تبلیغات
انایوردم خطبه سرا - مدیریت امروز متعلق به 60 سال قبل است/ رکود را همین 4درصدی‌ها ایجاد کردند
 
یاتما تولکی دالداسندا گوی یسون اصلان سنی، كچمه نامرد كورپیسینن گوی آپارسون سیل سنی

مدیریت امروز متعلق به 60 سال قبل است/ رکود را همین 4درصدی‌ها ایجاد کردند

نوشته شده توسط : قارانقوش
شنبه 23 اردیبهشت 1396-11:01 ب.ظ

 خبرگزاری فارس، محمدباقر قالیباف کاندیدای دوازدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری شامگاه شنبه (23 اردیبهشت ماه 96) در برنامه گفت‌وگوی ویژه خبری شبکه دو سیما حاضر شد و طی آن به سوالات مجری برنامه پاسخ داد.

قالیباف در ابتدای سخنان خود در پاسخ به این سوال که کشور ما به چه تعداد شغل پایدار احتیاج دارد و این تعداد شغل با چه سرمایه‌ای باید ایجاد شود، اظهار داشت: موضوع جدی که امروز در کشور ما مطرح است و مردم ما از آن آسیب می‌بینند بحران اقتصادی است.

وی افزود: وقتی می‌گوییم بحران اقتصادی درواقع می‌خواهیم بگوییم دو، سه مشکل اساسی وجود دارد که یکی از آنها بیکاری است.

کاندیدای دوازدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری همچنین رکود و گرانی را از دیگر موارد بحران کنونی کشور عنوان کرد و یادآور شد: اینها همه به هم متصل هستند و در حقیقت روی یکدیگر اثرگذارند،‌ همچنین باید با یک برنامه مدون و روشنی هم کار پیش برود.

قالیباف ادامه داد: مسئله‌ای که به آن اشاره می‌شود که البته روز گذشته در مناظره هم به آن اشاره کردند این ایت که هر نامزد برنامه او چیست که این سوال غلطی است؛ چراکه کشور یک سند چشم‌انداز دارد و این میثاق ملی همه ماست. این سند چشم‌انداز تا سال 1404 مشخص است.

کاندیدای دوازدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری همچنین تصریح کرد: بر اساس آن سند سیاست‌های کلی نظام هم که همه نخبگان کشور گرد هم آمدند، تهیه و بررسی شده و به تصویب مقام معظم رهبری رسیده است و پس از آن ابلاغ شد.

وی بر همین اساس اضافه کرد: پس از این ابلاغ دولت و مجلس هم تلاش کردند برنامه ششم را نوشتند؛ پس اگر کسی بخواهد قانون را رعایت کند و قصد او خدای ناخواسته انتقال اطلاعات غلط به مردم نباشد، چه برنامه‌ای را می‌خواهد تنظیم کند؟ باید شیوه اجرایی آن برای تحقق این سیاست‌ها مشخص باشد.

قالیباف همچنین یادآور شد: دولت فعلی متأسفانه همین برنامه مصوب مجلس را از 15 روزی قانونی گذشت ابلاغ نکرد و ریاست مجلس شورای اسلامی آن را ابلاغ کرد؛ پس امشب هر سخنی می‌گوییم از یک برنامه مشخص و مدونی به نام برنامه ششم توسعه 5 ساله است.

این کاندیدای دوازدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری در بخش دیگری از سخنانانش خاطرنشان کرد: در برنامه ششم توسعه طبیعتاً آمارهای اعلام شده در دولت یازدهم، نشان می‌دهد که ما حدود 3.5 میلیون نفر بیکار داریم،‌ یعنی از 10.5 درصد به 12.5 درصد افزایش پیدا کرده است و این یعنی در حال حاضر چند میلیون بیکار وجود دارد که به نظر می‌رسد 6 تا 7 میلیون نفر باشد.

قالیباف ادامه داد: ما متولدین سال‌های 64 را هم بررسی کردیم که یک میلیون و 284 هزار نفر هستند و اگر متوسط اگر آن 10 را بگیریم سالی یک میلیون و 200 هزار نفر هستند. این تعداد جوان داریم که از 22 تا 32 سالگی هر سال یک میلیون نفر در حوزه اشتغال به ما اضافه می‌شوند. پس ما باید یک تصویر داشته باشیم که وقتی می‌خواهیم بگوییم 5 میلیون شغل، باید اجرا کنیم، در حقیقت منطبق با برنامه باشد چرا که یک ضرورت است و کسی نمی‌تواند بگوید 5 میلیون از کجا آمده است.

وی افزود: مهم این است که یک نامزد ریاست جمهوری که می‌خواهد امروز وعده بدهد منطبق با برنامه باشد. سابقه بنده نشان داده که این برنامه مدون ششم را بر اساس همین 5 میلیون شغلی که پیش‌بینی شده است، با کمک جوانان عزیزمان محقق خواهیم کرد. ما برای این کار نیازمند سرمایه، نیروی کار و تکنولوژی هستیم.

قالیباف بر همین اساس اضافه کرد: بنده معتقدم ما هر سه این را در کشور امروز داریم. در کشوری که یک درصد جغرافیای ما وسعت دنیا را دارد، یک درصد جمعیت را داریم که جمعیت جوان و تحصیل‌کرده هستند و 5 درصد منابع کل را در بخش‌های مختلف داریم، پس بحران کجاست که ما بیکاری داریم؟ به نظر من بحران و کلید اصلی در اجرای تحقق اینها و عملیاتی کردن این کار است.

کاندیدای دوازدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری بابیان اینکه کار به‌عمل برمی‌آید و به سخنرانی نیست، گفت: تحقق این کار بسیار مهم و جدی است. با این مهم که رویکرد آن مشخص باشد و ما با چه مدیریتی این کار را انجام دهیم. متأسفانه در کشور ما امروز مدیریتی که حاکم است به 60 سال قبل برمی‌گردد، با این مدیریت نمی‌شود کار کرد.

وی ادامه داد: ما اگر بخواهیم درباره مدیریت بحث کنیم می‌گویند مثلاً 300 میلیون تومان هر شغل هزینه می‌خواهد، اما من معتقدم امروز رویکرد نسل چهارم به ما سرعت می‌دهد و سرمایه‌ها را به‌شدت ارزان می‌کند یعنی هزینه‌ها را کاهش می‌دهد.

قالیباف همچنین خاطرنشان کرد: زمانی که رویکرد عوض شود این اتفاق می‌افتد. اکنون برخی شرکت‌های دانش‌بنیان ما هستند که توزیع کالا می‌کنند.

کاندیدای دوازدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری همچنین اضافه کرد: متأسفانه مدیریت در حوزه حمل‌ونقل و همچنین صادرات، مطلوب نیست. لذا تحول مدیریتی بسیار مهم است یا در بسیاری از موارد مثلاً سیستم‌های دانش‌بنیان، نانو و بیوتکنولوژی واقعاً ما می‌توانیم، بنابراین ما بحران مدیریتی را در اینجا می‌‌بینیم.

وی یادآور شد: برنامه‌ریزی ما برای این 5 میلیون شغل این است که یک میلیون و 250 هزار از این شغل را در مناطق روستایی با ظرفیت‌هایی که آنجا وجود دارد برای صنایع کوچک و هم برای توسعه کشاورزی بنا به مزیت‌هایی که آنجا دارد، صرف کنیم. ما مطالعه کردیم و برنامه‌هایی برای هر استان داریم تا بتوانیم این کارها انجام دهیم و به تعبیری جلوی مهاجرت از روستاها را هم گرفته باشیم.

قالیباف با اشاره به ظرفیت گردشگری کشور خاطرنشان کرد: ما در دو بخش گردشگری داخلی و خارجی باید توجه بیشتری داشته باشیم، بیش از یک میلیون شغل فقط در این حوزه می‌توانیم ایجاد کنیم، بخش قابل‌توجهی از ظرفیت‌های ما یعنی چند ده هزار کارخانه متأسفانه اکنون تعطیل شده‌اند. ما با هدایت نقدینگی و سرمایه‌ای که هست می‌توانیم این کارخانه‌ها را دومرتبه به کار برگردانیم و بخشی از آنها دوباره مشغول به کار شوند.

قالیباف همچنین یادآور شد: اگر وامی برای خودرو داده شد چقدر خوب بود که اولویت این وام را به تاکسی‌هایی که حمل‌ونقل عمومی را انجام می‌دهند اختصاص می‌دادیم نه به ماشین‌های شخصی. ما امروز به تاکسی‌های سراسر کشورمان که حمل‌ونقل عمومی انجام می‌دهند چه خدماتی ارائه می‌دهیم؟ نه بنزین به آنها می‌دهیم نه قیمت گاز برای آنها کم می‌کنیم حتی در بیمه دچار مشکل هستند. امروز واقعاً در حوزه حمل‌ونقل کامیون‌های ما دچار مشکلات جدی شده‌اند که می‌شود امتیازی به آنها داد. درواقع می‌شود کار ایجاد کرد که هم کارخانه‌ها راه بیفتند و هم عدالت در کار را می‌توان ایجاد کرد.

وی افزود: ما در حوزه ساختمان رکودمان منفی 16 است و می‌دانیم ساختمان پیشران ایجاد شغل است. آمارها نشان می‌دهد در حوزه ساختمان حدود 78 بخش اقتصادی قبل از ساختمان در آنها تولید کار انجام می‌شود تا به ساخت ساختمان برسیم. وقتی که ساختمان را می‌سازیم 56 بخش اقتصادی پس از آن می‌تواند ایجاد شود، اما متأسفانه امروز منفی 16 است. باید این کار را انجام دهیم ما امروز نیاز به مسکن و ساخت داریم و امروز این نیاز جامعه ما است.

کاندیدای دوازدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری بر همین اساس اضافه کرد: جالب است که همه مواد اولیه این هم تولید داخلی است و من فکر می‌کنم یکی دیگر از علت‌های صنعت ما رونق پیدا نمی‌کند همان 4 درصدی‌هایی است که اصلاً رکود را همین‌ها درست کردند؛ چراکه چون در آن واردات نیست و نمی‌توانند از آن منفعت زیادی کسب کنند و تولید داخلی است در این بخش به آن توجه نمی‌کنند.

وی ادامه داد: بخش انحصار و تسهیل در فضای کسب‌وکار بسیار مهم است، امروز کسی که می‌خواهد مجوزی برای کاری بگیرد بعضاً بیش از یک سال و نیم باید رفت و آمد داشته باشد. ما در این حوزه می‌توانیم اشتغال ایجاد کنیم.نظرات() 


Umanizzare presídios
دوشنبه 1 آبان 1396 12:34 ق.ظ
Good day very nice site!! Guy .. Excellent .. Wonderful ..
I'll bookmark your website and take the feeds also?
I am glad to find so many useful info right here within the submit, we'd like develop more strategies in this regard, thanks for sharing.
. . . . .
tercio borlenghi jr
شنبه 29 مهر 1396 08:52 ب.ظ
Keep this going please, great job!
Carlos Eduardo Veiga
چهارشنبه 26 مهر 1396 03:39 ب.ظ
Hi there, of course this paragraph is truly fastidious and I have learned lot
of things from it concerning blogging. thanks.
Lélio Vieira Carneiro Junior
دوشنبه 24 مهر 1396 08:03 ق.ظ
hi!,I like your writing so much! proportion we keep in touch extra about your article on AOL?
I require an expert on this space to unravel my problem.

May be that's you! Taking a look forward
to look you.
ordinary travel
یکشنبه 9 مهر 1396 09:46 ق.ظ
I've been exploring for a bit for any high quality articles or weblog posts on this sort of house .

Exploring in Yahoo I ultimately stumbled upon this
website. Studying this information So i am satisfied to convey that I have a very good
uncanny feeling I discovered exactly what I needed. I so much indisputably will make sure to don?t disregard this web site and provides it a look on a constant basis.
backpacking travel
شنبه 8 مهر 1396 06:49 ب.ظ
If you are going for most excellent contents like me, only visit
this web page everyday for the reason that it presents quality contents, thanks
jordan soccer jersey
پنجشنبه 6 مهر 1396 01:11 ب.ظ
Asking questions are in fact good thing if you are not understanding anything entirely, but this piece of writing offers
nice understanding yet.
Lelio Vieira Carneiro Junior
چهارشنبه 5 مهر 1396 12:59 ق.ظ
Hi, Neat post. There's an issue with your
web site in internet explorer, would test this? IE nonetheless is
the marketplace leader and a large section of people will pass over your fantastic
writing because of this problem.
planning travel
شنبه 1 مهر 1396 04:09 ق.ظ
I visited multiple blogs however the audio quality for audio songs
present at this web site is really wonderful.
tku.16mb.com
سه شنبه 28 شهریور 1396 03:13 ب.ظ
There is certainly a lot to find out about this topic. I like
all of the points you made.
best deal estate real
یکشنبه 19 شهریور 1396 07:30 ب.ظ
You made some really good points there. I looked on the net for additional information about the
issue and found most individuals will go along with your views on this site.
https://pt.wikipedia.org/wiki/Ant%C3%B4nio_Carlos_de_Arruda_Botelho
شنبه 18 شهریور 1396 05:40 ب.ظ
I'm not sure where you are getting your info, but good topic.
I needs to spend some time learning more or understanding more.

Thanks for wonderful information I was looking for this information for my mission.
Natisha
شنبه 18 شهریور 1396 02:06 ب.ظ
Its like you read my mind! You appear to know so much
about this, like you wrote the book in it or something.
I think that you can do with some pics to drive the message home a bit, but instead of that,
this is fantastic blog. An excellent read. I will certainly be back.
www.thesun.co.uk
شنبه 18 شهریور 1396 06:21 ق.ظ
Hey! This is kind of off topic but I need some guidance from an established blog.

Is it hard to set up your own blog? I'm not very techincal but I
can figure things out pretty quick. I'm thinking
about making my own but I'm not sure where to begin. Do you have any ideas or suggestions?
Thanks
Can you lose weight by doing yoga?
شنبه 18 شهریور 1396 01:09 ق.ظ
Write more, thats all I have to say. Literally, it seems as though you relied on the video to make your point.
You obviously know what youre talking about, why throw
away your intelligence on just posting videos to your
site when you could be giving us something enlightening to read?
Chana
جمعه 17 شهریور 1396 10:55 ب.ظ
I was recommended this web site by my cousin. I'm not sure
whether this post is written by him as no one else know such detailed about my difficulty.
You're incredible! Thanks!
foot pain
دوشنبه 13 شهریور 1396 07:36 ب.ظ
I know this if off topic but I'm looking into starting my own weblog and was wondering what all is
required to get set up? I'm assuming having a blog like yours would cost a pretty penny?

I'm not very internet savvy so I'm not 100% sure. Any recommendations or advice would be greatly appreciated.

Kudos
James Frazer-Mann
چهارشنبه 1 شهریور 1396 12:58 ب.ظ
Write more, thats all I have to say. Literally, it
seems as though you relied on the video to make your point.
You obviously know what youre talking about,
why waste your intelligence on just posting videos to your site when you could be giving us
something enlightening to read?
Tomas
سه شنبه 31 مرداد 1396 10:07 ب.ظ
Hello, its pleasant paragraph regarding media print,
we all know media is a great source of information.
cara mengatasi anak yang susah makan nasi
دوشنبه 30 مرداد 1396 05:32 ق.ظ
Thanks for sharing such a good thought, article is nice, thats why i have read it fully
Jayden
یکشنبه 29 مرداد 1396 12:17 ق.ظ
Appreciating the persistence you put into your blog and detailed
information you present. It's awesome to come across a blog every once in a while that isn't the same outdated rehashed information. Excellent read!
I've saved your site and I'm adding your RSS feeds to my Google account.
silviamassad.co
شنبه 14 مرداد 1396 06:16 ب.ظ
Excellent blog here! Also your website loads up fast!
What web host are you using? Can I get your affiliate link to your
host? I wish my website loaded up as quickly as yours lol
Joan
جمعه 13 مرداد 1396 02:27 ب.ظ
Thanks very interesting blog!
Davida
پنجشنبه 12 مرداد 1396 10:13 ب.ظ
Hi there, I enjoy reading through your article post. I wanted
to write a little comment to support you.
Joan
پنجشنبه 12 مرداد 1396 01:28 ب.ظ
Excellent items from you, man. I've understand your stuff previous to and you're simply too magnificent.
I actually like what you have obtained right here, certainly like what you're saying and the
best way during which you are saying it. You are making it
enjoyable and you still take care of to keep
it smart. I can't wait to read far more from you.
This is actually a wonderful website.
tercio borlenghi junior
یکشنبه 8 مرداد 1396 05:28 ق.ظ
Howdy! I know this is kind of off topic but I was wondering which blog platform are you using for this site?
I'm getting tired of Wordpress because I've had problems with hackers and I'm looking at options for another platform.
I would be great if you could point me in the direction of a good platform.
Foot Problems
شنبه 7 مرداد 1396 02:49 ب.ظ
Wow, that's what I was seeking for, what a data! present here at this web site,
thanks admin of this web page.
royalcounty.net
پنجشنبه 5 مرداد 1396 07:08 ق.ظ
Aw, this was a really good post. Finding the time and actual effort to create a great
article… but what can I say… I hesitate a whole
lot and never seem to get nearly anything done.
Bennett
چهارشنبه 4 مرداد 1396 08:02 ق.ظ
Hey there! Do you know if they make any plugins to protect against hackers?

I'm kinda paranoid about losing everything I've worked hard on. Any recommendations?
ftpkol.interrait.com
یکشنبه 1 مرداد 1396 02:27 ب.ظ
Hi there, You have done an incredible job. I will definitely
digg it and personally recommend to my friends.

I am confident they will be benefited from this site.
 
لبخندناراحتچشمک
نیشخندبغلسوال
قلبخجالتزبان
ماچتعجبعصبانی
عینکشیطانگریه
خندهقهقههخداحافظ
سبزقهرهورا
دستگلتفکر


درباره وبلاگ:آرشیو:


آخرین پستها:


پیوندها:


پیوندهای روزانه:


نویسندگان:


آمار وبلاگ:The Theme Being Used Is MihanBlog Created By ThemeBox