تبلیغات
انایوردم خطبه سرا - مطالب بهمن 1394
 
یاتما تولکی دالداسندا گوی یسون اصلان سنی، كچمه نامرد كورپیسینن گوی آپارسون سیل سنی

مرور همه حواشی و اظهارنظرها درباره لیست ائتلاف اصولگرایان

نوشته شده توسط : قارانقوش
جمعه 30 بهمن 1394-11:55 ب.ظ


لیست ائتلاف اصول‌گرایان در حالی از ده روز پیش منتشر شده است که چندان نتوانسته افق‌های اجماع و هم‌گرایی را پیش روی اصول‌گرایان بگشاید.
صراط: خبرآنلاین نوشت: لیست ائتلاف اصول‌گرایان در حالی از ده روز پیش منتشر شده است که چندان نتوانسته افق‌های اجماع و هم‌گرایی را پیش روی اصول‌گرایان بگشاید.

هجدهم بهمن ماه وقتی لیست مورد حمایت ائتلاف اصولگرایان تهران بعد از ماه ها رایزنی منتشر شد  و چند روز بعد از آن هم اسامی کاندیداهای مورد حمایت این ائتلاف در 108 شهر کشور ارائه شد ، با واکنش های زیادی همراه بود. هر چند از همان ساعات اولیه پس از انتشار، سنگینی کفه این لیست به سمت یک جناح مشخص در جریان اصولگرایی نشان داد که انتقادات به روند تنظیم لیست مذکور، پربیراه نبوده است.  چه آنکه پس از انتشار این لیست مشخص شد سهم جبهه پایداری در آن بیش از 50 درصد بوده و اصولگرایان معتدل در اقلیت محض قرار دارند. 

این موضوعی بود که غلامعلی حداد عادل سخنگوی شورای ائتلاف اصولگرایان نیز بر آن صحه گذاشته است. آنجا که گفته بود: "9 نفر از اعضای لیست گرایش عمومی دارند که به هیچ تشکل خاصی تعلق ندارند. 7 نفر از این لیست به جبهه پایداری، 6 نفر به جبهه پیروان خط امام و رهبری، 6 نفر به جمعیت ایثارگران و 2 نفر نیز گرایش به سایر گروه‌ها و تشکل‌ها دارند."  البته با توجه به ائتلاف جبهه پایداری، موتلفه اسلامی و ایثارگران، تعداد چهره های متمایل به این جناح در این لیست به بیش از 15 نفر می رسد.

به این ترتیب انتشار لیست ائتلاف اصولگرایان بادو چالش از سوی منتقدین آن مواجه شد. اول اینکه در چینش لیست ائتلاف، جریان های مختلف اصولگرایی به یک میزان دیده نشده است  و به همین دلیل از فردای انتشار آن سخن از تنظیم لیست های موازی به میان آمد. و دوم اینکه این لیست نمی تواند به قدر کافی رای آور باشد.

چالش لیست های موازی در جبهه اصولگرایی

با وجود امضای میثاق‌نامه‌ میان ۱۸۰ نفر از نامزدهای اصولگرای مجلس در حوزه انتخابیه تهران برای انصراف از حضور در انتخابات مجلس دهم، در صورت عدم حضور در لیست ائتلاف اصولگرایان، تعداد زیادی از کاندیداهای شاخص جا مانده از قطار ۳۰ نفره ائتلاف اصولگرایان انتقادهایی را بر روند انتخاب افراد ابراز کرده و به دنبال حضور در انتخابات تحت عناوین دیگری نظیر لیست‌های موازی یا به طور مستقلند. 

ابوالقاسم رئوفیان دبیرکل حزب ایران زمین در اینباره گفته بود: احتمال اینکه اصولگرایان لیست دومی ارائه کنند، وجود دارد. به گفته او این احتمال وجود دارد که اصولگرایان بررسی کنند و به این جمع بندی برسند که می توان با ارائه لیست دیگر کمک کرد تا سلایق بیشتری در عرصه رقابت وارد شوند و موجب جذب حداکثری شوند.  

افزون بر این رفعت بیات نماینده پیشین مجلس هم گفت که قصد دارد به همراه چهره هایی همچون غفوری‌فرد و سبحانی لیستی تحت عنوان نیروهای مستقل انقلاب اسلامی بدهند

در همین حال حسن غفوری فرد از اعضای حزب موتلفه که نام او در لیست ائتلاف اصولگرایان قرار نگرفت هم اعلام کرد که حاضر نیست از گردونه رقابت ها انصراف دهد. او همچنین گفت که بسیاری از معتدلین اصولگرا که از لیست ائتلاف جا ماندند، با لیست صدای ملت در انتخابات شرکت خواهد کرد. به عقیده غفوری فرد ‌بسیاری از چهره‌های شاخص از نحوه ائتلاف رضایت ندارند و علیرغم امضای میثاق‌نامه در بین ۱۸۰ نفر نماینده تهران که قرار بود بر اساس این میثاق پس از انتخاب ۳۰ نفر لیست ائتلاف انصراف بدهند، در انتخابات خواهند ماند. 

در واکنش به این اظهارات بود که حدادعادل سخنگوی ائتلاف اصولگرایان گفت: " بعید است لیست دیگری به اسم "اصول‌گرایان" منتشر شود" اما یک روز بعد از این سخنان حداد، اخباری مبنی بر دعوت از بازماندگان لیست ائتلاف اصولگراین به یک لیست جدید منتشر شد. حسین طلا یکی از نمایندگان اصولگرای مجلس که نام او هم در لیست ائتلاف اصولگرایان برای انتخابات مجلس دهم نیامده، گفت که برای حضور در لیست‌های دیگر از او دعوت شده است. او گفته بود: "افراد مختلفی از جمله سید شهاب الدین صدر از من برای حضور در لیست‌های انتخاباتی دعوت کردند اما من قصد ندارم در هیچ لیست سیاسی حضور پیدا کنم؛ بنده یا به صورت مستقل یا در لیست‌های صنفی در انتخابات مجلس دهم حاضر می‌شوم. 

همچنین بهروز نعمتی نایب رئیس فراکسیون رهروان ولایت مجلس هم از انتشار "فهرست ائتلافی" فراکسیون رهروان ولایت خبر داد. لیستی که قرار است از مجموعه نیروهای رهروان، اعتدالگرا و افرادی که بر مبنای عقلانیت تصمیم می‌گیرند، در آن حاضر باشند. 

اما در حالی که حداد عادل  پیش بینی کرده بود لیست دیگری از میان اصولگرایان برای انتخابات مجلس بیرون نخواهد آمد، بیست و ششم بهمن ماه فهرست انتخاباتی «صدای ملت» به سرلیستی علی مطهری در تهران منتشر شد. فهرست 20 نفره ای که در آن نام چهره هایی همچون کاظم جلالی،محمد خوش چهره، غفوری فرد و حسن بیادی به چشم می خورد. 

درواکنش به این امر بود که کوهکن نایب رییس جبهه پیروان خط امام و رهبری اعتراض به نحوه تدوین لیست ائتلاف اصول‌گرایان را کاری غلط و مخالف موازین اصولگرایی دانسته و گفت: ارائه لیست موازی با لیست ائتلاف اصولگرایان به منزله ترجیح خود گرایی بر خردگرایی است.  محمدرضا باهنر دبیر کل جبهه پیروان خط امام و رهبری هم با بیان اینکه " اتوبوس ورود به مجلس برای تهران 30 صندلی بیشتر ندارد و برخی به ناحق در ایستگاه ماندند." تلاش کرد تا فضا را آرام تر کرده و افراد را به انصراف تشویق کند. او تاکید کرده بود کسانی که در لیست قرار نگرفتند به هیچ‌ وجه معنایش این نیست که صلاحیت ورود به مجلس یا توانمندی و کارآمدی را ندارند؛ مهم این بود که این اتوبوس ۳۰ تا صندلی بیشتر نداشت. بنابراین خیلی از این آقایان و عزیزان در ایستگاه ماندند و شاید هم به ناحق درایستگاه ماندند، ولی دیگر چاره‌ای نبود.

کاظم انبارلویی اما گفته بود قرار نگرفتن بعضی افراد در لیست ائتلاف اصولگرایان را حرکتی هوشمندانه می‌داند. به گفته این عضو شورای مرکزی حزب موتلفه در طراحی لیست ائتلاف اصول‌گرایان موضوع شایسته سالاری و نه رای‌آوری مطرح بوده است. انبارلویی همچنین گفت هیچ لیست موازی از سوی جریان اصولگرایی شکل نخواهد گرفت. 

حمیدرضا ترقی عضو شورای مرکزی حزب مؤتلفه اسلامی هم دراین باره گفت: هیچ فرد یا افرادی اجازه ندارند تحت عنوان اصولگرایی برای انتخابات مجلس دهم لیست موازی ارائه دهند. به گفته او اعتراض به نحوه گردآوری این لیست به دلیل حضور پررنگ جبهه پایداری و ایثارگران قابل قبول نیست. چرا که همه کسانی که وارد ائتلاف شدند شاخص ها را قبول داشتند، و حالا باید به این پیمان وفادار باشند. 

چالش حضور حداکثری نامزدهای اصولگرا در انتخابات

اما در این میان اگرچه نحوه بررسی صلاحیت ها از سوی شورای نگهبان اصلاح طلبان را با کمبود نیروهای شناخته شده مواجه کرد، اما برای اصولگرایان مشکل تعدد چهره ها را ایجاد کرد. بر همین اساس است که حداد عادل سخنگوی ائتلاف اصولگرایان هر چند روز یک بار از اصولگرایانی که در لیست ائتلاف قرار نگرفته اند می خواهد که از ادامه کاندیداتوری انصراف دهند.  او با تشکر از کسانی که با درک شرایط  موجود انصراف دادند از دیگر نامزدهای اصولگرایی که در لیست نیستند خواست تا برای حفظ انسجام اصولگرایان به نفع لیست واحد تهران انصراف دهند.  نگرانی حداد اما بی جا نیست. چه آنکه از میان 150 کاندید اصولگرا در تهران که از قرار گرفتن در لیست ائتلاف جا  مانده اند تعداد انگشت شماری به طور رسمی اعلام انصراف کرده اند. از جمله علی ریاض و داوود پرچمی به نفع لیست ائتلاف اصول‌گرایان از کاندیداتوری مجلس انصراف دادند.  همچنین ابراهیم کارخانه‌ای  و وحید یامین‌پور نیز از دیگر کاندیداهای جبهه اصولگرایی بودند که به نفع ائتلاف اصولگرایان انصراف دادند. 

در کنار این ها اما چهره های دیگری هم بودند که اگرچه ابتدا گفته بودند در هماهنگی با لیست ائتلاف اقدام خواهند کرد در ادامه اما به شکل دیگری عمل کردند. از جمله مهدی هاشمی از نمایندگان عضو جبهه پایداری در حالی که چند روز قبل گفته بود از لیست ائتلاف اصول‌گرایان حمایت می‌کند، روز گذشته در اظهار نظر متفاوتی گفت که به خاطر فهرست اصول‌گرایان انصراف نمی‌دهد.مهدی هاشمی نماینده فعلی مجلس و از اعضای جبهه پایداری با رد درخواستهای مکرر شورای ائتلاف اصولگرایان برای انصراف نامزدهایی که در فهرست واحد آن جای نگرفته اند، گفت که او نه تعهدی برای این کار داده و نه قصد دارد از صحنه انتخابات خارج شود. 

همین موضوع سبب شد تا حداد روز گذشته دوباره تکرار کند که آن اصولگرایانی که در فهرست قرار نگرفتند برای خدا بهتر است انصراف دهند،آن‌ها نباید بی‌جهت رای بشکنند که بعدا پشیمان بشوند.  حمیدرضا ترقی عضو شورای مرکزی حزب موتلفه  نیز در مورد عدم انصراف نامزدهای این جریان که در لیست ائتلاف اصولگرایان قرار ندارند، گفت: همه افرادی که در ائتلاف بودند تعهد کتبی و اخلاقی دادند که در صورت قرار نگرفتن در لیست انصراف دهند.  امری که تنها از سوی اعضای حزب موتلفه محقق شد که به طور دسته جمعی از نامزدی انصراف دادند.

لیست ائتلاف اصولگرایان رای آور است؟

اما از سوی دیگر لیست ائتلاف اصولگرایان با این انتقاد هم مواجه است که گزینه های موجود در آن گزینه های قوی محسوب نمی شوند و این لیست با چالش رای آوری مواجه خواهد بود. از جمله مهدی هاشمی از نمایندگان جبهه پایداری در اینباره گفت: اشکالات جزئی به ترکیب لیست ائتلاف اصولگرایان وارد است که امیدواریم برای رای آوری بیشتر، مرتفع شود. به گفته او افرادی که در لیست ائتلاف اصولگرایان قرار گرفته‌اند از وزن و جایگاه سیاسی مطلوبی برخوردارند و قدرت رای آوری نیز دارند.   

هر چند احمد توکلی که البته نام او در میان لیست ائتلاف اصولگرایان قرار دارد در دفاع از این لیست گفت: من حتما به این لیست رای می دهم تا در مجموع اصولگرایان بتوانند وارد مجلس شوند. توکلی در واکنش به انتقاداتی که لیست ائتلاف اصولگرایان را ضعیف دانسته و افراد ناشناخته در آن را زیاد می دانند نیز گفت: اگر قرار باشد همه چهره ها در یک لیست شناخته شده باشند یعنی قدرت جا به جا نشود!  در همین حال فاطمه رهبر نماینده مردم تهران در مجلس نهم و از دیگر چهر های حاضر در لیست ائتلاف هم در دفاع از لیست ائتلاف اصولگرایان گفت نمی‌توانیم افراد را به اسم تندرو یا کندرو بودن از جبهه اصولگرایی جدا کنیم. او گفت من هم شنیده ام که می گویند لیست ضعیف است اما طبیعتا ما چون در لیست قرار گرفته ایم هر نظری که بدهیم، اینگونه برداشت می شود که چون خودمان در لیست قرار داریم در حمایت از آن حرف می زنیم. اما در حقیقت اینگونه نیست بلکه این لیست حاصل خرد جمعی است. 

نبویان عضو ائتلاف اصولگرایان در انتخابات مجلس دهم و از اعضای جبهه پایداری هم گفت که چه بسا ممکن است فهرست بیرون آمده به طور کامل مورد تائید شخص من هم نباشد، اما مهم این است که به وحدت رسیده‌ایم و این، مبارک است. او همچنین از اصولگرایان خواست، به فهرست جداگانه رای ندهند و به همین فهرست واحد رأی بدهند تا اصولگرایان به اهداف وحدت برسند. 

غلامرضا مصباحی مقدم یکی دیگر از چهره های حاضر در لیست ائتلاف اصولگرایان هم در مورد ترکیب لیست ائتلاف اصولگرایان گفت در این لیست هم‌طیف‌های رهپویان، ایثارگران و پایداری و هم موتلفه،‌ پیروان خط امام و رهبری و هم حامیان آقایان قالیباف و رضایی پوشش داده شده‌اند. مصباحی مقدم این را هم گفت که اینکه این ترکیب متمایل به تندروی است را قبول ندارم. بلکه معتقدم این لیست حداکثر جریان اعتدال را مبنا قرار داده است. ما کسانی که از منطق و ادبیات عقلایی بهره می‌گیرند را مصداق تندروی نمی‌دانیم و معتقدیم پایبندی به اصول و ارزش‌ها حرف اول را می‌زند. او بر این نکته هم تاکید کرد که در لیست ارائه شده از مجموعه اصولگرایان، تنها جریان انحراف به کلی کنار گذاشته شد و هیچ یک از کسانی که بر اساس خط مشی اصولگرایان تحت عنوان انحرافی تعریف می‌شدند اجازه حضور نیافتند.

برچسب ها: صراط ، اصولگرایان ، ائتلاف
نظرات() 

نتایج نظرسنجی صراط حداد عادل اول شد؛ مطهری دوم؛ عارف سوم +نمودار

نوشته شده توسط : قارانقوش
جمعه 30 بهمن 1394-11:51 ب.ظ


نتایج نظرسنجی صراط نشان می دهد حداد عادل کمترین رای را در مقایسه با عارف و مطهری کسب خواهد کرد.
صراط: نتایج نظرسنجی صراط نشان می دهد حداد عادل کمترین رای را در مقایسه با عارف و مطهری کسب خواهد کرد.

بر اساس نظرسنجی مذکور، مخاطبان در پاسخ به این سوال که "در بین کاندیداهای مطرح زیر کدامیک "کــمتــریــن" رای تهران در انتخابات مجلس شورای اسلامی را کسب خواهد کرد؟"، 56.56 درصد به غلامعلی حداد عادل، 26.45 درصد به علی مطهری و 16.99 درصد به محمدرضا عارف رای داده اند.

حداد عادل اول شد؛ مطهری دوم؛ عارف سوم +نمودار

گفتنی است در روزهای اخیر نحوه تهیه لیست ائتلاف اصولگرایان با محوریت حداد عادل انتقادات فراوانی را به همراه داشته است. منتقدان می گویند وزن گروه های سیاسی در این لیست رعایت نشده و در حالی که بسیاری از اصولگرایان از فهرست حذف شده اند، بیشتر از نیمی از نامزدها متعلق به یک جریان هستند.
برچسب ها: صراط ، ائتلاف ، عارف ، مطهری ، حداد عادل
نظرات() 

روایت کیهان از اصلاح‌طلب شدن 3 اصولگرا

نوشته شده توسط : قارانقوش
جمعه 30 بهمن 1394-11:48 ب.ظ


در تصاویر منتشره توسط روزنامه‌‌های شرق و اعتماد از ائتلاف 30 نفره اصلاح‌طلبان، مطهری و جلالی و نعمتی در عکس دسته‌جمعی حضور پیدا نکرده‌اند.
صراط: کیهان نوشت: روزنامه‌های اجاره‌ای تصویر دسته‌جمعی ائتلاف اصلاح‌طلبان را بدون حضور 3 عضو فراکسیون رهروان منتشر کردند.
علی مطهری، کاظم جلالی و بهروز نعمتی سه تن از اعضای فراکسیون رهروان هستند که در گذشته خود را اصلاح‌طلب معرفی می‌کردند اما مدتی است لابی‌هایی با اصلاح‌طلبان و دولت برقرار کرده‌اند و از جمله بنابر اظهارات جلالی،‌ وی به اصرار جهانگیری و علوی و واعظی و رحمانی‌فضلی در تهران نامزد شده است.
در تصاویر منتشره توسط روزنامه‌‌های شرق و اعتماد از ائتلاف 30 نفره اصلاح‌طلبان، مطهری و جلالی و نعمتی در عکس دسته‌جمعی حضور پیدا نکرده‌اند.
بهروز نعمتی در مصاحبه با ایسنا گفته است: مذاکرات کاظم جلالی با حزب اعتدال و توسعه منجر به همراهی در ائتلاف اصلاح‌طلبان شده است.
محمدرضا عارف در این فهرست سرلیست است. علی مطهری در لیست دیگری که به نام صدای ملت (با حذف پسوند قبلی «منتقد دولت») منتشر شده، سرلیست است و کسانی چون حضرتی، محجوب، وکیلی، کواکبیان، جلودارزاده، غفوری‌فرد، سبحانی، خوش‌چهره، صالحی‌منش، بیادی و شیخ‌الاسلام در آن حضور دارند.
 اخیرا زمانی مشاور لاریجانی در اظهاراتی کنایه‌آمیز گفته بود عارف می‌تواند نایب رئیس خوبی باشد (البته بحث هیئت رئیسه مجلس منوط به راهیابی به مجلس است چه اینکه عارف در نظرسنجی اصلاح‌طلبان در انتخابات ریاست‌جمهوری 92 فقط 8 درصد رأی داشت.)
برچسب ها: صراط ، مطهری ، کاظم جلالی ، نعمتی
نظرات() 

ردپای مفسدان‌اقتصادی در قراردادهای نفت‌ و‌ گاز

نوشته شده توسط : قارانقوش
جمعه 30 بهمن 1394-11:45 ب.ظ

صراط: فارس نوشت: محمد سلیمانی نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی با اشاره به تلاش مافیای قدرت و ثروت برای انتشار لیست در انتخابات مجلس و خبرگان رهبری، اظهار داشت: نفت و گاز جزء سرمایه‌های اصلی ملت ایران است و تا الآن نیز تمام اقتصاد ایران بر محور تولید نفت چرخیده است.

وی افزود: همیشه چند گروه در طول تاریخ قراردادهای نفتی ایران ظاهر شدند، یک گروهی از طریق زد و بند در قراردادها به دنبال دست یافتن به منافع شخصی خودشان هستند، این گروه عمدتاً به مدیران دولتی وصل بودند، در چنین شرایطی وقتی قراردادهای بزرگی منعقد می‌شود برخی افراد با نفوذ به دولت و برقرارکردن کانال‌هایی، به دنبال گرفتن پورسانت‌ها و امتیازات ویژه از قراردادها به نفع خودشان هستند.

سلیمانی در ادامه تصریح کرد: باید دانست پورسانت قراردادهای نفتی در کشوری مانند ایران که روزانه یک میلیون بشکه نفت در آن فروخته می‌شود، عدد قابل توجهی می‌تواند باشد، متأسفانه در دولت یازدهم سر و کله افرادی پیدا شده که پیش از این در جریان فعالیت‌های اقتصادی یا پرونده داشتند و یا محکوم شدند، این افراد که پیش از این فساد اقتصادی داشتند، امروز در حوزه قراردادهای نفت و گاز فعال شدند و حضور یافتند.

وی بر همین اساس یادآور شد: لذا جا دارد نمایندگان مجلس شورای اسلامی پس از برگزاری انتخابات، به بررسی بیشتر این مسئله بپردازند، چرا که فساد از طریق نفوذ بر دولت و ارکان کشور انجام می‌شود، ناگفته نماند که این افراد هم‌اکنون در انتخابات مجلس هم هزینه‌های سنگینی انجام می‌دهند، آن هم به نفع افراد، گروه و جناح خاصی تا بتوانند عوامل و عناصر خودشان را وارد مجلس شورای کنند.

نماینده تهران در مجلس در پایان خاطرنشان کرد: این افراد امروز تمام تلاش خودشان را به کار گرفتند تا بتوانند بر منابع کشور دسترسی پیدا کنند و هم مجلس و هم دولت را در اختیار گیرند، این افراد سیری‌ناپذیرند، در این میان ملت ایران باید هوشیار باشند تا مبادا مفاسد اقتصادی دارای پرونده و کسانی که اسم‌شان پیش از این به عنوان متهمان و مفسدان اقتصادی منتشر شده، وارد مجلس شورای اسلامی شوند، چون این افراد منافع خودشان و غربی‌ها را به منافع کشور، انقلاب و مردم ترجیح می‌دهند، لذا لازم است مردم این موارد را در انتخاب و رأی‌شان مورد توجه قرار دهند.
نظرات() 

سعیدحدادیان: باید به کل لیست 30 نفره اصولگرایان رأی داد/ دشمنان، جنتی، یزدی و مصباح‌یزدی را هدف می‌گیرند

نوشته شده توسط : قارانقوش
جمعه 30 بهمن 1394-11:30 ب.ظ

حدادیان با اعلام اینکه دشمن آیات جنتی، یزدی و مصباح‌یزدی را هدف می‌گیرد، گفت: باید به کل لیست 30 نفره ائتلاف بزرگ اصولگرایان که آیات یزدی، مصباح و موحدی در شکل گیری آن اهتمام داشته و تایید کرده‌اند رای داد.

download سعید حدادیان
حدادیان با اعلام اینکه دشمن آیات جنتی، یزدی و مصباح‌یزدی را هدف می‌گیرد، گفت: باید به کل لیست 30 نفره ائتلاف بزرگ اصولگرایان که آیات یزدی، مصباح و موحدی در شکل گیری آن اهتمام داشته و تایید کرده‌اند رای داد. 
 
سعید حدادیان در گفت‌وگو با خبرگزاری فارس با اشاره به ائتلاف حداکثری اصولگرایان اظهار داشت:‌  اصولگرایان نباید طوری رفتار کنند که لیست ائتلاف بزرگ اصولگرایان خدشه دار شود و باید به کل لیست 30 نفره ائتلاف بزرگ اصولگرایان که آیات یزدی، مصباح و موحدی در شکل گیری آن اهتمام داشته و تایید کرده‌اند رای دهند. 
 
وی همچنین با اشاره به تخریب های صورت گرفته گفت: دشمنان، آیات جنتی، یزدی و مصباح‌یزدی را هدف می‌گیرند و این نشان دهنده این است که این بزرگواران برای ما داری اهمیت و موجب خشم دشمن هستند لذا طبق فرموده رهبر معظم انقلاب باید عکس خواست دشمن رفتار کرد. 
 
حدادیان افزود: کسانی که آمریکا و انگلیس و بی‌بی‌سی از آنها تعریف می‌کنند باید عزا بگیرند، اگر اینها بزرگ شده مکتب امامند، چرا از بیگانگان برائت نمی‌جویند؟
نظرات() 

"هنرپیشه زن" در همایش بزرگ اصلاح طلبان

نوشته شده توسط : قارانقوش
جمعه 30 بهمن 1394-11:26 ب.ظ

لیلى رشیدى در همایش بزرگ اصلاح طلبان شرکت کرد

download لیلى رشیدى در همایش بزرگ اصلاح طلبان: به لیست اصلاح طلبان رای مى دهم
نظرات() 

ده‌ها تجمع سراسری هم در اعتراض به قراردادهای نفتی انجام شود باز کم است

نوشته شده توسط : قارانقوش
جمعه 30 بهمن 1394-11:23 ب.ظ


توکلی در تذکری آیین‌نامه‌ای:

توکلی

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی اصولگرایان ،احمد توکلی نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی در نشست علنی امروز (یکشنبه) پارلمان در تذکری آیین‌نامه‌ای با استناد به بند ۱۱ ماده ۲۴ آیین‌نامه داخلی مجلس و با اشاره به تجمع روز گذشته مقابل وزارت نفت، خطاب به لاریجانی گفت: انتظار می‌رفت شما درباره تجمعات صورت گرفته در مقابل وزارت نفت و نحوه برخورد با این افراد تذکری دهید، دانشجویان در اعتراض به قراردادهای جدیدنفتی مقابل وزارت نفت تجمع کردند، البته من قبول دارم باید برای این تجمع مجوزی اخذ می‌کردند که متأسفانه این اقدام صورت نگرفت، ولی اهمیت قرارداد نفتی به حدی بالاست که اگر ده‌ها تظاهرات سراسری برای آن انجام شود، باز هم کافی نیست.

وی همچنین با اشاره به دستگیری ۳۸ دانشجو مقابل وزارت نفت گفت: روز گذشته ۳۴ نفر از این دانشجویان آزاد شدند اما هنوز تکلیف ۴ نفر از آنها مشخص نیست، لذا از شما درخواست دارم به عنوان نماینده ملت ایران کمک کنید تا این افراد به زودی آزاد شوند چرا که اهمیت این قراردادها در اقتصاد همچون برجام در سیاست است.

سپس علی لاریجانی رئیس مجلس در پاسخ به تذکر توکلی توضیح داد: بر اساس پیگیری‌هایی که بنده شب گذشته انجام دادم، گویا تعدادی از این دانشجویان دیشب آزاد شدند اما واقعیت آن است که تجمع باید بر اساس قانون صورت گیرد و باید این دانشجویان ضوابط قانونی را رعایت می‌کردند.

رئیس مجلس تصریح کرد: فرض کنید شما نظری دارید و نسبت به بندهای این قرارداد معترض هستید، بدون شک رفع آن، راه‌حل‌هایی دارد و با تظاهرات نمی‌توان قرارداد تنظیم کرد، بدون شک افراد صاحب‌نظر و حتی برخی از دستگاه‌ها نظرات خود را در این خصوص اعلام کردند که البته ما نیز به هیأت تطبیق اعلام کرده‌ایم که به این موضوع رسیدگی کند.

لاریجانی در پایان خاطرنشان کرد:‌ در کشور نظمی برای رسیدگی به این امور وجود دارد و این مسائل در خیابان قابل حل نیست و افراد اگر نظری دارند، می‌توانند نظر خود را به صورت قانونی اعلام کنند.

 

منبع:فارس

نظرات() 

در این شرایط که مردم دچار مشکل هستند، آیا باید چند میلیارد دلار برای خرید هواپیما بدهیم

نوشته شده توسط : قارانقوش
جمعه 30 بهمن 1394-11:19 ب.ظ

کوچک‌زاده طی اخطاری درصحن علنی مجلس:

کوچک زاده

کوچک‌زاده خطاب به نائب رئیس مجلس اظهار داشت: آقای باهنر! آیا اولویت اول مردم ما خرید ۱۰۰ فروند هواپیما از فرانسه است؟ در این شرایط که مردم دچار مشکل هستند، آیا ما باید چند میلیارد دلار پول برای خرید هواپیما بدهیم؟ و آن هم هواپیماهای درجه یک!

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی اصولگرایان ، مهدی کوچک‌زاده نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی در نشست علنی امروز یکشنبه پارلمان، در اخطاری با استناد به اصل ۱۲۵ قانون اساسی و تذکری با استناد به بند ۱۱ ماده ۲۴ آیین نامه داخلی مجلس گفت: براساس این قوانین، امضای عهدنامه‌ها و مقاوله‌نامه و موافقت‌نامه‌ها و قراردادهای دولت ایران با سایر دولت‌ها و همچنین امضای پیمان‌های مربوط به اتحادیه‌های بین‌المللی پس از تصویب مجلس شورای اسلامی با رئیس جمهور یا نماینده قانونی وی است.

وی افزود: با وجود این قوانین متاسفانه از زمان مسئله برجام تاکنون اجازه نداده‌اند که مجلس حتی از پیوست‌های آن مطلع شود و هر کاری که خواسته‌اند را انجام داده‌اند.

« از طرف دیگر در رابطه با مسئله IPC می‌گویند که این موضوع محرمانه است و جوانانی که جلوی وزارت نفت نسبت به عمل نکردن به قانون اعتراض می‌کنند، را کتک می‌زنند.»

کوچک‌زاده خطاب به نائب رئیس مجلس اظهار داشت: آقای باهنر! آیا اولویت اول مردم ما خرید ۱۰۰ فروند هواپیما از فرانسه است؟ در این شرایط که مردم دچار مشکل هستند، آیا ما باید چند میلیارد دلار پول برای خرید هواپیما بدهیم؟ و آن هم هواپیماهای درجه یک!

وی اضافه کرد: آقای باهنر! کجا مجلس باید با وجود صراحت قانونی مبنی بر ورود مجلس به قراردادها و تصویب آنها وارد این مسائل و قضایا شود؟ من می‌گویم نکند در برجام یک بند محرمانه و مخفی آمده که هر چه پول‌ها بلوکه شده ما در کشور مربوطه آزاد می‌شود، همان کشور باید بگوید که ما چه بخریم و پول‌های خود را چگونه هزینه کنیم.

کوچک‌زاده همچنین خاطرنشان کرد: کسانی که فریادشان هم‌اکنون برای رد صلاحیت و عدم احراز صلاحیت یک یا دو هم‌حزبی‌هایشان گوش فلک را کر کرده، نمی‌بینند که دولت در حال دفن دموکراسی در کشور است. آقای باهنر؛‌ مجلس واقعا چکاره است و چه کسی باید فریاد بزند؟

محمدرضا باهنر نایب رئیس دوم مجلس با رد اخطار و تذکر نماینده تهران، گفت: این موضوع بارها و بارها مورد بحث و بررسی قرار گرفته است، البته در شرایط کنونی وضعیت ارزی کشور خوب نیست، اما ما در برخی سال‌ها ۲۰۰ میلیارد دلار خرید و فروش اجناس و کالا داریم، از طرف دیگر این مسئله مدت‌ها و بارها در شورای نگهبان بحث شده که آیا تمام این قراردادها باید به تصویب مجلس برسد که چنین موضوعی مطرح نیست.

وی افزود: من در شرایط کنونی نمی‌خواهم وارد بحث قرارداد خرید هواپیما بشوم، اما شما می‌دانید که در ناوگان هوایی کشور تعداد زیادی از هواپیماهای ما زمین‌گیر بوده و باید این ناوگان نوسازی شود، از طرف دیگر این موضوع باید مورد توجه قرار گیرد که دولت ما خود اقدام به خرید هواپیما که نمی‌کند و دولت ما هواپیمادار نیست و نباید هم باشد. از این‌رو دولت توسط سازمان هواپیمایی کشوری این ناوگان را مدیریت می‌کند و ایرلاین‌ها و شرکت‌های هواپیمایی هستند که اقدام به خرید هواپیماهای جدید می‌کنند.

نایب‌رئیس دوم مجلس شورای اسلامی همچنین تصریح کرد: زمانی که دولت به کشور مربوطه رفته به همراه خود صدها شرکت و نیروهای بخش خصوصی را نیز با خود برده است و آنها اقدام به خرید هواپیما کرده‌اند. از طرف دیگر شورای نگهبان در تفسیر خود اعلام کرده که قراردادهایی که بین دولت‌ها با عنوان معاهدات و تفاهم‌نامه‌ها منعقد می‌شود، باید به تایید و تصویب برسد.

منبع:فارس

نظرات() 

منطق رای به لیست ۳۰ نفره ائتلاف اصولگرایان

نوشته شده توسط : قارانقوش
جمعه 30 بهمن 1394-11:16 ب.ظ

عبدالله عبداللهی

139401311619553945138042

“اصل بدیهی سیاست‌ورزی عاقلانه به ما می‌گوید در شرایطی که جبهه خودی متکثر است و رقیب قدرتمندی در پیش روست، برای پیروزی در سازوکار انتخابات، «ائتلاف» “مقدمه واجب” است. و بدون ائتلاف، امکان غلبه بر حریف تا حد بسیار زیادی کاهش می‌یابد.”

عبدالله عبداللهی طی یادداشتی نوشت: پس از دو سال تلاش، ‌اصولگرایان نهایتاً برای انتخابات مجلس شورای اسلامی به ائتلافی رسیدند که ماحصل آن لیست ۳۰‌نفره‌ای است که امروز پیش روی ماست. یک مسئله جدی برای بخشی از متدینین و اصولگرایان در حال حاضر آن است که اولاً ائتلاف تا چه اندازه ضرورت دارد؟ و ثانیاً به فرض پذیرش کلیت ائتلاف، آیا باید به کل این لیست ۳۰ نفره رای داد یا خیر؟ آنچه در ذیل می‌آید نکاتی در پاسخ به این مسئله است.

۱- نخستین نکته درباره اصل ائتلاف است. جامعه سیاسی ایران عموماً و جبهه اصولگرایی خصوصاً در برهه فعلی در وضعیت «تکثر» به سر می‌برد و ساده‌سازی تقسیم‌بندی گروه‌های سیاسی به دو گروه «اصولگرا» و «اصلاح‌طلب» کارکرد خود را از دست داده است. هم در جناح اصلاح‌طلب و هم در جناح اصولگرا، طیف‌های مختلفی با سلایق متفاوت و مرزبندی‌های مشخص با یکدیگر حضور دارند. از آنجا که مسئله این متن، ائتلاف اصولگرایان است، از اشاره به طیف‌‌های متنوع در جبهه اصلاح‌طلبان خودداری می‌کنم، اما در جریان اصولگرا گروه‌های متنوعی از جبهه پایداری گرفته تا، جمعیت ایثارگران و رهپویان و حزب موتلفه و جبهه ایستادگی با اختلاف سلیقه‌های کاملاً‌ روشن درباره موضوعات روز حضور دارند.

اصل بدیهی سیاست‌ورزی عاقلانه به ما می‌گوید در شرایطی که جبهه خودی متکثر است و رقیب قدرتمندی در پیش روست، برای پیروزی در سازوکار انتخابات، «ائتلاف» “مقدمه واجب” است. و بدون ائتلاف، امکان غلبه بر حریف تا حد بسیار زیادی کاهش می‌یابد و یا به کل منتفی می‌شود.

۲- پذیرش «ائتلاف» پذیرش یک «کل ‌به ‌هم پیوسته» است، از اصل ائتلاف تا سازوکار تصمیم‌گیری درونی و سپس نتیجه آن. گروه، تشکیلات و هر فردی که به اصل ائتلاف اقبال کرده، به طور ضمنی سازوکار و مدل مورد تایید اکثریت اعضای ائتلاف و نیز خروجی آن را پذیرفته است؛ این گزاره که “ما به ائتلاف می‌پیوندیم و نتیجه را تنها به شرط پوشش تام و تمام یا اکثریت مطلق نظراتمان قبول داریم و در غیر این‌صورت ائتلاف را کان‌لم‌یکن تلقی خواهیم کرد” از مرام قماربازان نیز به دور است، چه رسد به گروه‌های سیاسی مدعی اخلاق.

۳- یک امر بدیهی در سازوکار ائتلاف آن است که خروجی ائتلاف برای هیچ‌یک از اعضای آن، «حداکثر مطلق» نیست. بلکه «حداکثر ممکن» است.

۴- فرض کنیم لیست ۳۰ نفره اصولگرایان را برای رای دادن نپذیریم. بیش از سه راه پیش رو نخواهیم داشت. حالت اول آن است که هر یک از اعضای بدنه اصولگرایان در جامعه، از بین کاندیداهای تاییدصلاحیت شده، یک لیست اختصاصی برای خود دوخت و دوز کرده و به آن فهرست شخصی رای دهد. تشتت و شکستن آرای اصولگرایان در چنین حالتی که نتیجه تبعی قطعی آن پیروزی جناح مقابل است، به حدی بدیهی است که نیاز به استدلال ندارد.

حالت دوم آن است که بدنه اصولگرایان، لیست ۳۰ نفره ائتلاف را کنار گذاشته و اعلام کنند خودشان روی یک لیست ۳۰ نفره دیگر اجماع خواهند کرد تا بدین طریق از تشتت آرا نیز جلوگیری شود. در شرایطی که تشکل‌های تاحدی سازمان یافته اصولگرایان بعد از ۲ سال کشمکش و بحث و جدل، نهایتاً به این لیست ۳۰ نفره حاضر دست یافته‌اند، ادعای بدنه مبنی بر اینکه در عرض دو سه روز به یک لیست سی‌نفره صالح‌تر اجماعی دست خواهیم یافت، کیلومترها دورتر از فضای واقعی سیاست است.

حالت سوم، لیست‌های “۳۰ منهای ایکس” است؛ این حالت که بعضاً تبلیغ می‌شود به این معناست که از لیست ائتلاف اصولگرایان، افرادی که مورد تاییدمان نیستند(مثلاً ۱۰ نفر) را حذف و جای آنان را با کاندیداهایی که اصلح می‌دانیم پر کنیم. چنین حالتی نیز تا حد بسیار زیادی مشابه حالت اول و رجوع به لیست‌های اختصاصی(هر نفر یک لیست) و نتیجه قطعی آن واگذاری بسیاری از کرسی‌های مجلس آینده به جناح مقابل است.

۵- مسئله بعدی، امکان رای آوری لیست ۳۰ نفره اصولگرایان در تهران است. قبل از بحث درباره این موضوع باید تاکید شود که اصولگرایان نه «تنها بازیگر»، بلکه صرفاً یکی از بازیگران میدان انتخابات هستند و پیش از هرچیز باید به سهم خود بهترین‌بازی و مناسب‌ترین قاعده را در پیش بگیرند. با این حال نتیجه انتخابات به عملکرد بازیگر عمده دیگر، یعنی جناح مقابل نیز بستگی مستقیمی دارد.

بنابراین اگر خواست جناح مقابل را نیز در نظر بگیریم که تشتت در فهرست اصول گرایان است، باز به این نتیجه می رسیم که اصول گرایان با فهرست واحد حضور بهتری در انتخابات خواهند داشت.

خصوصا این که در انتخابات مجلس بر خلاف انتخابات ریاست جمهوری به دلیل تکثر نامزدها با پراکنش بالایی در آراء روبرو هستیم و بنابراین آرای ایدئولوژیک و تثبیت یافته نقش مهمی در دسترسی به نصاب لازم برای ورود به مجلس دارد که با ایجاد فضای اجماعی روی فهرست واحد می توان از این پایگاه ایدئولوژیک استفاده حداکثری کرد.

منبع:تسنیم

نظرات() 

سناریوی دولت برای موفقیت در انتخابات

نوشته شده توسط : قارانقوش
جمعه 30 بهمن 1394-11:10 ب.ظ

علیرضا زاکانی

زاکانی

دولت به شدت به دنبال چشاندن شیرینی برجام به کام مردم است و در تلاش است با دوپینگ سیاسی هم که شده، سناریوی «نمایش ـ گشایش» را در انتخابات پیش رو اجرا کند.

قدیمی, [۱۵.۰۲.۱۶ ۱۵:۲۹]

پایگاه اطلاع رسانی اصولگرایان / دکتر علیرضا زاکانی*: انتخابات مجلس شورای اسلامی، عرصه ای است که در آن، مردم نمایندگان خود را طبق قانون اساسی و برای امور مهمی هم چون قانونگذاری و نظارت بر دولت مشخص می کنند. هفتم اسفندماه نیز برای دهمین بار این چرخه انجام می گیرد و مجلسی که قرار است عصاره فضایل ملت باشد برای چهار سال شکل می گیرد.

یکی از مهم ترین نکاتی که می تواند بر نحوه عملکرد مجلس تاثیر منفی بگذارد، وادادگی و انفعال نمایندگان در برابر عوامل بیرونی است. این انفعال در عرصه خارجی و به طور کلی در برابر بیگانگان و دشمنان مذموم است چراکه استقلال کشور را به خطر می اندازد و راه نفوذ دشمن در عرصه های سیاسی را باز می کند. اما در عرصه داخلی نیز نوع دیگری از وادادگی وجود دارد که متاسفانه برخی از مقامات دولتی ـ چه در دولت فعلی و چه در دولت های قبل ـ خواستار آن هستند و برای تحقق آن نیز تلاش می‌کنند، و آن مطیع بودن مجلس در برابر دولت است. گرچه اصل تفکیک قوا به وضوح در قانون اساسی کشور ذکر شده و از سوی دیگر نیز همراهی و همکاری دولت و مجلس می تواند راهگشای مسائل کشور باشد، اما قطعا «مجلس دولت ساخته» که برآمده از خواسته های دولت باشد و در نقش یک فرمانبردار و بله قربان گو، جاده صاف کن دولت شود، نه به نفع مردم تمام می شود و نه به نفع مصالح کلی کشور.

متاسفانه در این دوره از انتخابات مجلس، شواهد بسیاری از دخالت مقامات دولتی در عرصه رقابت‌های انتخاباتی دیده می شود که به کرات رسانه ها به انعکاس آن پرداخته‌اند؛ رفتاری که طبق اصول قانونی کشور غیرقابل قبول است. از سوی دیگر درگیر شدن برخی از دولتمردان در این عرصه، باعث شده تمرکزی که کشور در فضای پس از برجام به آن نیاز دارد، به هم بخورد. شاید به همین دلیل بود که رهبر انقلاب نیز در بیانات اخیر خود به صراحت، مسئولان دولتی را به پرهیز از دخالت در فضای انتخاباتی دعوت کردند و از آن ها خواستند تمرکزشان را معطوف مشکلات مردم و رفع آن ها کنند.

با این حال جریان سازان دولت فضا را به گونه ای پیش برده‌اند و می‌برند که آن ها را به وسط میدان رقابت انتخاباتی کشانده و گویا هیچ تلاشی نیز از سوی افراد این جریان‌ها برای پرهیز و دوری از این فضا صورت نمی گیرد. برخی شواهد حکایت از آن دارد سناریو هایی برای توفیق یافتن دولت در انتخابات مجلس ترسیم شده باشد.

دولت به شدت به دنبال چشاندن شیرینی برجام به کام مردم است و در تلاش است با دوپینگ سیاسی هم که شده، سناریوی «نمایش ـ گشایش» را در انتخابات پیش رو اجرا کند. به طور مثال، از رهگذر سفر های متعددی که این روزها از سوی هیئت های تجاری خارجی به کشور می شود و سفرهایی که مقامات ما به کشورهای صنعتی دارند، به بدنه جامعه القای «گشایش اقتصادی» می‌شود. این در حالی است که عموم این هیئت های تجاری که به ایران می آیند، به دنبال منافع خود هستند. این شرکت ها برخلاف ادعاهایی که در سطح رسانه درباره تلاش دولت برای انتقال تکنولوژی می شود، عموما به دنبال سهم گیری از بازار بیش از ۷۰ میلیون نفری ایران هستند تا جای پای خود را در آینده باز کنند. به طور مثال در ماجرای خرید بی ضابطه ۱۱۸ هواپیمای مسافربری از ایرباس که معلوم نیست با چه خط کش و معیاری قرارداد خرید آنها بسته شد، هیچ فکری برای انتقال تکنولوژی نشده است، درحالی که می شد درصدی از این پول هنگفت را خرج بومی سازی تکنولوژی و شکوفایی استعدادهای درونی در زمینه صنعت هوایی کرد.

از سوی دیگر همین که مفاد مذاکرات اکثر این هیئت های تجاری محرمانه باقی می ماند و جز چند حرف کلیشه ای، مطلب دیگری منتشر نمی شود، خود موید همین سناریوی «نمایش ـ گشایش» است که به شدت از سوی دولت در حال پیگیری است.

کار نمایشی بازپس گیری مطالبات ایران از طرف آمریکایی که به ادعای سناریویی که دولت برای افکار عمومی به نمایش گذاشت، چیزی حدود ۴۰۰ میلیون دلار بود، از همین سنخ است. دست اندرکاران این سناریوی نمایشی حتی پا را فراتر نهاده و با طرح بازپس گیری اصل پول با سود آن ـ که عددی حدود ۱.۷ میلیارد دلار برآورد شد ـ برای چند روزی افکار عمومی را درگیر نمایش رسانه ای کردند. این در حالی است که دولت هیچ اطلاعات خاصی از نحوه بازپس گیری این میزان از مطالبات ایران منتشر نکرد و هر آنچه را که در پشت صحنه انجام گرفت، محرمانه نگاه داشت.

قدیمی, [۱۵.۰۲.۱۶ ۱۵:۲۹]
به نظر می رسد طیف های خاصی از مسئولان دولتی که گویا هیچ اعتقادی به اصل تفکیک قوا ندارند و مترصد دخالت در انتخابات آینده و مهندسی ترکیب مجلس دهم هستند، تنها راه ترغیب مردم برای رای دادن به وکیل الدوله ها را همین دوگانه نمایش ـ گشایش می دانند. آنان انتظار دارند که ماحصل این اتفاقات، اثبات صدق دولت در موفقیت صددرصدی برجام باشد که به تبع آن الگوسازی از برجام حاصل شود و این رویه در انتخابات زمینه پیروزی نامزد های منتسب به دولت را فراهم کند.

دولتی ها دو سناریو نیز از فردای هفتم اسفندماه در پیش دارند. اول آن که در صورت شکست، همین دوگانه قبل را ادامه می دهند با این تفاوت که در صورت نداشتن دست بالا در مجلس، دوگانه نمایش ـ گشایش‌شان کمی دچار مشکل می شود. اما اگر پیروز رقابت شوند، با داشتن مجلسی مطیع و فرمانبردار، در صدد پیشبرد اهداف خود برخواهند آمد. به عنوان نمونه همراهی کامل مجلس آینده در برابر دولت فعلی آن چنان خطرناک است که بیم تکرار کرسنت های ۲ و ۳ دور از ذهن نخواهد بود. مثال دیگری که می شود در این رابطه زد، در حوزه قرارداد های محرمانه ای هم‌چون قرارداد محرمانه دولت با پژو یا ماجرای رونمایی از قراردادهای جدید است. این دست قراردا ها که بعضا در همین روزهای اخیر بسته شد و صدای نمایندگان را درآورد، علاوه بر اینکه در تضاد کامل با سیاست های ابلاغی اقتصاد مقاومتی است، می تواند ما را برای سال های متمادی به بیگانگان وابسته کند.

بر همین اساس به نظر می رسد، دولت تمایل دارد مجلسی بر سر کار باشد که در چنین گردنه هایی چشم خود را ببندد و تو گویی که شتر دیدی، ندیدی.
* منبع: هفته نامه پنجره

نظرات() 

بی‌بی‌سی با تبلیغ لیست هاشمی آنها را فهرست انگلیسی کرد

نوشته شده توسط : قارانقوش
جمعه 30 بهمن 1394-11:08 ب.ظ

رأی انگلیسی و پیشفرض‌ها و فرمان احمقانه؛

پرویز امینی، جامعه شناس و تحلیلگر مسائل سیاسی نوشت: بی بی سی با ترغیب مردم تهران به رای دادن به فهرست هاشمی، این فهرست را فهرستی انگلیسی پسند معرفی کرده و به طور طبیعی عرصه را برای این افراد تنگ کرده است و احتمالا آنها را به واکنش وا خواهد داشت تا از ننگ انگلیسی پسند بودن برائت بجویند.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی اصولگرایان، پرویز امینی، جامعه شناس و تحلیلگر مسائل سیاسی در خصوص اقدام “احمقانه” بی بی سی نوشت:بی بی سی؛ رسانه دولت سلطنتی انگلیس، خیلی صریح و روشن از مردم تهران خواسته به سه نفر از نامزدهای انتخابات خبرگان یعنی اقایان جنتی و یزدی و مصباح رأی ندهند یا با رأی دادن به فهرست مورد نظر جناب هاشمی، از انتخاب این سه نفر و ورود آنها به مجلس خبرگان پنجم جلوگیری کنند. این خواسته صریح رسانه دولتی انگلیس، به نظرم دو پیشفرض اصلی میتواند داشته باشد.

پیشفرض اول این است که دولت انگلیس و رسانه آن برای خود انچنان مقبولیت و نفوذی در مردم تهران قائلند که می‌توانند با فرمان مستقیم خود جهت آراء را تعیین کنند. خوب این پیش فرض زیادی احمقانه است.

مردم ایران همواره دارای حساسیت تاریخی نسبت به بیگانگان و دخالت آنها در امور خود بوده‌اند و این حساسیت در مورد دولت انگلیس به دلیل تجربه تلخ استعماری آن در ایران، خصوصادر تاریخ معاصر از سرکار اوردن رضاخان تا محمد رضا پهلوی تا دخالت در اجرای کودتای بیست و هشت ۳۲ مرداد و…. مضاعف است. همواره یک نوع بدبینی و نفرت از این دولت در جامعه ما وجود داشته است و جزء خطاب‌های منفی مردم ما، انتساب افراد به انگلیسی بودن است. کسانی که روحیه حیله‌گری و فتنه‌گری و دو به هم زنی دارند با انگلیسی خطاب شدن مورد سرزنش اجتماعی قرار می گیرند. انگلیس برای جامعه ما نماد روباه پیر استعمار و شعار تفرقه بیانداز حکومت کن است.

اما پیشفرض دوم به این مسئله متکی است که این آقایان دارای چنان ظرفیت منفی اجتماعی هستند که احتمال رأی نیاوردن دارند و با این خواسته از مردم تهران در رأی ندادن به آنها می‌توان نتایج انتخابات را مصادره به مطلوب کرد و معنای مورد نظر خود بر انتخابات پیش رو حاکم کرد.

البته این پیش فرض به اندازه پیش فرض اول زیاد احمقانه نیست و به هر حال در تجربه سیاسی طویل المدت برای هر کس امکان رخ دادن دارد که نمونه درجه اول و تاکنون بی همتای آن جناب هاشمی است که در یک دوره بیست ساله از سال ۷۲ تا ۹۲ در داشتن ظرفیت منفی اجتماعی در ایران بی رقیب بوده است و دو چهره ناشناخته یعنی خاتمی و احمدی‌نژاد، متکی به مخالفت با او دو دوره رئیس‌جمهور شدند و دو چهره شناخته شده سیاسی یعنی ناطق نوری و موسوی به دلیل احساس انتساب به وی، یا مدت‌ها در سیاست منزوی یا به طور کلی شرایطی برایشان پیش آمد که از حاکمیت خارج شدند.

اما ورود مستقیم دولت انگلیس به مخالفت با آقایان جنتی و یزدی و مصباح ولو اینکه این پیشفرض واقعیت داشته باشد، به ضد خود تبدیل خواهد شد. چرا که اولا این سه نفر به نمادهای ضد انگلیسی تبدیل خواهند شد و مردم ایران این قدر تنفر از دخالت بیگانگان در امور داخلی خود و تنفر از دولت انگلیس دارند که به عکس خواسته آنها عمل کنند. در واقع رسانه دولتی انگلیس با این فرمان سیاسی به مردم تهران، اگر ظرفیت منفی‌ای نیز برای این سه نفر وجود داشت را، تحت الشعاع ظرفیت فوق العاده منفی دولت انگلیس به حاشیه برده است و چه بسا به ظرفیت مثبت برای آنها تبدیل کرده است.

از طرف دیگر با ترغیب مردم تهران به رای دادن به فهرست هاشمی، این فهرست را فهرستی انگلیسی پسند معرفی کرده و به طور طبیعی عرصه را برای این افراد تنگ کرده است و احتمالا آنها را به واکنش وا خواهد داشت تا از ننگ انگلیسی پسند بودن برائت بجویند. برای آنها و برای منتسبین به آنها خیلی سخت خواهد بود که در تاریخ ثبت شود که به ابزار بازی انگلیس در سیاست ایران تبدیل شده‌اند. شاید از جناب هاشمی چندان توقعی در زدودن این انگ نباشد اما سایرین در این فهرست خصوصا هشت نفر مشترک در دو فهرست مثل جناب موحدی کرمانی و قمی و… ولو از بابت مصلحت شخصی نیز شده است، لازم است پاسخ درخوری به این حسابی که بر روی آنها از سوی دولت انگلیس باز شده است، بدهند. من به جای این افراد بودم حداقل کاری که می‌کردم این بود که از این فهرست خارج می‌شدم و از آن اعلام برائت می‌کردم.

من همواره به دوستان می‌گفتم که زیر ظاهر حرفه‌ای‌ این رسانه‌ها نوعی حماقت عمبق پنهان شده است و بقاء و تداوم جمهوری اسلامی در سی و هفت سال گذشته و توانایی آن در برگزاری با شکوه راهپیمایی ۲۲ بهمن با حضور میلیونی مردم در آن که دولت‌های مثل انگلستان حتی یک مورد از آن را نتوانسته و نخواهند توانست به نفع خود برگزار کنند، علی رغم اینکه دائما قوای رسانه‌ای خود را به لحاظ کمی و کیفی توسعه و گسترش داده اند، پرده برداری از این حماقت پنهان شده در پشت ظاهر حرفه‌ای‌ آنهاست.

 

نسیم آنلاین

نظرات() 

برگزاری همایش اصلی ائتلاف اصولگرایان ۴ اسفندماه/اصولگرایانی که در فهرست نیستند برای خدا انصراف دهند

نوشته شده توسط : قارانقوش
جمعه 30 بهمن 1394-11:06 ب.ظ


حدادعادل خبر داد

حدادعادل

سخنگوی شورای ائتلاف اصولگرایان از برگزاری همایش اصلی ائتلاف اصولگرایان در سه‌شنبه ۴ اسفندماه خبر داد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی اصولگرایان ،غلامعلی حدادعادل سخنگوی شورای ائتلاف اصولگرایان از برگزاری همایش اصلی ائتلاف اصولگرایان در روز سه‌شنبه ۴ اسفند ماه خبر داد.

حداد عادل همچنین درباره لزوم انصراف نامزدهایی که در لیست اصولگرایان قرار ندارند و لیست جداگانه‌ای خواهند داد، گفت: بنده فکر می‌کنم همانطور که نامزدهایی که در لیست ائتلاف قرار گرفتند، تکلیف دارند بمانند، آن اصولگرایانی که در فهرست قرار نگرفتند نیز برای خدا بهتر است انصراف دهند.

سخنگوی شورای ائتلاف اصولگرایان با بیان اینکه اگر آنها انصراف ندهند نه خودشان موفق می‌شوند و نه کسانی که در فهرست قرار گرفته‌اند، تصریح کرد: مجلس تنها جای خدمت به انقلاب نیست و اگر کسی به هر دلیلی از جمله محدود بودن ظرفیت اسمش در فهرست قرار ندارد، می‌تواند در جاهای دیگر به انقلاب خدمت کند.

وی تاکید کرد: افرادی که در فهرست نیستند نباید بی‌جهت رای بشکنند که بعدا پشیمان بشوند.

حدادعادل همچنین اظهار داشت: سومین جلسه هماهنگی لیست ۳۰ نفره صبح امروز برگزار شد و در این جلسه درباره برنامه‌های هفته تبلیغات، همایش‌ها و برنامه‌های هر یک از اعضای لیست بحث و تبادل نظر صورت گرفت و از روز پنجشنبه با آغاز قانونی تبلیغات، برنامه‌های تبلیغاتی لیست ائتلاف اصولگرایان آغاز خواهد شد.

 

منبع:فارس

نظرات() 

انا یوردم خطبه سرا ­ تاریخ بوئی اوجا یاشا

نوشته شده توسط : قارانقوش
جمعه 30 بهمن 1394-10:57 ب.ظ


                                                 


                                                    باران شدید روی صندلی پارک شب خیابان خلوت تاریک .gif

.jpg

انا یوردم خطبه سرا

تاریخ بوئی اوجا یاشا

اوزون قوجا باشون اوجا

ادون اوجا سسون اوجا

علم و هنر اوجاقیسان

ایگید لرون ماواسیسان

گوزلرون گوزلیسن

جنت لرون جنتیسن

برزوكیمین دایاق وارون

باغروكیمین ا رخا وارون

چیمرند و صبا كیمین

قله وارون قلعه وارون

داغ دیوینن كالویجك

جنتلی بیر مكان وارون

باشون اوسته باغرو كیمین

ایاقندا جوشقانلی بیرخزركیمین

هم خادم و كنیز وا رون

 با غرو سنه وقارلانور

خزر سنه جوشقانلانور

یاشا یاشا ایللر یاشا

انایوردم خطبه سرا

تاریخ بوئی اوجایاشا

قارانقوش


مادران فداکار گیلان


   مادران فداکار گیلان

مادران فداکار گیلان

                                             مادران فداکار گیلان

مادران فداکار گیلان


            


نظرات() 

مرگ طراح کودتای نوژه در لندن

نوشته شده توسط : قارانقوش
جمعه 30 بهمن 1394-02:37 ق.ظ

سرهنگ بنی عامری که بود/

سرهنگ باقر بنی عامری طراح و فرمانده کل عملیات موسوم به نیروی قیام ایران بزرگ ("سارمان نقاب" ( که به اشتباه موسوم به کودتای نوژه است) روز گذشته در لندن بر اثر بیماری سرطان فوت کرد.
به گزارش پارسینه، در روز ۱۹ تیر ۱۳۵۹ به دنبال کشف توطئه گروهی از افسران نیروی هوایی برای کودتا به منظور سرنگونی نظام جمهوری اسلامی و بازگرداندن شاپور بختیار به قدرت، جمعی از کودتاگران بازداشت شدند.

 این عملیات که قرار بود با پرواز چند فروند هواپیما از پایگاه هوایی شهید نوژه همدان آغاز شود بعد‌ها به «کودتای نوژه» مشهور شد. این کودتا چنان دقیق طرح‌ریزی شده بود که طراحان موفقیت آن را قطعی می‌دانستند و حتی اعلامیه‌های پیروزی آن آماده و در منازل برخی از کودتاچیان انبار شده بود. حجت‌الاسلام محمد محمدی ری‌شهری وزیر اسبق اطلاعات و رییس وقت دادگاه ارتش، در کتاب «خاطره‌ها» چگونگی اطلاع یافتن از نقشه کودتا را این‌چنین شرح می‌دهد: نزدیک غروب آفتاب روز ۱۳۵۹/۴/۱۷، آقای سعید حجاریان که با کمیته اداره دوم ارتش همکاری داشت به دفترم آمد و هیجان‌زده گفت کار خصوصی دارم. ظاهرا چند نفر در دفتر بودند، به من نزدیک شد و گفت: «امشب قرار است کودتا شود.» بدین سان با پیگیری کودتا کشف و خنثی شد.


نقشه کودتا بدین قرار بود که بختیار آخرین نخست‌وزیر رژیم پهلوی به همراه غلامعلی اویسی از نظامیان نزدیک به محمدرضا پهلوی با هماهنگی برخی عناصر در داخل کشور درصدد برآمدند نظر آمریکا را درباره طرح یک کودتا و ساقط کردن نظام نوپای جمهوری اسلامی جویا شوند.

در مجموع ۱۲۱ نفر به اتهام مشارکت در عملیات کودتای نوژه بازداشت شدند که از آن جمله تیمسار سعید مهدیون، تیمسار آیت محققی، سرهنگ احمد آزموده، سرهنگ هادی ایزدی، سرهنگ سعید امیری، سرهنگ داریوش جلالی، سرهنگ رحمت‌الله خلیفه‌بیگی، سرهنگ منوچهر صادقی سرهنگ علی فاریا، سرهنگ حسین مصطفوی قزوینی، سرهنگ محمدرضا نادری، سرهنگ ایرج خلف بیگی، سرهنگ غلامحسن بیگدلو، سروان محمد ملک، ستوان ناصر رکنی، سرهنگ داریوش جلالی، استوار عبدالعلی سلامت، استوار غلامحسین قایق‌ور، سرهنگ رحمت‌الله خلیفه سلطانی، سرگرد کوروش آذرتاش، ستوان امید علی بویری و تعدادی دیگر به حکم حجت‌الاسلام محمدی ری‌شهری رییس وقت دادگاه ارتش به اعدام محکوم شده و تیرباران شدند.

سرهنگ بنی عامری از نیروهای بازنشسته ژاندامری بود.

نظرات() 

تیتر وطن‌امروز

نوشته شده توسط : قارانقوش
جمعه 30 بهمن 1394-02:35 ق.ظ

نظرات() 

آتش بازی جدی

نوشته شده توسط : قارانقوش
جمعه 30 بهمن 1394-02:30 ق.ظ


:  احمد توکلی ابتدا در پاسخ به کنایه ی جهانگیری معاون اول رئیس جمهور، طی نامه ی سرگشاده ای عملکرد دولت در عدم تحقق وعده های اقتصادی و ادامه رکود را مستحق شرمندگی در پیشگاه مردم دانست. 


به فاصله ی کوتاهی از آن، علیرضا زاکانی نماینده فعلی مجلس و نامزد ردصلاحیت شده انتخابات ریاست جمهوری گذشته؛ دریک نشست خبری با عنوان «گزارش یک فاجعه» با موضوع ادعایی" بررسی و افشای اسناد و ابعاد سازمان فساد در گلوگاه ‌های اقتصادی کشور" که در محل دانشکده رسانه فارس و با میزبانی "انجمن روزنامه نگاران مسلمان "برگزار شد، با ارائه ی برخی اطلاعات مربوط به قرارداد کرسنت و همچنین فرایند بررسی قرارداد های جدید نفتی و افراد مسئول و مرتبط با آن، شخص حسین فریدون برادر رئیس جمهور، زنگنه وزیر نفت ،مهدی هاشمی و سیروس ناصری عضو پیشین تیم مذاکره کننده هسته ای در زمان مسئولیت حسن روحانی به عنوان دبیر شورای عالی امنیت ملی را به هدایت ،دخالت یا ذی نفع بودن در فساد مالی متهم کرد.

 صبح امروز نیز روزنامه ی کیهان و وطن امروز این گونه به ادامه ی آتش باری علیه دولت پرداختند :

موارد طرح شده در سخنان دیروز دو نماینده ی مجلس حاوی اطلاعات ارزشمند و مهمی از فعالیت های اقتصادی دولت و مشکلات مربوط به آن است که در جای خود محل تامل و دقت و نقد هستند. اما آنچه اتفاق افتاد ،مصداق آمیختن حق و باطل و استفاده از مقدمات قابل استناد همراه با موارد  غیر قایل تایید برای بمباران افکار عمومی علیه دولت بود.

 اما دلیل این آتش باری سنگین و روانه کردن سیل اتهامات به دولت چیست؟ چه هدفی با انجام  این حرکات تبلیغاتی سنگین و به جان خریدن عواقب قانونی احتمالی آن دنبال می شود؟

دو احتمال را می توان برای دلیل آغاز این حمله ی رسانه ای مطرح کرد .احتمال اول ،جبران ناتوانی اصول گرایان برای در آمدن از زیر سایه سنگین حمایت از احمدی نژاد با ابراز برائت است.

  یکی از مواردی که  از جانب اصلاح طلبان با شدت بیشتر و اعتدالیون اصول گرا با شدت کمتر در تبلیغات انتخاباتی برای قانع کردن رای دهندگان به دوری از لیست های اصول گرایان مطرح می شود، حمایت طیف اصولگرا از احمدی نژاد است که به زعم این تبلیغات، منجر به تفویض قدرت نامحدود و سوء استفاده ی تیم کابینه ی احمدی نژاد در زمینه ی فساد های مالی مشهور و بزرگ است .

در این مدل تبلیغات سلبی، عدم تکرار اشتباه اعتماد به اصول گرایان با ارجاع به تجربه ی حمایت ایشان از احمدی نژاد پررنگ شده و لزوم جلوگیری از ایجاد زمینه ی فساد اقتصادی از این طریق به جامعه ی رای دهندگان تذکر داده می شود.

 واقعیت این است که علی رغم تلاش های بسیار اصول گرایان برای تبری جستن از این اتهام ،حتی پیش از پایان دوره ی ریاست جمهوری احمدی نژاد، هنوز نتوانسته اند به گونه ی موثری از این اتهام رهایی یابند.

 به نظر می رسد که حرکت رسانه ای جدید اصول گرایان در دو روز اخیر، نوعی ایجاد "انفجار بزرگ تر" برای اطفاء این حریق از طریق غیر مستقیم و تغییر گارد اصلاح طلبان از حالت تهاجمی به حالت تدافعی است که از این رهگذر، زمینه برای تبلیغات موثر اصول گرایان در انتخابات پیش رو بدون اینکه نیاز مند رفع اتهام باشند، حاصل خواهد گردید.این مساله را نباید دور از ذهن نگاه داشت که قرائن و نشانه های دو قطبی شدن فضای انتخاباتی، زاکانیست های جریان اصولگرا را نگران کرده است و این حرکت می تواند به این قرائن نیز مربوط باشد.

احتمال دوم، آغاز جنگ رسانه ای با هدف دور بعدی انتخابات ریاست جمهوری است. دور شدن از قدرت برای اصول گرایان در دو سال گذشته اتفاق خوبی نبود و آنگونه که از قرائن پیداست، ترکیب مجلس اتی مانند مجلس فعلی مجال یکه تازی اصول گرایان نخواهد بود.

نظرات() 

فهرست اسامی نامزدهای اصلاح‌طلب در سراسر کشور 1

نوشته شده توسط : قارانقوش
جمعه 30 بهمن 1394-02:17 ق.ظ

فهرست اسامی نامزدهای اصلاح طلب و مورد حمایت شورایعالی سیاستگذاری انتخاباتی اصلاح طلبان در کشور تحت عنوان «ائتلاف ۹۲-گام دوم» در حالی اعلام شده است که در برخی از حوزه‌ها هنوز کاندیدای نهایی اصلاح طلبان و حامیان دولت انتخاب نشده است و در ساعات آتی معرفی خواهند شد.

اسامی کاندیداهای اصلاح طلب و مورد حمایت به تفکیک حوزه، به شرح زیر است:

فهرست اسامی نامزدهای اصلاح طلب و مورد حمایت در حوزه های انتخابیه استان آذربایجان شرقی

*** تبریز***

مسعودپزشکیان

علی اصغر الموسوی

حجت الاسلام عباس عباس زاده

محمد رضا اسلامی

شهاب الدین بی مقدار

زهرا ساعی

*** اهر وهریس***

بیت الله عبدالهی

***کلیبر***

علی فخر آذری

***میانه***

شورچی

محمد حسین بهبودی

***سراب***

نصیر پور

فهرست اسامی نامزدهای اصلاح طلب و مورد حمایت در حوزه های انتخابیه استان اردبیل

***اردبیل***

رضا کریمی

حجت الاسلام سرداری

محمد فیضی

***پارس‌آباد***

عباس جهانگیرزاده

***گرمی***

میر حمایت میر زاده

***مشکین شهر***

یونس اسدی

فهرست اسامی نامزدهای اصلاح طلب و مورد حمایت در حوزه های انتخابیه استان اصفهان

***کاشان***

فدایی

*** نایین***

کریمی

***فریدن***

شریفی

***نجف آباد***

سمندری

***شهرضا ***

علی شجایی

***خمینی شهر***

صرامی

***اردستان***

رمضانیادامه مطلب


نظرات() 

فهرست اسامی نامزدهای اصلاح‌طلب در سراسر کشور 2

نوشته شده توسط : قارانقوش
جمعه 30 بهمن 1394-02:14 ق.ظ

فهرست اسامی نامزدهای اصلاح طلب و مورد حمایت در حوزه های انتخابیه استان کردستان

***قروه***

قادر مرزی

***مریوان***

فیروز عارفی

فهرست اسامی نامزدهای اصلاح طلب و مورد حمایت در حوزه های انتخابیه استان کرمانشاه

***سنقر***

محمد حسین خوش اقبال

***کنگاور***

حسن سلیمانی

فهرست اسامی نامزدهای اصلاح طلب و مورد حمایت در حوزه های انتخابیه استان کرمان

***کرمان***

زهره سالاری

نوزری

***بم***

حسین امیری

***زرند***

علی برز بختیاری

***بافت***

حمزه‌ای

***کهنوج***

نیکزادی

***جیرفت***

اعظمی

فهرست اسامی نامزدهای اصلاح طلب و مورد حمایت در حوزه های انتخابیه استان کهکیلویه و بویر احمد

***بویر احمد و دنا ***

محمد بهرامی

***کهکیلویه ***

کامرانی

***گچساران***

غلام رضا تاجگردون

فهرست اسامی نامزدهای اصلاح طلب و مورد حمایت در حوزه های انتخابیه استان گلستان

***گرگان***

تربتی نژاد

فهرست اسامی نامزدهای اصلاح طلب و مورد حمایت در حوزه های انتخابیه استان گیلان

***رشت***

جعفرزاده

***فومن***

مهدی فخاری

***تالش***

یوسفی

فهرست اسامی نامزدهای اصلاح طلب و مورد حمایت در حوزه های انتخابیه استان مازندران

***ساری***

یوسف نژاد

دامادی

***بابلسر و فریدون کنار ***

ولی الله نانوا کناری

***محمود آباد و نور***

یزدانی

***رامسر و تنکابن***

شریعت نژاد

***بابل***

حسین نیاز آذری

قاسم زادهادامه مطلب


نظرات() 

حاشیه هایی از نخستین همایش انتخاباتی اصلاح طلبان

نوشته شده توسط : قارانقوش
جمعه 30 بهمن 1394-01:59 ق.ظ

حاشیه هایی از نخستین همایش انتخاباتی اصلاح طلبان

عارف در حاشیه های نشست اصلاح طلبان//نخستین همایش انتخاباتی اصلاح طلبان با حاشیه های جالبی همراه بود.

                    

«نماینده» - نخستین همایش انتخاباتی اصلاح طلبان عصر امروز به همت معاونت زنان ستاد ائتلاف اصلاح طلبان در سالن حجاب برگزار شد و با حاشیه های جالبی نیز همراه بود.

**شروع مراسم ساعت ۱۵ اعلام شده بود اما با یک ساعت تاخیر و در ساعت ۱۶ میتینگ انتخاباتی اصلاح طلبان آغاز شد.

**محمد رضا عارف"رئیس شورای سیاستگذاری انتخاباتی اصلاح طلبان و سرلیست این جریان در انتخابات مجلس دهم" با خانواده خود(همسر و فرزندش) در گردهمایی جریان متبوعش شرکت کرد.

غیبت چهره نزدیک به علی لاریجانی در همایش اصلاح طلبان

**اکثر کاندیداهای ائتلاف اصلاح طلبان و حامیان دولت در همایش مذکور حضور داشتند؛ کاظم جلالی"رئیس فراکسیون رهروان ولایت و از چهره های نزدیک به علی لاریجانی" غایب این مراسم بود. او که هم اکنون نماینده مردم شاهرود در مجلس است در انتخابات مجلس دهم در فهرست انتخاباتی اصلاح طلبان قرار گرفت.

**پس از پایان سخنان محمد رضا عارف، مجری برنامه از کاندیداهای اصلاح طلبان دعوت کرد تا با حضور در جایگاه به تشریح دیدگاه ها و برنامه های خود بپردازند. بهروز نعمتی"نایب رئبیس فراکسیون رهروان" که همچون رئیس فراکسیون متبوعش در فهرست انتخاباتی اصلاح طلبان قرار دارد در سخنانی مدعی شد: «ما هم اکنون در مجلس تنهاییم؛ این ما هستیم که خون دلها خورده ایم. اخلال گران می گفتند بتون بر شخصی همچون صالحی می ریزند.

** نعمتی با انتقاد از حضور برخی در مجلس نهم، گفت: در قضیه برجام به ما اجازه ندادند یک کلام صحبت کنیم، در همین مجلس نجفی مظلوم رای نیاورد.

دو قطبی "برجام و نابرجامیان" در انتخابات مجلس

**الیاس حضرتی"مدیر مسئول روزنامه اعتماد و یکی دیگر از کاندیداهای اصلاح طلبان" در سخنانی جریان های فعال در انتخابات را به دو جریان برجام و نابرجامیان توصیف کرد و گفت که «تکلیف برجام و نابرجامان در هفتم اسفند مشخص می شود».

**در اولین همایش انتخاباتی اصلاح طلبان، شعارهایی در حمایت از سران فتنه سر داده شد.

** لیلی رشیدی"بازیگر سینما" هم با حضور در این همایش حمایت خود را از ائتلاف اصلاح طلبان و حامیان دولت اعلام کرد.

** در حاشیه همایش انتخاباتی دوم خردادی ها، تبلیغات محسن اسماعیلی"نامزد انتخابات مجلس خبرگان که نام او در فهرست هاشمی رفسنجانی نیز قرار گرفته به صورت گسترده توزیع شد".


نظرات() 

دیکته از انگلیس !

نوشته شده توسط : قارانقوش
جمعه 30 بهمن 1394-01:57 ق.ظ


حسین شریعتمداری

شریعتمداری

این روزها هم دستورالعمل توصیه شده – بخوانید دیکته‌شده – سرویس‌های اطلاعاتی آمریکا و انگلیس، بدون کم و کاست و دقیقا همان‌گونه که دیکته شده است از سوی برخی مدعیان اصلاحات و اعتدال و کارگزاران و رسانه‌های مجازی و مکتوبی که در اختیار دارند دنبال می‌شود. آیا این همخوانی تصادفی است و فقط در حد و اندازه یک اتفاق ساده و بدون هماهنگی قبلی و پشت پرده قابل ارزیابی است؟!

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی اصولگرایان،حسین شریعتمداری در ستون یادداشت روز کیهان نوشت :پیش از این (چند سال قبل) در مناسبتی به این حکایت اشاره داشتیم و امروز هم آن را وصف‌الحال می‌بینیم و آن حکایت این است که؛ «شخصی همه جا از ارادت خود به شهیدان کربلا سخن می‌گفت و دست حسرت بر پیشانی می‌زد که کاش روز عاشورا در آوردگاه کربلا حضور داشتم و به یاری امام مظلوم حضرت سیدالشهداء(ع) می‌شتافتم. روزی اهل محل را دعوت کرد و گفت؛ دیشب خواب عجیبی دیدم. خواب دیدم عصر عاشوراست و حضرت اباعبدالله علیه‌السلام برای نبرد آماده می‌شوند. از ایشان اجازه میدان خواستم و حضرت اجازه فرمودند و اسب و شمشیری هم در اختیارم گذاشتند، بر زین نشستم و به میدان تاختم اما، انبوه لشکر دشمنان را که دیدم، بر خود لرزیدم و راه کج کرده و از صحنه نبرد گریختم و… یکی از بزرگان محل که در جمع حاضران بود به وی گفت؛ اینکه از میدان جنگ گریخته‌ای به خودت مربوط است و باید به توبه «نصوح» از خدای خویش طلب آمرزش کنی، اما، اسب و شمشیری که از حضرت گرفته بودی، بیت‌المال مسلمین بوده است و باید آن را بازپس بدهی و یا بهای آن را محاسبه کرده و بپردازی!…»
این روزها شبکه فارسی‌زبان بی.بی.سی که تحت نظارت و مدیریت مستقیم وزارت خارجه و سرویس اطلاعات خارجی انگلیس – MI6 – اداره می‌شود، با جدیت! از مردم ایران می‌خواهد که در انتخابات خبرگان رهبری به لیست مورد حمایت آقای هاشمی رفسنجانی رأی بدهند و تاکید می‌کند که نباید به شخصیت‌های انقلابی، مخصوصا حضرات آیات جنتی، یزدی و مصباح رأی بدهند! همین خط خبری و توصیه سیاسی با همان سمت و سو از شبکه فارسی‌زبان آمریکا VOA و رادیو فردا که وابستگی خود به سازمان «سیا» را انکار نمی‌کند نیز دنبال می‌شود.
گفتنی است چند ماه قبل از فتنه آمریکایی-اسرائیلی ۸۸، رسانه‌های بیگانه که فتنه ۸۸ از سوی دولت‌های متبوع آنها طراحی شده و می‌دانستند چه توطئه‌ای در پیش است، برای مدیریت بیرونی فتنه و ارسال دستورالعمل سرویس‌های اطلاعاتی مثلث آمریکا، انگلیس و اسرائیل به فتنه‌گران، دقیقا همین خط را تدارک دیده و عملیاتی کرده بودند. رادیوهای آمریکا و بی‌بی‌سی، شبکه تلویزیونی فارسی‌زبان خود را راه‌اندازی کردند، «توئیتر» که قرار بود و اعلام کرده بود به منظور تغییر ساختار و پاره‌ای از تعمیرات برای مدتی تعطیل خواهد بود، با سفارش رسمی و اعلام شده وزارت خارجه آمریکا، این تعمیرات و تغییرات را به تأخیر انداخت. وزارت خارجه رژیم صهیونیستی یک شبکه فارسی‌زبان ایجاد کرد. شبکه تلویزیونی و انگلیسی‌زبان «یورونیوز» که دامنه فعالیت آن، کشورهای اروپایی بود، در اقدامی غیرمنتظره، یک شبکه فارسی‌زبان راه‌اندازی کرد و تمامی این رسانه‌ها در جریان فتنه ۸۸ به طور تمام قد و با همه توان در اختیار فتنه‌گران بود تا آنجا که حتی شعارهای ساختارشکنانه، نظیر «نه غزه، نه لبنان، جانم فدای ایران»!، «انتخابات بهانه است، اصل نظام نشانه است»! و… را نیز به سران وطن‌فروش و فریب‌خوردگان میدانی فتنه دیکته می‌کردند و بخش مدیریت رسانه‌ای فتنه را برعهده داشتند. اما، اصحاب و سران نه فقط فتنه هرگز با این دشمنان بیرونی مرزبندی نکردند، بلکه آشکارا از آنها دستور می‌گرفتند و دستورات دیکته شده را به میدان می‌آوردند.
این روزها هم دستورالعمل توصیه شده – بخوانید دیکته‌شده – سرویس‌های اطلاعاتی آمریکا و انگلیس، بدون کم و کاست و دقیقا همان‌گونه که دیکته شده است از سوی برخی مدعیان اصلاحات و اعتدال و کارگزاران و رسانه‌های مجازی و مکتوبی که در اختیار دارند دنبال می‌شود. آیا این همخوانی تصادفی است و فقط در حد و اندازه یک اتفاق ساده و بدون هماهنگی قبلی و پشت پرده قابل ارزیابی است؟! اگر اینگونه نیست – که ان‌شاءالله نباشد! – کمترین انتظار آن است که آقای رفسنجانی و برخی دیگر از مدعیان اصلاحات و اعتدال با صراحت و به گونه‌ای خالی از ابهام، علیه بلندگوهای وابسته به سرویس‌های اطلاعاتی آمریکا و انگلیس موضع گرفته و به وضوح نشان بدهند که با دشمنان تابلودار بیرونی مرزبندی مشخصی دارند و بسیار بدیهی است که اگر آشکارا علیه سرویس‌های اطلاعاتی یاد شده و بلندگوهای نشان‌دار آنها موضع‌ نگیرند باید به مردم حق بدهند که در این ماجرا «کاسه‌ای زیر نیم‌کاسه» ببینند! این توصیه از سر دلسوزی و خیرخواهی برای خود آقایان مورد اشاره است، چرا که اقدام یاد شده از سوی رسانه‌های دولتی آمریکا و انگلیس مصداق اقدام احمقانه دشمنان است که به قول امام سجاد علیه‌السلام، جای شکر دارد و مانند همیشه، نتیجه معکوس به دنبال خواهد داشت، زیرا کدام یک از مردم این مرز و بوم – غیر از گروهی اندک و فریب خورده و یا خودفروخته- را می‌توان یافت که خشم و غضب دشمنان قسم خورده اسلام و ایران و انقلاب نسبت به این یا آن شخصیت درون نظام را نشانه صحت و درستی بینش و منش آنان نداند؟ و یا حمایت همان دشمنان بیرونی از فلان و بهمان شخص را، دلیل محکم و قابل استنادی برای نامطلوب بودن و ضرورت طرد آنها تلقی نکند؟ از امام صادق علیه‌السلام نقل‌است که می‌فرمایند؛ «از میان دونفر، آن را که مطلوب دشمنان ماست کنار بگذارید و آن را که مورد خشم و غضب دشمنان ماست ترجیح بدهید».
ممکن است آقایان ادعا کنند که توصیه دشمنان بیرونی به خودشان مربوط است و از این روی، نیازی به اعلام برائت از آنان نمی‌بینیم! که باید گفت؛ شما در چرخه انتخابات که بخشی از نظام است وارد شده‌اید و از این زاویه وامدار مردم و نظام هستید و به عنوان یک وظیفه، ملزم به اعلام برائت می‌باشید، ضمن آن که طی چند سال گذشته، هرگاه یک سایت بی‌نام و نشان و یا شخصی در یکی از نقاط دورافتاده کشور علیه شما آقایان موضعی گرفته و حرفی زده است، بدون فوت وقت و با شدت و حدّت در مقام پاسخگویی برآمده‌اید.
دیروز رهبر معظم انقلاب در دیدار پرشور مردم آذربایجان با ایشان، به نکته یاد شده اشاره حکیمانه‌ای داشتند؛ «دشمن الان بر روی مجلس خبرگان حساس است؛ رادیوی انگلیسی دارد به مردم ایران، مردم تهران دستورالعمل می‌دهد که به فلانی رأی بدهید، به فلانی رأی ندهید؛ معنایش چیست؟ انگلیسی‌ها دلشان برای دخالت کردن در ایران تنگ شده است، اینکه تاکید داریم مردم، با بصیرت، با آگاهی، با دانایی‌ وارد بشوند به خاطر این است که بدانند دشمن چه می‌خواهد. وقتی شما دانستید دشمن چه می‌خواهد عکس آن عمل خواهید کرد.»

نظرات() 

در شبکه‌های اجتماعی صورت گرفت؛ تخریب‌ سازماندهی شده علیه زاکانی بعد از افشاگری درباره حسین فریدون و کرسنت پس از افشاگری‌های علی زاکانی علیه حلقه فسادکرسنت و قرار داد های نفتی وبرادر ریس جمهور، ستاد ویژه‌ای برای تخریب وی در شبکه‌های اجتماعی به طور سازماندهی شده شکل گرفته است.

نوشته شده توسط : قارانقوش
جمعه 30 بهمن 1394-01:54 ق.ظ


به گزارش پایگاه اطلاع رسانی اصولگرایان، پس از افشاگری‌های علی زاکانی علیه حلقه فسادکرسنت و قرار داد های نفتی و برادر رئیس‌جمهور، ستاد ویژه‌ای برای تخریب وی در شبکه‌های اجتماعی به طور سازماندهی شده شکل گرفته است.

برخی از این شبکه‌های اقدام به انتشار کارنامه دوران دبیرستان زاکانی کرده‌اند در حالی که در آن ایام، وی در جنگ حضور داشته و زمان لازم را برای حضور در کلاس درس نداشته است.

علیرضا زاکانی نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی در گفت‌وگو با تسنیم، تخریب‌های سازماندهی شده را بی‌اهمیت خواند و گفت: اگر انتظار دارند با تخریب‌های سازماندهی شده و اقدامات ایذایی همچون انتشار کارنامه دوران دبیرستان دست از افشاگری بردارم، قطعا به نتیجه نخواهند رسید چرا که مفاسدی که در این دوران با آن مواجه هستیم، ظلم آشکار در حق مردم است و به عنوان نماینده مجلس تحت هیچ شرایطی دست از افشاگری نخواهم کشید.

منبع: تسنیم
نظرات() 

… وگنجشک‌ها جدی جدی می‌میرند!

نوشته شده توسط : قارانقوش
جمعه 30 بهمن 1394-01:52 ق.ظ

حسین شریعتمداری

شریعتمداری

دولت محترم از کدام «فتح‌الفتوح»! و یا «بزرگترین دستاورد تاریخ ایران»! و معجزه قرن! و… سخن می‌گوید و اگر آنچه در برجام از دست داده‌ایم و یا در حال از دست دادن آن هستیم، با اندک دستاورد حاصل از آن قابل مقایسه است و خود دولت نیز به فتح‌الفتوح بودن برجام اعتقاد دارد- که بعید است! – چرا دستکم به چند نمونه از دستاوردهای ملموس و عینی مورد ادعا اشاره نمی‌کند؟!

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی اصولگرایانحسین شریعتمداری در ستون یادداشت روز کیهان نوشت :۱- می‌گویند ناصرالدین‌شاه در یکی از روزها که به قصد شکار از شهر بیرون رفته بود با مشاهده گله آهوان درپی آنها اسب تاخته و از همراهان و ملازمان رکاب دور افتاده بود. شامگاهان خسته و کوفته به کاروانسرایی رسید و مصلحت آن دید که شب را به استراحت بگذراند تا ملازمان رکاب او را یافته و همراه آنان به پایتخت بازگردد. دروازه کاروانسرا بسته بود. ناصرالدین شاه دق‌الباب کرد و کاروانسرادار از پشت در پرسید کیست؟ ناصرالدین شاه به روال شاهان در پاسخ گفت؛ ما، سلطان‌بن‌سلطان، خاقان بن خاقان، شاه‌شاهان، سایه خدا بر سر ایران، قبله عالم، سلطان صاحبقران، اعلیحضرت شاهنشاه ایران هستیم! کاروانسرادار که حسابی گیج شده بود از پشت در به فریاد گفت؛ ان‌شاءالله خدای سبب‌ساز و بنده‌نواز در این شب سرد برایتان سرپناهی فراهم آورد، اینجا یک کاروانسرای کوچک است و برای اینهمه آدم جا نداریم!
۲- بزرگنمایی فراتر از «گزافه» و «اغراق» درباره برجام که این روزها فضای تمامی نشست و برخاست‌ها و مصاحبه‌ها و سخنرانی‌های رئیس‌جمهور محترم و برخی دیگر از دولتمردان را به خود اختصاص داده است، در حالی است که دولت محترم هنوز به این سؤال ساده و دم‌دستی – و البته بسیار ضروری – نه فقط پاسخ روشنی نداده، بلکه اساسا هیچ پاسخی نداده است که در مقابل امتیازات نقد فراوانی که به حریف تقدیم کرده‌ایم، غیر از چند «وعده نسیه» که آنهم یکی پس از دیگری نقض شده و پوچ از کار درمی‌آید، چه دستاورد دیگری داشته‌ایم؟! تا آنجا که وقتی گفته می‌شود «به افتخار برجام دست بزنید»! دقیقا نمی‌دانیم باید به کجای آن دست بزنیم؟ و برای کدام دستاورد، هورا بکشیم؟!
می‌گویند و اصرار دارند همه بپذیرند که «برجام فتح‌الفتوح بوده است»! «برجام بزرگترین دستاورد تاریخی ملت ایران است»، «برجام به معجزه شبیه است»! «برجام یعنی تسلیم قدرتهای بزرگ جهان در مقابل ایران»! «اهمیت برجام از فتح خرمشهر هم بیشتر است»، «برجام سایه شوم جنگ را از سر مردم ایران برداشته است»! «برجام نه فقط بزرگترین پیروزی در تاریخ انقلاب بلکه بزرگترین پیروزی در تاریخ ایران است»! «برجام نقطه آغاز شکوفایی اقتصادی است»! برجام اشتغال‌زا، رونق‌دهنده تولید، جذب‌کننده سرمایه‌های خارجی، کارآفرین و…
کاش دولت محترم به جای اینهمه تعریف و تمجید از برجام و آنهمه بزرگنمایی درباره دستاوردهای آن فقط در چند جمله – تاکید می‌شود فقط در چند جمله – برای مردم توضیح می‌داد که زیر این تابلوهای رنگارنگ و چشمک‌زن کدام دستاورد قابل اشاره‌ای برای معیشت مردم، اقتصاد کشور و عزت و اقتدار ایران اسلامی جای دارد؟ آیا این، انتظار بی‌جایی است و یا توقع زیادی است؟!…
اما سخن در این نوشته، فراتر از برجام است، بخوانید!
۳- دولت محترم هوشمندتر از آن است که نداند بسیاری از قوطی‌های پُر رنگ و لعاب ارائه شده درباره برجام، «پُر از خالی» است و اگرچه برجام به طور کامل بی‌دستاورد نیست ولی تقریبا هیچیک از وعده‌های نسیه حریف تاکنون تحقق نیافته و در چشم‌انداز پیش روی نیز نه فقط نشانه‌ای از تحقق آن دیده نمی‌شود بلکه هر از چند گاه به جای تحقق دستاوردهایی که وعده داده شده است، بر فهرست «از دست‌‌داده‌ها» افزوده می‌شود! که به عنوان مثال – و فقط به عنوان مثال – برخلاف آنچه در برجام وعده داده بودند، «سوئیفت» هنوز برقرار نشده و هیچ تبادل‌ تجاری قابل انجام نیست. در اولین روز اجرای برجام با افتخار اعلام شد که بیش از ۱۰۰۰ «ال‌سی» گشایش یافته است ولی آن روز «یکشنبه» بود و تمامی بانک‌های اروپایی در تعطیلات آخر هفته بودند و معلوم شد که ادعای یاد شده فقط یک «بلوف» بوده است و دولت محترم بعدها اعلام کرد که قرار بود ۱۰۰۰ ال‌سی‌گشایش یابد!
اعلام شده بود قرارداد خرید ۱۱۸ فروند هواپیمای «ایرباس» با فرانسه منعقد شده است – که صرفنظر از پرسش‌های فراوان درباره آن – چند روز بعد شرکت ایرباس رسما اعلام کرد، بدون اجازه آمریکا حاضر به فروش این هواپیماها نیست! آقای رئیس‌جمهور قول داده بود که با اجرای برجام بخش قابل توجهی از مشکل اشتغال حل می‌شود و جوانان ایران صاحب شغل خواهند شد ولی به جای آن در سفر فرانسه با شرکت در حال ورشکستگی پژو سیتروئن قرارداد بسته شد تا اقتصاد فرانسه با آنهمه جنایت و کینه‌توزی که علیه ایران اسلامی و مردم کشورمان مرتکب شده بود، از مرگ نجات یابد و برای جوانان فرانسوی شغل ایجاد شود و هنگامی که صدای اعتراض مجلس بلند شده و خواستار توضیح دولت درباره مفاد این قرارداد و چرایی آن شدند، آقایان اعلام کردند که این قرارداد «محرمانه» است! – دقیقا برخلاف نص صریح اصول ۷۷ و ۱۲۵ قانون اساسی – همین قید محرمانه بودن و مغایرت آن با اصول یاد شده قانون اساسی درباره قراردادهای نفتی نیز اعلام شده و…
اکنون جای این سوال است که دولت محترم از کدام «فتح‌الفتوح»! و یا «بزرگترین دستاورد تاریخ ایران»! و معجزه قرن! و… سخن می‌گوید و اگر آنچه در برجام از دست داده‌ایم و یا در حال از دست دادن آن هستیم، با اندک دستاورد حاصل از آن قابل مقایسه است و خود دولت نیز به فتح‌الفتوح بودن برجام اعتقاد دارد- که بعید است! – چرا دستکم به چند نمونه از دستاوردهای ملموس و عینی مورد ادعا اشاره نمی‌کند؟!
۴- حالا به موضوع اصل یادداشت پیش روی بازمی‌گردیم و آن، این که دولت محترم از بزرگنمایی‌های اغراق‌آمیز درباره برجام و دستاوردهای نداشته – و یا اندک داشته- آن چه منظوری دارد؟ و کدام نقطه را نشانه رفته است؟ در این باره گفتنی است که؛
الف: بی‌تردید «نقطه مطلوب» این ماجرا در آینده‌ای بسیار نزدیک تعریف شده است. چرا که می‌دانند اغراق‌گویی درباره برجام نمی‌تواند دوام چندانی داشته باشد و افکار عمومی در فاصله‌ای نه چندان دور متوجه توخالی بودن تعریف و تمجیدهای گزاف خواهند شد.
ب: این نقطه مطلوب در کدام آینده نزدیک تعریف شده و در آینده نزدیک چه اتفاق و رخداد مهمی در پیش است؟ این سؤال، پاسخ روشن و خالی از ابهامی دارد؛ «انتخابات»
۵- رئیس جمهور محترم پنهان نمی‌کند که خواستار مجلسی با حضور نمایندگان همسو با دولت است و به عنوان نمونه، ایشان در همایش استانداران به صراحت گفته بود «خواهان مجلس اعتدالی» است و البته هنوز تعریف مشخصی از اعتدال ارائه نداده‌اند و این واژه‌ را به معنای همراهی با دولت به کار برده و می‌برند! و موارد دیگری از همین دست که فهرست آن طولانی است.
اکنون می‌توان به وضوح نتیجه گرفت که تعریف و تمجیدهای غیرواقعی درباره برجام، کاربرد انتخاباتی دارد و مجموعه دولت اعتدال و مدعیان اصلاحات که متاسفانه و با عرض پوزش طی ۳ سال گذشته دستاورد قابل ارائه چندانی نداشته‌اند و انبوهی از وعده‌های داده شده و تحقق نیافته در کارنامه خود دارند با بزرگنمایی درباره برجام؛
الف: انتظار دارند بر ناکامی‌های خود در تحقق وعده‌ها سرپوش گذاشته و افکار عمومی را از مطالبه این وعده‌ها بازدارند!
ب: بر این تصورند که با معرفی برجام به عنوان «فتح‌الفتوح»! و معجزه قرن! و… چنته خالی از دستاورد خود را نه فقط «پُر» بلکه حاوی «بزرگترین دستاورد تاریخ ایران»! جلوه دهند و شاید بر این باورند که ارائه «این دستاورد بادکنکی»! می‌تواند آراء مردم را به حساب نامزدهای هوادار دولت فاکتور کند!
ج: ادعای «الگو بودن برجام»! و آمادگی برای «برجام ۲»! در همین بستر قابل ارزیابی است و آقایان به یقین می‌دانند که اینگونه ادعاها، فقط می‌تواند کاربرد انتخاباتی داشته باشد و مردم، با بصیرت‌تر از آنند که یک معاهده با هزینه‌های سنگین را به عنوان «الگو» برای حل و فصل سایر مشکلات برگزینند! و این پرسش را نادیده بگیرند که مگر «برجام یک» چه دستاورد قابل ارائه‌ای داشته است که سخن از «برجام ۲» نیز در میان باشد؟!
۶- و اکنون سخنی با دولت محترم در میان است و آن، این که؛ چرا از بیان «واقعیت برجام» و توضیح درباره دستاوردهای ادعایی آن خودداری می‌کنید؟ به یقین گرد و غبار ناشی از بزرگنمایی‌های اغراق‌آمیز خیلی زود فرو می‌نشیند و واقعیت‌ها آنگونه که هست، در میدان دید همگان قرار می‌گیرد، کما این که مردم علی‌رغم آنهمه بزرگنمایی دولت محترم درباره برجام، واکنش مثبتی نشان ندادند و آن تعریف و تمجیدها را با واقعیات محسوس و ملموس از جمله چرخ معیشت خود همخوان ندیدند. از این روی به آسانی می‌توان نتیجه گرفت اینگونه اغراق‌ها نه فقط اغراق‌کنندگان را به مقصود نمی‌رساند بلکه می‌تواند به جایگاه دولت در نگاه مردم، آسیب‌های جدی نیز برساند و به قول یکی از شعرای کشورمان در اقتباس از شعر معروف «اریش فرید» شاعر اتریشی؛ «بچه‌ها شوخی‌ شوخی به گنجشک‌ها سنگ می‌زنند و گنجشک‌ها جدی جدی می‌میرند»!

نظرات() 

اسامی کاندیداهای تائید صلاحیت شده انتخابات خبرگان به تفکیک استان 2

نوشته شده توسط : قارانقوش
جمعه 30 بهمن 1394-01:46 ق.ظ

     استان سیستان و بلوچستان

* زاهدان

حسینعلی شهریاری

                                        استان سمنان

* سمنان و مهدیشهر

جواد خسروی

* شاهرود

سید حسن حسینی

                                             استان فارس

* آباده بوانات و خرمبید

سید ابراهیم حسینی

* اقلید

الیاس طاهری

* پاسارگاد، مرودشت

محمد مهدی برومندی

* جهرم

رضائی کوچی- محمد رضا

* خرامه، سروستان و کوار

داریوش اسماعیلی

* داراب و زرین دشت

محمد جواد عسکری

* سپیدان

احمد اسفندیاری

* فسا

محمد حسن دوگانی

* فیروزآباد، قیر 

حجت الاسلام سید یونس موسوی

* لامرد و مهر

موسوی – سید موسی

                                         استان قزوین    

* بویین زهرا   

روح الله جانی عباسپور

* تاکستان

رجب رحمانی

* قزوین و آبیک

مرتضی حسینی

فاطمه محمد بیگی

                                                 استان کرمان

* بافت، رابر، ارزوئیه

علیرضا منظری توکلی

* بم، ریگان، فهرج

موسی غضنفرآبادی

* رفسنجان و انار

سیدمحمد حسینی( وزیر سابق ارشاد)ادامه مطلب


نظرات() 

لیست کاندیداهای مورد حمایت ائتلاف بزرگ اصول‌گرایان در سراسر کشور+ اسامی کامل به تفکیک استان‌ها 1

نوشته شده توسط : قارانقوش
جمعه 30 بهمن 1394-01:38 ق.ظ


اصولگرایان منتشر کرد؛

لیست کاندیداهای مورد حمایت ائتلاف بزرگ اصول‌گرایان در سراسر کشور+ اسامی کامل به تفکیک استان‌ها

photo_2016-02-16_09-12-40

بنا براعلام شورای مرکزی ائتلاف‌ اصولگرایان ، لیست اسامی کاندیداهای مورد حمایت ائتلاف‌ بزرگ اصولگرایان در سراسر کشور مشخص شد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی اصولگرایان،شورای مرکزی ائتلاف بزرگ اصول‌گرایان با صدور اطلاعیه‌ای اسامی کاندیداهای مورد حمایت و پیشنهادی خود را به تفکیک استان‌ها در سراسر کشور منتشر کرد.

                                           استان آذربایجان شرقی

* تبریز، آذرشهر و اسکو

محمد اسماعیل سعیدی، محمد حسین فرهنگی، بیگی، میر تاج الدینی، معصومه راشد، لطیف لطیفی.

* اهر و هریس 

حسینیان

* بستان آباد

احد خیری

* سراب

روشنی

* شبستر

علی علیلو

* کلیبر و هوراند

الله قلی قلی زاده

* ملکان

شهروز افخمی

* میانه

یعقوب شیویاری

محمدرضا حاجی اصغری

* هشترود و چاراویماق

شیری علی‌آباد – غلام‌حسین

                              استان آذربایجان غربی

* ارومیه

قاضی پور

ابراهیم بازیان

سید سلمان ذاکر

* خوی و چایپاره

تقی کبیری

* سلماس

جلایر -رسول

* ماکو، چالدران، پلدشت

علیپور

                                         استان اردبیل

  * اردبیل، نیر، نمین

مصطفی افضلی فرد

منصور حقیقت پور

* پارس آباد و بیله سوار

رعنایی

* گرمی

اسماعیلی- ولی

* مشکین شهر

عباس زاده مشکینی

                              استان بوشهر

* بوشهر

عبدالکریم جمیری

* دشتی و تنگستان

کمال الدین شهریاری

* دیر و کنگان

موسی احمدی

                                           استان تهران

* پاکدشت   

فرهاد بشیری

* ورامین و پیشوا

سید حسین نقوی حسینیادامه مطلب


نظرات() 

انگلیس و آمریکا از آیات مصباح، جنتی و یزدی می‌ترسند/ مردم در ۷ اسفند پاسخ دشمنان را می‌دهند

نوشته شده توسط : قارانقوش
جمعه 30 بهمن 1394-01:22 ق.ظ


طبیب زاده:

زهره طبیب زاده نوری - تهران

نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی با اشاره به خط تخریبی شکل‌گرفته علیه آیات مصباح یزدی، جنتی و یزدی گفت: دشمن از این روحانیون مبارز و انقلابی ترس دارد.


به گزارش پایگاه اطلاع رسانی اصولگرایان،زهره طبیب‌زاده نوری نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی  با اشاره به حمایت رسانه‌های وابسته به انگلیس و آمریکا از برخی کاندیداها و جریان‌های خاص در انتخابات مجالس خبرگان رهبری و شورای اسلامی، اظهار داشت: قطعاً وقتی رسانه‌های سلطنتی و ضدانقلاب وابسته به آمریکا و انگلیس به‌همراه برخی رسانه‌های سرسپرده داخلی از جریان و کاندیداهای خاصی حمایت می‌کنند، آن کاندیداها باید حافظ منافع دشمنان باشند که به این شکل مورد حمایت قرار می‌گیرند وگرنه در صورت اینکه کاندیداها حافظ منافع ملی کشور باشند هیچ وقت مورد تأیید و تحسین بیگانگان قرار نمی‌گیرند.

وی با بیان اینکه باید در ماهیت کاندیداهایی که از سوی رسانه‌های غربی حمایت می‌شوند تردید کرد، خاطرنشان کرد: کاندیداها و جریان‌های سیاسی که مورد حمایت BBC و سایر رسانه‌ها قرار می‌گیرند باید از این حمایت اعلام برائت کنند، در غیر این صورت مردم حساب این افراد را مانند حساب کسانی می‌دانند که با دشمنان نظام همراه هستند.

طبیب‌زاده نوری با اشاره به خط تخریبی شکل گرفته علیه آیات مصباح یزدی، جنتی و یزدی، گفت: دشمنان قسم خورده انقلاب همواره از افرادی هراس دارند که بابصیرت هستند و قادرند مسائل و جریان‌های سیاسی را پیش‌بینی کنند و نسبت به خطرات به مردم آگاهی بدهند.

نماینده مردم تهران در مجلس تأکید کرد: دشمن از این روحانیون مبارز و انقلابی ترس دارد و به‌دنبال تخریب آنهاست؛ وقتی فردی مغضوب رسانه‌های بیگانه باشد مطمئن می‌شویم که آن فرد سلامت نفس دارد و به افکار امام و رهبری نزدیک‌تر است.

کاندیدای انتخابات مجلس دهم تأکید کرد: آیات مصباح، جنتی و یزدی در طول حیات سیاسی خود نشان داده‌اند که در خط امام و رهبری بوده‌اند و در مقابل دشمن ایستادگی کرده‌اند و هیچ‌گاه در مقابل خیانت‌ها و سازشکاری‌ها سکوت نکرده‌اند. این افراد مانند سربازان ولایت از قانون اساسی پاسداری کرده‌اند و ضدانقلاب نسبت به حضورشان در مجلس خبرگان رهبری ترس دارد و دست به هر نوع کار غیراخلاقی علیه حامیان انقلاب می‌زند.

وی تصریح کرد: مطمئناً مردم با حضور گسترده در انتخابات هفتم اسفند پاسخ مناسب و قاطعی به دشمنی دشمنان خواهند داد و به هیچ عنوان چنین جریان‌های تخریبی به ثمر نخواهد نشست.

منبع:تسنیم

نظرات() 

آمریکا و غرب برای انتخاب کاندیداها‌ به مردم آدرس غلط می‌دهند

نوشته شده توسط : قارانقوش
جمعه 30 بهمن 1394-01:20 ق.ظ

حدادعادل مطرح کرد؛

ائتلاف اصولگرایان ۱۰ اقتصاددان دارد / آمریکا و غرب برای انتخاب کاندیداها‌ به مردم آدرس غلط می‌دهند / چرا برخی پیگیری جایگاه ‌اقتصاد مقاومتی در برجام را تندروی می‌دانند

حدادعادل

سخنگوی ائتلاف اصولگرایان اقتصاد مقاومتی را راه‌حل رفع مشکلات اقتصادی کشور دانست و گفت: این‌که فردی سئوال می‌کند در برجام با اقتصاد مقاومتی چه می‌کنید؟ نباید اسم تندروی را به آن نسبت داد.


وی گفت: حرم‌های مطهر و بقاع متبرکه برای تلطیف فضاها و دین‌داری مردم موثر است و مراکزی هستند که مردم را به سوی خود جذب می‌کند و آستان مقدس حضرت عبدالعظیم الحسنی (ع) در پایتخت ایران اسلامی همین نقش مهم و برجسته را در تهران دارد.

پیشگامی مردم ری در عرصه‌های مختلف انقلاب اسلامی

سخنگوی ائتلاف اصولگرایان با اشاره به صبغه، پیشگامی و پیشتازی شهرری در عرصه‌های مختلف تاریخ اسلام افزود: مردم مومن، خداجو، بصیر و ولایت‌مدار ری در عرصه‌های مختلف تاریخ اسلام و انقلاب اسلامی پیشگام و پیشتاز بودند.

وی بیان داشت: تاریخ اسلام در عرصه‌های مختلف و از دوران مبارزات نهضت اسلامی و در طول عمر با برکت انقلاب اسلامی تاریخ شاهد پیشتازی مردم ری بوده‌ایم، مردم این خطه در همه امور انقلاب پیشگا‌م بودند.

حدادعادل یادآور شد: در دوران مبارزات انقلاب اسلامی، اداره جبهه و جنگ و عرصه‌های مختلف نقش موثر و به سزایی مردم ری به وضوح مشاهده می‌شود.

وی با اشاره به دین‌داری و ایمان مردم شهرستان ری گفت: هر وقت نقشه تهران را در نظر بگیریم، متدین‌ترین مردم این استان در جوار حرم مطهر حضرت عبدالعظیم الحسنی (ع) هستند.

ائتلاف بزرگ اصولگرایان محصول وحدت اصولگرایان است

سخنگوی ائتلاف اصولگرایان با بیان اینکه ائتلاف بزرگ اصولگرایان محصول وحدت اصولگرایان است، ‌ادامه داد: در پنجمین دوره انتخابات مجلس خبرگان رهبری و دهمین دوره انتخابات مجلس شورای اسلامی باید به یک لیست واحد رای دهیم.

حدادعادل در ارتباط با لیست ائتلاف بزرگ اصولگرایان عنوان کرد: شورای اصولگرایان به ریاست آیت‌الله موحدی کرمانی و با راهنمایی‌های آیت‌الله یزدی و آیت‌الله مصباح با حضور ۲۲ نفر شکل گرفت و تاکنون ۱۰ نشست برگزار کرده است.

وی با بیان اینکه در این شورا تلاش زیادی شد تا از میان نیروهای داوطلب اعم از نمایندگان مجلس شورای اسلامی و افراد جدید ۳۰ نفر انتخاب شوند، گفت: ‌مردم از امروز به‌ مدت یک هفته ز‌مان قانونی تبلیغات انتخابات مجلس می‌توانند بیش از پیش با این افراد آشنا ‌شوند.

سخنگوی ائتلاف اصولگرایان از همه دلسوزان و پشتیبانان انقلاب اسلامی خواست با همت تمام این فهرست را به‌طور کامل به مردم معرفی کنند.

توضیح حدادعادل در ارتباط با ترکیب فهرست ائتلاف بزرگ اصولگرایان

حدادعادل در ارتباط با ترکیب فهرست ائتلاف بزرگ اصولگرایان گفت: تلاش شد در این لیست ۳۰ نفر از افراد متخصص، متعهد، انقلابی و … از میان همه دلسوزان و کاندیداهای انقلابی و اصولگرا انتخاب شوند که این لیست شامل چهار نفر از علما و روحانیون، ۶ نفر از خواهران و ۱۰ متخصص حوزه اقتصاد، دانشگاهیان، رزمندگان و جانبازان و … می‌شود.

وی با تاکید بر هوشیاری بیش از پیش برای حضور آگاهانه در انتخابات عنوان کرد: متاسفانه برخی افراد عناوینی مانند افراط، تندرویی و … را به اصولگرایان نسبت می‌دهند که نباید فریب آن‌ها را خورد.

سخنگوی ائتلاف اصولگرایان با بیان اینکه جمعی از وفاداران انقلاب و ولایت فقیه در طیف اصولگرایان سعی دارند آرمان‌های انقلاب اسلامی را دنبال کنند‌، افزود این‌که عنوان‌های افراط، تندروی را به آنان نسبت دادن، جفاست.

وی خطاب به برخی از مسئولان خاطرنشان کرد: نباید به جوانان، دلسوزان و پشتیبانان انقلاب اسلامی عنوان تندروی و افراط نسبت داد و با زدن برچسب افراط، تندروی و … کاری نکنید که دیگر کسی سئوال و انتقاد سازنده نداشته باشد.

حدادعادل گفت: اصولگرایان به‌دنبال این هستند که مجلسی را تشکیل دهند که مشکلات کشور را که اهم آنها مسائل اقتصادی، معیشتی، بیکاری و … است ‌حل کند.

وی اقتصاد مقاومتی را راه‌حل رفع مشکلات اقتصادی کشور دانست و تاکید کرد: این‌که فردی سئوال می‌کند در برجام با اقتصاد مقاومتی چه می‌کنید؟ نباید اسم تندروی را به آن نسبت داد.

نماینده مردم تهران، ری، شمیرانات و اسلامشهر در مجلس با اشاره به توطئه‌های شوم آمریکا علیه جمهوری اسلامی ایران در طول انقلاب اسلامی بیان داشت: هیچ‌گاه آمریکا و هم‌پیمانانش با برجام و … قصد ندارند نفعی حاصل مردم ایران اسلامی شود، چرا که آن‌ها دشمنی خودشان را در برهه‌های مختلف انقلاب به اثبات رساندند.

مراقب نفوذ سیاسی باشید/تبیین سیاست‌های متضاد آمریکا و غرب در ارتباط با انتخابات ایران اسلامی

سخنگوی ائتلاف اصولگرایان با اشاره به توطئه‌های اخیر دشمنان اسلام و انقلاب گفت: امروز دشمنان انقلاب اسلامی تمام توان خود را برای نفوذ به خدمت گرفته‌اند، نفوذ سیاسی، فرهنگی، اقتصادی و … را اولویت خود قرار داده‌اند و با طراحی سناریوهای مختلف به‌دنبال نفوذ سیاسی به‌واسطه انتخابات پیش‌رو هستند.

وی با بیان اینکه آمریکا و غرب که طی سال‌های گذشته بر تحریم انتخابات تاکید داشتند، امروز مردم را به حضور در انتخابات تشویق می‌کنند، افزود: ‌آنها در تبلیغات خود تاکید دارند به چه افرادی رای دهیم، هرگز آنها به فکر مردم ایران نیستند بلکه می‌خواهند آدرس غلط به مردم بدهند لذا مردم باید با هوشیاری به افرادی که آن‌ها مطرح می‌کنند رای ندهند و به نقطه مقابل آن‌ها رای دهند.

انتخابات هفتم اسفند را جدی بگیرید/ هرکس به وظیفه انقلابی خود عمل کند

حدادعادل با بیان این‌که با رای مردم غیور ایران اسلامی چهار دوره توفیق خدمت به مردم در مجلس شورای اسلامی را داشته است، عنوان کرد: انتخابات پنجمین دوره مجلس خبرگان رهبری و دهمین دوره انتخابات مجلس شورای اسلامی را جدی بگیرید.

وی ادامه داد: امروز هرکس باید در حد توان وظیفه انقلابی خودش را انجام دهد و به‌طور کامل به لیست اصولگرایان رای دهند.

سخنگوی ائتلاف اصولگرایان در پایان تصریح کرد: امید است دلسوزان انقلاب، نظام و ولایت همه مردم متدین شهرری را بسیج کنند و رای بالایی به فهرست اصولگرایان به‌طور جامع و کامل بدهند.

به گزارش فارس سخنران همایش بزرگ بصیرت‌افزایی و روشنگری انتخابات شهرستان ری، آیت‌الله علی خاتمی امام جمعه زنجان بود.

غلامعلی حدادعادل، مهرداد بذرپاش، سید علی قریشی، مهدی وکیل‌پور، محمدجواد عامری شهرابی، فاطمه رهبر، لاله افتخاری، زهره طیب‌زاده نوری، فاطمه آریا، زهره الهیان، پرویز داودی، محمد سلیمانی، سید مسعود میرکاظمی، حسین مظفر، لطف‌الله فروزنده، محمد ناظمی اردکانی، مجتبی رحمان دوست، اسماعیل کوثری، محمدنبی حبیبی، حجت‌الله عبدالملکی و علیرضا زاکانی از جمله حاضران در این همایش بودند.

منبع : فارس


نظرات() 

پیام‎‌های لیست هاشمی برای مجلس خبرگان

نوشته شده توسط : قارانقوش
جمعه 30 بهمن 1394-01:13 ق.ظ


هاشمی رفسنجانی و جامعه مدرسین حوزه علمیه قم به صورت همزمان لیست‌های خود را برای انتخابات مجلس خبرگان رهبری منتشر کردند.

شاید این اولین بار است که در تاریخ انتخابات جمهوری اسلامی ایران فهرست "یک فرد" در مقابل فهرست "یک نهاد" قرار می‌گیرد. جامعه مدرسین حوزه علمیه قم به زعامت آیت‌الله محمد یزدی تصمیم گرفت نام هاشمی رفسنجانی را در فهرست خود قرار ندهد تا مشخص شود که اختلاف فکری میان رئیس جمهور اسبق با برخی از جامعه مدرسین حوزه علمیه قم جدی و پررنگ است.

هاشمی رفسنجانی در فهرست منتشره خود پیام‌های ویژه‌ای را به جریان‌های سیاسی و مردم مخابره کرده است.

در لیست های جامعه مدرسین و هاشمی، 8 نام مشترک وجود دارد. حسن روحانی، موحدی کرمانی، امامی کاشانی، ابراهیم امینی، دری نجف آبادی، ری شهری، میرمحمدی و محسنی قمی نامزدهایی هستند که وجه اشتراک جامعه مدرسین و هاشمی هستند.

پیام‎‌های لیست هاشمی برای مجلس خبرگان/ رقابتی میان فهرست یک نهاد یا لیست یک فرد

حضور این 8 نفر اولین پیام هاشمی است. او می‌خواهد بگوید با جامعه مدرسین حوزه علمیه قم هم کلام است اما با بخشی که در جامعه مشهور به اعتدالیون هستند. هاشمی بر این باور است که جامعه مدرسین حوزه علمیه قم باید نماد اعتدال باشد و مردم باید این جامعه را به عنوان روحانیون معتدل بشناسند.

هاشمی پیام دوم خود را با گذاشتن نام موحدی کرمانی در لیست «خبرگان مردم» مخابره کرد. حضور موحدی کرمانی بدین معناست که پیوند هاشمی و جامعه روحانیت مبارز تهران همچنان پابرجاست. بسیاری تلاش کردند در این سال‌ها حلقه وصل هاشمی به جامعه روحانیت را پاره کنند اما به نظر می‌رسد پیوند این سیاستمدار کهنه کار و نهاد «مذهبی- سیاسی» جامعه روحانیت همچنان پابرجاست.  حضور موحدی کرمانی در لیست مورد حمایت هاشمی نشان می‌دهد که رئیس مجمع تشخیص مصلحت نظام در لیست مورد حمایت جامعه روحانیت برای انتخابات مجلس خبرگان رهبری حضور دارد و حضور هاشمی شاید تنها وجه افتراق لیست جامعه روحانیت مبارز تهران با جامعه مدرسین حوزه علمیه قم باشد.

مخالفان هاشمی رفسنجانی سرلیست‌های جامعه مدرسین هستند. آیات یزدی، جنتی و مصباح یزدی سه نفری هستند که از منتقدان جدی رفتار سیاسی هاشمی طی سال‌های اخیر بوده‌‎اند. کسانی که سال‌ها هاشمی را راه‌حل بسیاری از مشکلات سیاسی ایران می‌دانستند امروز رئیس جمهور سابق ایران را مشکل اساسی و سد راه خود می‌دانند.

مصباح یزدی با کنایه می‌گوید:« گروهی که دنیا برایشان اصالت دارد، بر حسب تغییر موقعیت‌ها، مواضعشان نیز ممکن است فرق کند؛ یک روز طرفدار انقلاب‌اند، و روز دیگری رو در روی انقلاب؛ یک روز طرفدار رهبری فردی هستند، و روز دیگر از لزوم رهبری شورایی دم می‌زنند؛ این عده در عمل هم به فکر فریب‌دادن یک‌دیگر هستند .فردی برای از دست ندادن موقعیت و مقام خود، با کسانی سازش کرده است که قبلاً بدترین اهانت‌ها را به وی کرده‌اند؛ اما او برای حفظ جایگاه و موقعیت خود، چشمش را بر همه آن‌ها بسته، و با آنها سازش کرده است.»

هاشمی نیز با رقابت بر سر ریاست مجلس خبرگان چهارم با جنتی و یزدی نشان داد که از نظر فکری فاصله زیادی با این افراد دارد. آیت‌الله به طور مثال درباره رقابت با آیت‌الله یزدی بر سر ریاست مجلس خبرگان می‌گوید:«نمی‌توانستم و نتوانستم ساکت بنشینم. با پاگذاشتن بر ٨٠ سال آبرو و حیثیت سیاسی‌ام، به آخرین وظیفه و تکلیفم برای انقلاب و نظام عمل کردم»

انتشار لیست هاشمی حکایت از این معنا دارد. او فهرستی را منتشر کرد که این سه تن در آن حضور ندارند و این یعنی اینکه هاشمی رفسنجانی تلاش دارد راه برای روی مخالفان اصلی خود ببندند و شاید بتوان گفت این اصلی ترین هدف هاشمی از انتشار فهرست مورد حمایت خود است.

همین رفتارها باعث شده است بر خلاف چهار دوره گذشته، انتخابات مجلس خبرگان رهبری به رقابتی ترین انتخابات این مجلس در تهران تبدیل شود. انتخاباتی که درست است رقابت فهرست‌هاست اما بیش از آن رقابت افراد با تفکرهای گوناگون است.

نظرات() 

تجمع دانشجویان در اعتراض به سخنرانی یکی از فعالین فتنه 88 +عکس

نوشته شده توسط : قارانقوش
جمعه 30 بهمن 1394-01:04 ق.ظ

تجمع دانشجویان در اعتراض به سخنرانی یکی از فعالین فتنه 88 +عکس
صبح امروز در دانشگاه هرمزگان صورت گرفت؛

خبرنامه دانشجویان ایران: دانشجویان دانشگاه هرمزگان در اعتراض به دعوت از محمدرضا خاتمی برای حضور در این دانشگاه تحصن کردند.

به گزارش خبرنگار«خبرنامه دانشجویان ایران»؛ در یک هفته مانده به انتخابات خبرگان رهبری و مجلس شورای اسلامی، همچنان فشار جریان اصلاحات بر فضای دانشگاه برای بهره برداری سیاسی از محیط های علمی ادامه دارد؛ دانشجویان دانشگاه هرمزگان صبح امروز پنجشنبه در اعتراض به حضور محمدرضا خاتمی به دعوت انجمن اسلامی این دانشگاه در مقابل ساختمان ریاست تجمع کردند.

به نظر می رسد که فعالیت های انتخاباتی جریان های مورد حمایت دولت از روزهای 13 آبان و 16 آذر و حتی قبل تر از آن در ابتدای سال تحصیلی و به بهانه افتتاحیه کلاس دانشگاه ها، همچنان ادامه دارد و اتفاقاً با نزدیکتر شدن به انتخابات، این فشارها رو به افزایش است.

بعد از منتشر شدن خبر تجمع، خبرنگار «خبرنامه دانشجویان ایران»؛ کسب اطلاع کرد، انجمن اسلامی این دانشگاه قصد دعوت از محمدرضا خاتمی (از فعالین فتنه ۸۸ و عضو حزب منحله مشارکت) برای سخنرانی در روز شنبه اول اسفندماه را داشتند. این برنامه جهت اخذ مجوز در هیات نظارت بر تشکل ها بیان شده که با مخالفت مسئول نهاد رهبری مواجه می‌شود.

دانشجویان همچنین مدعی شدند که این مسئله در هفته جاری با فشار استانداری در شورای تامین استان مطرح شده و مجوز حضور محمدرضا خاتمی بدون اطلاع هیات نظارت دانشگاه صادر می‌ شود که خود حاکی از پشت صحنه این مراسم دارد.

دانشجویان همچنین عنوان کرده اند تا زمانی که برنامه این سخنرانی در دانشگاه لغو نشود دست از تحصن برنمی‌دارند.

در ادامه، بیانیه این دانشجویان در اعتراض به حضور خاتمی در دانشگاه هرمزگان را می خوانید:

بسم الله الرحمن رحیم

خیر الامور اوسطها

متاسفانه شاهد آن هستیم که این آیه ی شریفه بارها و بارها مورد سو استفاده سودجویان قرار گرفته و با استناد به آن راه ورود به دانشگاه را برای ضد انقلاب و فتنه گر هموار کرده اند. خیر الامور زمانی محقق می شود که با حق حرکت کنیم و نه بین حق و باطل، اما به لطف شورای نظارت دانشگاه هرمزگان هم اکنون دانشگاه ما جولانگاه ضد انقلاب شده است.

ای دانشجویان بصیر، ای دانشجویان آزادی خواه،  آگاه باشید که پای کسانی به دانشگاه باز خواهد شد که نه به ایران و نه به اسلام تعلق خاطر دارند بلکه قلاده دشمنان همیشگی این مرز و بوم بر گردناشن تاب می خورد.

تاریخ گواه ظلم هاییست که به اسلام و ایران وارد شده است. هرگاه امت مسلمان، بصیرت به خرج داده و در صحنه حاضر شده است، گزند این تفکرِ  بی تفکر  به جامعه نرسیده و هرگاه سکوت کرده است  مردم تاوان داده اند. دانشجویان بیدار باشند.

متاسفانه خبر دار شدیم که ورود محمدرضا خاتمی با فشار های استانداری بوده است و عوامل دانشگاه ذلیلانه قبول کرده اند.

 محمدرضا خاتمی جز ضد انقلاب و دستگیرشدگان فتنه ۸۸ بوده و برای و طی برنامه ای  وارد دانشگاه خواهد شد و قطعا این ننگ بر پیشانی دانشگاه و دانشجویان انقلابی خواهد ماند.

قطعا تحصن ما تا محقق شدن خواسته های دانشجویان ادامه خواهد داشت.  

مطالبه های دانشجویان بدین شرح است:

1- لغو کامل برنامه ی خاتمی

2- عذرخواهی استاندار که استقلال دانشگاه را زیر سوال برده است

3- عذرخواهی شورای نظارت و رییس دانشگاه از دانشجویانی که هرگز نخواهند گذاشت تقدس دانشگاه بعنوان یک نهاد انقلابی پایمال شودشود

" دانشجویان انقلابی دانشگاه هرمزگان"

---------------------------

// خبر تکمیلی:

چهار نفر به عنوان نماینده دانشجویان معترض با رئیس و هیئت نظارت بر تشکل های دانشجویی دانشگاه مذاکره کردند و در نتیجه این برنامه کنسل شد.

در ادامه، تصاویر مربوط به این تجمع دانشجویی را می بینید:


نظرات() 

اسامی نهایی کاندیداهای مجلس دهم تبریز 2

نوشته شده توسط : قارانقوش
جمعه 30 بهمن 1394-01:00 ق.ظ

  91 - آقای  رسول  شیرین سرند فرزند على اکبر  مشهور به شیری سرند کد نامزد 1628

  92 - خانم  فرناز  صاحب خیر فرزند یوسف  مشهور به دکتر فرناز صاحب خیر کد نامزد 1629

  93 - آقای  حامد  صادق زاده زنوزی فرزند صادق  مشهور به مهندس صادق زاده زنوزی کد نامزد 1641

  94 - خانم  روح انگیز  صادقیان فرزند عربعلى  کد نامزد 1642

  95 - آقای  امیر  صدیق زاده بنام فرزند محمد  کد نامزد 1645

  96 - آقای  محمدعلی  صدیقی علاء فرزند محمد   مشهور به صدیقى کد نامزد 1646

  97 - آقای  علیرضا  صفا فرزند قوام الدین  کد نامزد 1647

  98 - آقای  میکائیل  صفا فرزند سلطانعلی  مشهور به صفائی کد نامزد 1648

  99 - آقای  بابک  صفوی مهر فرزند حسن  کد نامزد 1651

  100 - خانم  فاطمه  صلاح پورانرجان فرزند محمد  کد نامزد 1652

  101 - آقای  حسین  طایفی نصرآبادی فرزند ابوالقاسم  کد نامزد 1654

  102 - آقای  سیدناصر  طباطبایى حسینی فرزند سید جمال  کد نامزد 1657

  103 - آقای  رضا  طیبی خسروشاهی فرزند عبدالعلى  کد نامزد 1659

  104 - آقای  توحید  عابدی فرزند حسین  مشهور به عابدی کد نامزد 1671

  105 - آقای  اکبر  عالی نژاد فرزند اصغر  مشهور به عالى کد نامزد 1674

  106 - آقای  عباس  عباس زاده فرزند بهمن  مشهور به داماد ملکوتى کد نامزد 1676

  107 - آقای  سعید  عبداله یان فرزند داود  کد نامزد 1679

  108 - آقای  حسین  عبدی فرزند علمحمد  کد نامزد 1681

  109 - آقای  مهدی  عزیزی فرزند ایواله  کد نامزد 1685

  110 - آقای  احمد  علی رضابیگی فرزند قدرت  مشهور به بیگى کد نامزد 1691

  111 - آقای  محمد  علی عباس نژادهریس فرزند سیفعلى   کد نامزد 1692

  112 - خانم  فاطمه  علی پور فرزند اسفندیار   کد نامزد 1689

  113 - آقای  بابک  علیاری فرزند محمد  کد نامزد 1694

  114 - آقای  صمد  علیزاده فرزند بهمن  کد نامزد 1695

  115 - آقای  اکبر  عمرانی زنوز فرزند نادر آقا   مشهور به دکتر عمرانى  کد نامزد 1696

  116 - آقای  حسن  فدائی شجاعی فرزند حسین  کد نامزد 1714

  117 - آقای  احد  فرج پورقمری فرزند مجید  کد نامزد 1716

  118 - آقای  رضا  فرجی فرزند یارعلی  کد نامزد 1719

  119 - آقای  فرهاد  فرشی جلالی فرزند جلیل  کد نامزد 1725

  120 - آقای  علی رضا  فرضی فرزند على  کد نامزد 1726

  121 - آقای  محمدحسین  فرهنگی فرزند فرضعلى  مشهور به فرهنگ-فرهنگیان کد نامزد 1728

  122 - آقای  فرید  فیروزمند فرزند جواد  کد نامزد 1742

  123 - آقای  حسین  فیض اله زاده فرزند بابا  کد نامزد 1745

  124 - آقای  غلامحسین  قره خانی فرزند باپیر  کد نامزد 1747

  125 - آقای  میرهادی  قره سیدرومیانی فرزند میریوسف  کد نامزد 1748

  126 - خانم  میترا  قنبرمولائی فرزند محمد  کد نامزد 1752

  127 - آقای  غلامرضا  کاظمی اسلامیان فرزند یحیی  کد نامزد 1756

  128 - خانم  نعیمه  کرداوغلی آذر فرزند حمید  کد نامزد 1758

  129 - آقای  فرمان  کرمروان فرزند محمدکاظم  کد نامزد 1759

  130 - خانم  ماندانا  کلاهدوزمحمدی فرزند محمد رضا  کد نامزد 1765

  131 - آقای  مهدی  کوه سلطانی فرزند رسول  کد نامزد 1767

  132 - آقای  مجید  کیوانی فرزند محبوب   کد نامزد 1769

  133 - آقای  قاسم  کیوانی اقداش فرزند بیت الله  مشهور به سعید کد نامزد 1781

  134 - آقای  مرتضی  گاوداراکبری فرزند رضا   کد نامزد 1782

  135 - خانم  منیژه  گیلانی فرزند نادر   کد نامزد 1785

  136 - آقای  لطیف  لطیفی فرزند سیف اله  مشهور به استاد لطیفى کد نامزد 1786

  137 - آقای  رحیم  مجیدی فرزند اسمعیل  کد نامزد 1787

  138 - آقای  مسعود  محمدیان مقدم قاضیجهانی فرزند حسین  مشهور به دکتر محمدیان کد نامزد 1794

  139 - آقای  سیدبهرام  مرتضوی اسکوئی فرزند میر على اصغر  کد نامزد 1798

  140 - آقای  محمدحسین  مسعودی گاوگانی فرزند میرزا تقى  مشهور به گوگانى-حاجى کد نامزد 1815

  141 - آقای  حمید  مظاهری راد فرزند کریم  کد نامزد 1816

  142 - آقای  احمد  معمارزاده فرزند محمدباقر  کد نامزد 1817

  143 - آقای  صمد  مغانی فرزند حسین  مشهور به مهندس مغانى - حاج صمد کد نامزد 1819

  144 - آقای  عادل  ملائی فرزند عبدالحسین  مشهور به ملائى ورزقان کد نامزد 1826

  145 - خانم  فاطمه  ملکى فرزند قاسم  کد نامزد 1827

  146 - آقای  علی رضا  منادی سفیدان فرزند على  مشهور به دکترمنادی کد نامزد 1828ادامه مطلب


نظرات() 

اسامی نهایی کاندیداهای مجلس دهم تبریز

نوشته شده توسط : قارانقوش
جمعه 30 بهمن 1394-12:56 ق.ظ

  1 - علی  آجودان زاده فرزند سیف اله  مشهور به دکتر آجودان زاده کد نامزد 1214

  2 - علی  آذریان فرزند حسن  مشهور به مطهری کد نامزد 1218

  3 - آقای  جواد  ابراهیم پورخلیلی فرزند احمد  مشهور به ابراهیم پور کد نامزد 1247

  4 - سعیده  ابراهیمی اصل فرزند حسن   کد نامزد 1248

  5 - حامد  احمدزاده فرزند رضا  کد نامزد 1251

  6 - آقای  حسن  احمدیان فر فرزند حسین  کد نامزد 1254

  7 - محمدرضا  اسلامی فرزند عباسقلى  کد نامزد 1256

  8 - بهروز  اقدم درخشانی فرزند حسین  مشهور به دکتر بهروز درخشان کد نامزد 1259

  9 - کریم  اکبری اقدم فرزند على اشرف  کد نامزد 1262

  10 - میرعلی اصغر  الموسوی فرزند سید حسین  مشهور به موسوی کد نامزد 1264

  11 - حبیب  امدادی جوقان فرزند اصغر  کد نامزد 1268

  12 - یعقوب  انتظارقراملکی فرزند اکبر  مشهور به قراملکی کد نامزد 1274

  13 - حسین  انزابی فرزند محمدحسین  مشهور به انزابى کد نامزد 1276

  14 - فاطمه  اهور فرزند عزیزاله  مشهور به دکترآهور کد نامزد 1278

  15 - صدیقه  ایمان زاده فرزند یوسفعلى  کد نامزد 1281

  16 - ایوب  بابائی فرزند شهید محمدباقر  مشهور به مهندس بابائى کد نامزد 1282

  17 - خانم  ال ناز  بابازاده بدوستانی فرزند محمد  مشهور به بابازاده کد نامزد 1285

  18 - کمال  بارعی فرزند رضى  کد نامزد 1286

  19 - فرزانه  باقری رؤف فرزند ایوب  مشهور به رئوف کد نامزد 1287

  20 - علی  بختیاری فرزند اسرافیل  کد نامزد 1292

 21 - علیرضا  بدری فرزند بدر  کد نامزد 1294

  22 - نظام الدین  برزگری سلطان احمدی فرزند قربانعلى  مشهور به مهندس برزگر کد نامزد 1296

  23 - محمد حسین  بغدادچی فرزند احمد   کد نامزد 1297

  24 - آقای  یونس  بقائی اسگوئی فرزند اکبر  کد نامزد 1412

  25 - امین  بلیلا فرزند صمد  کد نامزد 1415

  26 - شهاب الدین  بیمقدار فرزند محمدحسن  مشهور به مهندس-حاجى- نوه حاجى ملا جواد کد نامزد 1419

  27 - رضا  پاشائی فرزند حسن   مشهور به پاشایى کد نامزد 1421

  28 - عزیز  پاشائی فرزند بیوک آقا  کد نامزد 1424

  29 - ابراهیم  پاشازاده خسروشاهی فرزند محمد  کد نامزد 1425

  30 - هوشنگ  پاکدل صمدی فرزند محمدرضا  کد نامزد 1427

  31 - کریم  پاکپور فرزند حسین على  مشهور به دکتر مهندس پاکپور کد نامزد 1426

  32 - مسعود  پزشکیان فرزند محمد علی   کد نامزد 1428

  33 - فرهاد  پناه نیا فرزند فرج  کد نامزد 1429

  34 - امیر  پیره مردشتربان فرزند رحیم  کد نامزد 1456

  35 - احمد  تقوی کارترپ فرزند حسین  مشهور به سرهنگ جانباز ستاد کد نامزد 1457

‌  36 - آقای  مهرداد  توتون

  37 - آقای  بهروز  توکلی فرزند رستم  کد نامزد 1459

  38 - خانم  اشرف  جباری امیردیزج فرزند محمد  کد نامزد 1464

  39 - آقای  عسگر  جعفری فرزند جبار على  مشهور به پژمان کد نامزد 1467

  40 - آقای  داود  جعفری غازانی فرزند حسین  مشهور به دکتر جعفری کد نامزد 1468

  41 - آقای  حسین  جلائی نوبری فرزند جلیل  مشهور به نوبری کد نامزد 1469

  42 - آقای  وحید  جلیلی هولاسو فرزند اکبر  کد نامزد 1471

  43 - خانم  معصومه  جنگی فرزند محمد  کد نامزد 1474

  44 - آقای  جواد  جوادزاده فرزند احمال  مشهور به دکتر جواد کد نامزد 1478

  45 - آقای  محمد  جوادپور فرزند اسماعیل   کد نامزد 1476

  46 - آقای  سجاد  جودیان فرزند افضل  کد نامزد 1479

  47 - آقای  روح اله  جهانگیری فرزند محمد  کد نامزد 1475

  48 - آقای  محمدحسین  حبشی زاده اصل فرزند احمد  کد نامزد 1482

  49 - آقای  بهلول  حبیبی اصل فرزند على  مشهور به دکتر حبیبى کد نامزد 1484

  50 - آقای  یونس  حسین خواه فرزند عبداله  کد نامزد 1487

  51 - آقای  میرسجاد  حسینی فرزند میر حبیب   کد نامزد 1494

  52 - آقای  خلیل  حسینی آذر فرزند حمید  کد نامزد 1495

  53 - آقای  سیدجمال  حسینی اقدم فرزند میرجلیل   مشهور به دکتر حسینى تلویزیون کد نامزد 1496

  54 - آقای  جعفر  حسینی قره آغاجی فرزند احمد  کد نامزد 1491

  55 - آقای  کاوه  حقوقی فرزند جلیل  کد نامزد 1497

  56 - آقای  رامین  حیدرزاده فرزند کریم  کد نامزد 1512

  57 - آقای  حسن  حیدری فرزند حسنقلى  کد نامزد 1514

  58 - آقای  علی  خادم آذریان فرزند یعقوب  مشهور به دکتر خادم کد نامزد 1516

  59 - آقای  ناصر  خیری فرزند عین الله  مشهور به دکتر خیری کد نامزد 1521

  60 - آقای  ابراهیم  داودی تبریزی فرزند محمود  مشهور به تبریزی  کد نامزد 1524ادامه مطلب


نظرات() 
درباره وبلاگ:آرشیو:


آخرین پستها:


پیوندها:


پیوندهای روزانه:


نویسندگان:


آمار وبلاگ:The Theme Being Used Is MihanBlog Created By ThemeBox