یاتما تولکی دالداسندا گوی یسون اصلان سنی، كچمه نامرد كورپیسینن گوی آپارسون سیل سنی

آیا وهابیت به تالش هم رسیده؟

نوشته شده توسط : قارانقوش
چهارشنبه 22 خرداد 1398-10:15 ب.ظدر اینجا لازم دیدیم برای آگاهی بیشتر مردم تالش از خطر و فتنه ی وهابیت بررسی اجمالی از حضور وهابیان در منطقه و شهرمان داشته باشیم امیدواریم شما دوستان نیز با نظرات و انتقادات سازنده ی خود ما را یاری کنند.
اکثر مردم تالش را اهل سنت تشکیل می دهند که در حوزه ی فقه و احکام دین ، شافعی و در مذهب کلامی هم اشعری هستند . اهل سنت در تالش و رضوانشهر و حومه در کنار برادران اهل تشیع زندگی می کنند که در صورت رعایت خطوط قرمز مذهبی ، مشکل خاصی با یکدیگر ندارند.اما با توجه به فاصله گرفتن از عصر نبوت و بی توجهی به راهنمایی های خداوند متعال که در قالب دین و توسط حضرت رسول صلوات الله علیه برای ما انسانها آورده شده روز به روز شاهد پوچ گرایی و انحرافات اخلاقی در جامعه ی اهل سنت هستیم که یقیقناً همه ی اینها نتیجه ی بی دینی است و یا به نوع دیگر نتیجه ی بد فهمی از دین.
اما اصل مطلب
آیا وهابیت به تالش رسیده یا نه؟
چیزی که روشن است اینست که وهابیت در جوامعی که اقلیت را دارند و صوفیه آنجا مقبول است و شیعه در آن حکومت می کند بسیار با نیرنگ و حیله و به اصطلاح سیاستمدارانه کار می کند ولی بی خبراند که همچون شترمرغانی هستند که سر در گل فرو می کنند و به خیال خودشان کسی آنها را نمی بیند ولی باید بخوبی بدانند که هنوز در بین اهل سنت منطقه افرادی هوشیار و دلسوز دین حضور دارند . و این دلسوزان کسانی نیستند جزء عالمان واقعی و طلاب نمونه که مسئولیت پاسداری از عقیده ی پاک اهل سنت را دارند.
وهابیان با نامهای مختلف اخوان و سلفی و حتی بعضی گروههای جماعت تبلیغ ، در مناطق اهل سنت در حال پاک سازی عقیده ی پاک و درست اهل سنت هستند و به بهانه ی مبارزه با شرک به جمع کثیری از مردمان اهل سنت و دوستدار صوفیه تهمت سنگین شرک را می زنند قطعاً در این عصر ارتباطات و اطلاعات همه ی دوستداران دین و مردم دینی از وجود چنین افراد گمراهی با خبرند.


در جوامع تالش و حومه دیده و شنیده شده که افرادی که چندان هم از علوم دینی بهره ای ندارند مردم را از رفتن به قبرستان ها منع می کنند ، توسل را حرام و شرک می دانند ، و از همه خطرناک تر پیروی از مذاهب اربعه را درست نمی دانند و امثال این که مسلماً این افکار از عقاید وهابیان نشأت گرفته و اگر این افراد مدعی هستند که وهابی نیستند پس ما از آنها می پرسیم که این عقاید را از کجا آوردید؟ آیا اینها مهمترین عقاید وهابیان نیستند؟ آیا غیر از ابن تیمیه(اگر چه خدماتی را نیز عرضه داشت) و عبدالوهاب که از پایه ریزان وهابیت هستند کسی هم این عقاید را مطرح کرده؟ آیا نظر دیگر عالمان بزرگ دین نظیر امام غزالی «رح» و امام ربانی«رح» و امام فخر رازی«رح» و امام سیوطی«رح» و امام نبوی«رح» و و امامان مذاهب اربعه اهل سنت و دیگر امامان و عالمان اهل سنت مانند افراد وهابی است؟ و هزاران سوال دیگر از افراد وهابی منطقه ی ما ، که مسلماً باید اعتراف کنند که وهابی هستند و یا حداقل شبهه وهابی ؛ که در این صورت هم با وهابیت ارتباط دارند و همه ی آن نکات زشت و بد که در مورد وهابیت است در مورد آنها نیز صدق می کند.


متأسفانه از مدتها قبل کسانی تحت عنوان سلفی و اخوان با حمایت دست های پشت پرده که برای نابودی دین در تالش نقشه می کشند عقاید باطلی را وارد این منطقه ی اهل سنت نشین و تصوف دوست کرده اند.کسانی که به بزرگان دین توهین می کنند و به توسل کنندگان و زیارت روندگان تهمت شرک می زنند!!!. بی ادبیشان اینقدر فراتر رفته که مقام حضرت رسول صلوات الله علیه را دست یافتنی می دانند و از اولین آثار نشست وبرخاست با وهابیان کم شدن مهر و محبت حضرت رسول صلوات الله علیه در دلها و زیاد شدن مشکلات روحی و روانی در روانهاست و اگر نگاهی به سایت ها و وبلاگ ها و کتابهای وهابیان بیندازید این نکته که تمام آنها شدیدا از مشکل روحی روانی و کمبود شخصیت رنج می برند بخوبی هویداست.
در طی سالهای گذشته همواره تالش به عنوان مکان دین دوست و طریقت دوست شناخته شده و وجود طریقت های نقشبندیه و قادرییه که سابقه طولانی در رشد و پرورش افراد بر اساس تعالیم حقیقی اسلامی داشته باعث شده همچنان تالش به عنوان مکان مورد توجه از نظر دینی در بین جوامع سنی نشین ایران و حتی جهان باشد.
چیزی که بسیار عجیب است دشمنی وهابیان مسلمان نما با تصوف و طریقت است که باید پرسید آن زمانی که تصوف به پرورش علمای تراز اول دین می پرداخت و می پردازد شما کجا بودید ؟
اگر کمی به تاریخچه ی دین در تالش نگاه کنید می بینید که با آمدن طریقت نقشبندیه به تالش عده ی زیادی از مردم که حتی نماز خواندن را نیز نمی دانستند چگونه با تواضع و آرامش روی به درگاه خداوند متعال آوردند و می آورند . وهابیان ، این افراد گمراه برای فریب اذهان دین داران و دین دوستان به دروغ خود را دوستدار تصوف و بزرگان دین نشان می دهند و حتی در مکان های مانور خود از حاشیه ی تصوف صحبت به میان می آورند و ذکر بزرگان صوفیه را می کنند ولی حتی از این کارشان نیز برای جامه ی عمل پوشاندن به اهداف حزبی خود ، سوء استفاده می کنند.
طریقتی که جمع کثیری از علمای بزرگ اسلام با آن پرورش یافتند و طریقتی که در طول قرنها توسط عالمان ربانی مورد تأیید بود را عده ای انسان بی ادب و مغرور رد می کنند.طریقتی که با محوریت عشق به آفریدگار بنا شده را به شرک متهم می کنند.حال ای مردم تالش و رضوانشهر چه کسانی درست می گویند؟عالمان ربانی طریقت یا عده ای عالم نمای وهابی ؟
در طریقت ما فقط عمل به احکام را می بینیم در صورتی که شخص وهابی بسیار پر حرف و حاشیه است و به عمل زیاد توجه نمی کند. آیا خداوند متعال ، پیامبر صلوات الله علیه را فرستاد که بیشتر حرف بزنیم و کمتر عمل کنیم؟؟؟
طریقتی که زندگی سیاه عده ای را دگرگون ساخته و آنها را به سوی دین و خدا آورده توسط کسانی رد می شود که خیلی از حرکاتشان خارج ازعقیده ی اهل سنت است و با این که داعیه ی علم دین را دارند ولی هنوز خودشان در عمل به احکام مانده اند و خیلی از سنت ها را نمی دانند.


وهابیان گمراه چنان از ابراز عقیده ی درون و وهابی بودنشان می ترسند که سرتا پا نیرنگ و دروغ هستند. آنها می گویند ما وهابی نیستیم در صورتی که تمام افکارشان ریشه در وهابیت دارد.
ای مردم تالش و رضوانشهر بدانید که عقاید این دشمنان دین یعنی وهابیان،همانند شیشه ی شکسته ای است که نمی توانند آنها را در کنار هم جمع کنند و زمانی که خارج از عقیده ی اهل سنت صحبت می کنند مسلّم است که مریضی شرک پیدا می کنند و مدام با خود درگیرند که چه کاری شرک است و چه کاری شرک نیست؟
وهابیان بدون در نظر گرفتن قوانین تفسیر قرآن که توسط بزرگان و عالمان دین پایه ریزی شده ، از آیات قرآن به نفع اهداف حزبی و گروهی خود استفاده می کنند در صورتی که اگر کسی بخواهد به قوانین تفسیر قرآن نظیر اصول و قواعد زبان عربی ، تنزیل و شأن نزول و احادیث حضرت رسول صلوات الله علیه و غیره دقت نکند مسلما به بیراهه رفته و در این صورت حتی می شود با آیات قرآن مسائلی را ثابت کرد که بر خلاف دین اسلام اند برای آگاهی از این موضوع به کتاب معجم الفاظ قرآن از راغب اصفهانی و کتاب الاساس فی التفسیر از سعید حوّا و کتاب البرهان فی العلوم القرآن از بدرالدین محمد زرکشی و کتاب التقان فی العلوم القرآن از علامه جلال الدین سیوطی و کتاب تفسیر ابن کثیر از ابوالفداء ابن کثیر و کتاب تفسیر فخر رازی از امام فخر رازی مراجعه کنید تا ببینید که تفسیر قرآن چه علم گسترده ای است و نمی شود مطابق ظاهر آیات و یا با تأویلات مطابق میل از آیات برداشت کرد بلکه باید به صورت عمیق و علمی و با نهایت درک معنوی و عقلی و سنت آیات را تأویل و تفسیر کرد.
این گمراهان بجای اینکه به فکر جوانان هم دین و هم مذهب خود که اسیر اعتیاد و معظلات اجتماعی دیگر شده اند ، باشند فقط یاد گرفته اند ، جوانانی که به طرف دین می روند را مشرک خطاب کنند و به بهانه ی دشمنی با تصوف اعصاب این مردم پاک را متشنج کنند.تعصب نمی گذارد که کمی با عقل و تدبیر فکر کنند که چه بلایی به سر جامه ی اسلامی می آورند و چه خدمتی به دشمنان اسلام می کنند.
حال شاید این سوال پیش آید که در مقابل وهابیان چه باید کرد؟خوب روشن است بعد از توکل به خداوند متعال و توسل به انبیاء و اولیاء ؛ بهترین سلاح ، سلاح علم است پس باید با مسلح کردن خود به علوم دینی پرده از بهانه گیری های بی اساس و در ظاهر بزرگ آنها برداشت زیرا اساس کار وهابیان تأویلات اشتباه و دلایل غیر شرعی است.
ای مردم تالش و رضوانشهر عقیده ی شما صحیح است وبزرگان سابق در تالش که خلفای طریقت بوده اند وظیفه ی خود را به خوبی انجام دادند و برای شما دوستی خدا و رسولش صلی الله علیه و سلم را به جا گذاشته اند و فقط کمی همت کنید ونگذارید این افراد گمراه با اهداف حزبی شما را پلی برای رسیدن به اهداف شوم و حزبی خود کنند.
برای موارد شبه افکنده شده به جای کتابهای آنها کتابهای بزرگانی نظیر امام غزالی«رح»و امام فخر رازی«رح» و امام سیوطی«رح» و امام سرهندی«رح» و امام نووی«رح» و دیگر بزرگان و در عصر حاضرعلامه دکتر رمضان بوطی استاد مجمع ابی النور دمشق و علامه ومفسر بزرگ واستاد جامعه ام القری مکه مکرمه شیخ صابونی و علامه محدث دکتر بن علوی استاد حدیث و علوم حدیث مکه مکرمه وعلامه ابوالحسن ندوی رئیس العلمای اسلام در زمان خود وشیخ حبیب علی الجفری از داعیان بزرگ واستاد دانشگاه دینی یمن و... دیگر عالمان واقعی اسلام را بخوانید یا حد اقل تحقیق کنید نظر شبهه افکن انها در مسایلی مانند تصوف و توسل و پیروی از مذاهب اربعه و امثال این چیست.انشاءالله ما و شما با هم نمی گذاریم که این دشمنان اسلام نقشه های شوم خود را در تالش پیاده کنند و به نیت پلید این افکار اسلام ستیزانه که خواسته یا نا خواسته دارند ،جامه ی عمل بپوشانند.
نظرات() 
درباره وبلاگ:آرشیو:


آخرین پستها:


پیوندها:


پیوندهای روزانه:


نویسندگان:


آمار وبلاگ:


baghro@gmail.com

The Theme Being Used Is MihanBlog Created By ThemeBox
 
شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Website Traffic | Buy Targeted Website Traffic