تبلیغات
انایوردم خطبه سرا - مدیریت امروز متعلق به 60 سال قبل است/ رکود را همین 4درصدی‌ها ایجاد کردند
 
یاتما تولکی دالداسندا گوی یسون اصلان سنی، كچمه نامرد كورپیسینن گوی آپارسون سیل سنی

مدیریت امروز متعلق به 60 سال قبل است/ رکود را همین 4درصدی‌ها ایجاد کردند

نوشته شده توسط : قارانقوش
یکشنبه 24 اردیبهشت 1396-12:01 ق.ظ

 خبرگزاری فارس، محمدباقر قالیباف کاندیدای دوازدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری شامگاه شنبه (23 اردیبهشت ماه 96) در برنامه گفت‌وگوی ویژه خبری شبکه دو سیما حاضر شد و طی آن به سوالات مجری برنامه پاسخ داد.

قالیباف در ابتدای سخنان خود در پاسخ به این سوال که کشور ما به چه تعداد شغل پایدار احتیاج دارد و این تعداد شغل با چه سرمایه‌ای باید ایجاد شود، اظهار داشت: موضوع جدی که امروز در کشور ما مطرح است و مردم ما از آن آسیب می‌بینند بحران اقتصادی است.

وی افزود: وقتی می‌گوییم بحران اقتصادی درواقع می‌خواهیم بگوییم دو، سه مشکل اساسی وجود دارد که یکی از آنها بیکاری است.

کاندیدای دوازدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری همچنین رکود و گرانی را از دیگر موارد بحران کنونی کشور عنوان کرد و یادآور شد: اینها همه به هم متصل هستند و در حقیقت روی یکدیگر اثرگذارند،‌ همچنین باید با یک برنامه مدون و روشنی هم کار پیش برود.

قالیباف ادامه داد: مسئله‌ای که به آن اشاره می‌شود که البته روز گذشته در مناظره هم به آن اشاره کردند این ایت که هر نامزد برنامه او چیست که این سوال غلطی است؛ چراکه کشور یک سند چشم‌انداز دارد و این میثاق ملی همه ماست. این سند چشم‌انداز تا سال 1404 مشخص است.

کاندیدای دوازدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری همچنین تصریح کرد: بر اساس آن سند سیاست‌های کلی نظام هم که همه نخبگان کشور گرد هم آمدند، تهیه و بررسی شده و به تصویب مقام معظم رهبری رسیده است و پس از آن ابلاغ شد.

وی بر همین اساس اضافه کرد: پس از این ابلاغ دولت و مجلس هم تلاش کردند برنامه ششم را نوشتند؛ پس اگر کسی بخواهد قانون را رعایت کند و قصد او خدای ناخواسته انتقال اطلاعات غلط به مردم نباشد، چه برنامه‌ای را می‌خواهد تنظیم کند؟ باید شیوه اجرایی آن برای تحقق این سیاست‌ها مشخص باشد.

قالیباف همچنین یادآور شد: دولت فعلی متأسفانه همین برنامه مصوب مجلس را از 15 روزی قانونی گذشت ابلاغ نکرد و ریاست مجلس شورای اسلامی آن را ابلاغ کرد؛ پس امشب هر سخنی می‌گوییم از یک برنامه مشخص و مدونی به نام برنامه ششم توسعه 5 ساله است.

این کاندیدای دوازدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری در بخش دیگری از سخنانانش خاطرنشان کرد: در برنامه ششم توسعه طبیعتاً آمارهای اعلام شده در دولت یازدهم، نشان می‌دهد که ما حدود 3.5 میلیون نفر بیکار داریم،‌ یعنی از 10.5 درصد به 12.5 درصد افزایش پیدا کرده است و این یعنی در حال حاضر چند میلیون بیکار وجود دارد که به نظر می‌رسد 6 تا 7 میلیون نفر باشد.

قالیباف ادامه داد: ما متولدین سال‌های 64 را هم بررسی کردیم که یک میلیون و 284 هزار نفر هستند و اگر متوسط اگر آن 10 را بگیریم سالی یک میلیون و 200 هزار نفر هستند. این تعداد جوان داریم که از 22 تا 32 سالگی هر سال یک میلیون نفر در حوزه اشتغال به ما اضافه می‌شوند. پس ما باید یک تصویر داشته باشیم که وقتی می‌خواهیم بگوییم 5 میلیون شغل، باید اجرا کنیم، در حقیقت منطبق با برنامه باشد چرا که یک ضرورت است و کسی نمی‌تواند بگوید 5 میلیون از کجا آمده است.

وی افزود: مهم این است که یک نامزد ریاست جمهوری که می‌خواهد امروز وعده بدهد منطبق با برنامه باشد. سابقه بنده نشان داده که این برنامه مدون ششم را بر اساس همین 5 میلیون شغلی که پیش‌بینی شده است، با کمک جوانان عزیزمان محقق خواهیم کرد. ما برای این کار نیازمند سرمایه، نیروی کار و تکنولوژی هستیم.

قالیباف بر همین اساس اضافه کرد: بنده معتقدم ما هر سه این را در کشور امروز داریم. در کشوری که یک درصد جغرافیای ما وسعت دنیا را دارد، یک درصد جمعیت را داریم که جمعیت جوان و تحصیل‌کرده هستند و 5 درصد منابع کل را در بخش‌های مختلف داریم، پس بحران کجاست که ما بیکاری داریم؟ به نظر من بحران و کلید اصلی در اجرای تحقق اینها و عملیاتی کردن این کار است.

کاندیدای دوازدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری بابیان اینکه کار به‌عمل برمی‌آید و به سخنرانی نیست، گفت: تحقق این کار بسیار مهم و جدی است. با این مهم که رویکرد آن مشخص باشد و ما با چه مدیریتی این کار را انجام دهیم. متأسفانه در کشور ما امروز مدیریتی که حاکم است به 60 سال قبل برمی‌گردد، با این مدیریت نمی‌شود کار کرد.

وی ادامه داد: ما اگر بخواهیم درباره مدیریت بحث کنیم می‌گویند مثلاً 300 میلیون تومان هر شغل هزینه می‌خواهد، اما من معتقدم امروز رویکرد نسل چهارم به ما سرعت می‌دهد و سرمایه‌ها را به‌شدت ارزان می‌کند یعنی هزینه‌ها را کاهش می‌دهد.

قالیباف همچنین خاطرنشان کرد: زمانی که رویکرد عوض شود این اتفاق می‌افتد. اکنون برخی شرکت‌های دانش‌بنیان ما هستند که توزیع کالا می‌کنند.

کاندیدای دوازدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری همچنین اضافه کرد: متأسفانه مدیریت در حوزه حمل‌ونقل و همچنین صادرات، مطلوب نیست. لذا تحول مدیریتی بسیار مهم است یا در بسیاری از موارد مثلاً سیستم‌های دانش‌بنیان، نانو و بیوتکنولوژی واقعاً ما می‌توانیم، بنابراین ما بحران مدیریتی را در اینجا می‌‌بینیم.

وی یادآور شد: برنامه‌ریزی ما برای این 5 میلیون شغل این است که یک میلیون و 250 هزار از این شغل را در مناطق روستایی با ظرفیت‌هایی که آنجا وجود دارد برای صنایع کوچک و هم برای توسعه کشاورزی بنا به مزیت‌هایی که آنجا دارد، صرف کنیم. ما مطالعه کردیم و برنامه‌هایی برای هر استان داریم تا بتوانیم این کارها انجام دهیم و به تعبیری جلوی مهاجرت از روستاها را هم گرفته باشیم.

قالیباف با اشاره به ظرفیت گردشگری کشور خاطرنشان کرد: ما در دو بخش گردشگری داخلی و خارجی باید توجه بیشتری داشته باشیم، بیش از یک میلیون شغل فقط در این حوزه می‌توانیم ایجاد کنیم، بخش قابل‌توجهی از ظرفیت‌های ما یعنی چند ده هزار کارخانه متأسفانه اکنون تعطیل شده‌اند. ما با هدایت نقدینگی و سرمایه‌ای که هست می‌توانیم این کارخانه‌ها را دومرتبه به کار برگردانیم و بخشی از آنها دوباره مشغول به کار شوند.

قالیباف همچنین یادآور شد: اگر وامی برای خودرو داده شد چقدر خوب بود که اولویت این وام را به تاکسی‌هایی که حمل‌ونقل عمومی را انجام می‌دهند اختصاص می‌دادیم نه به ماشین‌های شخصی. ما امروز به تاکسی‌های سراسر کشورمان که حمل‌ونقل عمومی انجام می‌دهند چه خدماتی ارائه می‌دهیم؟ نه بنزین به آنها می‌دهیم نه قیمت گاز برای آنها کم می‌کنیم حتی در بیمه دچار مشکل هستند. امروز واقعاً در حوزه حمل‌ونقل کامیون‌های ما دچار مشکلات جدی شده‌اند که می‌شود امتیازی به آنها داد. درواقع می‌شود کار ایجاد کرد که هم کارخانه‌ها راه بیفتند و هم عدالت در کار را می‌توان ایجاد کرد.

وی افزود: ما در حوزه ساختمان رکودمان منفی 16 است و می‌دانیم ساختمان پیشران ایجاد شغل است. آمارها نشان می‌دهد در حوزه ساختمان حدود 78 بخش اقتصادی قبل از ساختمان در آنها تولید کار انجام می‌شود تا به ساخت ساختمان برسیم. وقتی که ساختمان را می‌سازیم 56 بخش اقتصادی پس از آن می‌تواند ایجاد شود، اما متأسفانه امروز منفی 16 است. باید این کار را انجام دهیم ما امروز نیاز به مسکن و ساخت داریم و امروز این نیاز جامعه ما است.

کاندیدای دوازدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری بر همین اساس اضافه کرد: جالب است که همه مواد اولیه این هم تولید داخلی است و من فکر می‌کنم یکی دیگر از علت‌های صنعت ما رونق پیدا نمی‌کند همان 4 درصدی‌هایی است که اصلاً رکود را همین‌ها درست کردند؛ چراکه چون در آن واردات نیست و نمی‌توانند از آن منفعت زیادی کسب کنند و تولید داخلی است در این بخش به آن توجه نمی‌کنند.

وی ادامه داد: بخش انحصار و تسهیل در فضای کسب‌وکار بسیار مهم است، امروز کسی که می‌خواهد مجوزی برای کاری بگیرد بعضاً بیش از یک سال و نیم باید رفت و آمد داشته باشد. ما در این حوزه می‌توانیم اشتغال ایجاد کنیم.نظرات() 


marcombest.org
سه شنبه 29 اسفند 1396 05:37 ب.ظ
Wonderful blog! I found it while surfing around on Yahoo News.
Do you have any suggestions on how to get listed in Yahoo News?
I've been trying for a while but I never seem to get there!
Thanks
tree cutting service logo
شنبه 5 اسفند 1396 11:56 ق.ظ
Christmas bushes require particular attention.
tree removal service houston
شنبه 5 اسفند 1396 06:48 ق.ظ
Our tree providers are priced accurately.
best house cleaning service near me
پنجشنبه 3 اسفند 1396 03:49 ق.ظ
We provide the very best high quality services.
online marketing jobs near me
چهارشنبه 25 بهمن 1396 12:24 ق.ظ
Ask about our new dental marketing services.
ig
شنبه 21 بهمن 1396 08:44 ب.ظ
I was extremely pleased to find this site. I want to to thank you for ones time
for this particularly fantastic read!! I definitely appreciated every little bit
of it and i also have you book-marked to see new things on your blog.
garage door installation costco
چهارشنبه 18 بهمن 1396 01:35 ب.ظ
Storage Doors Repair from Hail Injury or Wind Harm.
Porter
چهارشنبه 20 دی 1396 08:37 ب.ظ
If you are going for most excellent contents like myself, just
visit this site every day as it provides quality contents,
thanks
Joseph
چهارشنبه 15 آذر 1396 07:05 ب.ظ
I think that is one of the so much significant information for me.
And i am satisfied reading your article. However want to
remark on some common issues, The web site style is wonderful, the articles is truly excellent :
D. Good process, cheers
Vada
جمعه 10 آذر 1396 09:33 ق.ظ
Keep on working, great job!
http://ofrbtula.ru/?option=com_k2&view=itemlist&task=user&id=34784
دوشنبه 29 آبان 1396 12:12 ب.ظ
These are in fact wonderful ideas in on the topic of blogging.
You have touched some nice things here. Any way keep up wrinting.
José Wilame Araújo Rodrigues
دوشنبه 22 آبان 1396 04:03 ب.ظ
I need to to thank you for this excellent read!!

I certainly enjoyed every little bit of it. I have got you book-marked to look at new stuff you post…
Sara
یکشنبه 21 آبان 1396 03:07 ق.ظ
Hi mates, pleasant piece of writing and pleasant urging commented at this place,
I am in fact enjoying by these.
make certain asbestos
یکشنبه 21 آبان 1396 01:37 ق.ظ
I think this is one of the most important info for me.
And i am glad reading your article. But wanna remark on some general
things, The site style is great, the articles is really nice :
D. Good job, cheers
smart phone applications
یکشنبه 14 آبان 1396 08:59 ق.ظ
If some one needs to be updated with most recent technologies then he must be
visit this site and be up to date every day.
popular security
جمعه 12 آبان 1396 07:22 ب.ظ
Wonderful website. Plenty of helpful information here. I'm sending it to a few buddies
ans also sharing in delicious. And obviously, thank you on your sweat!
Lelio Vieira Carneiro
پنجشنبه 11 آبان 1396 05:41 ق.ظ
Hey there would you mind letting me know which hosting company you're using?

I've loaded your blog in 3 different browsers and I must say this blog
loads a lot faster then most. Can you suggest a
good internet hosting provider at a honest price?
Kudos, I appreciate it!
camera depends
چهارشنبه 10 آبان 1396 05:06 ق.ظ
This design is wicked! You certainly know how to keep a reader amused.
Between your wit and your videos, I was almost moved to start my own blog
(well, almost...HaHa!) Wonderful job. I really loved what you had to
say, and more than that, how you presented it.

Too cool!
Umanizzare Gestão Prisional Ltda
سه شنبه 2 آبان 1396 11:00 ب.ظ
Incredible points. Solid arguments. Keep up the amazing work.
timex observe
دوشنبه 1 آبان 1396 03:27 ب.ظ
Hi! I simply want to offer you a huge thumbs up for
your excellent info you have got here on this post.

I will be returning to your web site for more soon.
Umanizzare presídios
دوشنبه 1 آبان 1396 12:34 ق.ظ
Good day very nice site!! Guy .. Excellent .. Wonderful ..
I'll bookmark your website and take the feeds also?
I am glad to find so many useful info right here within the submit, we'd like develop more strategies in this regard, thanks for sharing.
. . . . .
tercio borlenghi jr
شنبه 29 مهر 1396 08:52 ب.ظ
Keep this going please, great job!
Carlos Eduardo Veiga
چهارشنبه 26 مهر 1396 03:39 ب.ظ
Hi there, of course this paragraph is truly fastidious and I have learned lot
of things from it concerning blogging. thanks.
Lélio Vieira Carneiro Junior
دوشنبه 24 مهر 1396 08:03 ق.ظ
hi!,I like your writing so much! proportion we keep in touch extra about your article on AOL?
I require an expert on this space to unravel my problem.

May be that's you! Taking a look forward
to look you.
ordinary travel
یکشنبه 9 مهر 1396 09:46 ق.ظ
I've been exploring for a bit for any high quality articles or weblog posts on this sort of house .

Exploring in Yahoo I ultimately stumbled upon this
website. Studying this information So i am satisfied to convey that I have a very good
uncanny feeling I discovered exactly what I needed. I so much indisputably will make sure to don?t disregard this web site and provides it a look on a constant basis.
backpacking travel
شنبه 8 مهر 1396 06:49 ب.ظ
If you are going for most excellent contents like me, only visit
this web page everyday for the reason that it presents quality contents, thanks
jordan soccer jersey
پنجشنبه 6 مهر 1396 01:11 ب.ظ
Asking questions are in fact good thing if you are not understanding anything entirely, but this piece of writing offers
nice understanding yet.
Lelio Vieira Carneiro Junior
چهارشنبه 5 مهر 1396 12:59 ق.ظ
Hi, Neat post. There's an issue with your
web site in internet explorer, would test this? IE nonetheless is
the marketplace leader and a large section of people will pass over your fantastic
writing because of this problem.
planning travel
شنبه 1 مهر 1396 04:09 ق.ظ
I visited multiple blogs however the audio quality for audio songs
present at this web site is really wonderful.
tku.16mb.com
سه شنبه 28 شهریور 1396 03:13 ب.ظ
There is certainly a lot to find out about this topic. I like
all of the points you made.
 
لبخندناراحتچشمک
نیشخندبغلسوال
قلبخجالتزبان
ماچتعجبعصبانی
عینکشیطانگریه
خندهقهقههخداحافظ
سبزقهرهورا
دستگلتفکر


درباره وبلاگ:آرشیو:


آخرین پستها:


پیوندها:


پیوندهای روزانه:


نویسندگان:


آمار وبلاگ:The Theme Being Used Is MihanBlog Created By ThemeBox