمان
جانان جوهری سن ای آذربایجان!

دئمیرم هر سؤزو ، بو قلم دئسین
آللاه الده توتان جامی جم دئسین
یا داهی دریالار، یا عالم دئسین
قافلار نسلیندندیر سلطان ساوالان
جانان جوهری سن ای آذربایجان!

گونش کؤرپوسینده آیه سؤکولور
پئیغمبر شکیلی سویا چکیلیر
قوزوسو یانیندا باش بوکوب گلیر
مریم اللرینین دوزونا جئیران
جانان جوهری سن ای آذربایجان!

ملک‌لر سو چکیر باش چئشمه‌لردن
شقایق سوواریر سوسن ـ یاسمن
بیر گؤزه‌ل اولالی، ایکی گؤزده سن
عشقین رسّامینا بویالار حئیران
جانان جوهری سن ای آذربایجان!

« انصار » الرحماندیر، قلمی یاسین
یازیلی شعله‌لر قوی پوزولماسین
خالیقین، خیلقتین کیم وئرمیش درسین؟!
نسیم‌لر جانیسان جاهان با جاهان
جانان جوهری سن ای آذربایجان!

شاعیر:  انصار قره‌داغی

 

نظرات() 

شعر ترکی زیبا برای ۱۷۵ غواص فداکار

نوشته شده توسط : قارانقوش
یکشنبه 31 خرداد 1394-12:09 ق.ظ20
دورنانیوز- سرویس سیاسی و اجتماعی: موج گهواره‌سی غواصلارا لای لای اوخویوردو؛ او قوجالمیش قاری‌دا رنگی کمانین توخویوردو...

غسل تطهیر اولونوب قانیله توفان آراسیندا
آخرین صبح نمازی قیلینیب قان آراسیندا
باخ بو سودایه، اولور جانیله جانان آراسیندا
قانی میدان آراسیندا
باغری قان، گوزلری قان، سجده‌سی سجاده‌سی قاندیر
می و میخانه‌سی قان، ساغری قان، باده‌سی قاندیر
بلمی قان، قلمی قان، وصیت نامه‌سی قاندیر
اوجا بوی قامتی قان، پیکری قان، جامه‌سی قاندیر
اوره‌گی قان، قاشی قان، سینه‌سی قان، گوز یاشی قاندیر
یئری قان، تربتی قان، مقتلی قاندیر، باشی قاندیر
موج گهواره‌سی غواصلارا لای لای اوخویوردو
او قوجالمیش قاری دا رنگی کمانین توخویوردو
نئجه سیزقین اوخویوردو
لای لای ای جبهه‌لرین یورغونو، ای خسته جوان‌لار
لای لای ای شهد شهادت‌دن ایچیپ کامه چاتان لار
لای لای اروند کناریندا قیزیل قانه باتانلار
خوش یاتین ای قورو تورپاقلارین اوستونده یاتانلار
خوش یاتین یاخشی یاتیب سیز
یاخشی باش فیکرین آتیب سیز
یاخشی جانانه چاتیب سیز

شاعر: صمد قاسم‌پور

نظرات() 

«میدان آذربایجان» شروع نشده متوقف شد

نوشته شده توسط : قارانقوش
یکشنبه 31 خرداد 1394-12:06 ق.ظ


معضل یک پروژه ترافیکی در تبریز

654654
دورنانیوز - سرویس سیاسی و اجتماعی: پروژه عظیم میدان آذربایجان که از آن به عنوان جراحی ترافیکی در بستر حمل‌‌و‌نقل شهری تبریز یاد می‌شود، به دلیل تصویب نشدن در شورای ترافیک استان، متوقف شد.

به گزارش دورنانیوز، میدان آذربایجان، میدانی است که در شمال غرب شهر تبریز واقع شده و بزرگترین میدان این شهر است. این میدان با وسعت ۱۲٬۵ هکتار و با یک و نیم برابر وسعت میدان آزادی تهران، یکی از بزرگ‌ترین میدان‌های شهری ایران به حساب می‌آید.

با توجه به اینکه این میدان، خروجی تبریز به سمت غرب آذربایجان‌شرقی و استان‌های همجوار و همچنین خارج از کشور و به سمت فرودگاه تبریز است، در هر ساعت، ۱۲ هزار خودرو، در این میدان تردد می‌کنند. از این رو، میدان آذربایجان، یکی از پرترددترین میدان‌های شهر تبریز محسوب می‌شود.

قرار گرفتن این میدان در محل تلاقی بزرگراه پاسداران، بلوار آذربایجان، خروجی فرودگاه تبریز و جاده مرند، موقعیت ترافیکی و اهمیت این میدان را چند برابر کرده است.

در حال حاضر، با توجه به حجم بالای ترافیک عبوری از این میدان، مسئولان شهرداری تبریز، قصد احداث تقاطع غیرهمسطح طبقاتی را برای روان‌سازی ترافیک این منطقه داشتند.

این گزارش حاکی است، عملیات اجرایی پروژه میدان آذربایجان همزمان با نیمه شعبان کلید خورد. با آغاز پروژه عظیم مسیردهی و اصلاح میدان آذربایجان، امکان دسترسی به چهار مسیر بلوار شهید بابایی، اتوبان پاسداران، بلوار آذربایجان و بلوار ستارخان از طریق خطوط رفت و برگشت فراهم می‌شود.

این پروژه شامل سه رمپ «پاسداران – آذربایجان»، «بابایی – آذربایجان» و «آذربایجان – بابایی» در قالب مسیرهای طبقاتی و همچنین مسیر عبور تراموا، عابر پیاده و دوچرخه در محدوده مرکزی میدان پیش‌بینی شده است.

پروژه میدان آذربایجان با ۲۶۰ هزار مترمکعب حجم خاکبرداری، ۳۲ هزار مترمربع بتن‌ریزی، ۳۵ هزار تن آسفالت‌ریزی و ۱۱ هزار متر حفاری شمع به عنوان یکی از کم‌نظیرترین حرکت‌های دوره‌های مختلف توسعه و عمران شهر تبریز، پس از بررسی‌ها و مطالعات ترافیکی و تاثیرات اجتماعی و فرهنگی در دستور کار مجریان عمرانی شهرداری تبریز قرار گرفته است.

پیش‌بینی می‌شود تا طی دو سال آتی اتمام عملیات اجرایی میدان آذربایجان نقش چشمگیری در کاهش تراکم ترافیکی شهر و صرفه‌جویی در وقت و هزینه شهروندان داشته باشد.

پروژه عظیم میدان آذربایجان، جراحی ترافیکی در بستر حمل‌‌‌ و‌‌ نقل شهری

شهردار تبریز بر اهمیت طرح میدان آذربایجان و نقش این میدان در ترافیک شهری، تاکید کرد و این طرح را جراحی بزرگی در محدوده ترافیکی شهر خواند.

صادق نجفی ضمن اشاره به وضعیت ترافیکی میادین استاندارد و مقایسه آن با وضعیت میدان آذربایجان اظهار داشت: در میادین استاندارد، به طور متوسط، در هر ساعت ۳ تا ۴ هزار خودرو وارد محدوده میدان می‌شود؛ در حالی که طبق آمار، میدان آذربایجان در هر ساعت، پذیرای بیش از ۱۲ هزار خودرو است.

وی ادامه داد: به همین دلیل، نیاز به یک جراحی عظیم در این میدان از ضرورت‌های شهر تبریز بود که در نهایت، پس از تحقیقات و بررسی‌های بسیار، طرح نهایی به تصویب رسید و به زودی وارد فاز عملیاتی می‌شود.

شهردار تبریز، در توضیح این طرح گفت: با اجرای این پروژه، ترافیک شهر تبریز در دو رینگ اصلی تبادل می‌شود که هر دو از میدان آذربایجان و مسیر پاسداران شروع و به همان‌جا ختم می‌شود.

وی در توضیح مسیرهای این رینگ‌ها گفت: رینگ داخلی تبریز، از میدان آذربایجان و بزرگراه پاسداران شروع و پس از یوسف‌آباد، آبرسان، خیابان آزادی، نصف راه و بلوار آذربایجان، به میدان آذربایجان ختم می‌شود.

نجفی اضافه کرد: رینگ خارجی شهر نیز، از میدان آذربایجان آغاز و پس از گذر از مسیر پاسداران، ولی امر، توانیر، کمربند میانی، امامیه، فاطمیه، جلالیه، رسالت، خطیب، آخونی، اره‌گر و معلم، به میدان آذربایجان منتهی می‌شود.

شهردار تبریز اضافه کرد: همین دو رینگ اصلی شهر، نشان‌دهنده اهمیت میدان آذربایجان و مسیر بزرگراه پاسداران در ترافیک شهر است و این مسیر را پس از بزرگراه شهید کسایی، پرترددترین مسیر تبریز قرار داده است. شهرداری تبریز هم با توجه به این اهمیت، ابتدا بهسازی اتوبان پاسداران و در وهله بعد، اجرای میدان آذربایجان را در اولویت کاری خود قرار داده است.

وی اظهار امیدواری کرد با اجرا و تکمیل این پروژه، علاوه بر اینکه تبریز صاحب میدانی مدرن و زیبا می‌شود، مسایل و مشکلات ترافیکی این محدوده نیز، برطرف شود.

انجام مطالعات و تحقیقات مربوط به پروژه میدان آذربایجان

شهردار معتقد است، میدان آذربایجان، به عنوان بزرگ‌ترین میدان شهر و به دلیل قرار گرفتن در شاهراه ارتباطی بین مسیرهای اصلی، با مشکلات عمده ترافیکی روبه‌رو است و نیاز به اجرای یک پروژه عظیم با محور تبادل ترافیکی و بهبود تردد در این میدان احساس می‌شود.

وی افزود: بر این اساس، شهرداری تبریز در سال گذشته، طرح پروژه بزرگ میدان آذربایجان را تدوین کرد تا پس از انجام مطالعات مربوطه و بررسی‌های کارشناسانه، وارد فاز عملیاتی شود.

شهردار تبریز تصریح کرد: در حال حاضر، مطالعات و تحقیقات مربوط به این پروژه، به پایان رسیده و آماده شروع فاز عملیاتی است.

معاون فنی و عمرانی شهرداری تبریز نیز پیش از این گفته بود، مطالعات فنی و کارشناسی پروژه میدان آذربایجان به پایان رسیده است.

وی میدان آذربایجان را از بزرگ‌ترین میادین کشور، خواند و افزود: با توجه به پیش‌بینی احداث ایستگاه خط ۴ قطار شهری در مسیر اجرای پروژه میدان آذربایجان، هم‌اکنون مشاور ترافیکی این پروژه در حال تبادل اطلاعات فنی و ترافیکی با کارشناسان و مشاوران فنی خط ۴ مترو انجام شد.

اما چند روز از کلنگ‌زنی اجرای طرح ترافیکی میدان آذربایجان نگذشته بود که در شورای ترافیک آذربایجان‌شرقی اعلام شد این طرح برای بررسی‌های بیشتر باید متوقف شود.

توقف طرح ترافیکی میدان آذربایجان/ طرح نیاز به تصویب در شورای فنی دارد

معاون عمرانی استاندار آذربایجان‌شرقی در جلسه شورای ترافیک استان، گفت: اجرای طرح جراحی ترافیکی میدان آذربایجان به مطالعات بیشتری نیاز دارد و از این رو شهرداری تبریز تا زمان انجام مطالعات کافی، اجرای آن را متوقف کند.

محمدصادق پورمهدی اظهار کرد: با توجه به این که اجرای هر طرحی بدون تصویب شورای فنی، تصرف در اموال عمومی محسوب می‌شود از این رو شهرداری تبریز باید تا انجام مطالعات کافی بر روی این طرح و نهایی شدن آن، از اجرای طرح خودداری کند.

وی افزود: طرح جراحی ترافیکی میدان آذربایجان یکی از طرح‌های مهم و حیاتی در ترافیک تبریز است و شهرداری لازم است در اجرای این طرح نظرات و تجربه‌های کارشناسان و اساتید دانشگاهی را هم به کار گیرد.

پورمهدی با بیان اینکه اجرای طرح‌های ترافیکی با هدف روان‌سازی ترافیک انجام می‌شود، اضافه کرد: اجرای ناقض این طرح‌ها موجب نارضایتی مردم و بروز مشکلات بعدی می‌شود.

وی گفت: زمانی که طرحی در شورای فنی و ترافیک مصوب می‌شود باید برای اجرای صحیح و کامل آن با استفاده از تجهیزات الکترونیکی و نیروی انسانی اعمال قانون شود.

حال این سئوال مطرح است، چرا پروژه عظیمی مثل میدان آذربایجان که مسئولان از آن به عنوان جراحی ترافیکی در بستر حمل‌‌‌ و‌‌ نقل شهری یاد می‌کنند قبل از اجرا در شورای ترافیک مطرح و بررسی نمی‌شود و مسئولان این شورا بعد از آغاز کلنگ‌زنی آن وارد صحنه می‌شوند…

 

نظرات() 

ماه رمضان به روایت مردم آذربایجان غربی/ سحرگاه و آیین «اوباش دان»

نوشته شده توسط : قارانقوش
یکشنبه 31 خرداد 1394-12:04 ق.ظ

گزارش؛


1743218
دورنانیوز - سرویس تاریخی و فرهنگی:ماه رمضان در باور مردم آذربایجان غربی از جایگاه ویژه ای برخوردار بوده و با آداب و سنن زیادی از جمله، دستگیری از مستمندان، اوباش دان، رسم فراموش شده کیسه دوزی برای لعن ابن ملجم و... همراه است.

به گزارش دورنانیوز، در اعتقاد مردم آذربایجان غربی، در این ماه طبق دستور خدواند، روزه بر همه مسلمانان واجب بوده و در کتاب آسمانی قرآن از رمضان به عنوان ماهی که هر روز آن برابر با هزار روز بوده و به مبارکی آن نیز قرآن در آن ماه بر پیامبر اکرم (ص) نازل شده، یاد شده ‌است.

مردم این دیار با آیینی تحت آیین “قابخالما” یعنی با روزه داری ۱۰ الی سه روز مانده به ماه مبارک رمضان به پشواز ماه میهمانی خداوند می روند، نگاه کردن به‌ آیینه و فرستادن صلوات بر محمد و آل محمد (ص) بعد از رویت هلال ماه هنوز هم به عنوان یک رسم در بین پیرمردان مناطق روستایی استان، مرسوم است.

این عادت بر این اعتقاد مبتنی است که باید در ماه رمضان دل مومن همچون آیینه صاف و روشن باشد و از ناپاکی‌ها صیقل یابد، پیرمردان برای این منظور همواره آیینه کوچکی در درون جیب خود داشتند و بعد از اینکه خود به رویت آیینه می ‌پرداختند، با فرستادن صلوات چندین بار آئینه را به دور خود و اهل خانواده می ‌چرخاندند.

هر چند این رسم طی سالیان اخیر به دلیل توسعه رسانه های گروهی، موضوعیت خود را از دست داده اما هنوز که هنوز است بسیاری از پیرزنان و پیرمردان روستانشین به این کار مبادرت می کنند.

پیش از این همچنین قبل از آغاز ماه رمضان، از طرف مردم روستاهایی که روحانی نداشتند،‌ نمایندگانی به نزد امام‌ جمعه‌های شهرها ‌فرستاده می شد و از آنها درخواست می‌کردند که یک روحانی را به نمایندگی از خود به روستا بفرستند.

روحانی اعزامی را با سلام و صلوات به روستا می‌بردند و هر شب در خانه‌ای مهمان می‌شد تا ماه رمضان به پایان برسد.‌

ضیافت افطاری دانش آموزی

رسم ویژه سحری خوردن یا “اوباش دان” در مناطق مختلف آذربایجان غربی

اما سحری خوردن و سحری بلند شدن هم برای خود در آذربایجان غربی و به ویژه در روستاهای آن آدابی دارد.

هنوز هم که هنوز است روستائیان و عشایر آذربایجان غربی با صدای ضربه همسایه بر دیوار خانه و یا درب منزل شان از خواب بیدار می شوند.

در بین عامه مردم، زمان سحری خوردن به “اوباش” یا “اوباش دان” مشهور است و وقت آن نیز یک ساعت مانده به اذان صبح است.

موذنین روستایی، با صدای نافذ و گیرایی، وقت سحر را بر پشت بام های منازل یا مساجد روستایی با دعایی که در محل به آن “مناجات” می‌ گویند، اعلام می ‌داشتند.

همچنین در گذشته‌های نه چندان دور در مناطق روستایی وقت سحر و اذان صبح از روی حرکت ستاره‌هایی که اصطلاحا به آنها ” اولکرلر” می‌گفتند تعیین می ‌شد.

سفره افطاری در امامزاده باقریه

افطاری دادن به مستمندان رسم ماندگار مردم آذربایجان غربی در ماه رمضان

ماه رمضان در آذربایجان غربی، هنوز هم ماه احسان، اطعام و تجدید دوستی‌هاست و اکثر خانواده‌ها، سعی می‌کنند حداقل برای یکبار در طول این ماه برای افراد فامیل و نزدیکان، افطاری بدهند.

آنچه که در اولین گام در آستانه رمضان و یا در روزهای روزه در بین مردم آذربایجان غربی می توان مشاهده کرد رفتار میهمان نوازی و دعوت نزدیکان به افطار است.

افطار دادن به اندازه ای در بین مردم آذربایجان غربی جایگاه دارد که هر یک سعی می کنند در این امر بر دیگری پیشی گیرند.

دادن افطاری‌های جمعی، برای مستمندان، هنوز هم، در سطح برخی از مساجد شهری و روستایی استان در شب های ماه رمضان مرسوم است.

افطاردهی در بین مردم آذربایجان غربی از هفته دوم ماه رمضان مرسوم است و معمولا فقرا را به مراسم افطاری دعوت می‌کنند و البته از افراد فامیل نیز وعده گرفته می‌شود.

اما آنچه که اغلب بر سر سفره افطاری آذربایجانی ها دیده می شود از نان های روغنی گرفته تا سوپ و خرماهای تزئین شده با گردو، پودر گردو، پنیر، سبزی، ماست، مربا، شیر برنج و انواع حلیم‌ها است.

متاسفانه امروز زندگی های مدرن انتقال این سنت حسنه از داخل خانه های با صفای شهروندان و روستائیان به داخل سالن های بی روح و تالارهای غذاخوری برده است.

 اگر تا دیروز با خرما و آب داغ و سوپی خانگی از روزه داران پذیرایی شده و زنان آذربایجانی کدبانوگری و دست پخت های هنرمندانه خویش را به رخ مهمانان می کشیدند، اکنون به دلیل زندگی ماشینی غذاهای رنگارنگ، گران قیمت و مصنوعی بر روی میزها چیده می شود.

ماه رمضان

شیرین ترین افطاری به تازه دامادها و تازه عروس ها

در آذربایجان غربی اما شیرین ترین افطاری به تازه دامادها و تازه عروس ها اختصاص دارد، پسران و دختران نامزد در ایام رمضان جایگاه ویژه ای در سر سفره افطار دارند.

کار و بار شیرینی فروش ها و مخصوصا آن دسته از قنادی هایی که زولبیا و بامیه و کلوچه ها و نان روغنی های مخصوص و معروف می پزند نیز در این ایام رمضان در شهرهای این استان سکه می شود.

چند ساعت به افطار مانده می توان شور و حرارت و صف های طولانی در مقابل این شیرینی فروش ها را مشاهده کرد.

مراسم نیمه ماه رمضان یعنی روز تولد امام حسن مجتبی(ع) نیز در آذربایجان غربی گرامی داشته می شود، هر چند مراسم عقد و عروسی در این ماه در بین مردم متداول و معمول نیست اما بسیاری از خانواده ها نیز فراهم کردن مقدمات یک زندگی مشترک و مراسم بله برون را در ایام رمضان پر برکت و میمون می دانند.

مراسم احیا شب قدر

طلب عفو بخشش مردم آذربایجان غربی از خداوند متعال در شب های قدر

اما شب‌های احیا در آذربایجان غربی از جایگاه ویژه ای برخوردار است مساجد، حسینه ها و مصلی ها همه از خیل مشتاقان وصال دوست و خریداران معرفت و تشنگان محبت و رحمت دوست آکنده و لبریز است.

“سبحانک یا لا اله الا انت، الغوث الغوث خلصنا من النار یارب” و این آوای سوزناک هر آذربایجانی است که در شب های قدر (۱۹ الی ۲۳ رمضان) از دل سینه های مالامال از امید رحمت و مغفرت پروردگار جاری می شود.

در این روزها و شب ها، محبت، مهربانی، احسان و نیکوکاری مردم آذربایجان غربی و خانواده های آنان به اوج خود می رسد و خوشحال و با نشاط از آن جهت که رمضان این ماه پرفیض و برکت را دریافته اند و به این توفیق بزرگ نائل شده اند و مغموم از آن جهت که این ماه دوست داشتنی در حال خداحافظی از آنهاست.

در عصر واپسین روز از ماه رمضان بسیاری از خانواده ها در بسیاری از شهرها و روستاها به زیارت اهل قبور رفته و نذر و احسان می کنند.

کودکان و نوجوانان نیز از این آداب و رسوم سنتی و معنوی سهمی برای خود دارند آنها پا به پای بزرگان و والدین خود سحری می خورند و چون ظهر شرعی فرا می رسد افطار زود هنگام می کنند.

نماز عید فطر

رسم فراموش شده کیسه دوزی برای “لعن ابن ملجم”

رسم کیسه‌ دوزی ۲۷ ماه رمضان که هنوز در برخی مناطق این استان زنده است، معروف است که روز ۲۷ ماه رمضان شب قصاص ابن ملجم است.

در این روز زنان برخی مناطق کیسه‌ای می‌دوزند که به کیسه “لعن ابن ملجم” یا کیسه “مراد” معروف است.

در شب بیست و هفتم ماه رمضان با هر سوزنی که به این کیسه می‌زنند، یک بار به ابن ملجم لعنت می‌ فرستند.

روز آخر ماه رمضان در استان به “عرفه” مشهور است روز زیارت اهل قبور و تهیه لوازم عید فطر است.

مردم روستاهای استان در روز عرفه به ‌طور دسته جمعی به زیارت اهل قبور می‌روند و حلوا و خرما یا نقلی را که با خود برده‌اند را خیرات می‌کنند.

در روز عرفه سرپرست خانواده با محاسبه میزان فطریه افراد آن را از قوت سالانه یا از پول توی جیب جدا کرده و در محل خاصی قرار می‌دهد،در آخرین شب ماه مبارک رمضان، سرپرست خانواده با محاسبه میزان فطریه افراد آن را از قوت سالانه یا از پول توی جیب جدا کرده و در محل خاصی قرار می‌دهند.

اما هلال ماه شوال که به بام باختر آسمان نقش می بندد حلول شوال و پایان رمضان حتمی است و فردایش عید فطر است و شادی و نشاطی دیگر و به شکرانه توفیق یک ماه روزه داری و منزلت در جوار محبت پروردگار را جشن و سرور و شادمانی خانواده ها را در بر می گیرد.

مهر

نظرات() 

حدادیان: آقای هاشمی تاسوعا کجا بودی؟

نوشته شده توسط : قارانقوش
شنبه 30 خرداد 1394-11:59 ب.ظ


«حدادیان» پنج‌شنبه‌شب، در دومین‌شب مراسم مناجات‌خوانی ماه مبارک رمضان در مهدیه امام حسن مجتبی(ع) برای دومین بار در هفته اخیر، آتشبار مداحان را به سمت دفتر ریاست جمهوری گرفت و بر هاشمی و روحانی تاخت؛ تاخت‌وتازهایی که یادآور مجالس آنها در دوران اصلاحات و حملات لفظی‌شان به دولت و رئیس‌جمهوری آن زمان است.
download سعید حدادیان
«ما باور کنیم که شما دلت برای این مردم می‌سوزد؟»؛ این جمله را «اپوزیسیون خارج‌نشین» خطاب به «حسن روحانی» و «هاشمی‌رفسنجانی» نمی‌گوید؛ این را «سعید حدادیان» یکی از مداحان تهران خطاب به رئیس‌جمهوری و رئیس مجمع تشخیص مصلحت می‌گوید.

به نوشته روزنامه شرق، انگار دوباره «دور، دور آنهاست»؛ مداحانی که محافل مذهبی را سیاسی می‌کنند و هرچه دلشان می‌خواهد خطاب به سیاسیون مخالف خطشان بیان می‌کنند. ماه مبارک رمضان و مراسم مناجات، مورد سوءاستفاده قرار گرفت تا نوک پیکان انتقادات به سمت دولت غیردلخواهشان و «هاشمی‌رفسنجانی» نشانه برود. شاید بتوان «آیت‌الله» را پای ثابت انتقادات برخی مداحان دانست ولی «حسن روحانی» رئیس‌جمهوری، سوژه جدیدی است که آنها به میان آورده‌اند.
«حدادیان» پنج‌شنبه‌شب، در دومین‌شب مراسم مناجات‌خوانی ماه مبارک رمضان در مهدیه امام حسن مجتبی(ع) برای دومین بار در هفته اخیر، آتشبار مداحان را به سمت دفتر ریاست جمهوری گرفت و بر هاشمی و روحانی تاخت؛ تاخت‌وتازهایی که یادآور مجالس آنها در دوران اصلاحات و حملات لفظی‌شان به دولت و رئیس‌جمهوری آن زمان است.

او در این مراسم، به سخنان اخیر «روحانی» در مورد تحریم‌ها که گفته بود «آنها که می‌گویند تحریم مهم نیست، گویی که از جیب مردم بی‌خبرند» را سیبل سخنانش قرار داد: «آن آقا می‌گوید بعضی‌ها از جیب مردم خبر ندارند! تو دلت واقعا برای مردم سوخته؟ شما کجا می‌نشینی؟ زندگی‌ات چطور است؟ استخر را نفر قبلی خراب کرد، شما دوباره ساختید. می‌گویند رئیس‌جمهور باید گلف‌بازی کند و به استخر برود. شما بروید شنایتان را بکنید و جت‌اسکی‌تان را بروید. این حرف‌ها که در مورد جیب مردم می‌زنید از شما خنده‌دار است». این مداح که در کمپین انتخاباتی «محمود احمدی‌نژاد» در سال ٨٨ حضور داشت، خطاب به هاشمی نیز گفته «من چند حرف با جناب آقای هاشمی دارم. یکی اینکه: در کربلای چهار فرمانده چه کسی بود؟ خودت بودی! سال ٦٥ شما فرمانده بودی. اگر واقعا دلت برای این مردم می‌سوزد، سه چهار تا سؤال من را جواب بده! یک: کدام عید به جای کیش پا شدی رفتی جبهه‌ها؟ این همه مردم رفتند سرزدند. چطور این مردم می‌روند به محل شهادت رفقایشان سرمی‌زنند؟ چطور این پدر و مادرها می‌روند به محل شهادت فرزندانشان سر می‌زنند؟» او که گویا از مسئله «جت‌اسکی» دل خوشی ندارد، در مورد هاشمی هم این مسئله را بیان می‌کند: «چطور این خواهر و برادرها می‌روند به محل شهادت عزیزانشان سر می‌زنند؟ شما می‌روی جت‌اسکی!؟»

همیشه پای هاشمی در میان است

آن‌طور‌که سایت «پارسینه» سخنان او را نقل کرده، او خطاب به «هاشمی‌رفسنجانی» گفته است: «ما باور کنیم که شما دلت برای این مردم می‌سوزد؟ سال‌ها دعوای ما با آقای هاشمی این بود که مقام‌معظم‌رهبری (حفظه‌الله تعالی) روی پایگاه زهدی که اسلام از مسئولان نظام اسلامی می‌خواهد، دارند زندگی می‌کنند؛ تو چرا یاد نمی‌گیری؟ تو که داری، چطور حالا یاد ندارها افتادی؟ از محاکمه مهدی؟ اتهاماتی که به ایشان (مهدی هاشمی) وارد است، برخی‌اش مرتبط به همین تحریم است. بعد وقتی ایشان به این ارتشای به این بزرگی مشغول بود، شما دلت برای مردم نمی‌سوخت!؟» این قسمت از سخنان «حدادیان» اشاره‌ای است به صحبت‌های هاشمی‌رفسنجانی که گفته بود: «تعدادی هستند که تحریم‌ها در زندگی‌شان تأثیر مستقیمی ندارد، اما طبقه مزدبگیر جامعه که اکثریت کشور را تشکیل می‌دهند، تحریم‌ها دارد استخوانشان را می‌پوساند. تحریم‌ها پدرِ مردم را درآورده. چطور ادعا می‌کنند به نفع ماست. بسیاری از کارهای مهم ما خوابیده و بسیاری برنامه‌های مصوب داریم که به‌دلیل تحریم‌ها انجام نمی‌شود».

«حدادیان» در ادامه به ماجرای دستگیری «فائزه هاشمی» در روزهای پس از انتخابات ریاست جمهوری ١٣٨٨ نیز اشاره کرد و گفت: «واقعا در جریان فتنه دخترشان را همین‌جا آوردند. رسما دستگیر شد. رسما علیه نظام داشت تظاهرات می‌کرد. داشت حرف می‌زد و سخنرانی می‌کرد. کلیپ‌هایش هم هست. همان شب به وساطت شما آزادش کردند. چرا نگذاشتید در بازداشت بماند؟» او سپس نقل‌قولی از آیت‌الله هاشمی‌شاهرودی آورد و مدعی شد: «بنده از شخص آقای شاهرودی شنیدم که ما خواهش کردیم بگذارید ما اعمال قانون کنیم. ایشان (آقای هاشمی‌رفسنجانی) وساطت کردند و ما به احترام ایشان قبول کردیم. اگر قرار باشد روزی مردم با آقای هاشمی حرف بزنند، این مردم در سینه‌هایشان خیلی حرف هست».

او افزود: «این دیگر خیلی آدم را می‌سوزاند که کسی که در دهه ٧٠ این همه آدم را به اسم خصوصی‌سازی آواره و بدبخت کرد و عده‌ای در تعدیل نیروها بیچاره شدند، آن روز دلش برای کارگران کارخانه‌ها نسوخت!؟ روزهای عزا را در خاطراتش بخوانید و ببینید کجا می‌رود؟ خودت بخوان ببین در خاطراتت نوشتی کجا بودی؟ روز تاسوعا را کجا رفتی؟»

این مداح با مخاطب قراردادن هاشمی‌رفسنجانی گفت: «همین یک سؤال من را پاسخ بده که شما (هاشمی‌رفسنجانی) کدام دفعه یک سر به مناطق جنگی زدی؟ وقتی این همه آدم رفتند شلمچه و دوکوهه و فکه تو که فرمانده جنگ بودی، بلند شدی و رفتی کیش!؟ بعد می‌گویند تشییع جنازه را مصادره کردند».

احمدی‌نژاد هم بی‌نصیب نماند

او که به همراه دیگر همفکرانش، نقش زیادی در انتخابات ١٣٨٤ به نفع «احمدی‌نژاد» ایفا کرد، در ادامه سخنانش به مراسم تشییع شهدا نیز اشاره کرد و گفت: «بنده هم موافق نیستم که یک نفر با زرنگ‌بازی و رندی برود آن بالا و بنشیند در جایی که جایش نبوده است. آنجا جای نوحه‌خوان‌ها بوده است». اشاره «حدادیان» به «محمود احمدی‌نژاد» است که در جریان تشییع شهدا، به جایگاه سخنرانی رفت و پشت سر سخنران مراسم یعنی «محسن رضایی»، ایستاده بود. «احمدی‌نژاد» در طول این مدت، مشغول دست تکان‌دادن و احوال‌پرسی از راه دور با برخی افراد در داخل جمعیت بود.

او که این روزها به منتقد احمدی‌نژاد تبدیل شده، به ماجرای خانه‌نشینی ١١ روزه او هم اشاره‌ای کرد و گفت: «این را هم بگویم که همین آقای هاشمی یک بار هم از نظام قهر نکرده است. آن آقا ١١ روز رفت نشست در خانه! این آقای موسوی که الان در حصر هست، یک بار می‌خواست قهر بکند امام یک تشری زد که همه‌چیز جمع شد. حالا بعضی‌ها دنبال اینند که مهره قبلی را دوباره زنده کنند. این نظام این‌قدر ریشه دارد و رشد کرده است که کسانی که هشت سال رئیس‌جمهور بودند، دیگر جایی برای آمدن ندارند. یک عده هم دنبال پستشان هستند، فکر نکنید دنبال ساده‌زیستی آن آقا هستند. او نشان داد چطور در مقابل ولایت می‌ایستد. حواس‌تان باشد کلاهتان را نبرند».

«حدادیان» در ادامه سخنانش، «صادق زیباکلام» را بی‌نصیب از دعایش نگذاشت و گفت: «من برای اولین‌بار این آقای زیباکلام را دعا کنم. این‌بار ٥٠ درصد انصاف به خرج داد و گفت آقای هاشمی ٥٠ درصد عوض شده‌اید! ٥٠ درصد خیلی است که آن کسی که مرید شماست بگوید خیلی مهم است. من به صداوسیما عرض می‌کنم سخنرانی‌های دهه ٦٠ و ٧٠ آقای هاشمی را از آرشیو بیرون بیاورید. این حرف‌هایی که الان می‌زند خیلی متناقض با آن وقت‌هاست. این حرف‌هایی که آقای هاشمی درباره امام می‌زند با آن وقت‌ها خیلی متناقض است. همین‌ها را اگر از تلویزیون هم نمی‌توانید پخش کنید، یک نسخه به خودش بدهید تا ببیند چقدر تغییر کرده است. متأسفانه نسل جدید آن حرف‌ها را نشنیده است».

این سخنان، دومین حمله به دولت و حامی آن یعنی «هاشمی‌رفسنجانی» در هفته اخیر است. پیش از این، مراسم تشییع شهدای دفاع مقدس که روز سه‌شنبه برگزار شد، به محفلی ضددولتی تبدیل شده بود. در این مراسم، یک مداح پرحاشیه تهران، توهین‌هایی را نسبت به «حسن روحانی» رئیس‌جمهوری و «علی لاریجانی» رئیس مجلس روا داشت. او در قسمتی از سخنانش، خطاب به روحانی گفته بود «اگر عرضه نداری برو کنار». کریمی همچنین به موضوع دیدار هیأت پارلمان اروپایی با رئیس مجلس نیز اشاره کرده و گفته بود: «مسئولی که در جمهوری اسلامی به‌خاطر پزدادن مقابل یک دیپلمات، با‌ هزار قلم آرایش و سرِ باز (بی‌حجاب) و فقط یک کلاه نمادین بر روی سر می‌روی و با او حال ‌و احوال و مذاکره می‌کنی، خاک بر سرت».

قصه‌ای که تازه نیست

این اولین‌بار نیست که مجلس‌های معنوی تبدیل به میتینگ سیاسی می‌شود. این استفاده‌ها تاریخی طولانی دارد؛ لااقل از دوران اصلاحات علنی‌تر از همیشه و با دستانی بازتر از گذشته اقدام می‌کردند. آستانه انتخابات دوم خرداد ١٣٧٦، مجالس یکی از مشهورترین مداحان تهران، یعنی «منصور ارضی» تبدیل به محفلی برای تبلیغات نامزد جناح راست شده بود. هرچند او این روزها را در سکوت می‌گذراند و تنها به مداحی در مسجد «ارک» مشغول است، اما در چندین نوبت دیگر، اظهاراتی علیه «محمدباقر قالیباف» شهردار تهران، «هاشمی‌رفسنجانی» و «اسفندیار رحیم‌مشایی» بیان کرده بود. این در حالی است که در دولت اول «محمود احمدی‌نژاد»، «حاج منصور» در چند سفر استانی با اعضای هیأت دولت نهم همراه شده بود.

اما استفاده انتخاباتی و سیاسی از مجالس روضه، تنها به «حاج منصور»، خلاصه نمی‌شود. مداحانی هم در جریان انتخابات ١٣٨٨ در صف هواداران «محمود احمدی‌نژاد» قرار داشتند که این روزها علیه او موضع‌گیری می‌کنند. «محمود کریمی» از جمله آنها بود که در تجمع هوادارن احمدی‌نژاد پیش از انتخابات ٨٨ حاضر می‌شد. «سعید حدادیان» نیز دیگر مداحی بود که همراه «احمدی‌نژاد» بود و در جشن پیروزی احمدی‌نژاد در ٢٤ خرداد ١٣٨٨ در میدان ولیعصر(عج) تهران پشت سر «احمدی‌نژاد» ایستاد. در جریان انتخابات ریاست‌جمهوری ١٣٩٢ هم، برخی مداحان در صف حامیان «سعید جلیلی» قرار گرفتند و مداحی مشهوری هم در دوران انتخابات منتشر شد که شعری در مدح «سعید جلیلی» می‌خواندند و حاضران با آن همراهی می‌کردند.
نظرات() 

توضیح درباره خبر اعدام قوی‌ترین مرد ایران

نوشته شده توسط : قارانقوش
شنبه 30 خرداد 1394-11:31 ب.ظ


طی روز گذشته چندین عکس در فضای مجازی منتشر شده که نشان می دهد فردی شبیه به امیر قرایی اعدام شده است. امیرقرایی یکی از شرکت کنندگان در مراسم قوی ترین مردان ایران بود که به خاطر اتهام در قتلی در غرب تهران تحت تعقیب قرار گرفت .

طی روز گذشته چندین عکس در فضای مجازی منتشر شده که نشان می دهد فردی شبیه به امیر قرایی اعدام شده است. امیرقرایی یکی از شرکت کنندگان در مراسم قوی ترین مردان ایران بود که به خاطر اتهام در قتلی در غرب تهران تحت تعقیب قرار گرفت .

طی روز گذشته چندین عکس در فضای مجازی منتشر شده که نشان می دهد فردی شبیه به امیر قرایی اعدام شده است. امیرقرایی یکی از شرکت کنندگان در مراسم قوی ترین مردان ایران بود که به خاطر اتهام در قتلی در غرب تهران تحت تعقیب قرار گرفت . او و برادرش علی رضا قرایی به شراکت در قتل متهم شده بودند. عکس و خبر منتشر شده نشان می داد که امیر قرایی اعدام شده است . اما امیرقرایی همچنان دستگیر نشده و حکم اعدامی هم برای علی رضا قرایی صادر نشده.

اما عکسی که دست به دست می شود مربوط به کیست؟ یکی از منابعی که خبر مربوط به اعدام قرایی را منتشر کرده ظاهرا یکی از خبرنگاران واحد مرکزی خبر است. او در صفحه اینستاگرامش عکس زیر را منتشر کرده و در مورد اعدام رضا قرایی نوشته بود. او البته چندی بعد توضیح داد که این عکس ها مربوط به منبع قابل وثوقی بوده که منتشر شده است  و به خاطر انتشار خبر اشتباه عذرخواهی کرد.

اشتباه درخبر اعدام یکی از«قوی ترین مردان ایران» (+توضیحات/عکس)


با این همه همچنان مشخص نبود که عکس های منتشر شده از کجا آمده است. یک سرچ ساده در گوگل نشان می دهد که عکس منتشر شده در این خبر مربوط به اعدام کوشا ست. عامل جنایت پل مدیریت که در شهریور ماه سال 1390 انجام شده بود و هیچ ربطی هم به امیرقرایی ندارد .

نظرات (0)

نظرات() 

«دهقان فداکار» خبر درگذشتش را تکذیب کرد

نوشته شده توسط : قارانقوش
شنبه 30 خرداد 1394-08:26 ب.ظ


چند روزی است شایعه فوت دهقان فداکار (ریزعلی خواجوی) در شبکه‌های مجازی دست به دست می‌شود.
download ریزعلی خواجوی معروف به دهقان فداکار

ریزعلی خواجوی معروف به دهقان فداکار، هم‌اکنون در قید حیات است و خبر فوت او شایعه‌ای بیش نیست.

 

  چند روزی است شایعه فوت دهقان فداکار (ریزعلی خواجوی) در شبکه‌های مجازی دست به دست می‌شود.

 

این در حالی است که طی تماس‌هایی که خبرنگار باشگاه خبرنگاران صبح امروز با منزل وی داشته، شخص ریزعلی خواجوی ضمن تکذیب این خبر، برای کسانی که آن را در فضای مجازی شایع کرده‌اند، ابراز تأسف کرد.

 

دهقان فداکار گفت: عمر دست خداست و هر بنده‌ای روزی به لقاءالله می‌پیوندد اما هنوز زنده‌ام و حالم خوب است.

 

وی افزود: هدف کسانی را که اقدام به شایعه‌پراکنی درخصوص فوت بنده کرده‌اند، نمی‌دانم اما می‌توانم بگویم که از این موضوع بسیار ناراحت هستم.

 

دهقان فداکار در یک شب سرد سال 1341 جان صدها نفر را نجات داد و با وجود کتک خوردن، از این ماجرا به عنوان بهترین خاطره زندگی‌اش یاد می‌کند. ریزعلی خواجوی چندین سال پیش از روستای «قالاچق» که از توابع شهرستان میانه است به کرج نقل مکان کرده و از آن زمان تاکنون در منطقه حصارک کرج زندگی می‌کند.

 

شایعه درگذشت وی، از سلسله شایعاتی است که معمولا هر از گاهی مرگ یکی از افراد معروف را سوژه خود می‌کنند.

نظرات() 

سرکرده «عرفان حلقه» به اعدام محکوم شد

نوشته شده توسط : قارانقوش
شنبه 30 خرداد 1394-08:25 ب.ظ


محمد‌علی طاهری سرکرده فرقه انحرافی حلقه یا عرفان کیهانی به‌اتهام افساد فی‌الارض از طریق منحرف کردن افراد به اعدام محکوم شد.
محمد‌علی طاهری سرکرده فرقه انحرافی حلقه یا عرفان کیهانی به‌اتهام افساد فی‌الارض از طریق منحرف کردن افراد به اعدام محکوم شد.

سید محمود علیزاده‌طباطبایی وکیل مدافع طاهری در پاسخ این سؤال که آیا حکم موکلش از سوی شعبه 28 دادگاه انقلاب ابلاغ شده است یا خیر، اظهار کرد: خبردار شدم که دادگاه حکم به اعدام صادر کرده اما هنوز ابلاغ نکرده است.

وی اضافه کرد: تمام کارهای طاهری با مجوز انجام شده بود و هیچ دلیلی در پرونده وجود نداشت اما خبردار شدم حکم اعدام دادند ولی هنوز ابلاغ نشده است.

محمد‌علی طاهری سرکرده فرقه انحرافی عرفان کیهانی یا حلقه در ایران است که 14 اردیبهشت ماه سال 90 بازداشت و از سوی دادگاه انقلاب به‌اتهام توهین به مقدسات، مداخله غیرقانونی در امور پزشکی و درمان بیماران، ارتکاب فعل حرام و رابطه نامشروع، استفاده غیرمجاز از عناوین علمی (دکتر و مهندس)، ضالّه بودن کتب و آثار، به 5 سال حبس، پرداخت 900میلیون تومان جزای نقدی و 74 ضربه شلاق محکوم شد.

افساد فی‌الارض از طریق منحرف کردن افراد، دیگر اتهام طاهری بود که دادگاه به تحقیقات صورت گرفته در این بخش اشکال نقص گرفت و پرونده برای تکمیل تحقیقات به دادسرا ارسال شد. در نهایت، دادسرا پس از رفع نواقص، پرونده را مجدداً به دادگاه ارسال کرد و ششم اسفند ماه سال 93 برای رسیدگی به این اتهام تعیین شد اما با درخواست استمهال متهم، دادگاه برگزاری جلسه محاکمه را به تاریخ دیگری موکول کرد تا اینکه دادگاه اوایل اردیبهشت ماه امسال به این بخش از پرونده طاهری رسیدگی کرد.

چندی پیش نیز 12 نفر از مسترهای فرقه انحرافی عرفان حلقه، در مجموع به 24 سال زندان و پرداخت 100 میلیون تومان جریمه به‌دلیل تحصیل مال نامشروع محکوم شدند.
نظرات() 

پشه اولس را سر لکه

نوشته شده توسط : قارانقوش
شنبه 30 خرداد 1394-08:21 ب.ظ


خــــــــــوام  تـــْـــرا  بْــوام  کـســـــی  را مَــــوا

نـَـــــــــــرَه  را شــــــــــون چَــــــر دَکـَــــــــرْدَه

دْ  واز بـْکـَـــــه بْـــرْسـَه  تـَنـَه  پِـِـوَز کـَــفـــــــــا

ژیـــَـه تـْکـَــه پـِــرَه سیــرَه چـِـم  پـِلـَکـْه بْرَه لانی

بــْـــرَه لانـــــی بـْــن دَخـْـتــَـه مَــــــرده لانـــــی

مَــــرده لـْکـْــــــت دْمْ دَکـَــــرْه بَـــــرومــِـه نـِــوا

چِه سَــرَفـــا کـَـرْگــَـزون گـِــتـَـه ایـنـْدیـنـَــــه دَوا

مْــرا چـومــونــی گـْـرْنـَـه وَشْـتـَه هَـمَـــه زونون

اه ! نِمَــــــسـی دَسْـتـْـکـلاه ژَنـْـن پـــاره رونــون

ژیـــَـه  بْـنـَه وَر آگــَـــــرْدَه  سَـر لاسَـــهَ مُـغـــار

خــــــالــــو هـــــا خْـتـَه هـیـــــچ کــــار مَـــــدار

پَـشـمـالـــو کـــا  مـوئـه تـا  اگـه نِـشْـتـیـرَه کـَنـْدِه

آتـش بْـکـَــه  جـیـرْ سـو بـومـون  پـَسْـنـَه ویــدار

یـالا دَکـَــــه  شـــالـَـه شْــکـَه  شــالــَــه شـْـــووار

پْـشـَـه اولـَـس را سَـر لـَکـَه تـَبَـر دَکـَه ویَن ربـار

ژیـَــه پـِشْـتـَه وَر ویــوَز داره  جـیـرَه تـونــــَــه

حــواس بـوبـو چَـکـیـلـَه خـو هــا  فـْراوونــَــــه

دیـلـــــــی دریــــا بْـژَن  و هـیــچ غـــم مــَـــدار

تـْشـْـکـَه دارَه  فـْـتـْـــرَه لـْسـْــی آمــــادَه بْــــــدار

بـوراغـیکو بَـوَشْـتـینهَ تـَجْ هَـرن هْـمْ دَرَه دوغال

هَـر گـْلـَه اومَـه چـِمون ویچین  ویـمـال  مَـتـَرس

ماتــــورَه بـْـژَن خَـشَـمَـه آکـَه سْـمْ و ســوغــــال

اَوَتـــَه  کْ شـــی حَـفـْصَـلـَه بْـدار ویـنـی تــْــــرا

چْـلـَـــه دَرَه  تـَنـْگــی بَـرَه  زرده گیــل ســــــرا

دازی پیگِه  پَرْسون  بْژَن راه دیله هَمَه تیهَ چَرَه

روزِ روشون  آفـْتاو کاره خیال کـَری شَوه سره

کوکو تی تی یا چْـکـَرْه ؟ کورَه قوقو یا سَر ژَنـْه

یاری بْـلـْبْـل کـْـلـْـکا پیسَه کـورَه شَپَر یا پَر ژَنـْه

 

آذر 1388کرج 

 

[ پنج‌شنبه 29 فروردین 1392 ] [ رضا نعمتی کرفکوهی( خلِه لون) ]
نظرات() 
درباره وبلاگ:آرشیو:


آخرین پستها:


پیوندها:


پیوندهای روزانه:


نویسندگان:


آمار وبلاگ:The Theme Being Used Is MihanBlog Created By ThemeBox