تبلیغات
انایوردم خطبه سرا - مطالب دی 1394
 
یاتما تولکی دالداسندا گوی یسون اصلان سنی، كچمه نامرد كورپیسینن گوی آپارسون سیل سنی

۱۴ نامزد تأیید صلاحیت شده انتخابات تالش را بیشتر بشناسید

نوشته شده توسط : قارانقوش
چهارشنبه 30 دی 1394-11:46 ب.ظ

هیأت نظارت بر انتخابات در استان گیلان، 26 دی ماه اعلام کرد برای تک کرسی تالش در مجلس شورای اسلامی 14 نفر رقابت خواهند کرد.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی ماسال، هیأت نظارت بر انتخابات در استان گیلان ۲۶ دی ماه اعلام کرد برای تک کرسی تالش در مجلس شورای اسلامی ۱۴ نفر صلاحیت حضور در رقابت ها را دارند. ضمن اعلام این نکته که ممکن است به این تعداد با بررسی شورای نگهبان افرادی اضافه شوند ۱۴ نفر تأیید صلاحیت شده توسط هیأت نظارت بر انتخابات به خوانندگان محترم ماسال نیوز معرفی می شوند:

۱- احسن الله رادمهر:

احسن الله رادمهر

احسن الله رادمهر در سال ۱۳۴۸ در روستای روبارسرای رضوانشهر به دنیا آمد.

سرپرستی اداره تعاون ورامین، ناظر و عضو کمیته اعتباری صندوق تعاون ورامین، مدیریت مالی، اداری شرکت آریاپنگان وابسته به شرکت سرمایه گذاری تامین اجتماعی و مدیریت عامل شرکت آب معدنی رضوان شمال، معاونت مالی اداری و قائم مقام مدیر عامل گروه کارخانجات صنعتی و معدنی ایران متعلق به بانک صنعت و معدن، مدیریت عامل گروه کارخانجات صنعتی و معدنی آب البرز ، مدیریت  عامل و عضو هیئت مدیره شرکت ساسان قزوین از مسئولیت های اجرایی رادمهر بوده است.

وی دارای مدرک کارشناسی ارشد مدیریت اقتصادی از دانشگاه شهید بهشتی تهران است.

رادمهر در دور اول نهمین دوره انتخابات مجلس شورای اسلامی موفق شده بود با کسب بیش از ۳۷ هزار رأی به عنوان نفر دوم به دور دوم انتخابات راه پیدا کند اما به دلیل نقص در پرونده تحصیلی اش از دور رقابت کنار گذاشته شد.

رادمهر درباره گرایش سیاسی خود می گوید: من خط مشی رییس دولت اصلاحات را قبول ندارم و خط مشی من خط مشی رهبری انقلاب است و از آن چهارچوب عدول نمی کنم و من یک اصولگرا هستم و فکر می کنم مشکل تالش، گیلان و کشور مشکل سیاسی و فرقه های مختلف نیست بلکه بلکه مشکل ما اقتصادی است (بیشتر).

۲- موسی سعادتی:

موسی-سعادتی

وی متولد سال ۱۳۶۲ تالش است و با توجه به اینکه تنها ۳۲ سال دارد شاید جوان ترین نامزد این دوره انتخابات تالش نام بگیرد.

این نامزد  انتخابات تالش دارای مدرک کارشناسی الکترونیک، کارشناسی ارشد در رشته برق و قدرت و دانشجوی دکترای برق و قدرت دانشگاه آزاد اسلامی اراک می باشد.

سعادتی پیش از این، کارشناس برق مهندسی تأسیسات جزیره خارک، ۱۴ ماه سرپرست بخش تأسیسات نیروگاه متمرکز پارس جنوبی بوده، مدتی نیز فرمانده پایگاه بسیج شهید مطهری حوزه شهری تالش بوده است.

این نامزد انتخابات تالش در آزمون سراسری سال ۸۹ آموزش و پرورش جذب این وزارت خانه شد و هم اکنون دارای حدود  ۶ سال سابقه تدریس دروس کامپیوتر و برق در دبیرستان ها و هنرستان های تالش را در کارنامه خود دارد و معلم رسمی آموزش و پرورش این شهرستان است.

سعادتی همچنین عضو هیأت امنای مسجد امام حسین (ع) تُرشابر می باشد.

وی بصورت مستقل وارد رقابت های انتخاباتی تالش بزرگ شده است.

 

۳- علی عباسی:

علی عباسی ظریف

علی عباسی خطبه سرا، متولد ۱۳۴۴ از بخش کرگانرود روستای کشلی، دانش آموخته دانشکده روابط بین الملل وابسته به وزارت امور خارجه و فارغ التحصیل رشته علوم سیاسی (گرایش اندیشه های سیاسی) در مقطع کارشناسی ارشد و همچنین دانشجوی دکتری رشته علوم سیاسی در دانشگاه علوم تحقیقات تهران است.
از سوابق کاری عباسی خطبه سرا می توان به دبیر سوم سفارت جمهوری اسلامی ایران در مسکو، دبیر اول سفارت ایران در باکو و رایزن درجه یک و معاون اول سفارت ایران در کیف اشاره کرد .
عباسی  همچنین تجربه حضور در جبهه های دفاع مقدس را دارد و به نظر می رسد در انتخابات پیش رو گرایش اصلاح طلبانه داشته باشد.

۴- عزیز پورعزیزی:

پورعزیزی متولد روستای باقر محله اسالم است و در حال حاضر ساكن بخش مركزی تالش می باشد.

وی مدیرکل سابق  امور اجتماعی استانداری گیلان و رئیس هیئت بازرسی و نظارت بر سواحل شمال کشور با حکم قائم مقام وزیر کشور را در سوابق اجرایی خود دارد.  علاوه بر این، پورعزیزی  وکیل دادگستری، مدرس دانشگاه، مولف کتاب حقوق زن بر اساس قانون مدنی و حقوق شهروندی، دارای پنج سال سابقه حضور داوطلبانه در دفاع مقدس، بخشدار سابق لوندویل آستارا، معاون فرماندار شهرستان شفت، سرپرست فرمانداری شفت، عضو رسمی و از مدیران سپاه و … در در کارنامه اجرایی خود دارد.

پورعزیزی از نامزدهای اصولگرای تالش است.

۵- حسین نیرومند:

حسین نیرومند

متولد سال ۱۳۵۶ روستای سیاهمرد شاندرمن می باشد. نیرومند در یک خانواده مذهبی در شاندرمن بدنیا آمدند.  فرزند هیجدهم خانواده است. در کنکور ۱۳۷۶ رتبه ۴۷۳ تجربی را کسب کرد و بورس دانشکده علوم قضایی تهران در رشته حقوق در دانشگاه علوم قضایی شد. نیرومند   ۲۳ سالگی قاضی دادگستری شد و پس از اتمام دوره کارآموزی وارد دادگستری رضوانشهر شد . وی در سال ۸۸ به عنوان قاضی نمونه استان انتخاب شده است.

از سوابق نیرومند می توان قاضی تحقیق دادگستری رضوانشهر، قاضی اجرای احکام و دادیار اجرای احکام دادگستری رضوانشهر، جانشین دادستان دادگستری رضوانشهر، بازپرس دادگستری رضوانشهر و قاضی دادسرای عمومی و انقلاب مرکز استان اشاره کرد.

نیرومند خود را یک اصولگرا می داند.

 

۶- منصور یوسفی:

منصور یوسفی

منصور یوسفی جولندان، متولد ۵ اردیبهشت ۱۳۴۳ در شهر تالش است. وی دارای دکتری تخصصی در رشته مردم شناسی و عضو هیئت علمی دانشگاه پیام نور می باشد و در حال حاضر مدرس دانشگاه گیلان و دانشگاه آزاد اسلامی واحد تالش، انزلی و زرند کرمان و مراکز  واحد های  پیام نور استان گیلان است.

از سوابق مدیریت یوسفی می توان مدیریت در دانشگاه های پیام نور مرکز تالش، مرکز رشت  و واحد رضوانشهر را نام برد.

وی همچنین عضو دوره ی اول شورای اسلامی شهر تالش بود و در بخش ورزشی هم حدود ۶ سال سرپرستی تیم فوتبال چوکای تالش را در اختیار داشت همچنین یوسفی عضو هیئت مدیره باشگاه بوده و به مدت  ۶ سال و نیم هم  ریاست هیئت  فوتبال شهرستان تالش بوده است.

یوسفی مسئول ستاد تبلیغات انتخاباتی محمدباقر قالیباف در انتخابات ریاست جمهوری بوده است و سابقه چند دوره حمایت از بهمن محمدیاری را در کارنامه خود دارد. وی در دوره نهم انتخابات مجلس شورای اسلامی در تالش، پس آنکه بیش از ۲۵ هزار رأی کسب کرد نتوانست به دور دوم راه پیدا کند و در دور دوم بصورت رسمی از محمود شکری اعلام حمایت کرد (بیشتر و بیشتر).

 

۷- مصلحت آفتابی:

مصلحت آفتابی

مصلحت آفتابی خطبه سرا فرزند مرحوم شیرعلی متولد ١٣٤٠ در روستای كشاور محله خطبه سرا است. تحصیلات ابتدایی و راهنمایی را در همین روستا یعنی خطبه سرا و چهار سال متوسطه را در دبیرستان هشترودی بخش حویق  در رشته تجربی به پایان رساند.

وی بعد از انقلاب اسلامی در تأسیس حزب جمهوری اسلامی در تالش به كمك یكی از دبیران ریاضی خود نقش داشت و نماینده حزب در دبیرستان هشترودی حویق شد و فعالیت فرهنگی خود را از همان سال ١٣٥٧ شروع كرد.

همزمان با فعالیت در حزب جمهوری اسلامی ایران، مسئول انجمن اسلامی دبیرستان نیز شد و بعد از گرفتن دیپلم لباس پاسداری را پوشید و پس از چهار سال خدمت در مناطق جنگی و عملیاتی به اداره كل ایثارگران وزارت آموزش و پرورش منتقل شد.

آفتابی هم اكنون رئیس اداره مالی و اجرایى معاونت متوسطه وزارت آموزش و پرورش است.

وی دارای گرایش سیاسی اصولگرایانه است (جزییات بیشتر).

 

۸- علی خندستانی:

علی خندستانی

علی خندستانی فرزند مرحوم محمد متولد ششم شهریور ماه ۱۳۴۴ در چوبر تالش است. وی مقاطع تحصیلی دبستان و راهنمایی را در زادگاه خود چوبر گذراند و دوره دبیرستان را به بخش دبیرستان هشترودی حویق رفت و در رشته علوم انسانی به اتمام رساند. خندستانی در کنکور سراسری سال ۷۴ در رشته حقوق قضایی پذیرفته شده و به دانشگاه تهران راه یافت. وی مدرک فوق لیسانس خود را در رشته حقوق خصوصی از دانشگاه تبریز کسب کرد.

سوابق اجرایی خندستانی عبارتند از کارشناس بازرسی کل کشور،  رئیس حوزه معاونت و اداری و مالی قوه قضائیه، سرپرست نظارت بر ضابطین قضایی تهران و بازپرس دادسرای عمومی و انقلاب اردبیل.

خندستانی در گفتگو با خبرنگار ماسال نیوز گرایش سیاسی خود را اصول گرای معتدل عنوان و اظهار کرد: به این خط سیاسی همیشه پایبند بوده و با بزرگان این جناح چون حجت الاسلام والمسلمین علی اکبر ناطق نوری رفاقت دارم اما به دلیل اشتغال در دستگاه قضایی هرگز به خط سیاسی افراد نگاه نکرده ام (بیشتر).

 

۹- شهرام شیرعلی نیا:

شهرام شیرعلی نیا

شیرعلی نیا متولد سال ۱۳۴۷ روستای میرمحله ماسال و بازنشسته سپاه پاسداران انقلاب اسلامی می باشد.

وی درباره گرایش سیاسی خود به خبرنگار ماسال نیوز گفت: اینجانب را غالباً به عنوان چهره­ای ارزشی و اصولگرا می­شناسند که موجب افتخار من است و این اصولگرایی بیش از آن­که معنایی جناحی و سیاسی داشته باشد به پایبندی­ام به ارزش­های انقلاب اسلامی مرتبط است و کسانی را که دغدغه­ی این ارزش­ها را دارند قبول دارم حتی اگر در دسته­بندی­های سیاسی در طیف اصولگرایان قرار نگیرند. بنده دوستان زیادی در طیف اصلاح­طلبان دارم که اعتقاد آن­ها به ارزش­های انقلاب و خدمت به مردم ما را با هم همراه کرده است (جزییات بیشتر).

 

۱۰- علی حسینی خطبه سرا:

علی حسین خطبه سرا

وی متولد پنجم مرداد سال ۶۳ خطبه سرای تالش و از این حیث جوانترین نامزد انتخابات تالش است. وی دارای مدارک کارشناسی برق و حسابداری و کارشناسی ارشد مدیریت دولتی می باشد.

حسینی خطبه سرا بصورت مستقل وارد عرصه انتخابات تالش شده است.

وی درباره گرایش سیاسی اش به خبرنگار پایگاه خبری تحلیلی ماسال گفت: من از پیروان خط رهبری هستم و از سال ۷۷ عضو فعال و شورای بسیج در حوزه امام جعفر صادق (ع) گردان عاشورا در خطبه سرا می باشم. تمام تلاش من این است که در خط رهبری حرکت کنم و در عین حال از وابستگی به جناح ها مستقل باشم.

 

۱۱- سید محمد اسحاقی:

سید محمد اسحاقی

سید محمد اسحاقی متولد ۱۳۵۵ شاندرمن است و هم اکنون ساکن رشت می باشد. وی دارای مدرک کارشناسی ارشد علوم سیاسی گرایش روابط بین الملل از دانشگاه گیلان و کارشناس حسابداری از همین دانشگاه می باشد.

از سوابق اجرایی وی می توان حسابرس و سر پرست هیئت حسابرسی استانداری گیلان، حسابرس راه و شهر سازی، ورزش و جوانان، سازمان چای، اداره کل زندانها، دانشگاه علوم پزشکی، شهرداری های استان گیلان، نیاد مسکن و سرپرستی اداره نظارت و بررسی های فنی دیوان محاسبات استان گیلان را می توان اشاره کرد.

اسحاقی به عنوان یک نامزد اصولگرا وارد عرصه انتخابات شده است (بیشتر).

۱۲- محمود شکری:

محمود-شکری

وی متولد اول فروردین سال ۱۳۳۸ در خانواده ای روستایی در روستای سیاه داران تالش است. 

محمود شکری از آغاز تحصیلات خود چنین می گوید: ” در سال ۱۳۴۴ در محله ترشَ بر طولارود پایین در مسجد در کلاس اول ثبت نام نمودم. متاسفانه به دلیل کمبود امکانات در منطقه مدرسه نبود. بعد از دو سال یک مدرسه ی ابتدایی در طولارود پایین احداث کردند که بنده تا کلاس چهارم در آن مدرسه درس خواندم. معلمان خوب و دلسوزی داشتیم. تمامی تلاششان این بود تا بچه های روستایی برای نجات از محرومیت و برای آینده ای بهتر درس بخوانند. کما اینکه شکر خدا همین طور هم شد. اکثر همکلاسانم تحصیلات را تا مدارج علمی بالا ادامه دادند و بحمدالله افراد موفقی هستند. کلاس پنجم ابتدایی و همچنین دوره ی راهنمایی و دبیرستان را هم در شهر هشتپر به پایان رساندم.

 در سال ۱۳۵۶ پس از شنیده شدن ندای امام روح الله (ره) توسط مردم تالش ، اولین مبارزه ی انقلابی و تظاهرات از دبیرستان کورش کبیر محل تحصیل محمود شکری آغاز شد. وی علاوه بر سابقه ی خدمت در ارتش جمهوری اسلامی ایران سابقه ی ۱۰ ماه شرکت داوطلبانه در نبرد حق علیه باطل را نیز در کارنامه ی خود دارد.

 شکری دارای کارشناسی ارشد مدیریت دولتی است.

از سوابق اجرایی شکری می توان مدیریت کل اقتصاد و دارایی اردبیل و مشاوری وزیر اقتصاد و دارایی اشاره کرد.

محمود شکری نماینده فعلی شهرستان های تالش، رضوانشهر و ماسال است.

 

۱۳- فاطمه نعمت جو:

فاطمه نعمت جو متولد۳۱ فرودین سال۶۱ رشت  است و در خانواده ای انقلابی و ایثارگر بدنیا آمد. وی دارای مدرک کارشناسی ارشد مدیریت دولتی می باشد.

نعمت جو، فعالیت اجرایی خود را را از اداره دارایی رضوانشهر آغار نمود و هم اکنون در اداره ثبت و اسناد شهرستان رضوانشهر بعنوان مسول مالی مشغول به فعالیت است.

وی فرزند شهید محمد نعمت جو از شهدای ترور عوامل ضد انقلاب ستاد پشتیابی جنگ تحمیلی قرارگاه غرب کشور (وزارت بازرگانی سابق)  می باشد. نعمت جو همچنین دارای فعالیت علمی پژوهشی و فرهنگی می باشد.

وی متاهل و دارای یک فرزند پسر و ساکن رضوانشهر است.

 

۱۴- هومن لطیفی:

هومن لطیفی

لطیفی متولد سال ۱۳۶۰ تالش، دانشجوی دکتری رشته ژیوفیزیک و رتبه یک کنکور کارشناسی ارشد و رتبه دوم دکتری و عضو باشگاه پژوهشگران جوان است و در حال حاضر فعال در حوزه آموزش و دانشگاه و و دارای مدیریت در حوزه دانش می باشد.

وی درباره نامزدی در انتخابات تالش نوشته است:

«چند سال قبل بود که در سفری به تالش و در پی یادآوری روزهای خوش گذشته، صدایی شنیدم که انعکاس آن صدا همچنان رهایم نمی کند. صدایی از اعماق جنگلهای زیبای تالش مرا به ماندن دعوت می کرد.
 
دعوت به وفای عهدی که سالها پیش با سرزمین مادری ام بسته بودم. این که روزی خواهد رسید که من برای ادای دین به  این دیار و مردم مهربانش، بازخواهم گشت. بازخواهم گشت تا بتوانم اندکی از محبتهای شما مردم بی ریا را در سرزمین مادریم ، این یگانه سرزمین سخاوتمند جبران کنم.
 
امروز من برای وفای به این عهد به پا خاسته ام و در این مسیر پرفراز و نشیب با توکل بر خداوند، تنها پشتوانه ام اعتماد شماست. اعتمادی که بدون تردید با بصیرت شما مردم فهیم و بر مبنای کارنامه ام که شفاف در اختیار شماست، خواهد بود.
 
امروز من آمده ام، با ایده هایی جدید و عهدی قدیم. با دانش امروز که حاصل سالها پژوهش است و صفای دیروز که حاصل هم نفس شدن با شما مردم باصفای تالش است.
 
آیا تو هم دعوت جنگلهای تالش را می شنوی؟
درنگ جایز نیست، بیا تا با «تلاش» تو و من «تالش» را از نو بسازیم».


 

نظرات() 

بخشنامه‌ محرمانه‌ عبدالحسین تیمورتاش وزیروقت دربار درباره چگونگی برگزاری انتخابات دوره هشتم مجلس شورای ملی

نوشته شده توسط : قارانقوش
چهارشنبه 30 دی 1394-11:29 ب.ظ


تاریخ: بیست و سوم خرداد 1309
به اقصی نقاط كشور
متحد‌المآل
حكام ایالت شمال و شرق و غرب و جنوب

در تعقیب دستور صادره از مقام ریاست وزرا وزارت جلیله داخله، طبق اوامر ملوكانه در قسمت انتخابات دوره هشتم انتخاب نماینده جهت مجلس شورای ملی، لزوماً اعلام می‌دارد طبق صورتی كه ارسال گردیده است، باید جدیت لازمه به عمل آید كه این اشخاص جهت مجلس انتخاب شوند. اعلی‌حضرت اقدس شهریاری علاقمند هستند كه باید اشخاص منفصله‌المندرجه در صورت لف، باید به هر قیمتی باشد انتخاب شوند. در صورتی كه اندك تعللی در اجرای اوامر صادره بشود، مقصر بدیهی است مورد بی‌میلی اعلی‌حضرت واقع خواهد شد. با رعایت مواد مشروحه ذیل، راپرت جلسات خودتان را به وزارت دربار ارسال دارید.

1. در صورتی كه جهت انجام این مأموریت را ندارید، از تاریخ ملاحظه حكم تا چهل و هشت ساعت از خدمت استعفا دهید.

2.اشخاصی كه باعث نكث و به علاوه در صدد هستند كه نماینده به میل خودشان انتخاب كنند، از عملیات آنها جلوگیری به عمل آورید. در صورتی كه به مخالفت خودشان باقی هستند فوراً آنها را تبعید نمایید.

3.از مداخله روسها و مأمورین آنها و به علاوه بستگان آنها در امر انتخابات جلوگیری به طور محرمانه شود. در صورتی كه از طرف عمال آنها مخارجی در قسمت انتخابات بشود، راپرت دهید تا دستور كلی در این موضوع داده شود. در كلیه امور آنها نهایت مراقبت را داشته باشید.

4.اداره نظمیه در این قسمت كاملاً مطیع شما خواهد بود. مأمورین ادارة تأمینات هم مواظبت كامل خواهند نمود، ولی باید راپرتهای مربوطه را به شما داده و دستور كلی دریافت دارند.

5. طبق اعلان صادره، مجالس را آزاد بگذارید، ولی آزادی آنها باید طوری باشد كه باعث تخریب عملیات و انتظامات محلی نشود. در كلیه مجالس باید مأمورین مخفی شما حاضر و ناظر باشند.
6. در مداخله مأمورین و عمال همسایه جنوب، ناظر بوده و راپرت دهید كه عملیات آنها چه و از چه رویه و مطابق چه منظوری است.

7.در كلیه مجالس باید فقط مأمورین شما به طور مخفی حاضر و ناظر عملیات آنها باشند و نیز باید كاندیدای حوزه حكومتی خودتان را فوراً تهیه و ارسال دارید كه منظور از اهالی چه اشخاصی می‌باشند.

8.در كلیه قضایا طبق امر همایونی باید با مشورت اداره قشونی حوزه حكومتی خودتان اقدام شود [و] با مشورت هم امر انتخابات خاتمه یابد.

9.در صورتی كه اشخاص میل به وكالت داشته باشند، باید آنها را قبلاً نصیحت و بعداً تهدید [كنید]، در صورتی كه به جلسات خودشان ادامه دهند، راپرت دهید تا تبعید شوند.

10.در صورتی كه در صورت‌های ارسالی تجدیدنظری با تغییرات سیاست و مصالح مملكتی ایجاب شود، بدیهی است تلگرافاً شخص منظور را معرفی خواهم نمود.

11.ممكن است تغییری در صورت تهیه شود به طوری كه در ماده 10 ذكر شده است قبلاً اطلاع داده خواهد شد.

12.نمایندگان شما طبق صورت ارسالی باید انتخاب شوند.

13.بدیهی است در صورتی كه كاملاً معلوم شد كه موفقیت كامل حاصل نكرده‌اید، البته اقدام دیگری در صندوق آراء خواهد شد، ولی این موضوع بعداً در صورت عدم موفقیت انجام خواهد شد.
امضا: تیمورتاش

منبع: اسنادی از انتخابات مجلس شورای ملی در دوره پهلوی اول، تهران، اداره كل آرشیو اسناد و موزه دفتر رئیس جمهوری، 1378، صص 67-65.نظرات() 

تاریخ به عقب برگردد، غلط بکنم احمدی‌نژاد را در آغوش بگیرم/ با صدای بلند می‌گویم او قدرنشناس است

نوشته شده توسط : قارانقوش
چهارشنبه 30 دی 1394-11:23 ب.ظ

افتخاری:

افتخاری و احمدی نژاد

 علیرضا افتخاری، خواننده‌ی موسیقی سنتی ایران می‌گوید رقصیدن و پایکوبی‌اش در کنسرت پنج‌شنبه‌شب (24 دی-14 ژانویه) او در شهرستان بناب برای شاد کردن کودکان سرطانی بوده و می‌خواسته لبخند این کودکان را ببیند.

افتخاری درباره‌ی اتفاقات رخ‌داده در این کنسرت به وب‌سایت "موسیقی ما" گفته: «من واقعاً چند سالی است که هم در تهران و هم شهرستان کمتر حاضر به اجرای برنامه می‌شوم و خیلی سخت می‌گیرم و عمدتاً هم کنسرت نمی‌گذارم؛ ولی برای کنسرت بناب با تمام قلبم رفتم. در این برنامه قرار بود مدیر برنامه‌های من چند کودک سرطانی را به سالن بیاورد و من قول اخلاقی داده بودم که برای شادی دل آن‌ها این برنامه را اجرا کنم. اعضای گروه با قطار رفتند و به من هم گفتند با قطار بروم. اما من گفتم در دل شب می‌خواهم تنهای تنهای با خدای خودم خلوت کنم و تا بُناب رانندگی کردم و اشک می‌ریختم. من به خاطر این بچه‌های سرطانی معصوم به این برنامه رفتم و اگر کمی انصاف داشته باشیم، حتماً متوجه این موضوع می‌شویم که رفتن من به این برنامه، به خاطر کنسرت و بلیت‌فروشی نبود. من واقعاً نیازی به بُعد مالی این کنسرت نداشتم.»

او ادامه می‌دهد: «همه وجودم را برای شادی آن‌ها روی صحنه گذاشتم و تا زمانی که لبخند آن‌ها را ندیدم، از صحنه پایین نیامدم. تِم موسیقی در اواسط برنامه، تِم کُردی بود و برای آن بچه‌های سرطانی پایکوبی کردم و به‌‌ همان خدا قسم که به خودم قول داده بودم که تا لبخند آن‌ها را نبینم، حرکاتم را ادامه خواهم داد و همین موضوع هم اتفاق افتاد. آقایان دلواپس! گناه من چیست؟ لبخند آن کودکان برای من دنیایی بود و کمال احترام را هم مردم آن منطقه به من گذاشتند.»

وی گفت: «چند سال پیش بود که در برنامه‌ای به مناسبت بزرگداشت شهدای خبرنگار حاضر شدم و روحم هم خبر نداشت که آقای "ایکس" هم در این برنامه حضور دارد! اگر تاریخ به عقب برگردد، من غلط بکنم بخواهم ایشان را در آغوش بگیرم. من امروز با بانگ بلند این حرف را می‌زنم و هیچ واهمه‌ای هم ندارم که اگر زمان به عقب برگردد، حتی سمت آقای احمدی‌نژاد هم نمی‌روم.»

افتخاری احمدی‌نژاد را به "قدرنشناسی" متهم کرده است: «آن هجمه‌ها در همه این سال‌ها برای من تبعات زیادی داشت. آقای احمدی‌نژاد در این مدت حتی یک‌بار پیگیر احوال من نشدند. با صدای بلند به ایشان می‌گویم در مورد من بسیار انسان قدرنشناسی بودند. با صدای بلند این جملات را بر زبان می‌آورم و امیدوارم به گوش‌شان برسد. شما را به جان مادرتان قسم می‌دهم که به من کمک کنید تا این حرف‌ها به گوش همه برسد. امروز به آگاهی و درک سیاسی درستی از این بازی‌ها رسیده‌ام و امیدوارم این موضوع به خوبی در رسانه‌ها انعکاس پیدا کند.»
نظرات() 

نامزدهای تأیید و ردصلاحیت‌شده قم+جدول

نوشته شده توسط : قارانقوش
چهارشنبه 30 دی 1394-11:21 ب.ظ


در خبر زیر اسامی نامزدهای تأیید و ردصلاحیت‌شده استان قم طبق آمار غیررسمی قابل مشاهده است.

 اسامی و آمار غیر رسمی نامزدهای انصرافی، تایید و رد صلاحیت، عدم احراز در استان قم به تفکیک حوزه انتخابیه قابل دسترس است.

قابل ذکر است که این آمار مربوط به بررسی‌های صلاحیت داوطلبان در هیئت‌‌های نظارت است و آمار نهایی افراد تایید، رد و یا عدم احراز صلاحیت شده نیست، لذا امکان دارد در بررسی نهایی صلاحیت داوطلبان این آمار تغییر داشته باشد.

برای دسترسی سریع‌ به جدول تفکیکی هر حوزه انتخابیه و جدول آماری بر روی گزینه‌ مورد نظر کلیک کنید.

قم
جدول آماری

 

استان:قم حوزه: قم
ردیف نام نام خانوادگی نتیجه
1 جعفر آرشید انصراف
2 ناصر آزاد عدم احراز
3 رضا آشتیانی عراقی تائید
4 محمد حسین آهنین پنجه رد
5 عیسی ابراهیمی عدم احراز
6 یوسف احمدآبادی تائید
7 علی احمدی عدم احراز
8 سیدیار علی ادیانی تائید
9 علی اردشیر لاریجانی تائید
10 حسن اسفندیاری عدم احراز
11 نرگس اسکندری تائید
12 مهدی اسماعیل‌پور تائید
13 محمدرضا اسماعیلی مقدم رد
14 مرتضی اشرافی تائید
15 صدرالدین افتخاری تائید
16 محمد الهامی کلوانق رد
17 علی امامی فر تائید
18 ناصر امامی میبدی عدم احراز
19 احمد امیرآبادی فراهانی تائید
20 رضا امینی رادپور رد
21 محمدناصر انتصاری رد
22 اسماعیل بابائی فرد عدم احراز
23 معصومه باغبان‌ بغداد آباد تائید
24 علیرضا باقری قمی تائید
25 زهرا برفراخ عدم احراز
26 سید محمد تقی بطحائی تائید
27 علی بنایی تائید
28 محمد صادق بیدآبادی رد
29 علی اکبر پورفخاری تائید
30 آیت پیمان تائید
31 محمد صادق جعفری تائید
32 حسین جعفری فرانی رد
33 اعظم جمالی زواره رد
34 محمد حسن حاجی رحمیان طسوج تائید
35 مهدی حاصلی رد
36 علی حب علیزاده عدم احراز
37 قادر حجتی‌فر رد
38 خلیل حسن‌زاده تائید
39 داود حسینی تائید
40 سید بهاءالدین حسینی عدم احراز
41 سید رسول حسینی عدم احراز
42 سید محمد مصطفی حسینی کاشانی تائید
43 سید حسین حسینیان تائید
44 سهیل حصیبی رد
45 سید مهدی حیدرآبادی عدم احراز
46 محمد ودود حیدری تائید
47 عباس خاک آجی بورایه تائید
48 حسن آقا خرمی آرانی رد
49 ابوالفضل خزائی فر تائید
50 محمود خسرو انجم تائید
51 ابدال خسروی بختیاروندی رد
52 محمد خلفی عدم احراز
53 سعیده سادات خلیلی عدم احراز
54 مریم خوش سخن مظفر عدم احراز
55 محمدرضا خوش خو رد
56 هادی دریس عدم احراز
57 مجتبی ذوالنوری تائید
58 مهدی رادان‌فر عدم احراز
59 مهدی رامشک تائید
60 فاطمه ربانی عدم احراز
61 محسن رجب‌زاده تائید
62 مرتضی رجب‌زاده تائید
63 سید مجتبی رحمانی تائید
64 هدایت‌الله رستگار انصراف
65 ابوالفضل رسولی انصراف
66 محمود رضایی تائید
67 عبدالله رضایی انالوجه تائید
68 سید حسین رضوی منش عدم احراز
69 بهروز زارعی تائید
70 جواد زنجیرانی رد
71 احمد زینلی عدم احراز
72 علی ژندی‌زاده تائید
73 سید محمد علی سبحانی تائید
74 علی اکبر سرباز حسینی عدم احراز
75 اکرم سعادتی تائید
76 محمد ناصر سقای بی ریا تائید
77 جواد سلیمی تائید
78 نصراله شادنوش عدم احراز
79 عبدالله شایان راد تائید
80 سعید شریعتی رد
81 امیر شمس رد
82 عبدالله شهابی تائید
83 احمد شوکت انصراف
84 محمد جواد شیری تائید
85 محمدرضا صحرایی اردکانی تائید
86 سید محمد صحفی رد
87 علی صدیق عدم احراز
88 حسین صیفوری انصراف
89 ابوالفضل طاهری انصراف
90 سید مهدی طباطبایی تائید
91 سید احمد طباطبایی لطفی تائید
92 حسن طلایی تائید
93 مهدی عالمی رد
94 داود عباسی عدم احراز
95 علی عباسی عدم احراز
96 محمد حسن عرب‌زاده گورچوئی عدم احراز
97 حسن عزیزی رد
98 غلامعلی علائی عدم احراز
99 علی علی محمدی رد
100 نرگس غلامی رد
101 احمد غلامی نوده رد
102 اکبر غیبی تائید
103 حسین فرجی تائید
104 مهدی فلاح رد
105 سید مجتبی قاسمی رد
106 براتعلی قاسمی نصر عدم احراز
107 محمد جواد کاظم پوردوزنده رد
108 حسین کاظمی تائید
109 عباس گائینی تائید
110 مهدی گلفشان  تائید
111 محمد مبادی رد
112 سید مهدی محدث قمی‌زاده عدم احراز
113 سید امیر حسن محسنی  عدم احراز
114 مجتبی محسنی  رد
115 مهدی محمدنژاد رد
116 محمد تقی محمدی تائید
117 مهدی محمدی دوست رد
118 مهدی محمدی طیب تائید
119 حسن محمدی نویسی تائید
120 مهدی مختاری فرد تائید
121 ابوالفضل مرادی عدم احراز
122 داود مردان‌زاده عدم احراز
123 محمد صادق مرسلی فردوئی عدم احراز
124 مهدی مروتی رد
125 مهدی مصطفوی عدم احراز
126 سید مهدی معلمی تائید
127 محمد هادی مفتح رد
128 عباس ملاتقی رد
129 محمدرضا ملکی رد
130 حامد منتظری رد
131 اکبر منفرد رد
132 مسیح الله منوری اکباتان انصراف
133 عیسی مهدوی خو عدم احراز
134 محمد مهدی‌زاده رد
135 زینب موحدی تائید
136 سید جلال موسوی رد
137 سید مهدی موسوی جوردی تائید
138 سید مرتضی میر قیصری رد
139 سید ابوالفضل میراسماعیلی تائید
140 ابوالفضل میهن دوست عدم احراز
141 غلامحسین نادی رد
142 محمد حسن نجفی عدم احراز
143 محمد نظری تائید
144 داود نعمتی رد
145 محمد ابوالفضل نورپور عدم احراز
146 معصوم هاشم‌زاده تیمورآبادی تائید
147 سید مریم هدایی نیا عدم احراز
148 ایرج همتی تائید
149 احمد وحیدی منش عدم احراز
150 محسن وروانی فراهانی تائید
151 محمد وزین رد
152 حسینعلی وفایی منش رد
153 وحید یامین پور تائید
154 سید علی محمد یثربی تائید
155 محمدرضا یزدان پناه رد
156 یوسف یعقوبی منفرد تائید
157 حامد کارگران عدم احراز
158 حامد کاشی‌زاده عدم احراز
159 علیرضا کاوند عدم احراز
160 کمال کشاورزی تائید
161 علیرضا کوچکی ایده عدم احراز

 

استان قم
تعداد نماینده    3

اسامی نامزدهای تأیید و ردصلاحیت‌شده قم +جدول

تعداد حوزه 1
تعداد بررسی‌شدگان 161
تعدادانصراف‌دهندگان 7
تعداد ردشدگان 44
تعداد تأییدشدگان 67
تعدادعدم‌‌‌‌احرازشدگان    43
به تفکیک حوزه انتخابیه
نام‌ حوزه انتخابیه کل انصراف

عدم احراز

تایید رد
قم 161 7 43 67 44

منبع: فارس
نظرات() 

اصلاح‌طلبان جایگاهی در انقلاب ندارند/ نه شهید داده‌اند نه جبهه رفته‌اند/ می‌خواهند از ضعف روحانی استفاده كنند

نوشته شده توسط : قارانقوش
چهارشنبه 30 دی 1394-11:12 ب.ظ

شجونی:

اصلاح‌طلبان جایگاهی در انقلاب ندارند. مثل جبهه ملی و نهضت آزادی. اصلاح‌طلبان فرقی با آنها نمی‌كنند. آنها نه ترور شده‌اند، نه شهید داده‌اند، نه جبهه رفته‌اند، نه برای انقلاب كاری انجام داده‌اند. اصلاح‌طلبان در مجلس ششم خودشان را لو دادند.
 روزنامه آرمان گفت و گویی با جعفر شجونی انجام داده که بخشی از آن را می خوانیم:

نتیجه بررسی هیات‌های نظارت هم اعلام شد و شاهد رد صلاحیت گسترده‌ای بودیم كه در همین دو روزی كه از اعلام نتایج گذشته است سبب گلایه‌هایی شده است. شما انتظار این میزان از رد صلاحیت‌ها را داشتید؟
والا نه. من بسیاری از آدم‌های محترم و متدین در آستارا و فومن كه خودم متعلق به همان خطه هستم و همین طور تبریز كه رد صلاحیت شده‌اند را می‌شناسم. در واقع این رد صلاحیت‌ها باعث دلخوری ما شده است. من امیدوارم كه شورای نگهبان تجدیدنظری كند. البته هر صندلی مجلس 43 نفر مشتری دارد و معلوم نیست كه اصلا اینها وقت كرده باشند صلاحیت همه این 12 هزار نفر را موبه مو بررسی كرده باشند یا نه. باید از آقایان سوال كرد كه چطور در این وقت كم این كار را كرده‌اند. بنده هم از این رد صلاحیت‌ها ناراحت هستم. بعضی از افراد خوشنام كه عزت و احترام بین مردم دارند، زیر آبشان زده شده است!‌ ظاهرا بعضی درباره آدم‌ها اطلاعات غلط داده‌اند. در شهرستان‌ها این كار صورت گرفته است. من واقعا دلم می‌خواهد شورای نگهبان تجدید نظری داشته باشد.

همان روزی كه اعلام شد قرار است تحقیقات محلی صورت گیرد، خیلی‌ها از این مساله انتقاد كردند.
این رد صلاحیت‌ها نه به نفع شورای نگهبان است و نه به نفع دیگران. بهتر است در تصمیم‌گیری‌ها تجدید نظر شود.

به نظر شما این تجدید نظر شامل حال اصلاح‌طلبان هم می‌شود؟
اصلاح‌طلبان جایگاهی در انقلاب ندارند. مثل جبهه ملی و نهضت آزادی. اصلاح‌طلبان فرقی با آنها نمی‌كنند. آنها نه ترور شده‌اند، نه شهید داده‌اند، نه جبهه رفته‌اند، نه برای انقلاب كاری انجام داده‌اند. اصلاح‌طلبان در مجلس ششم خودشان را لو دادند. آنها از حاكمیت بیرون رفته‌اند. اتاق فكر لندن تشكیل دادند. اینها چه گلی به سر مملكت زده‌اند كه حالا می‌خواهند كاندیدا شوند؟! اصلاح‌طلبان می‌خواهند از ضعف روحانی استفاده كنند.
برچسب ها: صراط ، اصلاح طلبان ، شجونی
نظرات() 

خروجی جلسه روحانی، هاشمی و رییس دولت اصلاحات/ پیشنهاد روحانی برای حذف لیست اصلاحات

نوشته شده توسط : قارانقوش
چهارشنبه 30 دی 1394-11:08 ب.ظ


طی روزهای گذشته زمزمه‌های اعتراض سایر احزاب اصلاح‌طلب و نیز مخالفت جدی‌تر شورای عالی سیاستگذاری اصلاح‌طلبان با حزب اعتدال و توسعه بالا گرفته است.
 چندی پیش سایت تابناک به نقل از عبدالواحد موسوی لاری، وزیر کشور دولت اصلاحلات اعلام کرد؛ رییس دولت اصلاحات و آقای هاشمی‌رفسنجانی جلسات مشترکی با حسن روحانی داشته‌اند.

برخی اطلاعات نشان می‌دهد محتوای این جلسات، حول بررسی آرایش انتخاباتی احزاب اصلاح‌طلب و حامی دولت در انتخابات هفتم اسفندماه سال جاری بوده است. بر این اساس منابع آگاه می‌گویند رییس‌جمهور به دلایلی از جمله "بدنام بودن" برند اصلاحات و "به ثمر رسیدن برجام" که آن را حاصل تلاش‌های دولت یازدهم می‌داند؛ معتقد است، نه تنها اتحاد فهرست‌های اصلاحات و اعتدال معنایی ندارد بلکه این فهرست اصلاحات است که در لحظات آخر باید به نفع لیست اعتدال از رقابت‌های انتخاباتی کنار برود. زیرا حق آن است که سرمایه اجتماعی حاصل از برجام به پای اعتدالیون نوشته شود و نه جریان اصلاحات!

همچنین شنیده‌ها حاکیست حسن روحانی که مسئولیت برگزاری انتخابات پیش‌رو، بر عهده دولت اوست؛ اعتقاد دارد ابزار پیروزی در این انتخابات را به طور انحصاری در دست دارد؛ بنابراین سران اصلاحات باید به دستاوردهای او احترام گذاشته و زمینه را برای شکل‌گیری مجلس هم‌سو با دولت فراهم کنند.

چندی پیش، سخن‌گوی حزب نزدیک به روحانی نیز طی اظهاراتی این نوع نگاه را به نوعی تأیید کرده بود.

غلامعلی دهقان، سخن‌گوی حزب اعتدال و توسعه به روزنامه آرمان گفته بود: «اینکه اشاره می‌کنید ما به اصلاحات نزدیک شدیم، واقعیت این است که آنها به ما نزدیک شدند. اکنون اصلاح‌طلب‌ها دارند حرف‌های ما را می‌زنند»

طی روزهای گذشته زمزمه‌های اعتراض سایر احزاب اصلاح‌طلب و نیز مخالفت جدی‌تر شورای عالی سیاستگذاری اصلاح‌طلبان با حزب اعتدال و توسعه بالا گرفته است.
نظرات() 

وعده های انتخاباتی حداد عادل

نوشته شده توسط : قارانقوش
چهارشنبه 30 دی 1394-11:06 ب.ظ


هفته نامه طنز خط خطی در کاریکاتوری به موضوع وعده های انتخاباتی کاندیداها پرداخت
download وعده های انتخاباتی حدادنظرات() 

هتاکی ها و طنزهای تخریب کننده ذره ای در آیت الله جنتی تاثیر ندارد / شورای نگهبان نخواهد گذاشت نااهلان، مجلس و خبرگان را بگیرند

نوشته شده توسط : قارانقوش
چهارشنبه 30 دی 1394-11:03 ب.ظ

کسانی می خواهند آدم های خود را بدون رعایت موازین قانونی در مجلس و نهادهای تصمیم گیری نفوذ دهند شروع به هجمه می کنند تا شورای نگهبان منفعل شود و نتواند به تکلیف شرعی خود عمل کند، اما این توهمی باطل است.
 

سید احمد خاتمی عضو هیأت رییسه مجلس خبرگان رهبری
عضو هیأت رئیسه خبرگان گفت: کسانی می خواهند آدم های خود را بدون رعایت موازین قانونی در مجلس و نهادهای تصمیم گیری نفوذ دهند شروع به هجمه می کنند تا شورای نگهبان منفعل شود و نتواند به تکلیف شرعی خود عمل کند، اما این توهمی باطل است.
حجت الاسلام و المسملین سید احمد خاتمی عضو هیأت رییسه مجلس خبرگان رهبری با انتقاد از هجمه های بسیار به شورای نگهبان گفت: دلیل هجمه روشن است، کسانی می خواهند آدم های خود را بدون رعایت موازین قانونی در مجلس و نهادهای تصمیم گیری نفوذ دهند از این رو هجمه را در همین راستا آغاز می کنند تا شورای نگهبان منفعل شود و نتواند به تکلیف شرعی خود عمل کند، به صراحت عرض می کنم با شناختی که بنده از فقهای شورای نگهبان دارم این توهم، توهمی باطل است؛ قطعا با غوغا سالاری نخواهند توانست که به هدف خود برسند.
 
وی افزود: قطعا شورای نگهبان همانند ادوار گذشته نظارت خود را به صورت دقیق انجام می دهند و نخواهند گذاشت که مجلس شورای اسلامی و مجلس خبرگان رهبری به دست نا اهلان و افرادی که واجد شرایط نیستند بیفتد.
 
به نوشته رسا، عضو جامعه مدرسین حوزه علمیه قم با تأکید بر این که نظارت شورای نگهبان استصوابی است، اظهار داشت: در سال 70 از شورای نگهبان پرسیده شده که آیا نظارت آنها نظارت استطلاعی بوده یا نظارت استصوابی به شمار می رود، شورای نگهبان به صراحت پاسخ داده که نوع نظارت استصوابی است؛ بنابراین مصلحت کشور در رفتار قانون مدارانه است، قانون می گوید نوع نظارت شورای نگهبان نظارت استصوابی است.
 
وی ادامه داد: نظارت استصوابی یک شعار سیاسی نیست بلکه یک رفتار قانونی است، اول انقلاب که هنوز شورای نگهبان نبود حضرت امام(ره) نماینده ای در انتخابات ریاست جمهوری قرار دادند تا نظارت کند، نظارت این نمایندگان استصوابی بود و مسعود رجوی را به خوبی و درستی رد کردند؛ ناظری که از سوی امام(ره) بود این فرد را رد کرد نه شورا و هیأت اجرایی، بنابراین نظارت استصوابی هم ریشه تاریخی داشته و هم مبنای قانونی دارد؛ جنجال در این رابطه جنجالی بی ریشه است.
 
امام جمعه موقت تهران با بیان این که آیت الله جنتی چهره ای شناخته شده برای انقلاب است، به سوابق علمی و انقلابی دبیر شورای نگهبان اشاره کرد و ابراز داشت: از سال 42 که نهضت آغاز شد تا امروز این بزرگ ثابت قدم در مسیر انقلاب بودند، قبل از انقلاب ایشان زندان و تبعید را به جان خریدند و پس از انقلاب در هر جایگاهی که حضرت امام(ره) و مقام معظم رهبری دستور می داد ایشان در آن جایگاه حاضر می شدند.
 
وی عنوان کرد: آیت الله جنتی به وظیفه خود عمل می کند و نقدهای تند، بعضا فحاشی ها، هتاکی ها و طنزهای تخریب کننده ذره ای و به هیچ صورت در ایشان اثر ندارد؛ در یک کلمه همان روحیه که امروز ما در یک بسیجی جوان 20 ساله می بینیم عین این روحیه در این عالم برجسته مشاهده می کنیم.
 
خاتمی با اشاره به مسأله برسی صلاحیت ها در شورای نگهبان خاطرنشان کرد: مسأله صلاحیت ها بهانه ای از آغاز تا کنون برای تخریب شورای نگهبان بوده است، آنچه را که می توان به او اعتماد کرد اینکه شورای نگهبان کلا به ویژه فقهای این شورا دین شان را به دنیای خود نمی فروشند.
 
وی اضافه کرد: اگر شورای نگهبان افراد را تأیید می کنند روی مبنا است و اگر رد صلاحیت نیز انجام می دهند مبنای قانونی دارد، بنابراین اینکه شورای نگهبان به رد صلاحیت های جناحی متهم شود تهمتی است که فردای قیامت جوابی نخواهد داشت.
نظرات() 

زمان اعلام لیست نهایی اصولگرایان

نوشته شده توسط : قارانقوش
چهارشنبه 30 دی 1394-11:01 ب.ظ


حدادعادل: لیست نهایی اصولگرایان 12 بهمن اعلام می شود/ از اصولگراها هم ردصلاحیت شده اند
download غلامعلی حداد عادل سخنگوی ائتلاف جبهه اصولگرایان
سخنگوی ائتلاف جبهه اصولگرایان زمان به نتیجه رسیدن لیست نهایی شاخه اصولگرایان برای مجلس خبرگان رهبری و مجلس شورای اسلامی را 12 بهمن عنوان کرد.
 
 غلامعلی حداد عادل در حاشیه همایش بزرگ اصولگرایان شهرری در جمع خبرنگاران افزود: هنوز ما به مرحله تهیه فهرست قطعی نرسیده ایم و قدم به قدم در حال نزدیک شدن به فهرست نهایی هستیم.
 
وی در خصوص شرایط گروه ها برای وارد شدن به لیست نهایی اصولگرایان نیز گفت:ما بر اساس گروه، جمعیت و حزب تعیین فهرست نمی کنیم و برای ما تنها انتخاب اصلح و مقبول مهم است و برای رسیدن به این نتیجه نیز روش هایی در پیش داریم.
 
حداد عادل در خصوص برگزاری جلسه امروز نامزدهای اصولگرا نیز با بیان اینکه این یکی از مراحلی است که شورای مرکزی ائتلاف اصولگرایان برای رسیدن به فهرست نهایی پیش بینی کرده است گفت:امروز از نامزدها برای مشورت در خصوص شیوه رسیدن آنها به فهرست نهایی دعوت شده است و این جلسه ها بصورت متعدد تا هفتم اسفند برگزار می شود.
 
وی گفت: انتظار آن است که همه همکاری کنند تا با یک وحدت مناسب پیروزی مورد نظر حاصل شود.
 
وی همچنین در خصوص رد صلاحیت برخی از نامزدهای انتخاباتی مجلس شورای اسلامی از سوی شورای نگهبان تاکید کرد: باید این نکته را در نظر داشت که هم از طیف اصولگراها و هم غیر اصولگراها رد صلاحیت شده اند.
 
حداد عادل افزود: قانون راه اعتراض را نشان داده است و هرنامزد انتخاباتی حق دارد که اعتراض خود رابرای برطرف شدن سوء تفاهم به مراجع قانونی اعلام کند.
 
حداد عادل گفت: مهم این است که حاکمیت قانون برقرار باشد و امیدواریم شورای نگهبان از مرز قانون تجاوز نکند و نامزدهای انتخاباتی نیز قانون را رعایت کنند چراکه اگر قانون رعایت شود مشکلی پیش نخواهد آمد.
 
نظرات() 

طنز انتخاباتی رد صلاحیت شدگان آستارا

نوشته شده توسط : قارانقوش
چهارشنبه 30 دی 1394-10:55 ب.ظ


نویسنده :درد نیوز
نظرات() 

رئیس كمیته بررسی کننده صلاحیت نامزدهای اصولگرایان مشخص شد

نوشته شده توسط : قارانقوش
چهارشنبه 30 دی 1394-12:57 ق.ظ


عضو شورای مرکزی ائتلاف اصول‌گرایان اسامی اعضای دو کمیته اجرایی و بررسی کننده صلاحیت نامزدهای اصول‌گرایان را اعلام کرد
-آقای سید رضا تقوی قائم مقام جامعه روحانیت مبارز به عنوان رئیس کمیته بررسی کننده صلاحیت نامزدهای ائتلاف اصولگرایان انتخاب شد.

رئیس كمیته بررسی کننده صلاحیت نامزدهای اصولگرایان مشخص شد

،اعضای این كمیته شامل آقایان غلامعلی حدادعادل، حسین فدایی دبیرکل جمعیت ایثارگران(از طیف تحول خواه اصولگرایان)، محمدرضا باهنر دبیرکل جبهه پیروان(از طیف سنتی اصولگرایان)،سید رضا تقوی قائم مقام جامعه روحانیت، محمدرضا آشتیانی عضو جامعه مدرسین، صادق محصولی قائم مقام جبهه پایداری و عبدالحسین روح‌الامینی(نماینده تشكل های نزدیك به محسن رضایی) است.نظرات() 

چرا هاشمی باید در فهرست‌ جامعتین باشد؟!

نوشته شده توسط : قارانقوش
چهارشنبه 30 دی 1394-12:53 ق.ظیک روزنامه خانوادگی خواستار قرار گرفتن هاشمی به عنوان سرلیست نامزدهای جامعتین شد!
چرا هاشمی باید در فهرست‌ جامعتین باشد؟!
روزنامه آرمان که به خانواده‌ هاشمی نزدیک است، می‌نویسد: جامعتین (جامعه مدرسین و جامعه روحانیت) این روزها بیش از همیشه فعالیت دارد و می‌خواهد بار دیگر به روزهای اوج خود بازگردد؛ یعنی آن روزهایی که تصمیم دو تشکل روحانی برای تمام اصولگرایان فصل‌الخطاب بود.

این روزنامه می‌افزاید: حالا هم قرار است انتخابات مجلس شورای اسلامی و خبرگان برگزار شود و لیست انتخاباتی جامعتین از ارزشی بالا برخوردار است. آیا آیت‌الله هاشمی در این لیست است؟ این سؤالی است که امروز در ذهن بسیاری وجود دارد و تا این لحظه پاسخ مطمئنی به آن داده نشده است اما در محتوا و لحن پاسخ‌ها می‌توان حدس زد که لیست جامعتین با حضور نام آیت‌الله هاشمی در صدر آن بیش از همیشه مورد توجه قرار خواهد گرفت. در روزگاری جامعه مدرسین توسط تعدادی از آیات عظام حوزه علمیه تاسیس شد و در دوران انقلاب و سال‌ها بعد از پیروزی آن، به عنوان مرجعی فراجناحی درخدمت اهداف انقلاب و نظام بود، اینک کمی سیاسی‌تر شده و مواضع جناحی برخی در آن بر همگان آشکار شده است. وضعیت مشابهی نیز کمابیش درباره جامعه روحانیت مبارز وجود دارد. بی‌هیچ پرده‌پوشی و تعارفی باید گفت که آیات هاشمی رفسنجانی و سیدحسن خمینی در سپهر سیاسی امروز، بسیار شناخته شده هستند. قرار گرفتن این نام‌ها در آن  فهرست‌ها باعث اعتبار دوسویه می‌شود.

این فضاسازی روزنامه اجاره‌ای درباره سرلیستی در حالی است که در صدر قرار گرفتن نام هاشمی در فهرست جامعتین بحث جدی وجود دارد و بنابر برخی اخبار این احتمال از سوی جامعتین (به ویژه جامعه مدرسین) منتفی شده است. علت ماجرا روشن است چه اینکه آقای هاشمی نه‌تنها نتوانست با جریان برانداز در فتنه و آشوب آمریکایی صهیونیستی 88 (کودتای مخملی) مرزبندی کند بلکه متأسفانه به نوعی رفتار کرد که بازی در زمین دشمن بود. وی پس از آن نیز درباره موضوعاتی نظیر مبارزه با استکبار آمریکا، در مسیر تحریف خط امام(ره) قرار گرفت. مواضع هاشمی درباره سوریه و داعش نیز متأسفانه بسیار به مواضع آمریکایی‌ها شباهت داشت.

او در تداوم همین موضع‌گیری‌های عجیب و غریب اظهاراتی درباره برنامه هسته‌ای و هدف ساخت بمب هسته‌ای داشت که بلافاصله مورد استقبال محافل صهیونیستی و آمریکایی قرار گرفت. همچنین حضور عناصر مسئله‌دار و فتنه‌گری نظیر عبدالحسین هراتی در دفتر و در میان مشاوران آقای هاشمی- با سابقه توهین و هتاکی علنی به حضرت امام خمینی- این تردید را که دشمن در میان اطرافیان هاشمی نفوذ کرده، جدی می‌کند.
منبع:کیهاننظرات() 

صفحات اجتماعی منتسب به هاشمی درباره شورای نگهبان چه می‌گویند؟ +تصاویر

نوشته شده توسط : قارانقوش
چهارشنبه 30 دی 1394-12:48 ق.ظ


کانال‌ها و صفحات اینستاگرامی منتسب و حامی هاشمی رفسنجانی، طی چند روز اخیر مطالب تندی را علیه شورای نگهبان منتشر کردند و خط تردید را نسبت به تصمیمات «شورای نگهبان» گسترش می‌دهند.
کانال‌ها و صفحات اینستاگرامی منتسب و حامی هاشمی رفسنجانی طی چند روز اخیر مطالب تندی را علیه شورای نگهبان منتشر کردند و خط تردید را نسبت به تصمیمات «شورای نگهبان» گسترش می‌دهند که در ادامه نمونه‌هایی از آن را می‌بینید.

البته مواضع مبهم هاشمی در این روزها علیه شورای نگهبان در حالی است که وی در دهه شصت و هفتاد، ضرورت نظارت شورای نگهبان برای رد صلاحیت افرادی که او آن‌ها را ناباب می‌خواند، لازم می‌داند و تفسیر نظارت استصوابی برای شورای نگهبان از قانون اساسی را حق این شورا می‌خواند.

به‌عنوان‌مثال هاشمی در باب لزوم حذف افراد ناباب از انتخابات مجلس بیان می‌دارد: "ممکن است یک افراد نابابی کاندید شوند اولاً شورای نگهبان باید نظر دهد."

او بیان می‌دارد که چون نمایندگی مجلس جای مهمی است که صدای نماینده از تریبون مجلس به گوش همگان می‌رسد، حضور افراد بی‌تقوا در مجلس خطرناک است و ازاین‌جهت از رد صلاحیت برای انتخابات مجلس دفاع می‌کند: "مجلس باز است و آن صدای سیم در گوش همه مردم است و در خارج و داخل آدمی که اینجا حرف می‌زند هیچ‌کس نمی‌تواند کنترل کند که یک جمله نگوید. با یک حرف می‌تواند یک موجی در جامعه ایجاد کند که می‌بینید آدم‌های بی‌تقوا برای مجلس خطرناک هستند. کسانی که می‌آیند واقعاً مسلمان و متعهد باشند. حال اگر بعضی جهاتشان ضعیف باشد مهم نیست. خودشان خوب و آدم‌حسابی و مسلمان باشند."شورای نگهبان زیر آماج حملات رفسنجانی+تصاویر / حملات هاشمی به شورای نگهبان در شبکه‌های اجتماعی +تصاویر

شورای نگهبان زیر آماج حملات رفسنجانی+تصاویر / حملات هاشمی به شورای نگهبان در شبکه‌های اجتماعی +تصاویر
شورای نگهبان زیر آماج حملات رفسنجانی+تصاویر / حملات هاشمی به شورای نگهبان در شبکه‌های اجتماعی +تصاویر

شورای نگهبان زیر آماج حملات رفسنجانی+تصاویر / حملات هاشمی به شورای نگهبان در شبکه‌های اجتماعی +تصاویر
شورای نگهبان زیر آماج حملات رفسنجانی+تصاویر / حملات هاشمی به شورای نگهبان در شبکه‌های اجتماعی +تصاویر

شورای نگهبان زیر آماج حملات رفسنجانی+تصاویر / حملات هاشمی به شورای نگهبان در شبکه‌های اجتماعی +تصاویر

شورای نگهبان زیر آماج حملات رفسنجانی+تصاویر / حملات هاشمی به شورای نگهبان در شبکه‌های اجتماعی +تصاویر

شورای نگهبان زیر آماج حملات رفسنجانی+تصاویر / حملات هاشمی به شورای نگهبان در شبکه‌های اجتماعی +تصاویرنظرات() 

نگرانی اصلاحات از ردصلاحیت هاشمی/ موج تخریب بی‌اساس

نوشته شده توسط : قارانقوش
چهارشنبه 30 دی 1394-12:42 ق.ظ

 روزنامه‌ها و جراید در بخش سرمقاله و یادداشت روز به بیان دیدگاه‌ها و نظریات اصلی و اساسی خود می‌پردازند؛ نظراتی که بیشتر با خط خبری و سیاسی این جراید همخوانی دارد و می‌توان آنرا سخن اول و آخر ارباب جراید عنوان کرد که اهمیت ویژه‌ای نیز دارد. در ادامه یادداشت و سرمقاله‌های روزنامه‌های صبح کشور با گرایش‌های مختلف سیاسی را می‌خوانید:‌‌

******
ایستادگی در برابر سناریوی فشار بر ایران

روزنامه جام جم به قلم به قلم دکتر اصغر زارعی نوشت: همان‌طور که پیش‌بینی می‌شد، ایالات متحده آمریکا حتی پس از اجرایی شدن برجام، سیاست فشار بر کشورمان را ادامه داد و درحالی‌که در هفته‌های قبل با تصویب برخی قوانین - مانند محدودیت در صدور ویزا برای گردشگران یا سرمایه‌گذارانی که قصد سفر به کشورمان را دارند و نیز دستبرد یک میلیارد و 750 میلیون دلاری به دارایی‌های ایران به بهانه پرداخت خسارت به خانواده‌هایی که متحمل خسارت از اقداماتی که به ناحق منتسب به کشورمان شده‌اند - در کنگره یا کمیته روابط خارجی، بدعهدی خود را نسبت به توافق با ایران نشان داده بود، پس از اجرای برجام بار دیگر همین مواضع خود را تکرار کرده و تحریم‌هایی را علیه توسعه توانمندی موشکی کشورمان به اجرا گذاشت.

منطق این تحریم‌ها برآمده از همان اتهامات واهی براساس پی.ام.دی است که باعث شده بود تا از چند سال قبل قطعنامه‌هایی علیه توسعه موشک‌های دوربرد ایران در شورای امنیت سازمان ملل متحد صادر شود. به این ترتیب استناد واشنگتن به همین اتهامات و بهانه‌جویی‌های جدید غیرهسته‌ای بار دیگر نشان از آن دارد که واشنگتن همچنان برای محدودسازی دانش نظامی کشورمان تلاش می‌کند.

هرچند برخی بر این اعتقادند که تحریم‌های جدید، محدود به آمریکا بوده و پشتوانه بین‌المللی برای اجرا ندارد، اما نگاهی به ظرفیت‌های دیپلماتیک واشنگتن نشان می‌دهد که محدود دانستن تحریم‌های جدید به مرزهای ایالات متحده ساده‌انگاری است و آمریکا تلاش خواهد کرد محدودیت‌های ایران در موضوعات غیرهسته‌ای همچون مباحث نظامی را به سایر کشورها گسترش دهد و درست در چنین شرایطی است که دستگاه دیپلماسی ایران باید با استفاده از ظرفیت تعاملات دیپلماتیک خود، مانع از چنین محدودسازی‌هایی شود.

تحریم‌های تازه آمریکا حکایت از آن دارد که واشنگتن همچنان می‌خواهد به فشارهای خود به ایران که پیش از اجرای برجام جریان داشت، ادامه دهد و آپارتاید علمی را بر کشورمان تحمیل کند تا ایران نتواند حتی با تکیه بر دانش بومی خود، به پیشرفت در صنایع دفاعی دست یابد. بنابراین دیپلماسی ایران می‌بایست با استفاده از روابط خود با نهادهای بین‌المللی، مانع از نقض حقوق کشورمان در پیشرفت‌های دفاعی شده و در چارچوب حقوق بین‌الملل، مقابل زیاده‌خواهی‌ها بایستد.

بازی با آمار در احراز صلاحیت‌ها

نگرانی اصلاحات از ردصلاحیت هاشمی/ موج تخریب بی‌اساسروزنامه جوان به قلم عباس حاجی‌نجارینوشت: چالش «عدم احراز صلاحیت‌ها» و تبدیل آن به تیتر اصلی رسانه‌های مرتبط با جریان اصلاحات از مدت‌ها قبل قابل پیش بینی بود، زیرا آنگاه که افراطیون این جریان با فراخوان برای ثبت‌نام، عملاً «سونامی ثبت‌نام» را کلید زدند، هدفی جز این نداشتند که هیئت‌های نظارت شورای نگهبان را به دلیل فرصت محدودی که قانون برای آن‌ها تعیین کرده است با یک چالش جدی مواجه کنند و از نتیجه آن بهره لازم را ببرند، چراکه اگر افراد مورد نظرشان که صلاحیت لازم را نداشته با کم‌توجهی هیئت‌های اجرایی تأیید شده بودند، در این مرحله نیز تأیید می‌شدند که آن‌ها به هدف اولیه رسیده بودند و در غیر این‌صورت نیز فهرست بلند عدم احراز صلاحیت‌ها می‌توانست کشور را با یک چالش سیاسی داخلی و زیر سؤال بردن شورای نگهبان درگیر کرده و البته آن‌ها از مزایای آن نیز برای دوقطبی‌سازی مراحل بعد انتخابات بهره‌برداری کنند.

واقعیت قضیه این است که طیفی از فعالان سیاسی کشور که سال‌هاست با اصول و آرمان‌ها فاصله گرفته‌اند در عین حال اصرار دارند با نفوذ در ارکان نظام و تسلط در نهادهای تصمیم‌ساز و تصمیم‌گیر نظام، این استحاله درونی خود را بر کلیت نظام هم تحمیل کنند و به همین دلیل است که کشور در آستانه هر انتخابات با چالشی مواجه می‌شود که فتنه بعد از انتخابات دهم ریاست جمهوری نسخه پرورش یافته آن بود.

مسئولیت نظارت بر انتخابات یکی از مسئولیت‌های اصلی شورای نگهبان است که تحقق عملی آن نقشی مهم و مؤثر در سلامت و استحکام نظام اسلامی و جلوگیری از نفوذ عناصر غیرمعتقد به مبانی نظام اسلامی در عرصه‌های تصمیم‌گیری و تصمیم‌سازی کشور دارد. به مقتضای اصل 99 قانون اسلامی، نظارت شورای نگهبان باید به گونه‌ای باشد که ضمانت اجرا داشته باشد و لذا لازمه آن دقت و تأمل در ویژگی‌های افراد و مهم‌تر از آن طی کردن روندی است که به احراز صلاحیت‌های آن‌ها بینجامد.

با اعلام نظر هیئت نظارت شورای نگهبان در مورد نامزدهای مجلس شورای اسلامی موج سنگینی از سوی برخی رسانه‌ها که آبشخور فکری و مالی آن‌ها در ماه‌های اخیر با دستگیری برخی از عوامل نفوذی در رسانه‌ها آشکار شد، به راه افتاد. ادعای اصلی آن‌ها موضوع مقابله هیئت‌های نظارت با «اصلاح‌طلبان» بود، اما با اندکی تأمل این ادعا رنگ می‌بازد، چراکه در مورد نمایندگان فعلی مجلس در مرحله اول بررسی عدم احراز آن‌ها اعلام شده، از 37 نفر، 25 نفر اصولگرا، هشت نفر اصلاح‌طلب و چهار نفر مستقل هستند، یعنی در میان این نمایندگان که گرایش فکری و سیاسی آن‌ها روشن است نسبت اصلاح‌طلبان بسیار کمتر از اصولگرایان است و این به معنی این است که از منظر شورای نگهبان گرایش سیاسی افراد ملاک عمل نیست بلکه عملکرد و ماهیت خود افراد است که منشأ تصمیم‌گیری است.

اما در مورد آمار کلی و از میان 12 هزار نامزدی که طبق اعلام سخنگوی شورای نگهبان 55 درصد آن‌ها رد صلاحیت یا عدم احراز صلاحیت آن‌ها اعلام شده در مقایسه با آماری که اصلاح‌طلبان اعلام می‌کنند قسمت اعظم آن‌ها کسانی هستند که یا اصولگرا هستند یا اینکه وضعیت فکری‌شان مشخص نیست. بنابراین صرف بازی با آمار و آمارسازی نظیر آنکه گفته می‌شود از 3 هزار نفر اصلاح‌طلب 30 نفر پذیرفته شده‌اند، ملاک حقانیت در این عرصه نیست.

این در حالی است که از میان 150 نفر عناصر شاخصی که به عنوان رد صلاحیت شده یا عدم احراز صلاحیت در رسانه‌های این جریان از آن‌ها نام برده شده، ضمن اینکه همه آن‌ها اصلاح‌طلب نیستند، اما بخش عمده آن‌ها کسانی هستند که در جریان فتنه گذشته محکوم شده و نقش آن‌ها در افراطی‌گری‌های مجلس ششم و فتنه 88 غیرقابل‌انکار و کتمان است، بدون آنکه از هزینه‌هایی که بر نظام تحمیل کرده‌اند، اندکی ندامت داشته باشند و این نشان می‌دهد که آن‌ها صرفاً با آگاهی از رد صلاحیت برای فضاسازی ثبت‌نام کرده بودند.
در این میان اگرچه شورای محترم نگهبان برای بررسی اعتراضات زمان لازم را پیش‌بینی کرده و قطعاً در روند بررسی صلاحیت‌ها ممکن است افراد دیگری تأیید شوند، اما باید بر این نکته تأکید کرد که با توجه به تجربه تلخ مجلس ششم و هزینه‌هایی که آن مجلس بر نظام تحمیل کرد، نباید با فشارهایی سیاسی و بهره‌گیری از الگوهایی مانند «برجام» زمینه‌ای فراهم شود که بار دیگر نظام اسلامی از این عرصه دچار خسارت شود.
نفوذ، فتنه و حق الناس

روزنامه کیهان به قلم محمد حسین محترم نوشت: برخی اشخاص و گروه‌های سیاسی با مصادره به مطلوب کردن یکی، دو مورد دیگر را منکر شدند. این افراد و جریانات سیاسی تلاش نمودند با ارائه تعابیر خودساخته از حق الناس «مصادیق نفوذ و فتنه» را به حاشیه فراموشی ببرند!. از جمله، یکی از شخصیت‌های سیاسی در جمع تعدادی از اعضای یکی از احزاب اصلاح طلب برای چندمین بار به تعبیر تاریخی رهبرمعظم انقلاب درباره «حق الناس بودن رأی مردم»، اشاره کرده و گفته: «رسانه‌هایی که با پول بیت‌المال اداره می‌شوند، از کنار این راهنمایی و رهنمون تاریخی رهبری به سادگی گذشتند، اما برای یک کلمه «نفوذ» این همه هیاهوی سیاسی به راه انداختند»!.

رهبر معظم انقلاب سه بار، 24 خرداد 92، 18 شهریور 94 و 14 دی 94 در تبیین «حق الناس بودن رأی مردم» سخن گفتند و در مقابل کسانی که قصد مصادره به مطلوب و استفاده سیاسی و جناحی از کلید واژه حق الناس را داشتند، تاکید کردند: «ایستادگی در مقابل اصرار عده‌ای برای ابطال نتیجه انتخابات 88 نیز نمونه‌ای از دفاع از حق الناس بود». ایشان «نظارت استصوابی شورای محترم نگهبان» ، «احراز صلاحیت‌ها» و «پذیرش نتایج انتخابات» را هم از دیگر مصادیق حق الناس برشمردند. ثانیاً رهبر معظم انقلاب فقط در شش ماه اول امسال 70 بار و شاید از اول امسال تاکنون بیش از 100 بار در تبیین کلید واژه «نفوذ» آن هم از طریق مذاکرات هسته‌ای و بزک کردن چهره آمریکا سخن گفتند.

از جمله در همان سخنرانی 18 شهریور 94 که برای بار دوم حق الناس بودن رأی مردم را تبیین کردند، برای شصت و هشتمین بار درباره سیاست‌ها و روش‌های نفوذ آمریکا به بهانه مذاکرات هسته‌ای هشدار دادند. همچنین در دیدار ائمه جمعه که برای بار سوم به تبیین عمیق‌تر مصادیق حق‌الناس بودن رأی مردم پرداختند، بر هوشیاری مردم در مقابل «نفوذ» نیز تاکید و تصریح کردند «اگر بر فرض، عنصری نفوذی در مجلس خبرگان و یا مجلس شورای اسلامی یا دیگر ارکان نظام وارد شود مانند موریانه از داخل پایه‌ها را می‌جود و سست می‌کند. باید در افکار عمومی در این زمینه روشنگری کرد». ثالثاً رهبر معظم انقلاب بعد از انتخابات 88 هم بیش از صد بار در تبیین فتنه صحبت فرمودند، همان فتنه‌ای که برخی اشخاص با نامه بدون سلام و والسلام قصد داشتند، 40 میلیون رأی حق الناس را باطل کنند و یک کلمه در دفاع از «حق الناس بودن 40 میلیون رأی مردم» سخن نگفتند.

حال اگر سه واژه «نفوذ»، «فتنه» و «حق‌الناس» در کلام رهبری را با سه واژه «منافق» ، «فتنه» و «امانت» در قرآن کریم تشبیه کنیم در می‌یابیم که خداوند متعال نیز در قرآن کریم براساس مراتب اهمیت هوشیاری در برابر منافقان (یا همان نفوذی‌ها و جاسوسان) 26 بار و در اهمیت هوشیاری در برابر فتنه گران 20 بار تذکر و هشدار داده، اما برای تاکید بر موضوع امانت فقط شش بار کلمه امانة را در سوره‌های احزاب - بقره - نساء - انفال - مؤمنون و معارج استفاده کرده است.

لذا اولاً برای درک بیانات رهبر معظم انقلاب باید این سه واژه را با هم و در یک منظومه واحد مورد تحلیل قرار داد، چرا که سه موضوع نفوذ، فتنه و حق الناس پازل‌های یک نقشه و بازی دشمن است و تحلیل هریک از این سه موضوع به تنهایی بدون توجه به دو موضوع دیگر فهم درستی از هشدارهای رهبرمعظم انقلاب به ذهن متبادر نمی‌کند و هم تصمیم سازان و تصمیم گیران نظام و هم مردم را دچار اشتباه می‌کند و راه به بیراه خواهند برد که این خود خطی از نفوذ دشمن است. با این درک و تشابه می‌توان به خوبی دریافت که چرا رهبر معظم انقلاب علاوه بر تاکید بر حق الناس بودن رأی مردم، بر هوشیاری در برابر نفوذ و فتنه دشمن بیش از پیش تاکید می‌کنند.

ثانیاً اگر در مقابل نفوذ و فتنه هوشیار بودیم، می‌توانیم از آراء مردم محافظت کنیم. چرا که دشمن با نفوذ و ایجاد فتنه می‌تواند امانت مردم را به یغما ببرد، آن گونه که در فتنه 88 با نفوذ در دستگاه‌ها و اشخاص مختلف چنین قصدی داشت. تا زمانی که مانع نفوذ و فتنه دشمن نشویم نمی‌توانیم از حق الناس بودن رأی مردم سخن بگویم چون اگر با نفوذ، فتنه رخ بدهد، فتنه گران دیگر برای رأی مردم ارزشی قائل نخواهند بود که از حق الناس بودن آن بخواهیم سخن بگویم. فتنه گران نه یک رأی و دو رأی بلکه اگر توان داشته باشند و به آن‌ها اجازه داده شود 40 میلیون رأی را باطل می‌کنند و آبی هم رویش می‌خورند! تا طراحان نفوذ و فتنه به اهداف خود برسند. حرف‌های ناگفته فرمانده سابق نیروی انتظامی به خوبی بحث نفوذ در فتنه 88 را نشان می‌دهد که چگونه دشمنان می‌توانند با نفوذ در دستگاهی که خود باید ضامن امنیت مردم و کشور باشد، فتنه‌سازی کنند و از آن علیه امنیت مردم و کشور بهره ببرند.

ثالثاً باید به مفهوم «حق الناس» در کلام رهبری عمیق‌تر نگریست و توجه کرد که حق الناس در فضای سیاسی کشور فقط مخصوص زمان انتخابات و مسائل انتخاباتی نیست، بلکه «جلوگیری از نفوذ دشمن» نیز مصداق عینی حق الناس است. جلوگیری از توطئه‌های دشمنان برای خدشه وارد کردن بر استقلال کشور نیز حق الناس است. ایستادگی و مقاومت در برابر نقشه‌های شوم دشمنان برای از بین بردن امنیت و آسایش مردم و منطقه هم حق الناس است.

جلوگیری از تحریف امام (ره) و خط امام و شهدا و تبیین اهداف برخی برای بزک کردن چهره آمریکا هم حق الناس است. جلوگیری از میدان دادن به نیروهای فتنه گر و ضد انقلاب و جلوگیری از نفوذ آن‌ها در رسانه‌ها و مطبوعات و تبدیل شدن برخی مطبوعات به پایگاه دشمن هم حق الناس است و مصادیق فراوان دیگر.

رابعاً مگر می‌شود کسی اهل تحلیل و نظر و فکر باشد اما نفوذ دشمن را منکر شود؟! مگر می‌توان این همه اتاق های فکر و مراکز جاسوسی را که در دنیا برای نفوذ در کشورها تشکیل شده‌اند، نادیده گرفت؟ کودتاهای مخملی چگونه شکل گرفتند؟ جز با نفوذ و ایجاد فتنه برای روی کار آوردن افراد دست‌آموز؟

خامساً با این توضیحات روشن می‌شود که چه کسانی درباره حق الناس بودن رأی مردم که به آن اعتقادی ندارند، هیاهو به راه انداخته‌اند و از آن سوء استفاده حزبی و سیاسی می‌کنند و از کنار مسئله مهمی مثل نفوذ و فتنه آمریکا که بارها خود آمریکایی‌ها به آن اذعان کرده‌اند به سادگی می‌گذرند تا خط نفوذ دشمن در فتنه 88 را که کشور را تا لب پرتگاه برد، پاک کنند.

سه روز قبل از سخنان شخص مذکور، مایک مورل رئیس پیشین سازمان سیا در گفتگو با شبکه «پی بی اس» آمریکا اذعان کرد که سفارتخانه و کنسولگری‌های آمریکا محل جاسوسی و برنامه‌ریزی برای نفوذ در کشورهاست و تاکید داشت جایی که ما حضور فیزیکی و سفارتخانه نداریم از جمله در ایران با استخدام جاسوسان آموزش دیده نفوذ می‌کنیم تا اهداف خود را محقق کنیم. اواسط مرداد و شهریور امسال هم موسسه آمریکن اینترپرایز در دو گزارش جداگانه از اهداف نهایی و پنهانی آمریکا از توافق هسته‌ای با ایران پرده برداشت و اعلام کرد «اوباما با توافق هسته‌ای تا حداقل 15 سال آینده، اصل نظام جمهوری اسلامی را نشانه گرفته و می‌خواهد با نفوذ در نیروهای میانه‌رو غربگرا در ایران، آن‌ها را تقویت کند.» ایندیپندنت هم یک روز قبل از سخنان این شخص نوشت «یوسی کوهن که به سبب مدیریت ماموران مخفی در سراسر جهان از جمله تلاش برای نفوذ و خرابکاری در برنامه هسته ای ایران به شهرت رسیده، به عنوان رئیس جدید سازمان جاسوسی موساد منصوب شد.» حال آیا نفوذ فقط یک کلمه‌ای است که برخی درباره آن هیاهو می‌کنند؟

سادساً حضرت آیت‌الله خامنه‌ای همچنین «دخالت ندادن مسئله رفیق بازی و جناح بازی در لیست‌های انتخابات و انتخاب افراد با معیار شایستگی حقیقی را از جمله موارد رعایت حق الناس عنوان کردند». در تبیین این فراز از سخنان رهبری نیز باید گفت اولین ویژگی یک کاندیدا که می‌خواهد خود را در معرض رأی مردم قرار دهد این است که توانایی‌های حقیقی و به ذات داشته باشد. ویژگی‌های عاریه‌ای، اجاره‌ای و به قولی مجازی نداشته باشد. در سایه دیگران نخواهد برای خود توانایی اثبات کند.

کاندیدا باید بگوید خودش چه دارد؟ چه توانایی دارد که می‌تواند براساس آن‌ها خدمتگزار مردم باشد؟ لذا یکی از ویژگی‌های حقیقی یک نماینده «پاک دستی و شجاعت توامان» است. افراد پاک دست زیادی وجود دارند. ولی پاک دستی به تنهایی کفایت نمی‌کند، بلکه نماینده پاک دست باید شجاعت هم داشته باشد تا بتواند بدون ملاحظات شخصی و سیاسی و جناحی و براساس منافع ملی از حقوق مردم و استقلال و اقتدار کشور دفاع کند. متاسفانه برخی پاک دست وارد مجلس شدند اما در گذر زمان کج دست خارج شدند. مردم به کسی رأی می‌دهند که مبرا از هرگونه زد و بندهای اقتصادی و سیاسی پشت پرده با کانون‌های قدرت و ثروت باشد. نماینده پاک دست و شجاع با توانایی‌های حقیقی هم حق الناس است، چون هم مانع نفوذ دشمن و هم مانع ایجاد فتنه می‌شود.


ادامه مطلب


نظرات() 

هاشمی در سفرهای کاری خارجی کدامیک از اقوام را همراه خود می‌برد؟

نوشته شده توسط : قارانقوش
چهارشنبه 30 دی 1394-12:38 ق.ظ

برشی از تاریخ/ 154

هاشمی در دوران ریاست مجلس و ریاست‌جمهوری (دهه شصت و هفتاد) در خاطراتش به سفرهای خارجی و کاری خود اشاره می‌کند، سفرهایی که اقوام و فامیل هاشمی همراهش بوده‌اند.
 هاشمی در دوران ریاست مجلس و ریاست‌جمهوری (دهه شصت و هفتاد) در خاطراتش به سفرهای خارجی و کاری خود اشاره می‌کند، سفرهایی که اقوام و فامیل هاشمی همراهش بوده‌اند.

سفرهای خارجی در سال 1364

خاطرات سال 1364 هاشمی رفسنجانی نشان می‌دهد که در سفرهای کاری و مهم هاشمی به لیبی و سوریه و چین و ژاپن، برخی افراد خانواده او نیز همره او بوده‌اند.

پنج‌شنبه 30 خرداد 1364: (سفر لیبی و سوریه)

«...عازم لیبی هستم. وقت هم کم دارم... ساعت ده و نیم به‌وقت‌تهران و هشت صبح به‌وقت لیبی وارد طرابلس شدیم. "سرگرد عبدالسلام جلود" عضو شورای فرماندهی لیبی با مراسم رسمی نظامی استقبال کرد. به هتل کبیر در ساحل دریای مدیترانه رفتیم. مذاکرات مقدماتی انجام شد. شام خوردیم و خوابیدیم. مهدی و یاسر هم با من هستند.»[1]

جمعه 31 خرداد 1364: (سفر لیبی و سوریه)

«... به اقامتگاه برگشتیم که کاخ ولیعهد سابق لیبی برادرزاده ملک ادریس است... ساعت یک بامداد به هتل رسیدیم و خسته خوابیدیم. یاسر و مهدی بعد از مدتی رسیدند.»[2]

شنبه 1 تیر 1364: (سفر لیبی و سوریه)

«نزدیک طلوع آفتاب برای نماز بیدار شدم و دیگر نخوابیدم. کم‌خوابی دارم. منظره طلوع آفتاب در ساحل مدیترانه که از روی تختخواب مشهود است، خیلی زیباست. مواردی را که باید در بیانیه مشترک بیاوریم مسائل جنگ و لبنان و فلسطین یادداشت کردم که به وزارت خارجه بدهم...»[3]

چهارشنبه 5 تیر 1364: (سفر به چین و ژاپن)

«برای انجام کارهای قبل از سفر به چین و ژاپن به دفترم آمدم. درباره همراهان و برنامه‌ها تبادل‌نظرهایی شد... محسن هم از رفسنجان آمده بود که با من به سفر بیاید. ساعت شش به فرودگاه مهرآباد آمدیم و مصاحبه‌ای کردم و سپس با مراسم رسمی حرکت کردیم با دو هواپیما و حدود 100 نفر همراه _شامل 12 نفر از نمایندگان مجلس و جمعی از معاونان رئیس‌جمهور و وزرا و وزیر امور خارجه و خبرنگاران و ... تمام شب در پرواز بودیم...»[4]

چهارشنبه 12 تیر 1364: (سفر به چین و ژاپن)

«مهدی را بیدار کردم که صبحانه بخورد و با بچه‌ها دنبال کارش برود. حسن فرزند احمد آقا هم مثل بچه‌های من _ یاسر و مهدی _ همراه ما بود.»[5]

سفرهای خارجی سال 1368

سه‌شنبه 30 خرداد 1368: (سفر به مسکو)

«عفت و بچه‌ها را قبلاً به محل آورده بودند. بعد از استراحت و نماز، همراه سفیرمان آقای نوبری با اتومبیل تشریفات در خیابان‌های مسکو گشتیم. خیابان‌ها وسیع و تمیز و سرسبز است. کنار دانشگاه مسکو و پانوراما پیاده شدیم. در موزه پانوراما فضاهای جالبی از منظره آخرین جنگ‌های ناپلئون و روس‌ها و شکست نهایی ناپلئون است...»[6]

سفرهای خارجی در سال 1371

شنبه 18 اردیبهشت 1371: (سفر به ترکمنستان)

«ساعت نه صبح با وزیران بازرگانی، اقتصاد، راه و ترابری، امور خارجه، نفت، محسن، مهدی و یاسر برای سفر به ترکمنستان به فرودگاه رسیدیم. قرار بود عفت و فاطی و فائزه هم باشند. ولی به خاطر عدم آمادگی همسر رییس‌جمهور ترکمنستان برای استقبال منصرف شدند...»[7]

دوشنبه 9 شهریور 1371: (سفر به اندونزی)

«... کمی در سالن نشستیم و با آقای سوهارتو رییس‌جمهور اندونزی احوال‌پرسی کردیم... سر شب رفتیم مقداری شهر را گشتیم. خیابان‌های نبحل و بحرین و سودرمن که از مهم‌ترین‌اند. آقای قریشی سفیرمان توضیحات خوبی داد. برگشتیم و شام خوردیم و برنامه‌های تلویزیون را تماشا کردیم. بچه‌ها به هتل رفتند و من و عفت و یاسر و جمعی از پاسداران ماندیم...»[8]

جمعه 13 شهریور 1371: (سفر به اندونزی)

«... عفت و بچه‌ها هم امروز تا عصر برنامه‌های متعددی داشته‌اند و سرگرم بوده‌اند؛ راضی‌اند.»[9][1] - خاطرات هاشمی رفسنجانی، سال 1364، امید و دلواپسی، صفحه 118

[2] - همان، صفحه 121-123

[3] - همان، صفحه 127

[4] - همان، صفحه 135

[5] - همان، صفحه 154

[6] - خاطرات هاشمی رفسنجانی، سال 1368، بازسازی و سازندگی، صفحه 180-181

[7] - خاطرات هاشمی رفسنجانی، سال 1371، رونق سازندگی، صفحه 117

[8] - همان، صفحه 296

[9] - همان، صفحه 310

مطالب مرتبط
نظرات() 

اصلاح‌طلبان قبل و بعد از ثبت‌نام انتخابات مجلس چه گفتند؟

نوشته شده توسط : قارانقوش
چهارشنبه 30 دی 1394-12:29 ق.ظ

تناقضات اصلاح‌طلبی؛

اصلاح‌طلبان شناخته شده ای که نمیخواستند در انتخابات شرکت کنند، اکثرا به عرصه انتخابات وارد شدند اما آنچه محل توجه است، اظهارات متناقض اصلاح‌طلبان قبل و بعد از ثبت‌نام در انتخابات است.
اصلاح‌طلبان قبل و بعد از ثبت‌نام انتخابات مجلس چه گفتند؟ پس از اعلام نتایج بررسی صلاحیت های شورای نگهبان، تعدادی از چهره های شناخته شده اصلاح طلب، با انتقاد از روند رد صلاحیت ها، نوک پیکان هجمه‌های خود را به سمت شورای نگهبان نشانه گرفتند.

آنچه در ادامه می‌آید، اظهارنطرها توسط اصلاح‌طلبان قبل از ثبت‌نام‌ها در انتخابات مجلس و خبرگان است

احمد شیرزاد: از نظر من بهتر است مجموعه نیروهای نام و نشان‌دار اصلاح‌طلب به صحنه نیایند و کریمانه در این دوره شرکت نکنند، به این دلیل که چنین فضایی می‌تواند به شکلی در اردوگاه اصلاح‌طلبی بازتاب پیدا کند که حرف تندروها پیش رود.

حسین مرعشی: من نباید توقع داشته باشم که هم زندانی سیاسی باشم و هم بخواهم وارد مجلس شوم. تکلیف بنده و امثال من روشن است. دلیلی ندارد اصرار داشته باشیم که حتماً ما وارد مجلس شویم. ما دوستان لایقی داریم که می‌توانند در مجلس به نظام و مردم خدمت کنند.

مرتضی مبلغ: شنیده می‌شود برخی می‌گویند برویم به سمت سونامی ثبت‌نام یا برخی می‌گویند کنار بکشیم که به‌نظر می‌رسد هیچ‌یک از این رویکردها صحیح نیست. اصلاح‌طلبان جزو این جامعه هستند. هر کسی احساس مسئولیت کرد، ثبت‌نام می‌کند و این ثبت‌نام هم قرار نیست سونامی باشد.

محمدرضا خاتمی: فضای کنونی قابلیت مجلس ششم را ندارد و این را اصلاح‌طلبان هم فهمید‌ه‌اند بنابراین حاضرند خیلی به کمتر از آن هم رضایت دهند.

فیض‌الله عرب‌سرخی: بعید می‌دانم چهره‌های برجسته اصلاح‌طلب تایید صلاحیت بشوند...انتظار ما از شورای نگهبان تایید صلاحیت نمایندگان مجلس ششم نیست.

هدایت آقایی: اینکه مجلسی شبیه مجلس ششم یا سوم داشته باشیم بعید به نظر می‌رسد.

مرتضی مبلغ: اصلاح‌طلبان توقع برد میانی را هم در انتخابات آتی مجلس شورای اسلامی ندارند چه رسد به توقع برد حداکثری!

محسن مهرعلیزاده: به نظر من به رایزنی اصلاح‌طلبان با اعضای شورای نگهبان نیاز داریم. در حال حاضر شخصیت‌های مختلفی در حال انجام این رایزنی‌ها هستند.

زیباکلام: چون می‌دانیم که شورای نگهبان نامزدهای اصلاح‌طلب را ردصلاحیت می‌کند باید از حالا به فکر باشیم و نسبت به این عمل شورای نگهبان «اعتراض اجتماعی» بکنیم".

اما با گذشت اندک زمانی از اعلام نتایج صلاحیت‌ها ، کسانی که این حرف‌ها را بر زبان می‌آوردند در تغییر موضع آشکارا با هجمه به شورای نگهبان، روند نظارتی انتخابات را زیر سئوال بردند.

اظهارنظرها بعد از ثبت‌نام‌ها و بعد از اعلام اولیه هیئت‌های نظارت

محمدرضا خاتمی: بنده براین باورم روند حذف کاندیدا‌ها به واسطه نظارت استصوابی محل اشکال است. هنوز تا برگزاری یک انتخابات مطلوب فاصله زیادی داریم.

حسین مرعشی: او با اشاره به اینکه اعتقاد داریم اصلاح‌طلبی نیمی از سیاست کشور است، گفت: «ما به حضور در فرآیند انتخابات ادامه خواهیم داد و به‌هیچ‌عنوان صحنه را ترک نخواهیم کرد. برای همین از رئیس‌جمهوری و رهبری درخواست داریم کمک کنند به اجحافی که به این نیمی از سیاست کشور شده خاتمه داده شود».

وی گفت: معتقدم قدرت برای نمایندگان فعلی مجلس شیرین است و کسانی که ۱۲ سال است مجلس را در اختیار دارند دوست ندارند صندلی خود را و قدرت خود را از دست بدهند.

مرتضی مبلغ: با اشاره به اینکه «هیچ‌کس تصور نمی‌کرد میزان رد صلاحیت‌ها، این تعداد باشد» گفت: «این بزرگ‌ترین خطای استراتژیک ممکن اعضای هیأت نظارت بود که آسیب‌های جدی‌ای در پی دارد و امیدوارم شورای محترم نگهبان هرچه‌سریع‌تر این خطای اعضای هیأت نظارت را جبران کند». او افزود: «آنچه رخ داده برخلاف نظر رهبری بود که اعلام کردند حتی مخالفان هم در انتخابات شرکت کنند و رأی بدهند. اعضای هیأت‌های نظارت به‌ جای حرکت در مسیر خواست رهبری، برخلاف نظر ایشان حرکت کردند».

عبدالحسن مقتدایی (استاندار خوزستان): وی ضمن زیر سوال بردن شورای نگهبان پا را فراتر گذاشت و ردصلاحیت های شورای نگهبان راغیرموجه خواند و گفت: ردصلاحیت های غیر موجه داوطلبان تفاوتی با تقلب ندارد.

جاسم جادری (استاندار هرمزگان): انتظار چنین برخوردی را نداشتیم و نمی توان با چنین نگاه تنگ نظرانه ای به توسعه و پویایی کشورکمک کرد. تندی تصمیم رد صلاحیت گسترده به صلاح کشور نیست و با شعارمشارکت حداکثری همخوانی ندارد.


نظرات() 

تازه‌ترین‌ تلاش‌ اصلاح‌طلبان‌ درباره ردصلاحیت‌ها

نوشته شده توسط : قارانقوش
چهارشنبه 30 دی 1394-12:27 ق.ظ


دبیرکل انجمن اسلامی مدرسین دانشگاه‌ها تازه‌ترین تلاش اصلاح‌طلبان درباره ردصلاحیت‌ها را تشریح کرد.
  محسن رهامی تصریح کرد: در حال حاضر مشغول طی کردن تمام مراحل قانونی اعتراض به ردصلاحیت اصلاح‌طلبان هستیم.

وی افزود: به همه اصلاح‌طلبان رد صلاحیت شده توصیه کردیم که تا پایان وقت امروز (سه‌شنبه) اعتراض خود را اعلام کنند. همچنین با شورای نگهبان، دولت و روسای قوای مقننه و قضائیه نیز رایزنی کرده‌ایم. من با مسئولان وزارت کشور و وزارت اطلاعات نیز دیدار داشته‌ام و مدارک لازم را به آنان ارائه کرده‌ایم.

رهامی اظهار کرد: اگر این‌ راه‌ها نتیجه نداد، درخواست خواهیم داد که خدمت مقامات عالی نظام برسیم و بخواهیم که به موضوع ورود کنند و دستور بررسی مجدد صلاحیت داوطلبان را بدهند.

وی در پایان خاطرنشان کرد: در حال تهیه لیست اصلاح‌طلبانی هستیم که صلاحیتشان از نظر ما بی‌جهت رد شده است تا به نحوی این لیست را به مقامات عالی نظام ارائه کنیم.

منبع: ایسنا
نظرات() 

روحانی ۵۹/۹/۹ درباره شورای نگهبان چه گفت؟+عکس

نوشته شده توسط : قارانقوش
چهارشنبه 30 دی 1394-12:23 ق.ظ

پپس از اظهار نظر روحانی درباره ارتباط قوه مجریه و شورای نگهبان قانون اساسی در کنفرانس خبری در خصوص برجام، رجانیوز اقدام به انتشار اظهارات وی به تاریخ  ۵۹/۹/۹ میکند:

* حسن روحانی سال ۵۹: همیشه قوه مجریه بوده  که جامعه انقلابی را تبدیل به یک جامعه استبدادی کرده است

* «در قانون اساسی ممکن است اصولی باشد جاهاییش ابهام داشته باشد، جاهاییش قابل این باشد که قابل چند نوع تفسیر باشد و این در خود قانون اساسی پیش‌بینی شده که چه نهادی می‌تواند قانون اساسی را تفسیر کند.»

* «آن نهادی که پیش‌بینی شده نهادی است که جوشیده از قوه مققننه و قضائیه است. چرا قانون اساسی این کار را کرده؟ به دلیل اینکه همیشه در تاریخ دیده شده قوه مجریه در انقلابهای دیگر هم بوده. اگر جلویش باز باشد به دیکتاتوری رسیده می‌شود.»

* «ما در انقلاب فرانسه همین حالت را دیده ایم و در انقلاب مشروطه خودمان این حالت را دیدیم.»

* « در بسیاری از انقلابهای جهانی دیدیم که بعد از پیروزی انقلاب، همیشه قوه مجریه بوده  که آن جامعه انقلابی را تبدیل به یک جامعه استبدادی کرده است و برای اینکه خودسری ها و استبدادها جلویش گرفته شود خبرگان در این قانون اساسی پیش‌بینی کردند که تفسیر قانون اساسی به عهده شورای نگهبان است.»
 

 

 

 

نظرات() 

ردصلاحیت‌شده‌ها در ورزشگاه تختی

نوشته شده توسط : قارانقوش
چهارشنبه 30 دی 1394-12:14 ق.ظ


سام سواد کوهی از اعضای حقوقدان شورای نگهبان نیز امروز برای بازدید ازروند ثبت اعتراض به نظر هیات مرکزی نظارت بر انتخابات مجلس به این محل آمد و با برخی از نامزدهای رد صلاحیت و یا عدم احراز صلاحیت شده نیز گفت‌وگو کرد.
تا ساعتی دیگر فرصت سه روزه داوطلبانی که صلاحیت‌شان برای حضور دهمین دوره انتخابات مجلس رد و یا احراز نشده به پایان می‌رسد.

شرقی ترین اتوبان تهران امروز شاهد تردد خودروهای چهره‌سیاسی برای رسیدن به ورزشگاه تختی بود. ورزشگاهی که سال های گذشته میزبان ورزشکاران بود، چند روزی است میزبان چهره‌های سیاسی و داوطلبان انتخابات مجلس دهم شورای اسلامی شده که از سوی هیات‌های نظارت یا رد صلاحیت شده‌اند، یا اینکه صلاحیت‌شان به احراز نرسیده است.
طبق اطلاعیه هیات مرکزی نظارت بر دهمین دوره انتخابات مجلس شورا ی اسلامی، داوطلبانی که صلاحیت‌شان رد یا احزاز نشده بود از تاریخ 27 دی ماه تا 29 دی ماه ( امروز) فرصت داشتند برای ثبت اعتراض خود نسبت به نظر هیات مرکزی در مورد صلاحیت‌شان اقدام کنند.
بسیاری از داوطلبان تهرانی در روز گذشته از نظر هیات نظارت در مورد تائید، رد و یا عدم احراز صلاحتیشان آگاه شدند، از این رو آنهایی که صلاحیتشان برای انتخابات هفتم اسفند رد و یا احراز نشده بود، در آخرین روز از فرصت سه روز خود را به اتوبان بسیج، بلوار هجرت، ورزشگاه تختی رساندند تا بتوانند از فرصت باقی مانده برای اعتراض استفاده کنند.
بسیاری از اینکه چنین مکانی و دور از مرکز شهر را برای این کار در نظر گرفته بودند، گله داشتند. آنهایی که با خودروی شخصی آمده بودند می توانستند خودروی خود را در پارکینگ نزدیک ساختمان ثبت اعتراض پارک کنند و آن دسته‌ای هم که بدون وسیله شخصی آمده‌بودند، باید منتظر می‌ماندند تا چند نفر دیگر نیز ملحق شوند تا با ون‌هایی که از درب ورزشگاه تدارک دیده شده بود، خود را به ساختمان می رساندند.
از همان پارکینگ خودرویی گپ و گفت‌وگوها و گعده‌های چند نفر دیده می‌شد، برخی که کارشان به اتمام رسیده بود در راه بازگشت دوستان و یا حتی رقبای خود را می‌دیدند که صلاحیتشان برای انتخابات مجلس پیش‌رو به تائید نرسیده بود و به شوخیو خنده به یکدیگر می‌گفتند که « شما هم گویا التزامی به نظام و قانون اساسی ندارید».
این سخن آنان به بند 1 و 3 ماده 28 قانون انتخابات مجلس شورای اسلامی باز می‌گردد. طبق این ماده انتخاب شوندگان هنگام ثبت‌نام باید دارای شرایط زیر باشند: 1- اعتقاد و التزام عملی به اسلام و نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران،2- تابعیت کشور جمهوری اسلامی ایران،3- ابراز وفاداری به قانون اساسی و اصل مترقی ولایت مطلقه فقیه، 4- داشتن مدرک تحصیلی کارشناسی ارشد و یا معادل آن، 5- نداشتن سوءشهرت در حوزه انتخابیه، 6- سلامت جسمی در حدی برخورداری از نعمت بینایی، شنوایی و گویائی، 7- حداقل سن سی سال و حداکثر هفتادوپنج سال تمام.
امکان ورود تنها برای نامزدهای رد صلاحیت شده و عدم احراز صلاحیت بود. آنها ابتدا باید نام، نام خانوادگی و کدملی خود را ارائه می‌کردند تا براساس آن، سیستم برگه‌ای برای ادامه پیگیری کارشان صادر می کرد. از زمان ورود به محل ثبت اعتراض تا خروج آنها حداقل 20 دقیقه طول می کشید و آن طور که این داوطلبان اعلام می کردند در داخل مسئولان مربوطه به خوبی پاسخگو بوده و در اسرع وقت کارشان به اتمام می‌رسید.
افراد بسیاری امروز برای ثبت اعتراض خود به ورزشگاه تختی آمده بودند اما تردد چهره‌های اصلاح طلب قابل توجه بود. فاطمه راکعی دبیرکل جمعیت زنان مسلمان نواندیش، غلامعلی رجایی مشاور آیت‌الله هاشمی رفسنجانی، مرتضی الویری شهردار اسبق تهران، شهربانو امانی نماینده دوره‌های پنجم و ششم مجلس، ابراهیم اصغرزاده و همسرش طاهره رضا زاده، سجاد سالک عضو شورای مرکزی حزب ندای ایرانیان، حسین نقاشی عضو شورای مرکزی حزب اتحاد ملت و سعید‌الله بداشتی رییس ستاد جوانان حجت‌الاسلام روحانی در انتخابات سال 92 از جمله چهره‌های اصلاح‌طلب بودند.
حمید رسایی و علی مطهری از نمایندگان فعلی تهران در مجلس نیز صبح امروز برای ثبت اعتراض خود به ورزشگاه تختی آمدند.
سام سواد کوهی از اعضای حقوقدان شورای نگهبان نیز امروز برای بازدید ازروند ثبت اعتراض به نظر هیات مرکزی نظارت بر انتخابات مجلس به این محل آمد و با برخی از نامزدهای رد صلاحیت و یا عدم احراز صلاحیت شده نیز گفت‌وگو کرد.

نظرات() 

روحانی فهرستی از ردصلاحیت‌شده‌ها را خدمت رهبری برده‌ و درخواست حکم حکومتی کرده!

نوشته شده توسط : قارانقوش
چهارشنبه 30 دی 1394-12:09 ق.ظ

اشرفی اصفهانی:

اشرفی اصفهانی گفت: آقای روحانی بسیار محكم برای حل و فصل ماجرای رد صلاحیت‌ها ایستاده و تا آنجایی كه اطلاع دارم فهرستی از برخی اسامی را خدمت مقام معظم رهبری برده‌اند تا حكم حكومتی بگیرند واین مساله را حل كنند، از همین رو نباید خیلی نگران بود.
روزنامه اصلاح طلب اعتماد نوشت: نشست شورای‌عالی سیاستگذاری اصلاح‌طلبان آذری زبان روز گذشته با حضور و سخنرانی اعضای این شورا برگزار شد. محمد اشرفی اصفهانی و ابوالفضل شكوری طی سخنانی از عملكرد هیات‌های نظارت شورای نگهبان درباره رد صلاحیت گسترده اصلاح‌طلبان انتقاد كرده و خواستار بازنگری در این موضوع شدند.

پس از پایان این نشست محمد اشرفی اصفهانی در گفت‌وگویی كوتاه از تهیه فهرستی از رد صلاحیت شده‌ها توسط حسن روحانی برای رایزنی با مقام معظم رهبری خبر داد و گفت: با خوش‌بینی تمام امیدواریم شورای نگهبان اقدام هیات‌های نظارت را بازبینی كند و وضعیت كاندیداهای انتخابات این‌گونه باقی نماند. وی افزود: قطعا فقهای شورای نگهبان به این مساله رسیدگی خواهند كرد چرا كه اتفاق فوق با تدبیر مقام معظم رهبری برای زمینه‌سازی برای حضور حداكثری مردم در انتخابات در تضاد است.

اشرفی اصفهانی در ادامه گفت: آقای روحانی بسیار محكم برای حل و فصل ماجرای رد صلاحیت‌ها ایستاده و تا آنجایی كه اطلاع دارم فهرستی از برخی اسامی را خدمت مقام معظم رهبری برده‌اند تا حكم حكومتی بگیرند واین مساله را حل كنند، از همین رو نباید خیلی نگران بود.

وی در توضیح چگونگی فرآیند بررسی صلاحیت‌ها در هیات‌های نظارت اظهار كرد: بررسی صلاحیت‌ها توسط هیات‌های نظارت چند مرحله دارد. افرادی را كه هیات نظارت استان‌ها رد صلاحیت كرده به هیات نظارت مركزی برای بررسی خواهند رفت، از آنجا به شورای نگهبان می‌رود و قطعا وضعیت ردصلاحیت‌ها این‌گونه باقی نخواهد ماند. وی افزود: به هر حال در هر دوره‌ای اصلاح‌طلبان با مساله ردصلاحیت‌ها مواجه بودند و نهایتا در آخر خط كه حقوقدانان و فقها هستند مسائل را حل می‌كنند.

اشرفی اصفهانی اعلام كرد: ٩٠ درصد كاندیداهای اصلاح‌طلب را به اتهام عدم التزام عملی به اسلام رد صلاحیت كرده‌اند.

محمد اشرفی اصفهانی، رییس هیات بدوی رسیدگی به تخلفات اداری پیش از گفت‌وگو با «اعتماد» و طی سخنانی در نشست شورای‌عالی سیاستگذاری اصلاح‌طلبان آذری زبان با انتقاد از رد صلاحیت گسترده اصلاح‌طلبان گفت، اتفاقی كه در ماجرای بررسی صلاحیت كاندیداهای اصلاح‌طلب افتاده بسیار نادر و غم‌انگیز است.

وی با تاكید بر اینكه اگر مردم نتوانند نامزدهای خود را در انتخابات ببینند برای حضور در پای صندوق‌های رای با تردید مواجه خواهند شد، تصریح كرد: متاسفانه امروز می‌بینیم به بسیاری از اصلاح‌طلبان انگ زده شده كه اعتقادی به اسلام ندارند.

اشرفی اصفهانی با تاكید بر اینكه چه بخواهیم و چه نخواهیم تقریبا نیمی از كشور اصلاح‌طلب هستند، اظهار كرد: متاسفانه ٩٩درصد كاندیداهای اصلاح‌طلب ردصلاحیت شده‌اند و در میان این ٣٠ نفری هم كه صلاحیت‌شان تایید شده چهره‌های شاخص بسیار كم است.

وی افزود: علت ردصلاحیت من را عدم پایبندی به اسلام مطرح می‌كنند. در حالی كه حداقل ٥٠ سال بنده امام جماعت بوده‌ام و این عمامه را آیت‌الله بروجردی در سال ٣٨ بر سر من گذاشته است. وی تصریح كرد: بنده به فشار رییس دولت اصلاحات و آقای هاشمی به عرصه انتخابات مجلس آمدم و از نتیجه آن بسیار متعجب شده‌ام.

شكوری: صندوق‌های رای را خلوت نكنید
ابوالفضل شكوری، رییس ستاد آذری‌های اصلاح‌طلب با بیان اینكه شورای‌عالی سیاستگذاری آذری‌های اصلاح‌طلب متشكل از چند مجمع آذری زبان است، گفت: در ماه رمضان اصلاح‌طلبان آذری زبان با تایید چهره‌های برجسته آذری زبان تصمیم گرفتند تا همه تشكل‌های آذری زبان دور هم جمع شده و برای انتخابات به صورت یكپارچه عمل كنند.

شكوری با تاكید بر اینكه فارغ از اینكه در این تشكل آذری‌ها در انتخابات حضور داشته باشند یا خیر، ما از دولت حمایت خواهیم كرد، اظهار كرد: ما مساله برجام و توافق هسته‌ای را ناجی ملت ایران می‌دانیم و معتقدیم این توافقنامه ما را از جنگ‌های احتمالی در آینده نجات داده است.

وی افزود: خوشبختانه دولت روحانی یك‌تنه در مقابل سیاستمداران داخلی و خارجی كه مخالف شكل‌گیری برجام بودند، ایستاد. شكوری با تاكید بر اینكه فتوای مقام معظم رهبری نقش مهمی در پیروزی برجام داشت، تصریح كرد: رهنمودها و حمایت‌های رهبری از تیم مذاكره‌كننده قطعا یكی از مهم‌ترین علل موفقیت دولت در مساله برجام بود. رییس ستاد انتخاباتی آذری‌های اصلاح‌طلب با تاكید بر اینكه انتخابات مجلس خبرگان این دوره از اهمیت ویژه‌ای برخوردار است، گفت: حتی اگر بتوانیم یك یا دو نماینده آگاه در خبرگان داشته باشیم می‌تواند اثرگذار باشد.

وی با اشاره به مساله ردصلاحیت‌ها اظهار كرد: ما از شورای نگهبان و دولت روحانی به عنوان دو مرجع حافظ قانون خواستار هستیم كه ورود كرده و ردصلاحیت‌ها را بازبینی كنند.

وی با تاكید بر این گفته رهبری انقلاب كه گفته‌اند كسانی كه به ما اعتقاد ندارند اما به تمامیت ارضی و ایران معتقد هستند پای صندوق‌های رای بیایند، گفت: هیات‌های نظارت باید این فرمایش رهبری را در نظر می‌گرفتند، رهبری فرمان فراگیرداده بودند. وی افزود: اگر شرایط به همین شكل پیش رود ممكن است پای صندوق‌های رای خلوت شود.

وی با تاكید بر اینكه در شرایط حداقلی، نامزدهای اصلاح‌طلب و مردم نباید مایوس شوند، اظهار كرد: اصلاح‌طلبان راهی به جز مشاركت سیاسی و صندوق‌های رای نمی‌شناسند. شكوری در پایان تاكید كرد: شورای‌عالی آذری‌های اصلاح‌طلب تنها از آذری زبان‌ها حمایت نمی‌كند بلكه ما از هر اصلاح‌طلبی حمایت خواهیم كرد.
مطالب مرتبط
نظرات() 

اشرف پهلوی روی جلد عصر اندیشه / عکس

نوشته شده توسط : قارانقوش
سه شنبه 29 دی 1394-11:57 ب.ظ


دهمین شماره از مجله «عصر اندیشه» با نگاهی به مرگ اشرف پهلوی، پرونده‌ای را به این موضوع اختصاص داده است. این مجله‌ی فرهنگ و علوم انسانی همچنین گفت‌وگویی افشاگرانه از احمد اللهیاری درباره روشنفکری و مطبوعات در عصر پهلوی دوم را منتشر کرده است.
download اشرف پهلوی روی جلد عصر اندیشه
دهمین شماره از مجله «عصر اندیشه» با نگاهی به مرگ اشرف پهلوی، پرونده‌ای را به این موضوع اختصاص داده است. این مجله‌ی فرهنگ و علوم انسانی همچنین گفت‌وگویی افشاگرانه از احمد اللهیاری درباره روشنفکری و مطبوعات در عصر پهلوی دوم را منتشر کرده است.

به گزارش (ایسنا)، در دهمین شماره از مجله «عصر اندیشه»، پس از گذشت هشت سال از درگذشت احمد اللهیاری خراسانی که از او به‌عنوان قدیمی‌ترین نویسنده روزنامه‌های کیهان و اطلاعات یاد شده، گفت‌وگوی منتشرنشده‌ای از او با عنوان «دست پنهان سفارت انگلیس» به چاپ رسیده است. این گفت‌وگو مصاحبه‌ای با اللهیاری است که اعلام شده، 28 اسفند 85 در دفتر پژوهش‌های روزنامه «کیهان» اعلام شده است.

«در عصر پهلوی روزنامه‌نگاران استخدام وزارتخانه‌ها بودند»، «با حسین شریعتمداری در زندان بودم»، «انحصار آگهی‌ها در اختیار خبرنگاران بود»، «سازمان چریک‌های فدایی توسط ساواک هدایت می‌شد»، «روزنامه‌نگار مستقل نداشتیم» و «ستون پنجاهمین سال سلطنت پهلوی در روزنامه رستاخیز را من نوشتم» از جمله صحبت‌های اللهیاری در این گفت‌وگو است.

در ابتدای این گفت‌وگو، در مطلبی در صفحه یادبود، توضیحاتی درباره شخصیت اللهیاری آمده، که بخش‌هایی از آن به شرح زیر است:

«احمد اللهیاری خراسانی را می‌توان از کم‌نظیرترین روشنفکران و با استعدادترین نویسندگان عصر پهلوی دوم نامید؛ «کم نظیرترین روشنفکر» از آن حیث که از معدود کسانی بود که وقتی درگذشت، با انبوهی از نوشته‌ها و خاطرات مکتوب از جریان روشنفکری دهه‌های 40 و 50 ایران از میان ما رفت و به هر روی از خود برای نسل جوان کوله‌باری از تجربیات - هر چند تلخ و جان‌سوز - به‌جا گذاشت و از سویی دیگر «از بااستعدادترین نویسندگان»، چراکه قلمی روان، حافظه‌ای قدرتمند و ذهنی خلاق داشت. هم انواع نحله‌های سیاسی عصر پهلوی دوم را دیده بود و در خاطراتش راوی منش و روش آنان - از بهاییان و مارکسیست‌ها گرفته تا جبهه ملی و درباریان - بود و هم اقسام محافل هنری را می‌شناخت و از خلقیات هنرمندان مدرن سخن می‌گفت. روزگاری را در میان هنرمندان چپ‌گرا گذراند و مدتی را هم در زندان شاه به سر برد و بعد دوره‌ای را در جمع سلطنت‌طلبان سپری کرد. همه این فراز و فرودها به او شخصیت ویژه‌ای بخشید و البته زخم‌هایی جانکاه را بر دلش نهاد. با این حال، در سال‌های پایانی عمرش «راوی درد» بود؛ درد بیماری روشنفکری و غرب‌زدگی و رنج سیاست‌بازی که همه، تجسم تاریخ عصر پهلوی دوم بود.»

در این یادنامه، به بهانه‌ی آشنایی بیشتر خواننده با عقاید اللهیاری و شخصیت‌هایی که وی در گفت‌وگویش از آنان یاد کرده است، نام و عکس اهالی فرهنگ و قلمی چون ابوالقاسم ایرانی، علیرضا نوری‌زاده، فریدون رهنما، هوشنگ اسدی، اسماعیل نوری علا، ایرج گرگین، ایرج زهری، ستار لقایی، ایرج جمشیدی، محمود استادمحمد، باقر مومنی، حسین سرافزار، سیروس شرفشاهی، مهرانگیزکار، سیامک پورزند، جواد طالعی، محمدرضا فشاهی، منوچهر صفرزاده، محمدعلی سپانلو، احسان نراقی، سعید سلطانپور، فیروز شیروانلو، اسماعیل خویی، احمدرضا احمدی و غلامحسین ساعدیمنتشر شده است.

بخش دیگری از دهمین شماره مجله «عصر اندیشه» با عنوان «پادشاه روشنفکران پادشاه پنهان»، به مرگ اشرف پهلوی در سن 96 سالگی اختصاص دارد.

گزارشی درباره زندگی اشرف پهلوی در سه فصل «زندگی زیر سایه رضاخان»، «اتوریته سیاسی اشرف» و «تسخیر صنعت چاپ و بازار کتاب» با عنوان «مالک روح پادشاهی»، بازنشر گفت‌وگو با اردشیر زاهدی، مقاله «اشرف‌الملوک؛ پادشاه پنهان» و سه مقاله‌ تحت عناوین «پدرخوانده فمینیسم ایران»، «روشنفکران قمارخانه والا حضرت» و «شاهدخت بهاییان» بخش‌هایی از مقالات این شماره مجله‌ی یادشده است که به اشرف پهلوی اختصاص دارد.

در گفت‌وگوی اختصاصی با اردشیر زاهدی - داماد محمدرضا شاه و وزیر خارجه عصر پهلوی - با عنوان «ما مردم را نفهمیدیم» که نامی از مصاحبه‌شونده و زمان مصاحبه هم در آن ذکر نشده است، موضوع‌هایی چون «استعفا دادم، گورم را گم کردم و رفتم»، «اشرف فراموشی دارد و یارشاطر پارکینسون»، «حقوق زنان در ایران پیشرفت کرده است» و «الان حق با ایران است و از کشورم دفاع می‌کنم. تحریم‌ها باید فوراً برداشته شود» مطرح شده است.

مقاله «اشرف‌الملوک؛ پادشاه پنهان» در پنج پرده دوقلوی میر پنج، کار در جهان مردانه، پشت پرده دربار، کشمکش دو باند و سقوط و پس از سقوط و همچنین انتشار عکس‌هایی از اهالی فرهنگ و قلمی چون: رسول پرویزی و لیلی ارجمند به زندگی اشرف پرداخته است.

مقاله «روشنفکران قمارخانه والا حضرت» (نوشته سعید مستغاثی) نیز با انتشار تصاویری از ابراهیم گلستان، پرویز ثابتی، فرخ غفاری و بهرام بیضایی، به همراه ذکر نام آن ها، تلاش دارد تا به پرسش «کارخانه روشنفکرسازی اشرف چگونه کار می‌کرد؟» پاسخ دهد.

همچنین مقاله «شاهدخت بهاییان» که تصاویری از علی‌اکبر سعیدی سیرجانی، سیدحسن تقی‌زاده، و احسان یارشاطر را به همراه دارد، به موضوع حلقه اشرف از «ایران‌نامه» تا «ایرانیکا» پرداخته است.

دهمین شماره از مجله «عصر اندیشه» به صاحب امتیازی و مدیر مسوولی محمدمهدی دانی و سردبیری پیام فضلی‌نژاد و به سه زبان منتشر شده است.

نظرات() 

پزشکیان تایید شد؛ اکبرنژاد و اعلمی رد صلاحیت شدند

نوشته شده توسط : قارانقوش
سه شنبه 29 دی 1394-01:41 ق.ظ


اخبار تایید نشده‌ از وضعیت بررسی صلاحیت‌ داوطلبان انتخابات مجلس حکایت از رد صلاحیت اکبر اعلمی و شکور اکبرنژاد دارد.

 

به گزارش چیچست خبر به نقل ازایلنا، برخی اخبار غیر رسمی خبر از رد صلاحیت سه چهره مشهور اصلاح‌طلبان تبریز برای انتخابات مجلس دهم دارند. شکور اکبر‌نژاد و اکبر اعلمی، نمایندگان سابق تبریز در مجلس شورای اسلامی و مصطفی مولوی رئیس ستاد میرحسین موسوی در انتخابات سال ۸۸ در تبریز مهم‌ترین چهره‌هایی هستند که صلاحیت آنان برای انتخابات مجلس آتی تایید نشده است.

 

از سویی دیگر خبر می‌رسد صلاحیت مسعود پزشکیان، (وزیر بهداشت خاتمی و نماینده فعلی تبریز در مجلس) زهرا ساعی (سرپرست دفتر امور بانوان و خانواده استانداری تهران)، سعید دباغ نیکوخصلت (از قهرمانان سابق تیم ملی کاراته) و بهرام سرمست (مدیرکل سیاسی استانداری بودن زمان اصلاحات)، کریم پاکپور (عضو سابق انجمن اسلامی دانشگاه تبریز) از حوزه انتخابیه تبریز، اسکو وآذرشهر مورد تایید هیت نظارت استان قرار گرفت.

 

در میان نامزدهای مستقل نیز صلاحیت نظام الدین برزگری (رئیس سابق موسسه استاندارد وتحقیقات صنعتی ایرانعلیرضا نوین (شهردار سابق تبریز) و عباس عباس‌زاده نیز تایید صلاحیت شده‌اند.

 

به گزارش ایلنا، از شهرستان‌های این استان نیز خبر می‌رسد غلامحسین شیری نماینده فعلی هشترود و غفاراسماعیلی نماینده این شهرستان در مجالس سوم، چهارم، هفتم و هشتم تایید صلاحیت شدند.

 

باقرامامی نماینده مردم مرند و جلفا در مجلس ششم نیز تایید صلاحیت شد.

 

همچنین برخی منابع از احتمال رد صلاحیت یکی از نمایندگان مشهور استان آذربایجان شرقی در انتخابات پیش رو خبر می‌دهند.

 

نظرات() 

چامسکی: برجام از هیچی بهتر است / عربستان به دردسر افتاده است

نوشته شده توسط : قارانقوش
سه شنبه 29 دی 1394-01:28 ق.ظ

حضور نوام چامسکی برای اولین بار در تلویزیون ایران

چامسکی اگرچه از برجام دفاع می‌کند و آن‌را «بهتر از هیچی» معرفی می‌کند، اما می‌گوید هیچ آدم عاقلی نباید به دولت‌های سلطه‌گر و به‌خصوص آمریکا اعتماد کند.
نوام چامسکی اندیشمند آمریکایی شب گذشته با حضور در برنامه جیوگی در شبکه دوم سیما، به بررسی نقش دولت در جلوگیری از دست‌اندازی سرمایه‌داران به حقوق مردم و نیز موضوعات مربوط به سیاست خارجه پرداخت. دیدگاه‌های او درباره مسایل مختلف سیاسی همیشه شنیدنی بوده است. گرچه او آنارشیست است، و به دولت‌ها چندان اعتقادی ندارد اما می‌گوید ایده‌ی کوچک‌سازی دولت تنها در صورتی مفید خواهد بود که سرمایه‌داران و کمپانی‌ها آنقدر قدرت نداشته باشند که حقوق مردم را تضییع کنند. 

چامسکی اگرچه از برجام دفاع می‌کند و آن‌را «بهتر از هیچی» معرفی می‌کند، اما می‌گوید هیچ آدم عاقلی نباید به دولت‌های سلطه‌گر و به‌خصوص آمریکا اعتماد کند.

این اندیشمند غربی هم‌چنین درباره عربستان هم می‌گوید که مشکلات زیادی دارد و عملکردش درباره حمله به یمن از سر استیصال بوده است. چامسکی می‌گوید: «احساس من این است که آنها بسیار ناشی و در موضع ضعف و بی‌منطق هستند. و در دردسر جدی افتاده‌اند. آنها برای اولین بار و به مدت طولانی دچار مشکل اقتصادی شده‌اند. منابع آنها در حال کاهش است و با کسری بودجه بسیار بزرگی روبرو است. آنها اگر مازاد بودجه نداشته باشند، نمی‌توانند به مردم رشوه بدهند و آنها را ساکت نگه دارند. و ممکن است مردم در این شرایط شورش کنند.»

چامسکی: برجام از هیچی بهتر است / عربستان به دردسر افتاده است

چامسکی در تحلیل جنگ یمن می‌گوید: «جنگ یمن دارد عربستان را به نابودی می‌کشاند و در عین حال عربستان سعودی هم امیدی ندارد. عربستان می‌تواند یمن را بمباران و ویران کند، اما نمی‌تواند در این جنگ پیروز شود.»

وی حمله به سفارت عربستان را اشتباه می‌داند و می‌گوید این دامی بوده است که عربستان می‌خواست ایران ار در آن بیندازد. او می‌گوید: «هرچند کشتن یک عالم دینی یک جنایت بوده است، اما واکنش ایرانی‌ها نیز اشتباه بود. اما همانطور که دولت به درستی تشخیص داد این دام در واقع توسط خود سعودی‌ها پهن شده بود.»

منبع:فردا

نظرات() 

رئیس سازمان زندان‌ها؛ مهدی هاشمی هنوز به زندان برنگشته است

نوشته شده توسط : قارانقوش
سه شنبه 29 دی 1394-01:23 ق.ظ


 
جهانگیر در ارتباط با آخرین وضعیت بازگشت مهدی هاشمی به زندان اوین پس از عمل جراحی گفت: تا آنجا که بنده اطلاع دارم ایشان هنوز تحت درمان قرار دارد و به زندان برنگشته است.
مهدی هاشمی هنوز به زندان برنگشته است
به گزارش جهان، در ارتباط با آخرین وضعیت بازگشت مهدی هاشمی به زندان اوین پس از عمل جراحی گفت: تا آنجا که بنده اطلاع دارم ایشان هنوز تحت درمان قرار دارد و به زندان برنگشته است.

دوشنبه 21 دی 1394 یک منبع آگاه قضایی به میزان گفت: مهدی هاشمی در حین بازی والیبال از ناحیه پا دچار مصدومیت شده که تحت مداوا قرار گرفت.

با پیگیری‌های مجدد مشخص شد مهدی هاشمی در حین بازی والیبال پایش پیچ خورده و مشکوک به شکستگی بوده است.

پس از انتقال مهدی هاشمی به درمانگاه بیمارستان زندان اوین و معاینات اولیه وی از دکتر معالج درخواست می‌کند پایش را آتل ببندد و آن را گچ نگیرد.

این منبع آگاه گفت: در هنگام مراجعه مهدی هاشمی به درمانگاه بیمارستان زندان اوین وی مستنداتی از یک بیماری پیشین ارائه و خواستار اعزام به بیمارستانی خارج از زندان می‌شود. با موافقت مقام قضایی با معاینه مهدی هاشمی در خارج از زندان وی به بیمارستانی منتقل و در معاینات مشکوک به ابتلا به بیماری پروستات تشخیص داده شد.نظرات() 

گستاخی هاشمی در طعنه به رهبرانقلاب و شورای نگهبان

نوشته شده توسط : قارانقوش
سه شنبه 29 دی 1394-01:18 ق.ظ

وی افزود: ما برجام یک را تمام کردیم اما همان روزی که می خواستیم جشن بگیریم ۶۰درصد نامزدها را کنار گذاشتند/ چند سال پیش یک حرف مهمی رهبری زدند ولی نه خود پیگیری کردند! و نه آنها که خیلی ذوب در ولایت هستند.
مهر نوشت: رئیس تشخیص مصلحت نظام از عدم پیگیری طرح کرسی‌های آزاداندیشی از سوی رهبری و ذوب شدگان در ولایت گلایه کرد و گفت: اگر در این کرسی‌های آزاد اندیشی آبروی کسی به خاطر ابراز عقیده اش ریخته شود ما هرگز ترقی نمی کنیم.
 

 آیت الله اکبر هاشمی رفسنجانی  در بیست و یکمین جشنواره تحقیقاتی علوم پزشکی رازی که در دانشگاه شهید بهشتی برگزار شد، گفت: انتظار داریم تا یک الی دو سال آینده لیستی از توفیقات مشخص در حوزه دستاوردهای ایرانی در حوزه پزشکی ارائه شود.

 

وی مطرح کرد: دانش و علم محض است و خیلی به مسائل عقیدتی و سیاسی برخورد نمی کند. اما جامعه ای که خواستار انجام تحقیقات اساسی است نمی تواند این مسائل را از هم جدا کند زیرا تحقیقات فضای آزادی می خواهد.

 

رئیس مجمع مصلحت تشخیص نظام با بیان اینکه در سال ۹۱ و ۹۲ مغزهای کشور به خارج رفته اند، گفت: در رسانه های آمریکا ناسا به عنوان قله دانش این کشور به شمار می رود ولی تبلور ناسا با ایرانی هاست.

 

وی با تاکید بر اینکه ما از لحاظ آموزشی کم نداریم و اساتید، دانشجو و فضای زیادی در کشور دیده می شود گفت: در واقع تحقیقات چیزی است که در کشور کم داریم. این تحقیقات همان تحقیقاتی است که تمدن اسلامی را ساخته است. تحقیقات تمدن عظیمی از مردم ساخت که در دنیا مطرح نبود.

 

رئیس مجمع مصلحت تشخیص نظام با بیان اینکه ما در کشورمان این استعدادها را دارم و تحقیقات هم باید در فضای آزاد انجام گیرد، اظهار داشت: نتایج تحقیقات که ملموس شد ناخودآگاه پول جمع می کند و استعدادها جذب می شوند؛ ما این استعدادها را در کشور داریم. نباید به خاطر اینکه برخی ها با تفکرات ما همراه نیستند کاری از پیش نبریم. اگر این حرکت عادی شود برجام ۲ که وزیر بهداشت به آن هم اشاره کرد اجرایی می شود.

 

وی افزود: برجام ۲ همین جا است و نیاز به آزاداندیشی دارد.

 

وی اظهار داشت: چند سال پیش یک حرف مهمی رهبری زدند ولی نه خود پیگیری کردند و نه آنها که خیلی ذوب در ولایت هستند. ایشان کرسی‌های آزاداندیشی را مطرح کردند اما چقدر این کرسی‌ها محل آزاداندیشی است. حرف رهبری به چند همایش ختم شد و کافی است اکنون در این کرسی‌های آزاد اندیشی دانشمندی ابراز عقیده کند و شخصی حرف او را نپسندد برود در یک سایت بنویسد و آبرویش را ببرید اگر اینجور باشد هیچ وقت ترقی نمی‌کنیم.

 

وی افزود: ما برجام یک را تمام کردیم اما  همان روزی که می خواستیم جشن بگیریم ۶۰درصد نامزدها را کنار گذاشتند. باید واقعا فضایی درست کرد که افراد با استعداد و عشق و علاقه به میدان بیایند.

 

هاشمی رفسنجانی تاکید کرد: ما یک کشور هستیم که تحصیلکرده های زیادی داریم، در دنیا هم همین طور هستیم. ما پیشرفت های خوبی داشتیم و پزشکان حاذق داریم ولی تحقیق و پژوهش چیز دیگری است و باید به آن توجه کرد تا هر ساله دستاوردهای بیشتری ارائه کنیم. این کاری است دولت روحانی و تیم مذاکره کننده انجام دادند. برجام کار بزرگی بود. آن را به قطعنامه ای که جنگ را پایان داد تشبیه می کنم. البته این زمان با آن زمان تفاوت ها و برتری هایی دارد. در آن زمان ما آنقدر مغرور نبودیم، انحراف نداشتیم، اشکالات اداری در کشور وجود نداشت، فساد نداشتیم و بعد از یک سال وضع کشور عادی شد. اکنون جامعه ما وضعیت خطرناکی دارد و خاورمیانه منطقه ترور است.

 

رئیس مجمع مصلحت تشخیص نظام تصریح کرد: القاعده در سراسر دنیا تخم گذاری کرده است و بدتر از آن داعش است که وسعت بیشتری پیدا کرده است. از این به بعد دنیا باید با احتیاط برخورد کند.

 

وی اظهار داشت: ما الحمدلله ظرفیت خوبی داریم. برجام با تلاش دوساله ملت ایران کار را به جایی رساند که همه در دنیا استقبال کنند اسرائیل و جمهوری خواهان آمریکا و برخی دلواپسان در کشور عصبانی شدند اما بقیه اشتیاق داشتند.

نظرات() 

جزئیات نشست مخفیانه عناصر جریان فتنه

نوشته شده توسط : قارانقوش
سه شنبه 29 دی 1394-01:16 ق.ظ

عناصر جریان فتنه در نشست مخفیانه خود با جنجال آفرینی بر سر بررسی صلاحیت ها به دنبال فرار از ناکارامدی اقتصادی دولت هستند.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ به نقل از شبکه اطلاع‌رسانی مرصاد، جلسه ای با حضور حسین مرعشی، حسین موسوی تبریزی، محسن رهامی، محسن آرمین، بهزاد نبوی و احمدپورنجاتی تشکیل و سیاستگذاری رسانه ای درخصوص رد صلاحیت ها انجام گرفته است، در این جلسه مقرر شد:

 

علاوه بر مسئولین وزارت کشور، تمام استانداران بایستی نسبت به وضعیت رد صلاحیت ها، موضع گیری تا آستانه استعفا داشته باشند.

 

بایستی بر ورود رهبری و رئیس جمهور در این صحنه اصرار ورزیده شود.

 

از مظلومیتی که در افکار عمومی از این فضا ایجاد می شود برای لایه های بعدی که در فهرست قرار می گیرند عمل شود.

 

موضوع تقلب و ادبیات ۸۸ بایستی مجددا در دستور کار قرار گیرد که موجب ترس در نهادهای ذیربط و عقب نشینی آنان(ولو یک عقب نشینی کوتاه) شود.

 

داغ کردن ردصلاحیت ها در افکارعمومی می تواند موج ایجاد شده از سوی اصولگرایان در حوزه معیشت و اقتصاد را مهار و کم کاری دولت را مهار کند.

 

در خصوص نوع موضع گیری حسن روحانی بر اساس مصوبات جلسه، آقایان مرعشی و پورنجاتی با رئیس جمهور جلسه ای داشته باشند.

 

نظرات() 

نتیجه بررسی صلاحیت برخی چهره‌های مشهور در هیات‌های نظارت +اسامی

نوشته شده توسط : قارانقوش
سه شنبه 29 دی 1394-01:13 ق.ظ


اسامی برخی چهره‌های مشهور که برای شرکت در دهمین انتخابات مجلس شورای اسلامی ثبت نام کرده‌اند، از سوی هیات‌های نظارت تائید، رد صلاحیت و یا با عدم احراز صلاحیت شده‌اند.
به گزارش مشرق، با پایان بررسی داوطلبان شرکت در دهمین دوره انتخابات مجلس شورای اسلامی در هیات های نظارت، اسامی افراد تائید و یا رد صلاحیت شده منتشر شده است.

برخی چهره‌های مشهور که برای شرکت در دهمین انتخابات مجلس شورای اسلامی ثبت نام کرده‌اند، از سوی هیات‌های نظارت تائید، رد صلاحیت و یا با عدم احراز صلاحیت روبرو شده‌اند.

نتیجه بررسی صلاحیت برخی چهره‌های مشهور از سوی هیات‌های نظارت به شرح زیر است:

1- علی افراشته معاون اجرایی مجلس / رد صلاحیت

2- اکبر اعلمی نماینده سابق مجلس / رد صلاحیت

3- زهرا پیشگاهی فرد نماینده سابق مجلس / رد صلاحیت

4- محمد اشرفی اصفهانی رئیس هیات رسیدگی به تخلفات ریاست جمهوری/ رد صلاحیت

5- غلامرضا کاتب نماینده فعلی مجلس / تائید صلاحیت

6- محمد صادق صالحی منش استاندار سابق قم / عدم احراز صلاحیت

7- اکبر نیکزاد استاندار سابق اردبیل / رد صلاحیت

8- محمد ناظمی اردکانی معاون سابق وزیر تعاون / عدم احراز صلاحیت

9- سید محسن علوی فرزند وزیر اطلاعات / رد صلاحیت

10- ولی الله زمانی رئیس کتابخانه مجلس/ تائید صلاحیت

11- وحید جلال زاده استاندار سابق آذربایجان غربی/ تائید صلاحیت

12- فاطمه جوادی معاون رئیس جمهور سابق / رد صلاحیت

13- احمد حکیمی پور عضو فعلی شورای شهر تهران/ رد صلاحیت

14- محمد سالاری عضو فعلی شورای شهر تهران / رد صلاحیت

15- محمدرضا آقا ابراهیمی عضو ارشد حزب اتحاد ملت / رد صلاحیت

16- علی آهنی از مدیران دولت اصلاحات / رد صلاحیت

17-  حمید آیتی همسر شهین دخت ملاوردی/ تائید صلاحیت

18- کمال‌الدین پیرموذن نماینده فعلی مجلس / رد صلاحیت

19- ارسلان فتحی‌پور نماینده فعلی مجلس / رد صلاحیت

20- سید رمضان شجاعی کیاسری نماینده فعلی مجلس / رد صلاحیت

21- فاظل شهبازی استاندار کردستان در دولت سابق / رد صلاحیت
منبع: فارس
نظرات() 

زمان اعلام نتایج بررسی صلاحیت داوطلبان خبرگان

نوشته شده توسط : قارانقوش
سه شنبه 29 دی 1394-01:07 ق.ظ


نتایج بررسی صلاحیت کاندیداهای انتخابات مجلس خبرگان رهبری 5 بهمن‌ماه اعلام می‌شود.

انتخابات پنجمین دوره مجلس خبرگان رهبری 7 اسفندماه سال جاری همزمان با انتخابات دهمین دوره مجلس شورای اسلامی در سراسر کشور برگزار می‌شود تا 88 عضو این مجلس از سوی مردم انتخاب شوند.

ثبت‌نام از کاندیداهای انتخابات مجلس خبرگان رهبری از روز پنجشنبه 26 آذرماه آغاز شد و تا نیمه شب یکم دی‌ماه ادامه داشت و در نهایت 801 نفر برای این دور از انتخابات ثبت‌نام کردند و 23 نفر هم از ادامه کار انصراف دادند.

منبع: تسنیم
نظرات() 

جدول/ آخرین آمار از تأیید و ردصلاحیت‌ چهره‌های سیاسی

نوشته شده توسط : قارانقوش
سه شنبه 29 دی 1394-01:05 ق.ظ


برخی چهره‌های مطرح و شاخص جریان های سیاسی برای حضور در انتخابات مجلس شورای اسلامی با عدم احراز یا رد صلاحیت مواجه شدند

به گزارش مشرق، برخی چهره‌های مطرح و شاخص جریان‌های سیاسی برای حضور در انتخابات مجلس شورای اسلامی با عدم احراز صلاحیت و یا رد صلاحیت مواجه شدند. 

ردیف نام‌نام‌خانوادگی تائید صلاحیت ردصلاحیت
1 محمد رضا عارف *
2 قدرت‌الله علیخانی   *
3 محمد علیخانی   *
4 صفر یوسف‌زاده *  
5  مصطفی کواکبیان *  
6 علی فلاحیان *  
7 فاطمه هاشمی   *
8 علی مطهری   *
9 حمید رسایی   *
10 سهیلا جلودارزاده *  
11 مهدی کوچک‌زاده *  
12 الیاس حضرتی   *
13 مرتضی الویری   *
14 محمداشرفی اصفهانی   *
15 محمد علیپور *  
16 محمد خونچمن   *
17 محمد جواد حق‌شناس   *
18 رضا شکری سلطان آبادی *  
19 ابراهیم اصغرزاده   *
20 علی محمد غریبانی   *
21 اکبر نیکزاد   *
22  حمیدرضا دهقان *  
23 فاطمه مقیمی   *
24 قدرت‌الله ایمانی *  
25 سیدمحسن علوی   *
26 سیدشمس‌الدین حسنی   *
27 شهاب‌الدین صدر   *
28 ساسان والی‌زاده *  
29 علیرضا محجوب *  
30 جواد اطاعت   *
31 علی صوفی   *
32 محمدرضا تابش *  
33 قدر‌تعلی حشمتیان *  
34 احمدپورنجاتی   *
35 ابوالفضل شکوری   *
36 محرم اکبرزاده *  
37 شریف پور *  
38 داریوش قنبری   *
39 محسن رهامی   *
40 علی اسمائیل زاده *  
41 احد ولی‌زاده *  
42 حسین پورنون *  
43 محمود میرلوحی   *
44 رضا نظری *  
45 علی بدیهی *  
46 قاسم اسمائیل زاده *  
47 محرم رضایی *  
48 محمد طاهری *  
49 محمد کواکبی *  
50 مهدی حکاری *  
51 پیامان یارمحمدزاده *  
52 لاله صمدپور *  
53 شهروز گنجی‌زاده *  
54 علی جوانشیر *  
55 اسماعیل محمد نژاد *  
56 نوذر شفیعی نوزب *  
57 محمد قسیم عثمانی   *
58 محسن غلامی *  
59 محسن پروین *  
60 ساسان سالاری *  
61 مجید انصاری *  
62 سیدعلا کراماتی *  
63 ابراهیم جهانگیری   *
64 بازوند *  
65 امیر بیرانوند *  
66 شاپور بیرانوند *  
67 علی اکبر ابرقویی نژاد   *
68 سعید بیرانوند *  
69 نصرتی *  
70 نظری *  
71 نوری‌زاده *  
72 هاشمی *  
73 مهراد ویس کرمی *  
74 بهزاد یار احمدی *  
75 کوشکی *  
76 شاکرمی *  
77 شریعت‌فر *  
78 صادقی قهاره *  
79 علی مراد صفری *  
80 طاهرپور *  
81 عادلی *  
82 عبدتاج‌الدینی *  
83 ایرج عبدی *  
84 پیروز عزیزی *  
85 آقارضا فتوحی *  
86 اعظم محمدی‌نیا *  
87 محمد حسین محمدی *  
88 مرتضی محمودوند *  
89 مختاری مطلق *  
90 معتمدی *  
91 ملکی راد *  
92 محمدرضا ملک شاهی راد *  
93 آرش میراسماعیلی *  
94 حافظی *  
95 فتح‌الله حسنوند *  
96 بیژن حسین پور *  
97 مجید حسینی *  
98 حیاتی‌پور *  
99 محمد دالوند *  
100 بهروز دلیکوند *  
101 مسلم دلیکوند *  
102 بهرام دلفان *  
103 دوستی‌زاده *  
104 رضا رحیمی نسب *  
105 سید محمد صحفی   *
106 ساکی‌زاده *  
107 سپهرمنش *  
108 سعیدی‌تبار *  
109 سلیمانی *  
110 سوری *  
111 اسکندر رحیمی *  
112 حمید آیتی *  
113 غلامرضا تاج‌گردون *  
114 سعید زمانیان *  
115 امامقلی بیابانی *  
116 فتح الله امین   *
117 اصغرزاده مهرملکی *  
118 نادر امینی *  
119 صادق سلیمی *  
120 اردشیر نوریان *  
121 نورالله حیدری *  
122 حیدری پپدنی *  
123 کمال جلال الدینی   *
124 رحمان کرمی *  
125 حسن نافیان *  
126 مسعود پزشکیان *  
127 رسولی‌نژاد *  
128 عشرت شایق *  
129 فاطمه راکعی   *
130 مهدی نوبخت   *
131 شهربانو امانی   *
132 سیدعلی محتشمی‌پور   *
133 رسول منتجب‌نیا   *
134 فاطمه هاشمی   *
135 علی مطهری   *
136 سودابه رادفر   *
137 کاظم جلالی *  
138 محمد دامادی   *
139 سیدمحمد بیاتیان   *
140 محسن صرامی فروشانی   *
141 سیدرمضان شجاعی کیاسری   *
142 حامدقادر مرزی   *
143 امید کریمیان   *
144 غلامعلی جعفرزاده   *
145 محمد جواد نظری مهر   *
146 سالار مرادی   *
147 سیدسعید حیدری طیب   *
148 نعمت‌الله منوچهری   *
149 مجید منصوری   *
150 صفر نعیمی رز   *
151 سید هادی حسینی   *
152 کمال‌الدین پیرموذن   *
153 محمد سعید انصاری   *
154 جواد سعدون‌زاده   *
155 شمس‌الله بهمئی   *
156 جواد هروی   *
157 محمدباقر شریعتی   *
158 محمدمهدی پورفاطمی   *
159 ارسلان فتحی‌پور   *
160 احمد شوهانی   *
161 مهدی موسوی‌نژاد   *
162 علی افراشته   *
163 اکبر اعلمی   *
164 زهرا پیشگاهی‌فرد   *
165 محمد اشرفی اصفهانی   *
166 غلامرضا کاتب *  
167 محمد صادق صالحی   عدم احراز
168 محمد ناظمی اردکانی   عدم احراز
169 سید محسن علوی   *
170 ولی‌الله زمانی *  
171 وحید جلال‌زاده *  
172 فاطمه جوادی   *
173 احمد حکیمی‌پور   *
174 محمد سالاری   *
175 محمد رضا آقا ابراهیمی   *
176 علی آهنی   *
177 فاضل شهبازی   *
178 محمد رضا میر تاج الدینی *  
179 احمد علیرضا بیگی *  
180 حجت الله درویش پور   *
181 علی اکبر اولیا   *
182 محمد رضا اسماعیلی مقدم   *
183 عزت رضایی *  
184 جواد صدیقی *  
185 کلثوم بیرانوند *  
186 علی یارمحمدیان   *
187 مرتضی مبلغ   *
188 محمد آقایی   *
189 عبدالله علیمحمدی *  


نظرات() 

آقای روحانی! این استانداران پای‌شان را از گلیم‌شان بیشتر دراز کردند

نوشته شده توسط : قارانقوش
سه شنبه 29 دی 1394-01:00 ق.ظ

تفکیک قوا زیر پتک بی‌تدبیری؛

دولت به‌رغم مشکلات بسیار و کاهش قیمت نفت و رکود در تولید و صنایع و تورم و گرانی، پا به دامی نهاده که جریان حامی فتنه برای آنها طراحی کرده‌اند به شکلی که با ورود بی‌جای استانداران در وظایف شورای نگهبان قانون اساسی و هیئت‌های نظارت، حرف‌های ضدانقلاب علیه این شورا را تکرار می‌کنند.

گروه سیاسی مشرق -  افزایش چشمگیر ثبت‌نام کنندگان در انتخابات فعلی خبر از سناریوهایی برای این دوره از انتخابات درخصوص آمار رد و تأیید صلاحیت‌ها می داد و به همین دلیل بود که برخی از اعضای شورای نگهبان پیش از این از افزایش بی سابقه آمار ثبت‌نام کنندگان در انتخابات مجلس و همچنین مجلس خبرگان ابراز نگرانی کردند.

آیت‌الله احمد جنتی و آیت‌الله محمد یزدی دبیر و عضو شورای نگهبان نیز از تریبون های رسمی از افزایش آمار ثبت‌نام کنندگان در انتخابات مجلس خبرگان رهبری خبر دادند و از این افزایش قابل توجه ابراز تعجب کردند؛ همین افزایش بی سابقه ثبت نام کنندگان در این دوره از انتخابات موجب شد تا حساسیت های زیادی در خصوص اظهار نظرهای سیاسیون بعداز اعلام اسامی توسط شورای نگهبان در فضای عمومی جامعه بوجود آورد.

از همین رو عملکرد دولت به عنوان مجری انتخابات مجالس خبرگان رهبری و مجلس شورای اسلامی بیش از سایر مسوولین جمهوری اسلامی زیر ذره بین و حساسیت های عمومی قرار گرفت و از این‌رو به مجریان امر انتخابات (دولت) توصیه های زیادی مبنی بر عدم دخالت در روند انتخابات شد. اما روز گذشته شاهد بودیم که برخی از استانداران دولت در روز ابتدایی اعلام اسامی توسط شورای نگهبان قانون را زیر پا گذاشته و با ایجاد فضای تند انتقادی در رسانه‌ها کلید تخریب و فشار بر شورای نگبان را در آستانه انتخابات فشردند.

عبدالحسن مقتدایی استاندار خوزستان به عنوان اولین استاندار دولت با به کار بردن واژه «تقلب» به عملکرد شورای نگهبان اشاره کرد و اظهار داشت: کسی حق مهندسی انتخابات را ندارد.

وی همچنین ضمن زیر سوال بردن شورای نگهبان پا را فراتر گذاشت و ردصلاحیت های شورای نگهبان راغیرموجه خواند و گفت: ردصلاحیت های غیر موجه داوطلبان تفاوتی با تقلب ندارد.[1]

چرا دولتی‌ها با بازی در زمین فتنه‌گران دخالت در انتخابات را کلید زدند؟//آماده انتشارپس از اظهارات عجیب استاندار خوزستان، شاهد حمله استاندار هرمزگان به شورای نگهبان قانون اساسی بودیم.

استاندار هرمزگان در واکنش به اعلام اسامی احراز صلاحیت شده توسط شورای نگهبان گفت: انتخابات بازی نفرات یک جناح و تفکر در یک مسابقه با خودشان نیست و مفهوم درست آن رقابت برپایه حضورافراد با تفکرات و سلیقه‌های مختلف است.

جاسم جادری استاندار هرمزگان منطقه خلیج فارس، با تنگ نظرانه خواندن رفتار شورای نگهبان افزود: انتظار چنین برخوردی را نداشتیم و نمی توان با چنین نگاه تنگ نظرانه ای به توسعه و پویایی کشورکمک کرد. تندی تصمیم رد صلاحیت گسترده به صلاح کشور نیست و با شعارمشارکت حداکثری همخوانی ندارد.[2]

سید حسین هاشمی استاندار تهران سومین چهره دولتی بود که روز گذشته عملکرد شورای نگهبان را زیر سوال برد.

وی با بیان اینکه انتظار این تعداد رد صلاحیت‌ها را توسط هیات‌های نظارت بر انتخابات نداشته است، گفت: مسئولان وزارت کشور با اعضای شورای نگهبان مذاکره خواهند کرد تا افرادی که صلاحیت لازم را داشته اند اما از سوی هیأت های نظارت و انتخابات احراز نشده است به حق خود دست یابند.

چرا دولتی‌ها با بازی در زمین فتنه‌گران دخالت در انتخابات را کلید زدند؟//آماده انتشاراستاندار تهران به دریافت گزارش‌هایی مبنی بر حمایت برخی از اعضای شوراهای اسلامی استان نسبت به داوطلبان انتخابات مجلس شورای اسلامی اشاره کرد و گفت: ما پیش از این اعلام کرده بودیم که در انتخابات به طور کامل بی‌طرف هستیم و می‌خواهیم انتخاباتی سالم برگزار کنیم، براین اساس هیچ یک از مسئولان استان حق ندارد به طور مستقیم یا غیر مستقیم از داوطلب خاصی حمایت کند یا حتی شائبه آن وجود داشته باشد.

وی افزود: حق الناس در انتخابات باید به معنای واقعی کلمه اجرا شود و اعضای شوراهای اسلامی شهر و روستای استان و شهرداران شهرها نیز از این قاعده مستثنی نیستند و نباید نسبت به داوطلب خاصی موضع گیری کنند.

هاشمی خاطرنشان کرد: به ستاد انتخابات استان تهران دستور داده ام تا تذکرات لازم در این خصوص داده شود زیرا ما با کسی تعارف نداریم.[3]

به نظر می‌رسد دولت یازدهم با وجود مشکلات بسیار اقتصادی، کاهش قیمت نفت، رکود و گرانی در تولید و صنعت و صدها مشکل دیگر، وارد سناریویی شده است که جریان حامی فتنه و اصلاحات برای آنها طراحی کرده‌اند به شکلی که با ورود بی‌جای استانداران در وظایف شورای نگهبان و هیئت‌های نظارت، عملا همان حرفی که دشمنان و ضد انقلاب علیه شورای نگهبان می‌زنند، دولتمردان یازدهم به نحوی بهتر تکرار می‌کنند.

دخالت دولتمردان یازدهم به عرصه انتخابات و حرکت در زمین بازی فتنه گران از آنجا معنا پیدا می کند که مرعشی و شکوری راد به عنوان نماد دو جریان افراطی و فتنه‌گر، به دخالت روحانی اشاره می‌کنند:

شکوری‌راد با هشدار به روحانی برای دخالت در وظایف شورای نگهبان و در پاسخ به سؤال خبرنگار درباره انتظار از رئیس‌جمهور برای ورود به مسئله رد صلاحیت اصلاح‌طلبان می‌گوید: چنین انتظاری وجود دارد. البته آقای روحانی دراین‌باره وعده‌هایی داده است و عملکرد ایشان در دو سال گذشته نشان می‌دهد که ایشان به وعده‌هایشان پایبند هستند هرچند که در تحقق برخی از آن‌ها ناکام بوده‌اند، اما شاهدی در عدم پایبندی وجود ندارد.

مرعشی نیز در جای دیگری می‌گوید: هیات‌های نظارت خلاف سیاست‌های کلی نظام، با تنگ نظری دایره انتخابات را در برخی از حوزه‌های انتخابیه محدود کرده‌اند؛ مرعشی گفت: انتظار ما این است که در فرصت باقی مانده؛ با ورود شورای نگهبان و رییس جمهور به عنوان مجری قانون اساسی و رایزنی با مقام معظم رهبری و حمایت ایشان شاهد برخورد با این نوع عملکرد هیات‌های نظارت در استان‌ها باشیم.


[1] http://www.irna.ir/khuzestan/fa/News/81922613/

[2] http://www.mashreghnews.ir/fa/news/523622

[3] http://www.mashreghnews.ir/fa/news/523638

مطالب مرتبط
نظرات() 
درباره وبلاگ:آرشیو:


آخرین پستها:


پیوندها:


پیوندهای روزانه:


نویسندگان:


آمار وبلاگ:The Theme Being Used Is MihanBlog Created By ThemeBox